Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczne.

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczne.

Post autor: afticn »

Proszę o wpisy osób u których po 27.04.2011,nastapiło pogorszenie,lub całkowity brak mux 2 z nadajnika Skrzyczne.

U mnie pogorszenie sygnału 27.04.2011
Całkowity brak sygnału 01.05.2011

vfolej

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: vfolej »

Moja lokalizacja SZCZYRK. Była pixeloza czasem brak sygnału ale wieczorem się dało.
Teraz brak mux 2 .

brzeg

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: brzeg »

Moja lokalizacja Horní suchá (Sucha Górna) 41 km od nadajnika, teren bez jakich kolwiek przeszkód

Przed 27.4
Obraz był bardzo dobry
Siła 60
Jakość 98

Po 27.4
Nie ma sygnału
Siła 0
Jakość 0

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: pikaczu »

u mnie tez brak sygnalu

Awatar użytkownika
shogun1111
Posty: 21
Rejestracja: 8 marca 2011, o 13:49
Instalacja antenowa: Antena VHF i UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: shogun1111 »

Brak sygnalu MUX 2 Sosnowiec

d.kostyra
Posty: 39
Rejestracja: 15 marca 2009, o 12:16

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: d.kostyra »

Lędziny koło Tych, brak MUX 2.

tom61

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: tom61 »

Witam kolegów
Kiedy Czesi odpalili Lysa Hora, pozbawili mnie muxu 2 i 3!!!.
Wcześniej miałem dobry sygnał wszystko śmigało.
Najbardziej dramatyczne jest to,że ani UKE ani EMITEL nie reagują!!,co za problem zwiększyć moc nadajnika (skora czesi mogą 100 kw ) a my co tylko 1kw.
Drogi EMITELU i UKE, czy Wam nie wstyd przed odbiorcami!!-dla kogo ta telewizja,dla tych co mieszkają kilometr od nadajnika- ŻENADA!!!!
Panie JARKU ręce i nogi się uginają obserwując takie działania,bardzo się pomyliłem sądząc że po tak długim oczekiwaniu na NTC będzie już dobrze!
Jak mawiał kiedyś ZULU GULA Polska to dziwny kraj a jeszcze dziwniejsze instytucje w nim działające.
Mieszkam w okolicach Jastrzębia Zdroju,bardzo dobra lokalizacja!

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: eXte77 »

Tychy - MUX2 tnie, pikseloza.

vfolej

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: vfolej »

wymiana oświetlenia na nadajniku Skrzyczne po uderzeniu pioruna 27 lub 29.4
może tam jest problem
był brak mux 2 i mux 3

remek30

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: remek30 »

Potwierdzam - u mnie (Skoczów) również znaczne pogorszenie mux2.Bardzo często w ciągu dnia nie da się oglądać (pikseloza).Dodam tylko,że odbieram kanały ze Skrzycznego od kilku lat (pamiętam jak nadawali z mocą 0,5kW i wtedy nawet nie było żadnych problemów z szatkowaniem obrazu).

Wydaje się,że jedyne co obecnie Emitel może zrobić to zwiększyć moc nadajnika na obecnym kanale lub przenieść mux2 na inny kanał z większą mocą.Tylko pamiętajmy ,że żyjemy w Polsce i to ,że dany mux wystartował to wcale nie musi oznaczać,że będziemy go odbierać niestety.Ważne ,żeby się zgadzało,że został włączony.(to taka nasza dobrze znana rzeczywistość).

piotr-2006

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: piotr-2006 »

U Bestwinie również zły odbiór obu mus-ów :oops:

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: Maciejek »

remek30 pisze:Potwierdzam - u mnie (Skoczów) również znaczne pogorszenie mux2.Bardzo często w ciągu dnia nie da się oglądać (pikseloza)[...]
A`propos Skoczowa to ja dla odmiany dodam (nie kwestionując problemów innych odbiorców oraz spadku jakości muxu2), że mam anteny na strychu (sic!) i sygnał mam wyjątkowo mocny! (jak mux2 tak i mux3) mało tego, w instalację mam wpięte anteny: polaris 60 skierowaną dodatko na Łysą Górę i na Skrzyczne ATX 55, cały zestaw jako pasywny sumawany zwrotnicą. Problemów z odbiorem - zero. Dlatego remku propopnuję zweryfikować swój zestaw antenowy, bo sygnał na terenie Skoczowa jest mocny. A i dodam, że robiłem jeszcze test na kawałku rozszytego kabla koncetryka (!) bezpośrednio wpiętym w tv również odbiór wszystkich muxów bez zakłoceń.
Mam nadzieję, że nikt mnie tu nie zlinczuję, bo w tym topiku jestem w mniejszości ;)

adevole

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: adevole »

przed miałem 60% aktualnie brak mux2 odleglosc 130km

keram23

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: keram23 »

