Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: hadam »

Masz rację to jest paranoja, ja nie mogę stabilnie odbierać ani z Kosztowych ani z Wręczycy a szczególnie teraz jak jest mróz to już jest katastrofa, co chwilę wyświetla mi (brak sygnału) i muszę odbierać ze Św. Krzyża, do którego mam 112,4km i nie tylko ja tak mam w tym rejonie.

slopki

Problem z tunerem - chyba

Post autor: slopki »

Witam serdecznie. Mieszkam w bloku na os. Wrzosowiak w Częstochowie.

Posiadam antenę kierunkową skierowaną w kierunku Błeszna bo na tą stronę mam balkon.
Następujące odbiorniki
- dekoder DVB-T TechiSat CE 4HD + telewizor CRT
- telewizor LCD z tunerem DVB-T
Oba urządzenia połączone są "rozdzielaczem". Więc kabel z anteny wchodzi do rozdzielacza a z niego do tych 2 urządzeń.

Problem polega na tym, że TV LCD odbiera poprawnie bez żadnych zacięć, natomiast TV z TechniSatem działa po włączeniu poprawnie przez ok 20 min później się zacina, żeby całkowicie zniknąć. Po wyłączeniu i włączeniu urządzenia działa super - przez 2,3 może 10 min i znowu się przycina. Sytuacja się powtarza cały czas. Jakość sygnału po włączeniu 100% prawie na wszystkich kanałach. Podczas cięcia sygnał waha się 40-60% żeby później spaść do 0. TV z wbudowanym dekoderem cały czas działa poprawnie i jakość sygnały na poziomie maxymalnym. Chciałbym zapytać czy to wina dekodera TechniSat czy jakiejś instalacji?
Z góry dziękuję za pomoc.

ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: Problem z tunerem - chyba

Post autor: ainsztain »

Bez wizyty w serwisie chyba się nie obejdzie. Możesz jeszcze wziąć tuner i podpiąć go fizycznie do końcówki kabla do której jest teraz podłączony TV. Jeśli usterka nie zniknie to naprawa.

slopki

Re: Problem z tunerem - chyba

Post autor: slopki »

Przed napisaniem posta podpiąłem TechniSata do TV z wbudowanym tunerem. Od tego czasu nie było żadnych problemów. Wszystko gra i nie ma żadnych zacięć. Dziwna sprawa bo w takim wypadku dekoder chyba jest sprawny - chyba, że ma dzisiaj lepszy dzień i będzie działał poprawnie dłużej niż zawsze. Poczekam i dłużej go posprawdzam. Ale gdyby okazało się że on jest ok to gdzie szukać przyczyny problemu na zwykłym TV?

Dodam jeszcze że w instrukcji TechniSata przeczytałem, że podczas odbioru sygnału z anteny zewnętrznej powinno być włączone zasilanie anteny w ustawieniach dekodera. Tylko kiedy ustawiam na - "włączone" - po zapisaniu ustawień i ponownym wejściu w nie dalej zasilanie anteny jest wyłączone.
Czy tak być powinno?

ryszard05
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 2012, o 22:00
Odbiornik: TV sharp
Instalacja antenowa: tradycyjna siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: Problem z tunerem - chyba

Post autor: ryszard05 »

Drogi kolego jeśli masz zasilacz do wzmacniacza podłączony to zasilanie anteny w menu dekodera musi być wyłączone.Przeczytaj dobrze instrukcje obsługi.POZDRAWIAM
Zobacz http://i962.photobucket.com/albums/ae10 ... c92448.jpg

Cenio
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2011, o 20:01
Miejscowość: 41-214 Sosnowiec
Odbiornik: LG 43UK6750 UHD 4K
Instalacja antenowa: Antena DVB-T 44/21-69 Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Cenio »

W związku z tym mam pytanie do ryszrda05. Czy mając zasilacz antenowy i tylko TV to tez należy wyłaczyć w odbiorniku zasilanie? Bo gdy ja wyłacze to obraz jest w paski. Pozdrawiam

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: distefano »

Jeśli wzmacniacz jest zasilany z dekodera/telewizora (nie ma oddzielnego zasilacza) to nie wyłącza się bo wzmacniacz pozbawiony zasilania nie spełnia swojej roli.

intertime

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: intertime »

Wczoraj nie dało się oglądać wiadomości o 19.30. SFN daje w kość, ludzie dzwonią, denerwują się. Kto weźmie odpowiedzialność za ten stan rzeczy. Chyba muszę zwrócić się do UKE o analizę widma bo tak nie może być! W promieniu kilku km nie mam żadnego masztu GSM, wyłączyłem WIFi, przetestowałem kilka anten. Mux 1, 2 bez problemów, mux 3 godziny wieczorne od 18 zaczyna się sieczka aż do ok 1 w nocy. To nie jest indywidualny przypadek, teraz gdy TVP1 HD jest w mux3 wiele osób zaczęło zwracać na to uwagę.

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: wiesiek0102 »

Czy u was tez leca ciągle zmiany na listach kanałów ?
Ariva T650. Czy grzebią cos z programami, czy to zmiana przepływności kanałów powoduje ?
Wczaraj zmiana dzis zmiana ...

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: #BEAVER# »

U Mnie wszystko OK.

