Odbiór DVB-T w woj. śląskim

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: _chris_ »

TVRuda pisze:Jednego nie rozumiem. Czeski k37 odbiera ładnie przy błędach około 80tys a z Wisły k62 ma 50tys. błędów i pisze brak sygnału.
było wielokrotnie - inne parametry nadawania czeskich mux-ów - korzystniejsze dla odbioru.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: TVRuda »

Już w pozostałych wątkach jaśniej po krótce wyjaśniłem jak się sprawuje DVB na moim nowym TV. Jest elegancko ogołnie na polskich ale czeskich nie umi wyszukać.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Docelowe kanały i moce MUX-ów w woj. Śląskim

Post autor: AdamP »

To mój pierwszy post więc witam Wszystkich serdecznie ;) .
Ponieważ jestem w trakcie zmian w instalacji antenowej mam pytania (głównie do osób z Emitela). Wg. danych jakie udało mi się znaleźć niektóre MUX-y są nadawane na tymczasowych kanałach.
Wręczyca - Mux2 100kW, planowany Mux1 100kW
Błeszno - Mux3 2kW
Kosztowy - Mux2 63kW, planowany Mux1 25kW, Mux3 2,5kW
Skrzyczne - Mux1 25kW, Mux 2 1,25kW(?)
Mux3 z Kosztowy podobno jest nadawany na k.51 tymczasowo a docelowo ma być na k.41.
Proszę o wyjaśnienie, czy ta informacja jest prawdziwa a jeśli tak, to kiedy i z jaką mocą jest planowane docelowe nadawanie :?:
Druga sprawa to, czy Mux3 z Błeszna będzie tam nadawany docelowo na k.41 z mocą 2kW czy też może z Wręczycy z większą mocą, czy jest sens "powalczyć" o Błeszno :?:
Wcześniej Mux3 odbierałem ze Skrzycznego ale teraz w tym miejscu jest Mux1 a Mux3 z Kosztowy to porażka :evil:
Chciałbym wiedzieć na które nadajniki ustawić anteny już docelowo. "Skakanie" po dachu w celu przestawiania anten nie jest przyjemne ani łatwe.

ricken_gk
Posty: 17
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 10:31
Odbiornik: ariva t55
Instalacja antenowa: telmor
Nadajnik - obiekt nadawczy: katowice- kosztowy

MUX-3 katowice - pytanie amatora

Post autor: ricken_gk »

Pytanko amatora.... (mieszkam w gliwicach, antena skierowana na katowice)
Dlaczego działa mi dobrze MUX-2 49 i czeskie 37 i 53 a niemam za cholery mux-3 na 51?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

AdamP pisze:To mój pierwszy post więc witam Wszystkich serdecznie ;) .
Ponieważ jestem w trakcie zmian w instalacji antenowej mam pytania (głównie do osób z Emitela). Wg. danych jakie udało mi się znaleźć niektóre MUX-y są nadawane na tymczasowych kanałach.
Wręczyca - Mux2 100kW, planowany Mux1 100kW
Błeszno - Mux3 2kW
Kosztowy - Mux2 63kW, planowany Mux1 25kW, Mux3 2,5kW
Skrzyczne - Mux1 25kW, Mux 2 1,25kW(?)
Mux3 z Kosztowy podobno jest nadawany na k.51 tymczasowo a docelowo ma być na k.41.
Proszę o wyjaśnienie, czy ta informacja jest prawdziwa a jeśli tak, to kiedy i z jaką mocą jest planowane docelowe nadawanie :?:
Druga sprawa to, czy Mux3 z Błeszna będzie tam nadawany docelowo na k.41 z mocą 2kW czy też może z Wręczycy z większą mocą, czy jest sens "powalczyć" o Błeszno :?:
Wcześniej Mux3 odbierałem ze Skrzycznego ale teraz w tym miejscu jest Mux1 a Mux3 z Kosztowy to porażka :evil:
Chciałbym wiedzieć na które nadajniki ustawić anteny już docelowo. "Skakanie" po dachu w celu przestawiania anten nie jest przyjemne ani łatwe.
Informacje o emisjach są zawarte w tabelach harmonogramów tu http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... rowa-dvb-t
W okresie docelowym, który nastąpi dopiero po wyłączeniu TV analogowej, moce i zasięg MUX3 będą znacznie większe niż obecnie. Wg planu będzie to w 2014r.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: AdamP »

Jarosław Bałuka pisze: Informacje o emisjach są zawarte w tabelach harmonogramów tu http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... rowa-dvb-t
Jeśli ma Pan na myśli "harmonogram wdrażania Mux3" to znam go, ale tam są tylko dane o bieżących kanałach i mocach i ani słowa o stanie docelowym. Czyli przed 2014 rokiem nie ma co liczyć na poprawę jakości odbioru :?: Z jednej strony TV publiczna narzeka na fatalną frekwencję płacenia abonamentu a z drugiej strony irytują odbiorców niskim i zakłóconym odbiorem swoich programów.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Już niedługo (najpóźniej do połowy br.) MUX1, w którym są kanały TVP, będzie miał duży zasięg, a do tego czasu - jeśli ma Pan problem z odbiorem kanałów cyfrowych - proszę korzystać z emisji analogowych.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: AdamP »

