Odbiór DVB-T w woj. śląskim

cormoran
Posty: 10
Rejestracja: 6 stycznia 2012, o 08:07

Re: TVP 1,2,3 w mux2

Post autor: cormoran »

Do Katowic mam około 60km. Kolego, jaką antenę kierunkową w rozsądnej cenie byś polecił ?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVP 1,2,3 w mux2

Post autor: Puma »

Zależy jaka to rozsądna cena ;)

Mam 62,5km i kupiłem to co widać, obraz mam idealny, bez przycinek.

KrH_Czeladz

Re: TVP 1,2,3 w mux2

Post autor: KrH_Czeladz »

Tak jak kolega "Puma" tez mam antene kierunkowa firmy dipol i skrzyczne odbieram na maxa (chodzi tu o kanal 62) a do nadajnika mam cos ok.66km , takze tez polecam antene firmy dipol ja za swoja placilem 89zl

Maciey

Re: TVP 1,2,3 w mux2

Post autor: Maciey »

KrH_Czeladz pisze:skrzyczne odbieram na maxa (chodzi tu o kanal 62) a do nadajnika mam cos ok.66km
Tylko jeszcze napisz z jaką mocą nadaje MUX1 Skrzyczne, a z jaką MUX3 Kosztowy.
Oczywiście antena kierunkowa daje większe szanse uzyskania odbioru, ale niestety mieszkasz w takim miejscu (okolice Jasienicy jak sądzę), gdzie MUX3 z Katowic może być zakłócany przez czeską emisją na tym samym kanale. I skoro tuner nie wczytał list kanałów to nawet nie wiadomo czy złapał sygnał polski, czy czeski.
Jak możesz to spróbuj zawiesić obecną antenę na wschodniej ścianie budynku - czasami takie rozwiązanie powoduje wytłumienie sygnału z Czech.
A co do wskazań tunera - jeśli jakość jest 100% i brak odbioru, to można je włożyć między bajki ;)

KrH_Czeladz

Re: TVP 1,2,3 w mux2

Post autor: KrH_Czeladz »

Maciey pisze:
KrH_Czeladz pisze:skrzyczne odbieram na maxa (chodzi tu o kanal 62) a do nadajnika mam cos ok.66km
Tylko jeszcze napisz z jaką mocą nadaje MUX1 Skrzyczne, a z jaką MUX3 Kosztowy.
Ale koledze zalezy na tvp1 , 2 i info ktore mysle ze moglby odebrac z mux1 na tej antenie kierunkowej :)

cormoran
Posty: 10
Rejestracja: 6 stycznia 2012, o 08:07

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: cormoran »

No właśnie jak zauważył kolega powyżej - problemem są czeskie kanały, które oczywiście "łapię" ale nie da się ich oglądać bo sygnał faluje. Antenę mam na strychu i jedynie co mogę zrobić to postawić antenę za kominem by wytłumić sygnał czeski. Jak to nic nie da to kupię antenę kierunkową. Pozdrawiam

rysole56
Posty: 43
Rejestracja: 11 września 2011, o 12:31
Odbiornik: Samsung 37;
LG 22
Instalacja antenowa: Trdigit Dipol +Siatka zmodernizowana + SWA 6000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła- Kosztowy-Chorąwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: rysole56 »

U mnie dziś brak lub bardzo słaby sygnał k49. Pogoda winna czy jaki pieron?
MUX 1 z Wisły idzie mi na Tridigicie badzo ładnie- stabilnie bez zacięć. Niech się koledzy z mojej okolicy (pow. Olkusz) odezwą, czy u nich jest podobnie. Stało się to już kilka dni temu, ale nic nie wspominałem bo było sporadycznie. Może jest jednak coś na rzeczy z Kosztowami (pogorszenie aktualnej ERP). Proszę też ewentualnie o info Pana Jarka.
Poradziłem sobie jedak i wrzuciłem drugą antenę - siatkę ukierunkowaną na Chorągwicę i na k64 mam muxa 2.

zenit
Posty: 47
Rejestracja: 11 października 2011, o 19:39
Instalacja antenowa: Ant. LOG 2-69 ustawiona na NE; wzmacniacz APL-103 10-14dB; przewód Televes, 20m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice*Kosztowy*

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: zenit »

cormoran pisze:No właśnie jak zauważył kolega powyżej - problemem są czeskie kanały, które oczywiście "łapię" ale nie da się ich oglądać bo sygnał faluje. Antenę mam na strychu i jedynie co mogę zrobić to postawić antenę za kominem by wytłumić sygnał czeski. Jak to nic nie da to kupię antenę kierunkową. Pozdrawiam
I to może być sensowne rozwiązanie :) Ja sam tak zrobiłem i udało mi się osiągnąc 100% dla k51. Czasami wystarczy jednak ustawić tak by np. blaszany/betonowy dach lub ściana zasłanialy kierunek zachodni. Dobrym wyjściem jest także montaż na uchwycie satelitarnym np. na wschodniej elewacji domu.
Z tymi 60 km to przesadziłeś, skoro mieszkasz w Jasienicy. Do nadajnika masz max 45 km :)
zwreyfikuj stan Twojej anteny, wzmocnienie wzmacniacza-silny TVP2 z Kosztowów potrafi zrobić niezly bigos.

