Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczne.

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: afticn »

blockbuster pisze:Przypominam o jutrzejszej (22.06) przerwie konserwacyjnej nadajnika na LH. Przerwa w nadawaniu potrwa od 6.00 do 15.00 i wtedy będzie można sprawdzić jaki wpływ na MUX2 ze Skrzycznego ma ten nadajnik.

Brak przerwy,normalnie nadaje LH

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: blockbuster »

romanodepalma pisze:Po wyłączeniu nadajnika Lysa Hora , odbiór ze Skrzycznego nadal taki sam jak po wymianie oświetlenia , czyli taki jaki był przy mocy 0,5 kW. Teraz ktoś napisze ,że to Częstochowa zakłóca.
Wszystko na to wskazuje, że winna jest Klepaczka :) . U mnie po wyłączeniu b. silnego sygnału z LH na k37 wskazania jakości sygnału dla Skrzycznego nawet nie drgnęły. Ale mam blisko do Klepaczki (44km) więc mój przypadek nie jest do końca miarodajny.
Następne testy podczas przerwy konserwacyjnej Wręczycy ;)

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: blockbuster »

afticn pisze:
blockbuster pisze:Przypominam o jutrzejszej (22.06) przerwie konserwacyjnej nadajnika na LH. Przerwa w nadawaniu potrwa od 6.00 do 15.00 i wtedy będzie można sprawdzić jaki wpływ na MUX2 ze Skrzycznego ma ten nadajnik.

Brak przerwy,normalnie nadaje LH
Lysa Hora nie nadaje, a ty pewnie odbierasz Hostalkovice które chodzą w SFN z LH.

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: afticn »

blockbuster pisze:
afticn pisze:
blockbuster pisze:Przypominam o jutrzejszej (22.06) przerwie konserwacyjnej nadajnika na LH. Przerwa w nadawaniu potrwa od 6.00 do 15.00 i wtedy będzie można sprawdzić jaki wpływ na MUX2 ze Skrzycznego ma ten nadajnik.

Brak przerwy,normalnie nadaje LH
Lysa Hora nie nadaje, a ty pewnie odbierasz Hostalkovice które chodzą w SFN z LH.
Jednak chyba nadaje bo jak świeci kanał 37-602 MHz to świeci....i to pełną mocą:)

romanodepalma

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: romanodepalma »

Jest silna propagacja i odbierasz Ostrawę. http://www.digizone.cz/aktuality/lysa-h ... logove-tv/

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: afticn »

powtarzam odbieram czeski z kanału 37,to nie ostrawa

Peter_CA

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: Peter_CA »

afticn pisze:powtarzam odbieram czeski z kanału 37,to nie ostrawa
I skąd ta pewność? Ostrawa także nadaje na kanale 37.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: @GUTEK@ »

Teraz sprawdzałem godzina 13:25 na kanałach 37 i 54 kompletne zero sygnału w Gliwicach.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: blockbuster »

Przynajmniej dzięki tej przerwie niektórzy dowiedzą się z jakiego nadajnika tak naprawdę odbierają ;)

romanodepalma

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: romanodepalma »

afticn pisze:powtarzam odbieram czeski z kanału 37,to nie ostrawa
Powtarzam.Na kanale 37 nadaje :Ostrava Hladnov -10kW, Ostrava Hošťálkovice -100kW i Frydek-Mistek, Łysa Góra - 100kW . Źródło : http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokry ... omunikace/ . Całe lato w zeszłym roku odbierałem do południa i wieczorem Hostalkovice , a jak włączyli Frydek-Mistek- Łysa Góra ,odbieram całą dobę stabilnie.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: lumca_2 »

romanodepalma pisze:
afticn pisze:powtarzam odbieram czeski z kanału 37,to nie ostrawa
Powtarzam.Na kanale 37 nadaje :Ostrava Hladnov -10kW, Ostrava Hošťálkovice -100kW i Frydek-Mistek, Łysa Góra - 100kW . Źródło : http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokry ... omunikace/ . Całe lato w zeszłym roku odbierałem do południa i wieczorem Hostalkovice , a jak włączyli Frydek-Mistek- Łysa Góra ,odbieram całą dobę stabilnie.

Lysá Hora má "jen" 25kW ERP a nikoliv 100kW! Ty jsou koordinovány, ale využilo se nakonec jenom 25kW.

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: afticn »

odbieram LH....Bo nadajnik widzę gołym okiem.....Frydek Mistek to LH

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: blockbuster »

afticn pisze:odbieram LH....Bo nadajnik widzę gołym okiem.....Frydek Mistek to LH
Ale kolega uparty :)
Napiszę jeszcze raz. Nadajnik Lysa Hora, Ostrava-Hostalkovice i Ostrava-Hladnov działają w SFN http://en.wikipedia.org/wiki/Single-frequency_network, czyli te trzy nadajniki są jakby połączone w sieć (nadają te same MUX na tych samych kanałach). Gdy jeden z nich ma przerwę konserwacyjną (jak to było dzisiaj z LH) to każdy kto jest w zasięgu pozostałych nadajników nawet tego nie zauważy i nadal będzie miał odbiór.

PS. Mam pytanie czy kolega odbiera coś cyfrowo na k51?

romanodepalma

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: romanodepalma »

lumca_2 pisze:
romanodepalma pisze:
afticn pisze:powtarzam odbieram czeski z kanału 37,to nie ostrawa
Powtarzam.Na kanale 37 nadaje :Ostrava Hladnov -10kW, Ostrava Hošťálkovice -100kW i Frydek-Mistek, Łysa Góra - 100kW . Źródło : http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokry ... omunikace/ . Całe lato w zeszłym roku odbierałem do południa i wieczorem Hostalkovice , a jak włączyli Frydek-Mistek- Łysa Góra ,odbieram całą dobę stabilnie.

