Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX1 Częstochowa/Wręczyca

Post autor: blockbuster »

micial pisze:Pewnie obniżona na maxa moc nadajnika.
Ale się kolega uparł na tą zmniejszoną moc ;)
Jeżeli moce MUX1 i MUX2 były by różne to tak jak napisałem w innym wątku chyba było by to zauważalne na antenie z symetryzatorem umieszczonej w pomieszczeniu (strych) w odległości 44km od nadajnika i w dodatku skierowanej w innym kierunku?
Wg mnie problemem są zakłócenia lokalne.
W przypadku @gregfix zakłócenia mogą pochodzić od analogowego Polsatu z Błeszna na k34 szczególnie, że kolega używa do odbioru anteny ze wzmacniaczem.

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: MUX1 Częstochowa/Wręczyca

Post autor: micial »

A się uparł ;) , 44km to jesteś w zasięgu "optycznym" i nie odczujesz tego. U mnie (112km od nadajnika) wręczyca dochodzi tylko przez zjawisko ugięcia i kilkadziesiąt kw mocy w tą czy w tą to różnica zasadnicza. ps.testowałem skanerem icom i pomiary w łodzi skłaniają jednak do tezy o mocy. A jak włączą mux-1 na ec-4 to i tak będzie już bez znaczenia. :)

gregfix

Re: MUX1 Częstochowa/Wręczyca

Post autor: gregfix »

blockbuster pisze:
micial pisze:Pewnie obniżona na maxa moc nadajnika.
Ale się kolega uparł na tą zmniejszoną moc ;)
Jeżeli moce MUX1 i MUX2 były by różne to tak jak napisałem w innym wątku chyba było by to zauważalne na antenie z symetryzatorem umieszczonej w pomieszczeniu (strych) w odległości 44km od nadajnika i w dodatku skierowanej w innym kierunku?
Wg mnie problemem są zakłócenia lokalne.
W przypadku @gregfix zakłócenia mogą pochodzić od analogowego Polsatu z Błeszna na k34 szczególnie, że kolega używa do odbioru anteny ze wzmacniaczem.
może i są to zakłócenia od Polsatu, ale na siatce z symetryzatorem bez wzmacniacza jest tylko Błeszno z Wręczycy nie ma nic. Błeszno łapę również na samym kablu podłączonym do Wiwy bez jakiejkolwiek anteny.

misiek2000wp
Posty: 109
Rejestracja: 21 marca 2012, o 16:38
Odbiornik: Samsung UE46D6100 i LG 32LF2510
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 z aktywnym rozgałęźnikiem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Ornontowice, Pradziad

Re: DVB-T w Raciborzu

Post autor: misiek2000wp »

Tu zaznaczyłem Twoją lokalizację i wyszło, że możesz odebrać MUX2 I MUX1. Z MUX3 gorzej. Zobacz jeszcze jedną mapę zasięgu:http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... 4313E474E6
Wszystko zależy od instalacji antenowej.

niceboy

Re: DVB-T w Raciborzu

Post autor: niceboy »

Dzięki. No właśnie, czyli jednak instalacja antenowa potrafi zdziałać naprawdę wiele? Doszły mnie wieści (nota bene od firmy zajmującej się u nas instalacjami satelitarno-telewizyjnymi) że na sąsiedniej ulicy jest katastrofalnie stąd moja desperacja bo mapki mapkami a realia potrafią zaskakiwać (w obydwie strony). A wydawać by się mogło że zaadaptowanie stacji koło cmentarza ułatwiłoby życie wielu ludziom no ale jak zwykle czyjeś interesiki są ważniejsze...

Adam T.
Posty: 7
Rejestracja: 20 października 2010, o 12:47

Re: DVB-T w Raciborzu

Post autor: Adam T. »

Na Katowickiej w bloku przy Opawskiej (tym podwójnie łamanym) odbiór MUXów na 9 piętrze mam na maksa z wykorzystaniem antenki podobnej do TEJ. Nie wiem jaka jest dokładna Twoja lokalizacja, ale pozostają testy. Z innych instalacji przy których brałem udział, to Sienkiewicza (dach kamienicy, antena siatkowa) i Waryńskiego (3 piętro, antena siatkowa przy oknie). Wszędzie odbiór bezproblemowy.

niceboy

Re: DVB-T w Raciborzu

Post autor: niceboy »

dzięki. Poczekam jeszcze 3 tygodnie aby mieć pewność że wszystkie możliwe nadajniki nadają z docelową mocą i wtedy okaże się jakie są możliwości.

