DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

enke31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: enke31 »

W antenach zbiorczych co do zasady następuje przesunięcie (konwersja) odbieranego kanału na inną częstotliwość, na której to rozprowadza się taki kanał dalej po budynku. Czasami stosowane jest też w praktyce rozprowadzanie na tych samych kanałach, na których programy dostępne są w powietrzu (zwykle dla małych budynków, ale wtedy musi być bardzo dobrej jakości instalacja...)

Więc to, że nie odbierasz kanału cyfrowego oznacza, że twoja AIZ nie została jeszcze dostosowana do odbioru kanałów cyfrowych (co o tyle nie dziwi, że nie ma jeszcze normalnej emisji, więc administracja nie jest zobowiązana nic robić). Natomiast zastanawiający jest odbiór czecha z tej AIZ, co może świadczyć, że instalacja jest w bardzo złym stanie, bo jest to de facto zakłóceniem... ;)
To chyba jest odpowiedź na mój problem... instalacja w moim bloku z tego co powiedzieli mi w administracji ma jakieś 25 lat... :cry:
grzecznie podziękowałem i wyszedłem... :x

w drodze do domu naszłą mnie myśl powieszenia anteny pokojowej... ale tu też kiszka blok jest dookoła ocieplony i na elewacji nie wolno nic wieszać... więc musiałbym pisać prośbę do administracji o zgodę na powieszenie anteny na dachu... więc wolę zaczekać do grudnia...
dzięki wszystkim za uświadomienie mnie ;)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

enke31 pisze:w drodze do domu naszłą mnie myśl powieszenia anteny pokojowej... ale tu też kiszka blok jest dookoła ocieplony i na elewacji nie wolno nic wieszać... więc musiałbym pisać prośbę do administracji o zgodę na powieszenie anteny na dachu... więc wolę zaczekać do grudnia...
dzięki wszystkim za uświadomienie mnie ;)
Chyba, żeby zamocować antenę na barierce balkonu jeśli takowy posiadasz. :idea:

enke31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: enke31 »

hah posiadam;P od strony czech :x
od strony skrzycznego tylko okna...
ale mam szeroki parapet i trzeba sobie życie ułatwiać;P spróbuje wysokiej anteny CB 100 cm - 120 cm...
może da radę;)

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Bogdan G. »

enke31 pisze:od strony skrzycznego tylko okna...
ale mam szeroki parapet i trzeba sobie życie ułatwiać;P spróbuje wysokiej anteny CB 100 cm - 120 cm..
Antena do CB nie nadaje sie do odbioru na zakresie UHF . Proponuję małą antenę siatkową ( coś takiego jak Dipol ASP-4 ). Widziałem takie z podstawką do ustawienia np. na parapecie .

enke31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: enke31 »

Bogdan G. pisze:
enke31 pisze:od strony skrzycznego tylko okna...
ale mam szeroki parapet i trzeba sobie życie ułatwiać;P spróbuje wysokiej anteny CB 100 cm - 120 cm..
Antena do CB nie nadaje sie do odbioru na zakresie UHF . Proponuję małą antenę siatkową ( coś takiego jak Dipol ASP-4 ). Widziałem takie z podstawką do ustawienia np. na parapecie .
osobiście widziałem że się nadaje;) po prostu podpieta pod telewizor i ładnie szło... niestety nie wiem z jakiej odległości zbierało;) wiem że było to w województwie opolskim niedaleko Kluczborka;) pewnie tak podłączone jest to do dziś :lol:

piotr2802

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: piotr2802 »

Ja odbieram czeski MUX na 54 kanale w Krakowie na małej antence ze wzmacniaczem. Tylko pozazdrościć Czechom takiej jakości i mocy sygnału.
Tak samo testy 3 kanałów TVP ze Skrzycznego na 38 kanale łapię , ale jakość jest znacznie gorsza jak MUX z Czech.

enke31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: enke31 »

no i mam;) antena CB daje rade:) ale musze z sąsadem pogadać żeby była u niego u góry:D bo idealnie w stronę skrzycznego przecinają mi kable z prądem do bloku jakieś 2 m od anteny... :?

ale sygnał mam 44 % a quality 100%
w CB siła!! :D

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

nie wiem jak Wy ale ja przerwy ze skrzycznego przyjąłbym bardzo życzliwie :-)

