Odbiór DVB-T w woj. śląskim

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: andre »

Panowie, tajniacy-eksperci służbowo tu piszący, z tak różnymi ksywkami, na tym forum! A może to jeden i ten sam, pracuś, tylko ma kilka kont "służbowych", jako spec od tunerów", tak obficie wylewa tu, już stale, pomyje na mnie??
Mnie na szczęście już ten problem z listą Stacji TV nie dotyczy, bo kiedy chcę -to sobie listę Stacji ustawię, ale wieczorem/w nocy, bez względu na Wasze uwagi o strumieniu, serwisach, implementacjach aktualizacji, itp. bzdety.
Jakby Emitel nie prowadził, nadal -przynajmniej do kwietnia 2014 prac - prac. opisanych w lipcu br. - na Interia.pl.
Na dwóch Mantach DVB-T02 i na Esperanza EV-101 -mam ustawione, tak -jak potrzebuję, od ostatniego od meczu Legii, aż do teraz, i to obojętne, z której mojej anteny biorę sygnał, i zapamiętane w tych tunerach, swoje listy Stacji TV; naturalnie dopóki na nowo ich nie wyszukam, ale za dnia!
Stąd nisko mam te drwiące, kpiące, szydercze - a więc niegrzeczne, by nie powiedzieć cha..kie uwagi, wynikające z braku wielu umiejętności u panów krytykantów, tj. kulturalnego dyskutowania i zwykłej uprzejmości. Tak tu piszecie, tylko do mnie (bo udowodniłem prawie na 100% jakieś okresowe wady sygnałowe), na służbowym w końcu Forum Emitela, jakby nikt inny już, z Polski, w ostatnich kilkunastu dniach - tego samego problemu nie zgłaszał, na tym forum i na innych (także serwisowych dla różnych tunerów).
Faktycznie, szkoda tu już zaglądać na to forum, ja problem rozwiązałem, wbrew radom "ekspertów z tego forum"!
Innym użytkownikom, tunerów różnych producentów, bez dziennej pamięci listy Stacji TV, też to radzę.
Odznaczam "ptaszka" powiadomienia o odp. z tego forum.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: AdamP »

Po pierwsze, chyba nie znasz pojęcia grzeczność.
Po drugie, dlaczego użytkownicy innych odbiorników (TV czy STB) nie mają takich problemów :?: Gdyby ktoś "spaprał" sygnał, to wszyscy mieli by rozsypujące się listy kanałów. Podłącz w miejsce tych wynalazków sensowny STB (nie za kilkadziesiąt złotych) i sprawdź efekty a poźniej narzekaj na rzekomo wadliwy sygnał.
Póki co, praktycznie każda Twoja wypowiedź kogoś obraża a za takie coś można dostać blokadę możliwości pisania na danym forum.
Jeśli kupujesz sprzęt klasy Trabanta to nie narzekaj, że nie działa jak Porsche. Pretensje powinieneś mieć do producenta sprzętu.

P.S.
Jeśli dalej będziesz pisać w dotychczasowym tonie, to nikomu nie będzie chciało się nawet tego czytać a co dopiero odpowiadać/pomagać.
Skoro rozwiązałeś problem to znaczy, że wina nie leżała po stronie nadawanego sygnału - to chyba logiczne ;)
andre, wszyscy użytkownicy tego forum, oprócz Ciebie, to jedna i ta sama osoba 8-) Czy ktoś odpowiedzialny za to forum może coś zrobić z "tym czymś" :?:

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: K63 »

Problem z rozsypywaniem się listy kanałów trapi także inne tunery. I to niekoniecznie od początku sierpnia
http://www.telewizja-cyfrowa.com/forum/ ... c/2023.htm
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2327574.html
A tak na marginesie co wpadło mi do głowy. Może pomogłoby nadanie kanałom własnych nazw, np. dodanie spacji lub zmiana wielkości liter.

kazbi

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: kazbi »

