DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dario9678 »

Na kanale 58 nadaje TVP Info Kielce.

Bartt

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Bartt »

Przecież TVP Info Kielce i tak od wielu lat w niektórych miejscach jest zakłócone i zakłóca inne emisje. Jest kolizja z TVP Info Rzeszów z Giedlarowej oraz z mux-1 z Raszyna. Z kolei mux-2 ze Św. Krzyża koliduje z analogiem z Zamościa - można by tak wymieniać bez końca.
Na szczęście analogi wkrótce zgasną, ale wygląda na to że kolizje kanałowe przetrwają ASO, przypominam że na kanale 58 mux-2 nadaje Ślęża, wystarczy lekkie tropo i problem gotowy :(. Dla mnie dobór tego kanału jest niezrozumiały. Czy nikt nie pomyślał że w pobliżu jest już emisja cyfrowa na tym samym kanale :o .

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

Ś. Krzyż będzie kolidował także z Czechami, teraz koliduje z Pradziadem i to jeszcze da się przeżyć nawet przy tropo, ale docelowo przejdzie ten kanał na 37, a wtedy kolizje z Lysą Horą będą dosyć częste przy tropo.

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

Czy ktoś wie, jak będzie wyglądała charakterystyka kierunkowa promieniowania anteny dla Mux-3? Czy tak samo jak dla analogowej TVP2?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: belzebiusz »

Bartt pisze:Z kolei mux-2 ze Św. Krzyża koliduje z analogiem z Zamościa - można by tak wymieniać bez końca.
...oraz z MUX-1 z RTCN Siedlce/Łosice, na szczęście docelowo Święty Krzyż przejdzie na kanał 37. :)

SkN

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SkN »

Witam mam 3 pytania na które pewnie już były odpowiedzi ale chcę wiedzieć
1.Z jaką mocą będą nadawać muxy ?
2.O której godzinie wszystko pójdzie na full wyłączenie analogu w nocy z 18/19 marca 2013 r godz. 00.00 ale kiedy włączenie nadawania cyfrowego ?
3.Z jaką siłą będzie nadawać 3 mux na Górze Żar którą widzę z okna i kiedy to będzie ?

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: michal77 »

Takie info znalazłem:
W dniu 19 marca 2013 r o godz. 5.00 rozpocznie nadawanie nadajnik RTON Wisła/ Skrzyczne MUX3 na kanale 41. Nadajnik analogowy Wisła/Skrzyczne wraz z wszystkimi przemiennikami analogowymi zostaje wyłączony w nocy z 18/19 marca 2013 r godz. 00.00 .Telewizja Polska zwiększy zasięg MUX 3 tak, aby pokryć miejsca bez dostępu do cyfrowego sygnału telewizyjnego zawierającego programy TVP. Nastąpi to poprzez uruchomienie nadajnika z mocą 50 KW.

wave
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 17:02

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: wave »

@SkN

Też jestem zainteresowany tematem doświetlacza z Góry Żar w Międzybrodziu, więc napisałem w tej sprawie maila do Pana Mariana Kastelika, zaangażowanego w walkę o dobry odbiór DVB-T na terenie Podbeskidzia.

Treść mojego maila (zadałem także to pytanie w tym temacie na forum Emitela 14.03.2013r.):
Witam Pana.
...
Mam do Pana pytanie odnośnie wdrażania doświetlaczy lokalnych (gapfillerów) w MUX3 w woj. śląskim.
...
Czy po wyłączeniu telewizji analogowej 19.03.2013r. zostanie włączony gapfiller na Górze Żar w Międzybrodziu?
Bo jakoś nie mogę się doszukać takiej informacji w oficjalnych źródłach.

Na ile prawdziwe jest info w Pańskim artykule:
http://www.smiadp.pl/?140,w-dniu-19-mar ... -kanale-41

Cytaty z w.w. strony:

"Po naszej interwencji brakujący gapfiller tv sygnału cyfrowego w Międzybrodziu (Góry Żar) w SFN z Wisłą Skrzyczne będzie uruchomiony w III etapie - 19 marca 2013r. MUX3 z programami TVP."

oraz

"Planowane uruchomienie (Góry Żar) 22 kwietnia 2013 r. jako nadajnik woj. Małopolskiego MUX 3 z programem TVP Kraków."

Jak mam to rozumieć? Czy MUX3 z tego gapfillera wogóle wystartuje, a jeśli tak to czy wystartuje 19.03.2013 czy dopiero 22.04.2013 ?

Oraz, czy nadajnik będzie nadawał dookólnie czy tylko w kierunku woj. małopolskiego?

Bardzo dobrze by było gdyby nadajnik na Górze Żar nadawał dookólnie, a jeśli kierunkowo to także w kierunku Bielska-Białej.