"Maciejek" - staję za Tobą murem mimo, że jestem z trochę innej lokalizacji, to też nie odczułem żadnych zmian.
Może zweryfikujmy trochę ten wątek - niech piszą Ci którym pogorszył się odbiór mimo anteny skierowanej na Skrzyczne, bo część narzeka na zły sygnał mając anteny wykierowane na nadajnik Katowice - Kosztowy.
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: Drekan »

keram23 pisze:"Maciejek" - staję za Tobą murem mimo, że jestem z trochę innej lokalizacji, to też nie odczułem żadnych zmian.
Może zweryfikujmy trochę ten wątek - niech piszą Ci którym pogorszył się odbiór mimo anteny skierowanej na Skrzyczne, bo część narzeka na zły sygnał mając anteny wykierowane na nadajnik Katowice - Kosztowy.
Pozdrawiam !
Zaletą odbioru cyfrowego, jest fakt poprawnego odbioru nawet przy słabym sygnale. Dopiero przy przekroczeniu granicy dostatecznego sygnału, odbija się to na poprawnym odbiorze. Ktoś, kto miał bardzo silny sygnał, może po jego obniżeniu tylko dobry, jednak to nie wpłynie na poprawność odbioru. Zmniejszy tylko margines dla poprawnego odbioru, mogący w przypadku zmiany propagacji doprowadzić do pojawienia się artefaktów. :?

Skoro wiele osób odbierające sygnał 2 multipleksu ze Skrzycznego, zaobserwowało spadek siły sygnału, i to pozostaje faktem. Mało prawdopodobne, by u wszystkich jednocześnie nastąpiła awaria w systemie antenowym. :evil:

Pytaniem pozostaje tylko to, co spowodowało ten spadek.
Tutaj jest kilka możliwych przyczyn:
1. Obniżenie mocy nadawania do 0,5kW.
2. Uruchomienie na sąsiednim 37 kanale silnej emisji 2 czeskiego multipleksu z nadajników Ostrawa Hošťálkovice i Lysá Hora.
3. Uruchomienie na sąsiednim 39 kanale emisji 2 multipleksu z nadajnika Częstochowa Wręczyca.
4. Nadawanie z innego niż do tej pory sytemu antenowego.
5. Zmiana charakterystyki nadawania.
6. Przypadkowa usterka podczas wymiany oświetlenia.

Ze strony Emitela nie mamy co liczyć na ujawnienie choćby rąbka tajemnicy. Ostatecznie nawet proste fakty, jak np. informację o uruchomieniu nadawania z nowego nadajnika, wcześniej dowiadujemy się od pozostałych forumowiczów czy z innych mediów, niż ze strony Emitela. Zbyt wiele kwestii w Emitelu pozostaje ścisłą tajemnicą i ujawnienie wymaga zdobycia podpisów ze 30 dyrektorów. ;)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie ma co tworzyć teorii spiskowych. Punkty 1,4,5,6 trzeba od razu wykluczyć.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: eXte77 »

7. Uderzenie pioruna miało wpływ na system nadawczy (spadek parametrów wzmocnienia). Skoro uszkodzone zostało oświetlenie, uszkodzone mogły zostać również inne wyposażenie RTON.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Uderzeń pioruna na Skrzycznem odnotowujemy setki jak nie tysiące rocznie. Tam jest to tak normalne jak opady śniegu w zimie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: @GUTEK@ »

Niestety również muszę dołączyć do teorii spiskowych...
Wprawdzie spadek sygnału mux2 u mnie jest minimalny, jednak przez to na drugim tunerze pojawiło się dość często zacinanie obrazu.

Uważam że problemem na pewno nie jest czesku mux na k37 oraz nasza Wręczyca na k39 - dlatego że sygnał ze Skrzycznego osłabł po jego wyłączeniu w dniu 27.04.2011 - wtedy jeszcze nie nadawali Czesi, a już od kilku dni nadawała Wręczyca w dodatku sygnał z Wręczycy jest w tym kierunku tłumiony. Czyli ewidentnie problem leży w wyłączeniu i ponownym załączeniu nadajnika.
Jeśli założyć że nic nie było celowo zmieniane, to może podczas wyłączenia zresetowały się jakieś ustawienia urządzeń nadawczych?
Czy Pan Jarosław Bałuka rzeczywiście sprawdził obecne parametry nadawania mux2 ze Skrzycznego czy tylko wie że nic tam nie ruszali?

mikesz1000

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: mikesz1000 »

Witam dla pocieszenia w Ustroniu ,Wiśle, około 8 km od nadajnika nigdy nie było i nie ma do teraz odbioru multiplexu 2 i 3 go i raczej nigdy nie będzie a odbiór z Katowic tego nie załatwi.

Zablokowany