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: ortalion »

Byłem ostatni w Korbielowie. Gdzie mux 3 ma bardzo słaby sygnał Chyba Emitel coś musi zrobić bo mieszkańcy moąa odbierać TV w zależności od pogody mimo dobrego systemu antenowego

szymik12

Słaby sygnał na terenie Lublińca

Post autor: szymik12 »

Od ok 2 miesięcy mam problem z odbiorem MUX-3 gdyż jest na 0% a MUX-1 i MUX-2 na poziomie 100% i to nie tylko ja ale też inni mieszkańcy Lublińca. MUX-1 i MUX-2 są ok nie ma jakiś większych problemów oprócz skakania zasięgu między 100% a 20% ale to jakoś ujdzie. Czy jest możliwe zrobienie jakiś pomiarów i ewentualna modernizacja nadajnika bo nie mam tvp1 a w przyszłości tvp2

Awex23
Posty: 79
Rejestracja: 22 października 2011, o 08:44
Miejscowość: Pyskowice
Odbiornik: LG OLED
Instalacja antenowa: Televes V Zenit (max 58k)
Televes VHF
Televes FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy/Łysa Góra (CZ)

27 nowych emisji MUX 3

Post autor: Awex23 »

http://satkurier.pl/news/99019/27-nowyc ... mux-3.html

Odpalają Bytków + Zabrze, Rybnik oraz zwiększają moc do 3 Kw Błeszno.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Tomciosz »

Teraz tylko czekać. Szkoda, że nie włączyli na 1.04. :mrgreen:

outro

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: outro »

Witam. Od dwóch tygodni w Zawadzkiem mamy olbrzymie problemy z mux 3 oglądanie kanałów TVP jest praktycznie nie możliwe. Antenka skierowana jest na Kosztowy ale dostaje też sygnał ze Skrzycznego. A wiem to z tond , że łapie kanały z mux 2 na kanale 58. Problem polega na tym , że Kosztowy to jedyny kierunek w jakim 3/4 mojego osiedla morze ustawić antenę - bloki skutecznie zasłaniają kierunek Chrzelice. Przed dwoma tygodniami mux 3 odbierał przyzwoicie. Kłopoty z odbiorem dopadły też , sąsiadów nie zależnie od dekodera czy rodzaju anteny. Moje obecne parametry odbioru to.
mux 1 - jakość 20-37% siła-100 błędy 0-700
mux 2 - jakość 100% siła-100 błędy 0
mux 3 - jakość 22-89% siła-100 błędy 900-2000
Coś chyba namieszali.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: AdamP »

Siła 100% + duże skoki jakości najczęściej oznacza przesterowanie sygnału. Próbowałeś jakiś słabszy wzmacniacz :?: U mnie wszystko działa normalnie, chociaż mam sygnał z co najmniej 3 nadajników (Częstochowa, Katowice, Wisła), przy sile 40-50% jakość jest 100% (instalacja pasywna). Siła 100% to nie jest optymalny poziom - zmiana pogody, pory roku czy tropo powodują wtedy problemy. Optymalnie byłoby mieć siłę na poziomie do 80-90%, wtedy jest rezerwa na zmiany propagacji sygnału.

outro

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: outro »

Tak jak myślałem. Zdjęcie wzmacniacz i odbiur pasywny na antenie przyniusł spadek siły sygnałów na wszystkich mux.Ponadto jakość sygnału spadła drastycznie. Ilość błędów na mux 1 i 3 po 2000 na mux 2 65 błędów. Odbiór mux 1 nie możliwy zacięty obraz i brak dźwięku na mux 3 totalną pixeloza. Czy ma ktoś jakieś sugestie? Przypominam że pogorszenie sygnału występuje u kilku osób na różnych antenach i dekoderach.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: TLW/SZA »

@AdamP nie zawsze antena pasywna oraz zmiana przedwzmacniacza na słabszy lub mocniejszy daje oczekiwany efekt,można jeszcze próbować przestawić antenę w inne miejsce co też nie gwarantuje poprawy odbioru,więc jeśli jest to wina przesterowanego sygnału to wytłumacz mi proszę dlaczego kłopoty pojawiają się tylko na tych częstotliwościach na których Multipleks nadawany jest w sieci SFN,ja na swoim przykładzie to potwierdzam i to w trzech różnych lokalizacjach,i z czterech różnych obiektów.
A laikiem w tych sprawach nie jestem bo zakładałem dziesiątki instalacji,nawet kilka razy poprawiałem po tzw.autoryzowanych fachowych serwisach które nie mogły dojść ładu składu z odbiorem za co i tak kasowali forsę.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: TVRuda »

Na koniec kwietnia z komina elektrociepłowni w Zabrzu będzie nadawany mux3 moc 20kW może to coś da. A komin dosyć wysoki.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: TLW/SZA »

Ponoć ma to być emisja kierunkowa na kierunek Gliwice,Tarnowskie Góry,natomiast z Bytkowa ma być emisja dookólna,Rybnik z tego co też czytałem ma nadawać kierunkowo ale to chyba bardziej w stronę Jastrzębia,Wodzisławia i Raciborza.
A co to da,to pożyjemy zobaczymy,oby nie było gorzej.

Zablokowany