Codino18

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Codino18 »

Na Katowickiej w bloku przy Opawskiej (tym podwójnie łamanym) odbiór MUXów na 9 piętrze mam na maksa z wykorzystaniem antenki podobnej do TEJ. Nie wiem jaka jest dokładna Twoja lokalizacja, ale pozostają testy. Z innych instalacji przy których brałem udział, to Sienkiewicza (dach kamienicy, antena siatkowa) i Waryńskiego (3 piętro, antena siatkowa przy oknie). Wszędzie odbiór bezproblemowy.
Adam T. a odbierasz wszystkie 3 muxy czy mówisz o dwóch muxach?

Adam T.
Posty: 7
Rejestracja: 20 października 2010, o 12:47

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Adam T. »

Dwa które nadawane są ze Skrzycznego.

jed76

Re: DVB-T w Raciborzu

Post autor: jed76 »

Adam T. pisze:Na Katowickiej w bloku przy Opawskiej (tym podwójnie łamanym) odbiór MUXów na 9 piętrze mam na maksa z wykorzystaniem antenki podobnej do TEJ. Nie wiem jaka jest dokładna Twoja lokalizacja, ale pozostają testy. Z innych instalacji przy których brałem udział, to Sienkiewicza (dach kamienicy, antena siatkowa) i Waryńskiego (3 piętro, antena siatkowa przy oknie). Wszędzie odbiór bezproblemowy.

Mam prosbę do kolegi. Czy mógłby podać typ anteny, z której tak dobrze łapie nadajnik "Skrzyczne" ( kierunkowa czy siatkowa). A jakie muxsy odbierasz? Czy jest ona ze wzmacniaczem(antena)? Czy wzmacniacz jest nie potrzebny? A czy kolega próbował łapać sygnał z KAtowic czy Opola? I z jakim efektem?

Z góry dziękuję za odpowiedz. Bo mieszkam także na Katowickiej. Pozdrawiam!

@ ja od pół roku odbieram na zwykłym drucie czeskie dvb-t i jest idealna. Zwłaszcza CT4 które mnie interesuje.

niceboy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: niceboy »

taaak... to że na Katowickiej na 9 piętrze odbiera się dobrze nie powinno chyba dziwić ;) gorzej maja mieszkający "w cieniu" tych wieżowcow :)

laki040

Spadek mocy sygnału

Post autor: laki040 »

Witam,czy ktoś zuważył spadek mocy sygnału z Klepaczki i Błeszma ostatnio?Mieszkam w Kłobucku i od wczoraj mam takie zjawisko,poza mną już kilka osób skarzyło sie na to z sąsiedztwa,nie wiem czy ma to znaczenie ale nastąpio to po włączeniu testu tzw tv mobilnej,spadek jakości jesdt dość duży,pozdrawiam

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Spadek mocy sygnału

Post autor: TVRuda »

Pewnie tym sposobem chcą wymusić zakup płatnych slotów by im oglądalność skoczyła.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: hadam »

laki040 pisze:Witam,czy ktoś zuważył spadek mocy sygnału z Klepaczki i Błeszma ostatnio?Mieszkam w Kłobucku i od wczoraj mam takie zjawisko,poza mną już kilka osób skarzyło sie na to z sąsiedztwa,nie wiem czy ma to znaczenie ale nastąpio to po włączeniu testu tzw tv mobilnej,spadek jakości jesdt dość duży,pozdrawiam
Nie potwierdzam u mnie bez zmian tzn:
Mux-1 z Wręczycy siła 100%, 0 błędów
Mux-2 z Wręczycy siła 100%, 0 błędów
Mux-3 z Błeszna siła 98%, 0 błędów

Możliwe że to jakieś lokalne zakłócenia, choć wątpię że TV mobilna bo po pierwsze ta w Częstochowie prawdopodobnie jeszcze nie nadaje, przynajmniej ja nie odbieram, a po drugie ma nadawać na kanale 45 czyli nie ma prawa zakłócać żadnego z tych kanałów tzn. 35, 39, czy 41 bo nawet nie jest w bezpośredniej bliskości, z kolei dziwna sprawa z tym zakłóceniem że na trzech różnych częstotliwościach. Mnie to raczej wygląda na warunki pogodowe czyli tropo.