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marks74 »

Popieram, każda przerwa dobra byleby po niej nastąpiło pełne odpalenie MUX. :D

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marks74 »

Wracajac do poprzedniej wypowiedzi. Wczoraj wracajac do domu około 23. widziałem czerwone światła na nadajniku na Skrzycznem. Aż sie prosi aby opalili. :mrgreen:

zgf1

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: zgf1 »

To jak kiedy MUX 2 i 3 moze ruszyc ze Skrzycznego?
Jest cos pewnego poza MUX2? (31.12.2010)

Jakis gosc opublikowal w temacie MUX3 harmonogram dla MUX2 czy odwrotnie, oszalec mozna i sie pogubic, tak jakby zupelnie nie umial czytac i umiescic w odpowiednim dziale...

piotr2802

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: piotr2802 »

A ja się mogę z każdym założyć że termin 31.12. 2010 r. nie będzie dotrzymany. Uruchomią tylko teraz 30.09. te lokalizacje , które już istnieją i na jakiś czas to wystarczy. TP Emitel musi coś robić aby nie stracił pozwolenia, ale ciągle mają związane ręce tymi sztucznymi harmonogrami.
Gdyby Emitel chciał to włączyliby w jeden dzień w całej Polsce.

Pamiętajmy o tym że lobby platform satelitarnych , które nie chcą stracić na wejściu DVB-T ciągle miesza.

enke31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: enke31 »

piotr2802 pisze:Pamiętajmy o tym że lobby platform satelitarnych , które nie chcą stracić na wejściu DVB-T ciągle miesza.
wg mnie nie stracą a nawet mogą i zyskać... wielu ludzi nie stać na kupno nowego telewizora z mpeg :!:
koszt samego dekodera od 300zł... dlatego więcej ludzi będzie wolało wykupić abonament w którejś z platform satelitarnych i płacić co miesiąc...
:?
i szczerze mówiąc gdybym nie miał tunera w komputerze to u mnie w domu nikt by się nie interesował czymś takim jak DVB-T...
piotr2802 pisze:A ja się mogę z każdym założyć że termin 31.12. 2010 r. nie będzie dotrzymany.
co prawda to prawda :!: :(

Jenot

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jenot »

Dekodery są od 185 zł nie wiem skąd ci się wzięło 300 zł

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

czy od 1 pazdziernika 2010, bedzie mocnejszy sygnal ze skrzycznego? tak, rozumiem z komunikatu ze strony emitela.

enke31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: enke31 »

Jenot pisze:Dekodery są od 185 zł nie wiem skąd ci się wzięło 300 zł

zwracam honor... faktycznie sprawdziłem ceny dekoderów zaczynają się od 185 zł... :shock:

piotr2802

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: piotr2802 »

pikaczu pisze:czy od 1 pazdziernika 2010, bedzie mocnejszy sygnal ze skrzycznego? tak, rozumiem z komunikatu ze strony emitela.

A co to za komunikat ? :shock:
Wiem tylko że informaowali że będą przerwy w emisjach od 27.09 ;)

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcin6660 »

Zbliża się Październik a tu takie tajemnicze zachowanie Emitela. Czy tak trudno napisać co się stanie za 5 dni ????!!! Przecież na pewno wszystko jest wiadomo. Czesi podają harmonogram na cały rok i wszystko jak w zegarku jest wprowadzane. Panowie Jarosławowie jesteście tam ???

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: RAPIOTR »

Przypominam co było już w tym wątku podane przez Pana Jarosława :


Emisja mux3 ze Skrzycznego zgodnie z harmonogramen ma być uruchomiona do 27.10.2011r
Obie lokalizacje muszą być potraktowane z szczególnym podejściem ze względu na trwające emisje w systemie MPEG-2

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcin6660 »

RAPIOTR pisze:Przypominam co było już w tym wątku podane przez Pana Jarosława :


Emisja mux3 ze Skrzycznego zgodnie z harmonogramen ma być uruchomiona do 27.10.2011r
Obie lokalizacje muszą być potraktowane z szczególnym podejściem ze względu na trwające emisje w systemie MPEG-2
Właśnie chodzi o to szczególne podejście.Pozwolenie na MPEG2 do końca września i co dalej - na pewno już wiadomo.

Zablokowany