DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: an10ka-dx »

Skrzyczne padło, Chrzelice padły, Czechy są. Smok analog zjadł DVB-T :lol:

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Drekan »

Skrzyczne już nadaje poprawnie. 8-)

Andrea

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrea »

Czesi od 4.05 na kanale 54 a dokładniej CT4(sportowy) będą nadawać w HD(naziemne) całe mistrzostwa w hokeju na lodzie ,piszę o tym jak by kogoś to interesowało, dodatkowo podaje linka o tym :
http://www.ceskatelevize.cz/ct4/hokej/

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

chyba jednak NIE naziemnie, a satelitarnie ;)

Andrea

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrea »

Owszem,można tak to odebrać jak tam piszą ale... ja mam cichą nadzieje że zobaczę to z naziemnej CT4 jednak ;)
Przecież nasza TVP również ma plany na czerwiec i bez satelity, więc?

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

@Andrea: Nie ma szans - ČT nie może sobie pozwolić wyłączyć przekaz w SD i na dublowanie już nie ma wolnego miejsca w MUXie.

Rudzianin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Rudzianin »

Andrea pisze:Owszem,można tak to odebrać jak tam piszą ale... ja mam cichą nadzieje że zobaczę to z naziemnej CT4 jednak ;)
Przecież nasza TVP również ma plany na czerwiec i bez satelity, więc?
Czesi nadają w MPEG2 dlatego emisje w HD są niemożliwe

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

@Rudzianin: Technicznie jest możliwe stworzenie MUXa, gdzie będą stosowane różne formaty kompresji (przykładem jest czeski MUX 4 - Óčko w MPEG2 i ČT HD/Nova HD w MPEG4, czy słowacki MUX publiczny - STV 1/STV 2 w MPEG2 i STV 1 HD w MPEG4).

Problemem jest prawo - operator musi mieć możliwość użycia rożnych formatów, oraz brak miejsca - przekaz w SD musi pozostać (z myślą o posiadaczach odbiorników bez wsparcia dla MPEG4 i/lub HD).

Rudzianin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Rudzianin »

@Peter_CA:Nie wiedziałem że z jednego MUXa można nadawać w MPEG2 i MPEG4 jednocześnie-dzięki za info.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: zsk »

A ja wracam do tematu MUX3 ze Skrzycznego (zwłaszcza kiedy jest poważny problem z odbiorem MUX3 z Kosztowy na kanale 51).
Najprostsze rozwiązanie z MUX3, to wpłynąć na TVP pisząc i piszcząc i piszcząc ... do nich na adresy tvp i może na samego prezesa TVP (Juliusz.Braun@tvp.pl), aby nie olewali Śląska tylko uruchomili przygotowany kanał 45 na Skrzycznym do MUX3 dla ogromnej ilości widzów Śląska.
Nęganie w naszym kraju i kopnięcie szefów urzędów (w tym przypadku TVP) do działania to jedyny sposób aby coś dobrego zrobili dla Polaków.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Hmm cóż, kiedyś sam namawiałem do pchnięcia TVP do emisji z k.45, ale z tego co odpisywali taka emisja zrujnowała by ich finansowo :lol:
W pismach otrzymanych od TVP obiecują rychłą emisję z już docelowego kanału (41 po analogowej TVP2), która to nastąpić ma w marcu 2013. Zobaczymy co z tego im wyjdzie; czy przypadkiem z tego nie zrobi się marzec czy nawet kwiecień ale 2014 :lol:

Maciejek pisze:Zachęcam wszystkich zainteresowanych wznowieniem emisji MUX3 na Podbeskidziu do wysyłania maili do TVP oto treść maila jaki ja wysłałem:
Szanowna Pani Rzecznik Prasowa TVP,

Jestem mieszkańcem Podbeskidzia. Przez blisko 9 miesięcy cieszyliśmy się odbiorem MUX3 ze stacji Wisła Skrzyczne w ramach DVB-T.

Kilka dni temu, w dobie rozwoju cyfrowej sieci nadawczej TVP zostaliśmy pozbawieni dostępu do MUX3 (sic!), gdzie na jego miejsce załączono MUX1 (na 62 kanale). Przez ten krótki okres wielu mieszkańców bardzo przyzwyczaiło się do odbioru misyjnych kanałów, w tym przede wszystkim TVP KULTURY, HISTORII oraz otrzymaliśmy jedyną możliwość odbioru regionalnego TVP INFO KRAKÓW.
Chciałem zapytać co TVP jest w stanie zrobić aby zapewnić możliwość kontynuacji emisji w/w kanałów w ramach MUX3 ze stacji Wisła / Skrzyczne dla pozbawionych odbioru mieszkańców Podbeskidzia ?

Interesując się tym tematem i korespondując z UKE wiemy, że dla w/w obiektu został pozytywnie wynegocjowany kanał 45 (z mocą 5kW) pod cyfrową TV pozwalający na emisję MUX3, wszyscy tylko czekamy na decyzję Telewizji Polskiej.