laki040

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: laki040 »

di wczoraj na trzech mux 1,2,3 miałem jakość/siła sygnału 100/100 obecnie jest w granicach 30/40 na 100,natomiast tv mobilna bez zmian 100/100 na kanale 45. Nie wiem z jaką mocą nadają ani skąd ale mają u mnie mocniejszy sygnał niż muxy z Klepaczki....paranoja

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: blockbuster »

ObywatelDVB-T pisze: Możliwe że to jakieś lokalne zakłócenia, choć wątpię że TV mobilna bo po pierwsze ta w Częstochowie prawdopodobnie jeszcze nie nadaje, przynajmniej ja nie odbieram,
Nadaje od wczoraj od rana, ale oczywiście na temat tej usługi na tym forum nie dyskutujemy ;)
laki040 pisze:di wczoraj na trzech mux 1,2,3 miałem jakość/siła sygnału 100/100 obecnie jest w granicach 30/40 na 100,natomiast tv mobilna bez zmian 100/100 na kanale 45
Jeżeli masz spadek jakości sygnału a siła została bez zmian na poziomie 100% to oznacza to albo jakieś zakłócenia albo (mniej prawdopodobne) przesterowanie sygnału

laki040

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: laki040 »

dokładnie od wczoraj zaczął się cyrk z sygnałem,dziwny zbieg okoliczności,pozostaje pogoda jako winowajca.Tak siła sygnału jest na 100 spadek jest jakośco ze 100 na 30/40 i dotyczy to nie tylko mnie ale paru znajomych osób w okolicy

-- połączono

mam już dośc zabaw z dvb-t,wracam do satelity.... :x

gregfix

Re: MUX1 Częstochowa/Wręczyca

Post autor: gregfix »

gregfix pisze:
blockbuster pisze:
micial pisze:Pewnie obniżona na maxa moc nadajnika.
Ale się kolega uparł na tą zmniejszoną moc ;)
Jeżeli moce MUX1 i MUX2 były by różne to tak jak napisałem w innym wątku chyba było by to zauważalne na antenie z symetryzatorem umieszczonej w pomieszczeniu (strych) w odległości 44km od nadajnika i w dodatku skierowanej w innym kierunku?
Wg mnie problemem są zakłócenia lokalne.
W przypadku @gregfix zakłócenia mogą pochodzić od analogowego Polsatu z Błeszna na k34 szczególnie, że kolega używa do odbioru anteny ze wzmacniaczem.
może i są to zakłócenia od Polsatu, ale na siatce z symetryzatorem bez wzmacniacza jest tylko Błeszno z Wręczycy nie ma nic. Błeszno łapę również na samym kablu podłączonym do Wiwy bez jakiejkolwiek anteny.

Jest jakiś sposób na te zakłócenia na K34 od analgowego Polsatu, antena wyżej albo pod kątem?

Adam T.
Posty: 7
Rejestracja: 20 października 2010, o 12:47

Re: DVB-T w Raciborzu

Post autor: Adam T. »

jed76 pisze:Mam prosbę do kolegi. Czy mógłby podać typ anteny, z której tak dobrze łapie nadajnik "Skrzyczne" ( kierunkowa czy siatkowa). A jakie muxsy odbierasz? Czy jest ona ze wzmacniaczem(antena)? Czy wzmacniacz jest nie potrzebny? A czy kolega próbował łapać sygnał z KAtowic czy Opola? I z jakim efektem?
Antena jest ze wzmacniaczem. Dokładnego typu nie podam, bo nie mam z niej już żadnych papierków. Wielkościowo i konstrukcyjnie jest podobna do tej ze zdjęcia w poprzednim poście. Z Katowic i Opola nie próbowałem. Ogółem jest około 35-36 kanałów i ponad 10 stacji radiowych (łącznie ze wszystkimi czeskimi dublami).

bajcio

Witam

Post autor: bajcio »

Mux1 ze Skrzycznego odbieram w Będzinie koło Katowic Eska TTV itd, zależy to od pogody zauważyłem raz jest raz nie ma chyba że coś grzebią.Pepików mam 9 kanałów i 5 radiowych czeskich. Tuner to OPTICUM HDFT24PLUS ANTENA VIVANCO. Odbiór na pewno zawdzięczam że mieszkam wysoko i widok mam na południe

Zablokowany