DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Tedde

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Tedde »

@Ruda Po prostu u ciebie nie ma niezbędnego "zapasu sygnału" pozwalającego poprawnie odbierać dvb-t w niekorzystnych warunkach. Warto właśnie w takie dni obserwować i wyciągać wnioski. na wiosnę na drzewach pojawią się liście, co może być kolejną przeszkodą w poprawnym odbiorze. Ale ten "zapas sygnału" musisz jakimiś zmianami w instalacji, bądź zmianie lokalizacji anteny pozyskać, bo inaczej d..a zbita z dvb-t u ciebie ;)

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Ja tutaj większości z was nie rozumiem - przyjdzie deszcz, słońce, wiatr i od razu kolosalne zmiany w jakości odbioru. Ja totalnie przerobiłem instalację antenową i jakość ciągle na 100%. Oczywiście nie dotyczy to osób w górach, bo tam to główny problem to profil terenu. Spróbujcie chociaż trochę pomajsterkować a nie narzekać !

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Tedde pisze:@Ruda Po prostu u ciebie nie ma niezbędnego "zapasu sygnału" pozwalającego poprawnie odbierać dvb-t w niekorzystnych warunkach. Warto właśnie w takie dni obserwować i wyciągać wnioski. na wiosnę na drzewach pojawią się liście, co może być kolejną przeszkodą w poprawnym odbiorze. Ale ten "zapas sygnału" musisz jakimiś zmianami w instalacji, bądź zmianie lokalizacji anteny pozyskać, bo inaczej d..a zbita z dvb-t u ciebie ;)
OBraz mimo to nie skakał. Teraz mam 50/50% i też ładnie odbiera. Do końca maja będę mieć MUX1 z Kosztów na k55 więc zamienię odbiór z Wisły na ten z Katowic.

Tedde

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Tedde »

@ruda no to nie jest tak źle u ciebie- jak sygnał bedziesz mial z kosztów, a międzyczasie do uruchomienia mux 1 korzystasz ze skrzycznego. Skoro masz alternatywę co do odbioru rzecz jasna to nie ma co kombinować i inwestować w sprzęt odbiorczy tylko oczekiwać maja. A może szybciej ten mux 1 ruszy? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Co racja to racja. Gdyby wcześniej odpalili MUX1 z Kosztów to nie musiałbym się zamartwiać Wisłą. Szczęście, że odbiera czego nie można rzecz o MUX3. Ten albo nie odbiera przez pogodę albo przez lepsze propagacje fal czeskich.

Tedde

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Tedde »

@ruda poczytaj tutaj odpowiedź z UKE dzisiaj zamieszczoną min. o mux3 http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2720

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

brzeg pisze: Spróbujcie chociaż trochę pomajsterkować a nie narzekać !
Jak w jeziorze nie ma ryb to zmiana sieci ci nie pomoże. Dopóki Emitel nie zapewni stabilnego sygnał ze Skrzycznego skierowanego w naszą stronę to będziemy na "to co wiatr przyniesie".
A żeby było ciekawiej w kwestii odbioru NTC w górach to według http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html u mnie nie powinno być sygnału MUX2 z Katowic a idzie on z jakością 90-100%. I wychodzi na to że plany planami a życie swoje.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

Tvp2 ze Skrzycznego w mux1 coś szwankuje od ok 12:15. Czy u innych też? Bo w mux3 jest ok.

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: afticn »

kb997@
Mux 1,bez zmian odbiór stabilny.
Skrzyczne nie nadaje mux3.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

Ja pytałem o TVP2 z mux1. Czy jest jakiś problem z dosyłem. Na mux3 z Katowic TVP2 jest ok.

Mar
Posty: 22
Rejestracja: 24 grudnia 2010, o 12:36

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Mar »

Wczoraj wieczorem sporadycznie występowały wyraźne problemy z dźwiękiem podczas odbioru TVP2 ze Skrzycznego. Obraz był stabilny. Dziś nie miałem jeszcze okazji oglądać TV. Mowa oczywiście o emisji cyfrowej.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Problem z dźwiękiem był też na Polo TV. Co oni dźwięk ze starych winyli puszczali? Taka była jakość jak z płyty z 1937 roku i trzeszczało. Tylko Polo dziadowało.

kbssilesia

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kbssilesia »

dzisiaj z ciekawości ustawiłem antenę właśnie na Skrzyczne. Póki co odbiór zarówno MUX1 i MUX2 odbywa się bez żadnych przeszkód siła i jakoś rozkłada się następująco:

MUX1 - Siła 62% Jakość 97%
MUX2 - Siła 64% Jakość 97%

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

koledzy czy mux-1 w przyszlosci-docelowo bedzie mial zwiekszona moc ?

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

Koledzy właśnie kupiłem sobie modem dvb-t do usb i mux 2 ani nie drgnie tak samo latałem po całej ulicy z anteną dołączoną do zestawu i tylko się zmęczyłem :(

amstat

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: amstat »

To chyba u ciebie jest jakaś czarna dziura wczoraj sprawdzałem w Żywcu w domu jednorodzinnym dokładnie koło biurowca spółdzielni mieszkaniowej GRONIE na końcu oś,700-lecia na instalacji zbiorczej kable od satelity i od zwykłej anteny lecą do czterech pokoi na dachu antena siatkowa 20-letnia ze wzmacniaczem z zardzewianym i sasiarczonym w dwóch pokojach sprawdzałem tuner WIWA 90 i mux-1 sygnał 100/100 mux-2 88/100 oraz dwa muxy czeskie 60/40 i 5 stacji radiowych czeskich.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

@ polsatowicz
Podpinałeś do swojego tridigita? W tym tunelu jakim jest twoja ulica może być problem z odbiorem na małej antence z zestawu ale nie powinien. A może wina jest po stronie tunera?

Awatar użytkownika
Adick
Posty: 6
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:12
Odbiornik: Not Only TV LV5TDLX
Instalacja antenowa: Pokojowa Hama/aka Signal+Homemade Biquad :)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy ,Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Adick »

Tunery USB są podatne na zakłócenia i niema to znaczenia czy to stacjonarny czy laptop wiem sam po sobie przykład tuner Not Only TV LV5TDLX zwykła praca skanera antywirusowego przy skanowaniu w laptopie mi skutecznie blokuje sygnał do bardzo mocnego MUX 2 z Katowic.Mam w domu jeszcze jeden tuner usb firmy Ardata i na tym tunerze takich cyrków niema, wiec LV5TDLX według mnie jest gówno warty.Nie wiem jaki kolega ma model ale przerabiałem już wiele modeli tunerów usb i w moim przypadku tuner firmy Ardata jako jedyny się sprawdził.

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

Branice opolskie brak sygnalu w tej chwili sprawdzalem, a dokladnie to mam antene na maszcie na kominie 12 moze 13m nad ziemia ( lokalizacja dokladna www.branicemeteo.solarus.pl, stacja stoi takze na dachu ale na maszcie o 5m oddalonym od anteny i jest na wysokosci 11m )
wczoraj po poludniu tez nie bylo , a okolo 18 sie pojawil :roll:

pozdro all team

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

Panowie. Mamy tropo i na razie mogą wam zakłócać odbiór nawet oddalone stacje.

Zablokowany