Jarosław Bałuka pisze:jeśli ma Pan problem z odbiorem kanałów cyfrowych - proszę korzystać z emisji analogowych.
Analog przy DVB-T to Trabant przy Mercedesie, zresztą w analogu nie ma np. TVP Historia. Moja instalacja antenowa jest w stanie odebrać wszystko pod warunkiem, że jest "po ludzku" nadawane ;) W tej chwili mam czysty odbiór obydwu Mux'ów ze Skrzycznego i 2 Mux'ów Czeskich. Jedyny problem to "niewłaściwy" numer kanału Mux3 Kosztowy :cry:

ricken_gk
Posty: 17
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 10:31
Odbiornik: ariva t55
Instalacja antenowa: telmor
Nadajnik - obiekt nadawczy: katowice- kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: ricken_gk »

o widzę mój temat trafił w właściwy dział :)
czytając posty widzę teraz dlaczego nie działa mi MUX-3
popatrzałem na mapke uruchomienia MUX-3 i szukam go od rana na moim TV a wy go poprostu nie nadajecie jeszcze a piszecie że działa od końca 2011 :P oj nieładnie kłamać oj nieładnie wstydcie sie....:evil:

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: MUX-3 katowice - pytanie amatora

Post autor: TVRuda »

ricken_gk pisze:Pytanko amatora.... (mieszkam w gliwicach, antena skierowana na katowice)
Dlaczego działa mi dobrze MUX-2 49 i czeskie 37 i 53 a niemam za cholery mux-3 na 51?
pozdrawiam
Mój wujek z Sośnicy też nie odbiera k51, mieszka w bloku na ostatnim piętrze a antena jest 12m nad ziemią na ścianie południowo wschodniej.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: AdamP »

ricken_gk pisze: na mapke uruchomienia MUX-3 i szukam go od rana na moim TV a wy go poprostu nie nadajecie jeszcze a piszecie że działa od końca 2011
Jest nadawany na "nielegalnym/czeskim" k.51, dlatego ma moc tylko 2,5kW i bardzo dużo zakłóceń z czeskich nadajników. Było dobrze, dopóki był nadawany ze Skrzycznego ale już go tam nie ma :cry: Na Mux1 z Katowic trzeba poczekać do końca maja.

splinter84

Jaki odbiór ze Skrzycznego?

Post autor: splinter84 »

Witam
Mieszkam w miejscowości Sól k.Rajczy. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwy odbiór sygnału cyfrowego ze Skrzycznego.
Dla ułatwienia podaje współrzędne geograficzne:
49°29'21.26"N
19° 3'38.11"E


Obecnie odbieram tylko dwa programy TVP1 i TVP2 z g.Hutyrów w analogu
Proszę o wszelkie porady i informacje.

Dziękuję

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: cignacy »

Góra od strony północnej jest o jakieś 100 metrów za wysoka. Odbiór bezpośredni niemożliwy. Można by się pokusić o próbę odbioru z odbicia od pasma górskiego pomiędzy Solą a Rycerką Dolną, chociaż szansa jest znikoma.

tomek7545

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: tomek7545 »

ja mieszkam w Trzebini Sierszy MUX-2 z Katowic odbieram perfekcyjnie natomiast MUX-3 tylko w marzeniach, co to ma być za DVB-T ? Może ktoś z EMITELA się wypowie i wyjaśni co to za Cyrki a nie DVB?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: yerry »

A antenę zbiorczą masz przystosowaną do odbioru k.51 ?

tomek7545

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: tomek7545 »

yerry pisze:A antenę zbiorczą masz przystosowaną do odbioru k.51 ?
nie za bardzo się na tym znam, ale skoro odbieram MUX-2 na kanale 49 to chyba i kanał 51 powinien działać,

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: yerry »

No własnie nie. Instalacje zbiorcze mają to do siebie, że każdy kanał TV rozprowadzany z anteny do mieszkań, musi mieć swoją "wkładkę" kanałową. Dlatego też jeśli instalacja nie jest przystosowana do k.51 (czytaj: brak odpowiedniej "wkładki" dla k.51) to odbierać nie będzie, tym bardziej że MUX3 w k.51 nadawany jest z mocą tylko 2.5kW. Dla porównania MUX2 jest z mocą 63kW.
Należy skontaktować się z administracją budynku i dowiedzieć czy uzupełnili instalację zbiorczą o odbiór k.51.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: TVRuda »

Dlaczego zatem MUX z prywatnymi stacjami jest mocniejszy od MUXa z kanałami TVP (przyszły mux1 Kosztowy) i ma mieć tylko 25kW a Polsaty i reszta aż 63kW?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: yerry »

Z tym pytaniem najlepiej zwróć się do UKE.
Poza tym to nie temat dla tego wątku.

tomekogg

Re: Odbiór DVB-T w woj. śląskim

Post autor: tomekogg »

Mux 1 nie jest Muxem telewizji polskiej, TVP umieszcza swoje kanały w tym muxie tylko do czasu peełnego wyłączenia analogu. Docelowo TVP będzie nadawać w MUX-3 którego radykalne przekształcenie czeka dopiero w 2014 roku.
Zatem dojdzie do sytuacji, kiedy przez nawet rok możemy nie mieć kanałów TVP.

Zablokowany