Lysá Hora má "jen" 25kW ERP a nikoliv 100kW! Ty jsou koordinovány, ale využilo se nakonec jenom 25kW.
Tak pomykiłem się z rozpędu. Łysa Góra nadaje z mocą 25kW na kanale 37

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: afticn »

blockbuster pisze:
afticn pisze:odbieram LH....Bo nadajnik widzę gołym okiem.....Frydek Mistek to LH
Ale kolega uparty :)
Napiszę jeszcze raz. Nadajnik Lysa Hora, Ostrava-Hostalkovice i Ostrava-Hladnov działają w SFN http://en.wikipedia.org/wiki/Single-frequency_network, czyli te trzy nadajniki są jakby połączone w sieć (nadają te same MUX na tych samych kanałach). Gdy jeden z nich ma przerwę konserwacyjną (jak to było dzisiaj z LH) to każdy kto jest w zasięgu pozostałych nadajników nawet tego nie zauważy i nadal będzie miał odbiór.

PS. Mam pytanie czy kolega odbiera coś cyfrowo na k51?
Owszem,na 51 odbieram:
Prima LOVE-przekaz telewizyjny
Proglas- przekaz radiowy

Peter_CA

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: Peter_CA »

afticn pisze: Owszem,na 51 odbieram:
Prima LOVE-przekaz telewizyjny
Proglas- przekaz radiowy
Lysá Hora nie nadaje na kanale 51. Więc masz odbiór także z Ostrawy :)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: Drekan »

romanodepalma pisze:Po wyłączeniu nadajnika Lysa Hora , odbiór ze Skrzycznego nadal taki sam jak po wymianie oświetlenia , czyli taki jaki był przy mocy 0,5 kW. Teraz ktoś napisze ,że to Częstochowa zakłóca.
Czyli obserwacje widzów były rzetelne i problemy z nadawaniem na kanale 38 nie wynikają z emisji sąsiednikanałowej. :!:

Być może koszty przywrócenia parametrów nadawania do wartości sprzed pechowej wymiany oświetlenia, przewyższają korzyści z tytułu lepszego zasięgu emisji ze Skrzycznego. Dodatkowo Emitel skupia się obecnie głównie na modernizacji kolejnych nadajników zgodnie z napiętym harmonogramem ich uruchamiania. Cóż wydaje się, że pozostaje się pogodzić z faktem, że parametry nadawania na kanale 38 nie będą już lepsze niż są teraz. :(

Pytanie jaki w takiej sytuacji ma sens wymuszanie przez UKE na Czechach, zastosowanie tzw. krytycznej maski widmowej dla kanału 37. :?:

d.kostyra
Posty: 39
Rejestracja: 15 marca 2009, o 12:16

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: d.kostyra »

W dniu dzisiejszym zauważyłem powrót stabilnego odbioru MUX-2 na kanale 38. Miejscowość Lędziny. Czasem pojawia się pikseloza.

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: an10ka-dx »

d.kostyra pisze:W dniu dzisiejszym zauważyłem powrót stabilnego odbioru MUX-2 na kanale 38. Miejscowość Lędziny. Czasem pojawia się pikseloza.
Fajnie by było gdyby tak pozostało na zawsze:)
W dalszym ciągu uważam, że poprawa sygnału to brak promieni słonecznych i propagacja. Największym problemem to jest moc nadawania ok.1,25kW.
MUX3 nadający na k.62 odbieram z samej anteny yagi 16 elementowej z symetryzatorem bez jakichkolwiek zacięć. MUX2 ta sama antena i próby z kilkoma rożnymi wzmacniaczami nie dały stabilnego sygnału :x
Czekam więc z niecierpliwością na lipcowy etap uruchomienia nowych nadajników z MUX2, no i coby nikomu nie przyszło kombinować z MUX3 z Wisły, bo o nadajniku z MUXem3 z Katowic to możemy zapomnieć przy tym samym k.51 i nadajniku czeskim :?

d.kostyra
Posty: 39
Rejestracja: 15 marca 2009, o 12:16

Re: Lista osób u których brak lub pogorszenie mux 2 Skrzyczn

Post autor: d.kostyra »

an10ka-dx pisze:
d.kostyra pisze:W dniu dzisiejszym zauważyłem powrót stabilnego odbioru MUX-2 na kanale 38. Miejscowość Lędziny. Czasem pojawia się pikseloza.
Fajnie by było gdyby tak pozostało na zawsze:)
W dalszym ciągu uważam, że poprawa sygnału to brak promieni słonecznych i propagacja. Największym problemem to jest moc nadawania ok.1,25kW.
MUX3 nadający na k.62 odbieram z samej anteny yagi 16 elementowej z symetryzatorem bez jakichkolwiek zacięć. MUX2 ta sama antena i próby z kilkoma rożnymi wzmacniaczami nie dały stabilnego sygnału :x
Czekam więc z niecierpliwością na lipcowy etap uruchomienia nowych nadajników z MUX2, no i coby nikomu nie przyszło kombinować z MUX3 z Wisły, bo o nadajniku z MUXem3 z Katowic to możemy zapomnieć przy tym samym k.51 i nadajniku czeskim :?
Proszę zwrócić uwagę, że trudno mi polemizować o przyczynach odbioru. W sytuacji, kiedy będę miał własną instalację antenową, będzie z mojej strony o czym dyskutować. Ze swej strony poinformowałem o zmianie jaka nastąpiła, bo wcześniej tuner DVB-T sygnalizował brak sygnału lub pojawiał się i znikał sygnał. Dostęp do odbioru mam dzięki AIZ i to pewnie zasługa instalatora, zajmującego się anteną, iż odbiór powrócił.

Zablokowany