Mieszkam na terenie Międzybrodzia Bialskiego i aktualny odbiór DVB-T jest tylko z odbicia od Góry Żar, sygnał jest bardzo niestabilny i nie da się normalnie oglądać TV (sprawdzone na różnych odbiornikach, w różnych miejscach miejscowości).
Problem ten dotyczy kilku tysięcy mieszkańców, czyli praktycznie całej gminy Czernichów, a zwłaszcza miejscowości Międzybrodzie Bialskie (ze względu na ukształtowanie terenu).
...
Odpowiedź Pana Kastelika:
Szanowny Panie
Będzie uruchomiony gapfiller tv w dniu 19 lub 20 marca 2013 w SFN Wisła/Skrzyczne+ nadajnik 22 kwietnia 2013 doświetlający Małopolskę . Będą remontować wieżę nadawczą Międzybrodziu (Góry Żar).
Informacje na naszej stronie to 100% prawdy
Zapomniano o was - po interwencji w Warszawie będziecie gapfille + nadajnik tv.
Sprawdzę jaka charakterystyka anteny wystąpiłem również o mapy zasięgu itp.
Pozdrawiam Kastelik
Miejmy nadzieję, że tak będzie :)

Pozdr,
wave

SkN

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SkN »

to już coś wiemy jutro/pojutrze wezmę siatkę z piwnicy ustawię na wisłę i zobaczymy dobrze by było odbierać wszystkie muxy na poziomie 90% chociaż w bloku na parterze nie liczę na cud

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: an10ka-dx »

Na dzisiejszy wieczór i noc nastawiam się wyłącznie na analogową TV ze Skrzycznego :D
Czekam na wielki "pstryk" i potem pozostanie już tylko szum po TV analogowej :lol:

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzegorz0plonka »

Mógłbyś nagrać w trakcie wyłączenie analogowej. A potem rzucić do youtube 8-)

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: an10ka-dx »

Nie mam JUŻ magnetowidu :!:
Ewentualnie komórką :lol:
Mogli by dać zegar odliczający koniec nadawania.
Na koniec napis: "to już jest koniec nie ma już nic....."
Co niektórzy pewnie napiszą: jesteśmy bez DVB-T i też bez TV analog :(

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

No wlasnie, niech ktoś to zarejestruje, bo ja nie mam możliwości a chciałbym w przyszłości młodym ludziom pokazać jak to wyglądało. Odbieram analogi ze Skrzycznego i zapewne będę oglądał to wydarzenie.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzegorz0plonka »

an10ka-dx pisze:Nie mam JUŻ magnetowidu :!:
Ewentualnie komórką :lol:
Mogli by dać zegar odliczający koniec nadawania.
Na koniec napis: "to już jest koniec nie ma już nic....."
Co niektórzy pewnie napiszą: jesteśmy bez DVB-T i też bez TV analog :(
No to może być komórką lub aparat cyfrowy:)

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: an10ka-dx »

Szkoda,że nie znam(y) godz. wyłączenia. Wtedy było by łatwiej nagrać telefonem lub aparatem.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

Podobno 1:00

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzegorz0plonka »

Tak. Tak napisali w szczecin.gazeta.pl. No można cieszy, ze zamiast 5:00 tylko 1:00:)

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Koneser »

No to czekamy 8-)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: adac »

Czekam na wielki "pstryk" i potem pozostanie już tylko szum po TV analogowej - LOL
Czasami nie nie wiem, z czego się tak cieszycie. Inaczej podchodzą do tego ludzie którzy kiedyś zajmowali się telewizją
i znają jej historię od czasów odbiorników cz-białych. Albo jeszcze wcześniej, od pierwszych uruchomień nadajników o
zawrotnej mocy 50 kW analog, które ledwie szło odbierać. I trzeba było konstruować zespoły anten na I i II zakres o metrowych rozmiarach.
Pionierskie czasy polskiej telewizji i cała jej historia która teraz odchodzi w przeszłość.

Teraz ma być zastąpiona przez plastikowy produkt, a właściwie półprodukt który ukrywa się pod nazwą dvb-t.
Poza dziwacznym sposobem przesyłu nic on nowego ani przełomowego nie wnosi, odbiór wcale nie jest ani lepszy ani łatwiejszy.
Ta cyfrowa jakość to mit propagandowy.
Tak naprawdę to jest typowy techno gadżet, w dodatku kosztowny i byle jaki, taki jakich obecnie pełno jest wszędzie.
Za parę lat i tak pójdzie to na jakąś dywidendę. I jedyna zaleta, że nikt wtedy nie będzie tego żałował.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

Masz rację "adac". DVBT jest "plastikowe" ale nic na to nie poradzimy. Ja nie pamiętam czasów wprowadzania telewizji cz-b. Pamiętam za to uruchomienia w UHF i pierwsze kolorowe odbiorniki. Wtedy nikt nie marudził, że trzeba anteny montować, wymieniać lub dodawać na wyższe pasmo. Gdzieniegdzie widzę jeszcze synfazowe zestawy anten na VHF (bo nie było łatwo o wzmacniacz). Cóż, te czasy odchodzą i są zastępowane plastikiem. Kiedyś każdy płacił abonament i do głowy nie przyszło mu krzyknąć "je..ć milicję". Dziś wielu ma prawo głęboko w ... poważaniu. Każdy chce szybko, dużo i najlepiej za darmo. Mimo wszystko czekam na "pstryk" na Skrzycznem. Zaliczę kolejną cezurę w moim życiu. Tyle OT.

Zablokowany