Proszę o stosowne wyjaśnienia w tym ważnym dla nas temacie.

Pozdrawiam

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: zsk »

A ja uważam, że nie należy zaprzestawać w pisaniu do TVP i do prezesa TVP, i żądać od nich już teraz emisji MUX3 ze Skrzycznego, nie dając się spławiać, że za rok albo za dwa lata albo za trzy lata... może coś TVP uruchomi na Skrzycznym....
Ja napisałem do nich i do prezesa TVP i będą co chwila do nich pisać - zachęcam wszystkich do nękania ich pismami i emailami i petycjami itd. aż zrobią wkońcu to przynajmniej dla "świętego spokoju"

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: an10ka-dx »

Ze Skrzycznego MUX2 i MUX3 powinien już dawno nadawać z mocą MUX1. Rozwiązało by to problem woj. śląskiego i opolskiego. A tak czekanie, gdybanie i nic. Ciekawe kiedy zostanie podniesiona moc MUX2? Dopiero w grudniu 2013r. czy wcześniej? Ciekawi mnie to ponieważ dużo osób mieszkający w Kędzierzynie-Koźlu ma okna, balkony w kierunku Skrzycznego i odbiera sygnał z tego nadajnika. Nie każdy ma szanse odebrać sygnał ze Chrzelic nawet z odbicia i dużo znajomych pyta mnie o Skrzyczne i MUX2.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hol2 »

Uruchomili mux1 z Kielc na kanale 62 moc 50kW, kanał ten sam wiec co Skrzyczne mux1, moc 25kW. Nie zauważyłem jednak żeby to u mnie kolidowała jakoś, chociaż jestem koło Kerzeszowic, a wiec ok 85 km od Skrzyczne i ok 100 km od Kielc. Na szczeście od strony Kielc oddzielaja mnie wzgórza.
:D

Sygnał ze Skrzycznego mam silny i stabilny mux1 kanal 62, 100/100 pozostałe mux2 i mux3 zbieram z Katowic Kosztowy. Tak że mux1 z Katowic nie jest mi specjalnie potrzebne jak narazie, ale dostroje filtrami. :lol:

Z tego co sie orientuję to w DVB-T mozna nadawać zarówno w mpg2 jak i mpg4, ponadto nawet jak nadaja Czesi czy Słowacy w mpg2 to też maja możliwośc nadawania w HD, porblememm jest jednak kompresja sygnału w mpg4 wieksza wiec w Polsce na muxie mamy 8 programów a w Czechach tylko 5 programów lub 4 programy telewizyjne i kilka radiowych.
Gdy Czesi zaczną nadawać w HD CT1 bo maja taką możliwośc w mpg2 to nie wiem czy sie to nie odbędzie kosztem jakiś programów telewizyjnych i ich formatu czy radiowych w tym mux1. Dla danego kanału i mux w danym kanale możliwa jest bowiem limitowana ilosc przesłania informacji dających możliwość odtworzenia ograniczonej ilości programów w określonym standardzie. Np TV mobilna z Krakowa co złapałem na 46 kanale miała coś 33 programy z kłódka i plansami na jednym kanale 46 tak jakby jedem mux mobilny DVB-H jednak tam jest ograniczona rozdzielczość bodaj 320-200 mpx wiec zmieściło sie 33 kanmały a nie 8 czy 5.

Jednak obawiam się, że im wieksza kompresja sygnału w DVB-T mpg2 5 programów, mpg4 8 programów, czy w DVB-T2 jeszcze wiecej czy wiecej w programów w HD - to jednak wymaga to silniejszego i dokładniejszego sygnału wysokiej jakości bardzo skompresowanego, co może oznaczać trudności z poprawnym odbiorem takiego sygnału z dalszej odległości, czy w rejonach zacienionych, niestety. Stad jak chcą bardziej kompresować sygnał w kolejnych systemach to powinni podnosić jednocześnie moc nadawania tak aby obszar objety zasiegiem był ten sam.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrew525 »

Witam co jest nadawane na kanale CH31 554,00 Mhz? Od rana odbieram silny sygnał ale brak kanałów. 15 Km od Bielsko-Biała.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: lumca_2 »

Telewizja mobilna z nadajnika v Bielsku Bialej.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrew525 »

Masz jakieś info o tym?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

To nie to forum, ale na Dvbtmap jest rozmieszczenie nadajników wraz z kanałami. Gdzie indziej też znajdziesz wykazy. Nadają w polaryzacji V.

skopek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: skopek »

Nie wiem czy ktoś zauważył ale zmniejszyli moc MUX-2 i tym samym straciłem ostatnia możliwość odbioru :( . Dlaczego? Kiedy MUX-2 ruszy z mocą 30kW. To jest niedorzeczne aby robić coś odwrotnego.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kuku1234 »

U mnie wystepuje na podobnym poziomie jak bylo, na polnoc od nadajnika.

Zablokowany