Propozycja dawno sprawdzona, zmiany nazw niczego nie wnoszą do sprawy. Pamiętam, jak przez ostatnie kilka miesięcy edukowano naród w sprawach DVB-T, potem odtrąbiono sukces, i koniec. Może jednak ktoś ze służb pana ministra Boniego przegląda to Forum. Panie ministrze, co Pan na to? Może należałoby dalej edukować społeczeństwo, tym razem pomagając rozwiązywać bieżące i realne problemy. Czyżby naziemna telewizja cyfrowa w Polsce przestała już interesować naszą władzę? Zaprzeczanie tu przez niektóre osoby oczywistym faktom jest zastanawiające. Jaka część ludzi nigdy nikomu nie zgłosi swoich problemów, myśląc być może, że tak powinno być. Czego można się spodziewać w przyszłości? Ktoś wcześniej napisał, aby wszelkie testy przeprowadzać nie na programach nadawanych... Dokładnie. Dodam, Panowie Inżynierowie od Techniki, że telewizja w 30 milionowym kraju nie jest zabawką, i zanim się wprowadzi jakąkolwiek zmianę, trzeba się dobrze zastanowić (najlepiej w gronie kompetentnych osób) i skończyć z metodą prób i błędów. Chowanie głowy w piasek i udawanie, że nic się nie dzieje, źle wróży na przyszłość. Naprawdę, trzeba zmienić sposób działania, albo ludzi, którzy go firmują.

Cyfrowy_janusz

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Cyfrowy_janusz »

kazbi pisze:Panie ministrze, co Pan na to? Może należałoby dalej edukować społeczeństwo, tym razem pomagając rozwiązywać bieżące i realne problemy. Czyżby naziemna telewizja cyfrowa w Polsce przestała już interesować naszą władzę?
No ty chyba żartujesz? :D Jak już pisałem niedawno Ostrołęczanom, w cyfryzacji chodziło o łatanie dziury budżetowej, jak donosi prasa, sprzedaż dekoderów DVB-T przyniosła milionowe zyski, a więc i podatki, i to tyle, w tej chwili cyfryzacja już nikogo nie obchodzi, wcześniej sprawiano takie wrażenie i zatroskanie o obywatela że to będzie dla niego wielki postęp, ale ja sam przekonałem się o tym gdy to ja zgłaszałem sprawę do UKE że nikt tak naprawdę nie dna o dobro klientów / odbiorców. :(

Kupiłeś to najważniejsze a że masz jakieś problemy techniczne to już twój kłopot, bo kupiłeś szmelc, bo za mało wydałeś na dekoder bo ludziom się wydaje że 100 zł piechotą chodzi, albo rzekomo droższe dekodery są lepsze, guzik prawda, jak przeglądam fora dyskusyjne, to wszystkie dekodery nawet te droższe mają przeróżne problemy i usterki i nawet gdyby ta chińszczyzna kosztowała i 1000 zł to i tak pozostanie psującą się chińszczyzną zbudowaną na tych samych elementach. ;)

A po za tym jest w tej chwili okazja na odgryzienie części pasma 800 MHz dla telefoni komórkowej (a potem pewnie i odgryzą 700 MHz), już się dzieją dziwne rzeczy że oddaje się część pasma bez przetargów (dla sferii, protestują inni operatorzy komórkowi) i to zapewne chodziło, czyli eksmitować pasmożerny sygnał analogowy by potem urządzać dziki zachód na UHF.

I co myślisz że ktoś z rządących wysłucha biadolenia szarych ludzi? nie na tym świecie! :lol:

Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Temat wątku: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Maciejek »

A'propos odbioru w woj. śląskim. Pojawiła się niedawno w oficjalnych kanałach (Aktualności TVP KATOWICE)informacja odnośnie uruchomienia kolejnych dwóch stacji z MUX-3: Katowice/ Bytków i Bielsko-B./g. Szyndzielnia. Czy te stacje rzeczywiście zostaną uruchomione, a jeżeli tak to jaki jest przewidywany termin?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Owszem są planowane, z uruchomieniem zapewne nie później niż do kwietnia 2014r.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Maciejek »

...a czy to będą gappfilery czy nadajniki SFN?