Maciey

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Maciey »

cormoran pisze:Antenę mam na strychu i jedynie co mogę zrobić to postawić antenę za kominem by wytłumić sygnał czeski.
Jeśli możesz - spróbuj.
U moich rodziców też jest siatka na strychu. Co prawda Pradziad nie zakłóca emisji z Katowic, ale po umieszczeniu anteny za kominem znikają wszystkie czeskie sygnały.

jaro0508
Posty: 31
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, o 15:51
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46 HX 920
Instalacja antenowa: Telmor asr 850 25db
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: jaro0508 »

Witam ..sam sie przekonalem jak bardzo wazne jest ustawienie anteny...znalezienie tzw."miejsca" ja mam antene telmora asr 860 takie ładne "monstrum" haha..mam ja na strychu ..fakt nachodzilem sie nakombinowalem w roznych pozycjach..a to lekko pochylona to do gory..metoda prob i bledow jest najlepsza..bardzo wazne jest miec dobra instalacje ..znaczy kabel w calosci jednak kazda przedluzka tlumi cos tam..wszystko dobrze polaczone..i jeszcze raz powtarzam jesli sie da to jak najmniej rozglaeznikow .przejsciowek..a potem to juz tylko precyzja ..cyfra to nie analog..tutaj najlepiej idealnie dopasowac ..optymalnie..bardzo duzo zalezy od polozenia naszego budynku..jednemu pojdzie na rafce od roweru :lol: innemu nawet na najdrozszej antenie bedzie zaklocac..ja mysle tak ..najpierw ocenmy swoje polozenie sily sygnalow z kierunkow ...po co od razu przeplacac..komin jest czesto sprzymierzencem ..zawsze cos tam wytlumi..ja obecnie odbieram wszystkie muxy ze Skrzycznego..wszystkie czeskie z Ostravy..z Kosztow mux 2 kanal49 ale slabiej..mux 3 nie ..za slaby u mnie....antena ustawiona na Skrzyczne..na wszystkich muxach zadnych zaciec..procz kanal 49 ..pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: TVRuda »

A miało być tak pięknie...

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: yerry »

No i jest pięknie :!: @jaro0508 gratuluję instalacji, dokonałeś tego co w analogu nie byłoby możliwe - antena na strychu pod dachem i odbiór tylu kanałów :!: :)

55ad

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: 55ad »

W Jaworzu Skrzyczne odpada.
Ciekawe że Kosztowy Mux 2: prywatne: 63kW - OK.
Mux 3: państwowe: 2,5kW?!? Kompletna klapa!
Czechy - OK.
Bez analogu jestem bez TVP 1, TVP2, TVP3! Paranoja!
Bez abonamentu nie obejrzysz tego programu!!!

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: TVRuda »

Zgadzam się z kolegą. TVP się nie stara, by już nadawać z dużymi mocami jak prywaciarze. Oni się postarali i bardziej do widza docierają.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

TVP za chwilę wejdzie z MUX1 dużymi mocami i odbiór kanałów TV publicznej będzie zapewniony.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Maciejek »

Zgadza się, ale SWÓJ mux3 olewają - patrz k.45 Skrzyczne (możliwości techniczne są (UKE, Emitel), a oni (TVP) nie chcą)

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: toldi »

Jarosław Bałuka pisze:TVP za chwilę wejdzie z MUX1 dużymi mocami i odbiór kanałów TV publicznej będzie zapewniony.

yyyy... chwila minela - mozna jakos bardziej precyzyjnie zdefiniowac kiedy to nastapi?

bo kilka tyg. czy miesiecy to nie chwila... :)

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Maciejek »

"chwila" potrwa DO 31.05.2012

grigorji

MUX3 z Zabrza

Post autor: grigorji »

Witam,odbieram mux2 bardzo dobrze ale kanałów z mux3 niema ani na mojej arivie 220 combo ani w tv samsung który też ma tuner MPG4.Posiadam antenę kierunkową .Z tego co widzę po mapce powinienem odbierać http://www.emitel.pl/mux3-etap-31.jpg Mieszkam w Zabrzu Kończycach czy ktoś może ma jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: TVRuda »

Od tygodnia mi MUX3 k51 odbiera tylko wieczorem po zmierzchu. W ciągu dnia zero sygnału a mieszkam niedaleko ciebie.

Jednego nie rozumiem. Czeski k37 odbiera ładnie przy błędach około 80tys a z Wisły k62 ma 50tys. błędów i pisze brak sygnału.

Zablokowany