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Tomciosz »

Mam takie pytanie, czy jest coś podejmowane w kierunku poprawy odbioru w okolicy północnej jury? Bedą jakieś zmiany w niedalekiej przyszłości?

Głównie mam na myśli wierzę nadawczą w okolicy Niegowej.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

To będą nadajniki pracujące w SFN.

W Niegowej nie ma planów uruchamiania emisji.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Tomciosz »

Jarosław Bałuka pisze:edit/ Nie cytuj posta pod postem.
Panie Jarosławie.

Nie wiem jakim cudem, nie jest ona brana pod uwagę spółki, aby została przekształcona w SFN. Z tego co wiem, jest to najwyższy z obiektów posiadanych przez Emitel w tamtym regionie.

Ale co może na to poradzić zwykły, szary człowiek.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: K63 »

Info na temat odbioru TVP Kraków w woj. śląskim i zachodniej Małopolsce
TVP Kraków pisze:Od 1 września program TVP Kraków, wraz z uruchomieniem nowego kanału TVP Regiony, będzie obecny wyłącznie na multipleksie MUX 3 z nadajników i stacji doświetlających z terenu małopolskiego. Nadajniki multipleksu MUX 1, emitować będą program TVP Info. W związku z tym z nadajników Wisła/ Skrzyczne, Katowice/ Kosztowy, Częstochowa/ Wręczyca – na MUX 1 nie będzie programu TVP Kraków tylko TVP Info. Natomiast z tych lokalizacji w ramach MUX 3 nadawany jest program TVP Katowice ( TVP Regiony). Proponujemy zastosowanie wieloelementowych anten kierunkowych i skierowanie ich w stronę nadajników małopolskich.

komi

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: komi »

A to ciekawa informacja... Chyba wprowadzająca w błąd, bo ja obecnie odbieram kanał TVP Kraków z nadajnika zlokalizowanego w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar, a z tego co wiem to Międzybrodzie Żywieckie i Góra Żar leży w województwie śląskim.

Mam jednak nadzieję, że tak zostanie, bo nadajnik ten rozwiązuje problem braku dostępności kanału regionalnego TVP Kraków w zachodniej małopolsce (w okolicach Kęt i Andrychowa).

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: MUX 1000 »

A k34 z Międzybrodzia - Góra Żar ?
Toż to przecież woj.Śląskie. A tam jest TVP Kraków.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: K63 »

No tak. Przeoczyli, ze doświetlenie mux-3 dla zachodniej Małopolski nadawane jest z terenu woj. śląskiego.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: marcin6660 »

Doświetlenie powinno być z RTCN Kosztowy jak to miało miejsce z TVP Kraków w analogu na kanale 42.

Hamer

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Hamer »

Rów Krzeszowicki, ułożony jest (z grubsza) na linii wschód-zachód, doświetlanie z południa i z północy daje marny efekt i tylko tam gdzie jest jakiś pagórek.

Map terrain z Międzybrodzia, Wisła jest w tym samym kierunku:
Obrazek

Kraków
Obrazek

Kielce
Obrazek

Gapfiller Racławice
Obrazek

Jedyny otwarty widok to Katowice
Obrazek

airbob
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2013, o 01:06
Odbiornik: Wiwa95 memo
Instalacja antenowa: siatka bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: airbob »

Witam
Właśnie wróciłem z wyjazdu, włączam tuner Wiwa95memo i też mam rozwaloną listę programów.
Więc dołączam do tej "garstki" z problemami.
Oczywiście próbowałem ją ponownie ustawić (standardową metodą bez kruczków i patentów) ale bez pozytywnego skutku.
Czy coś się zmieniło/wyjaśniło w temacie amnezji posegregowanej listy programów ?
Kto w końcu jest odpowiedzialny za tą sytuację.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Maciejek »

airbob pisze: Kto w końcu jest odpowiedzialny za tą sytuację.
...producent chińskiego sprzętu.

Zablokowany