DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

marcin6660 pisze:Właśnie chodzi o to szczególne podejście.Pozwolenie na MPEG2 do końca września i co dalej - na pewno już wiadomo.
Pewnie wiadomo, jednak na jakieś informacje od Emitela nie ma co liczyć. :cry: Prędzej takie informacje znajdziemy na innych forach, podobnie jak było w przypadku nieoficjalnego harmonogramu 2 multipleksu.

Przynajmniej do czasu gdy firma nie zmieni takiego podejścia. :evil:
Jarosław Bałuka pisze:Nie pozwolę sobie na żadne dygresje czy informacje o planach, a dotyczące Skrzycznego. Oprócz wielu ludzi pozytywnie zainteresowanych emisją cyfrową są również (niestety) tacy, którzy każdą opublikowaną tu informację obracają przeciwko nam. Dlatego też nie zaspokoję ciekawości i jak wspomniałem wcześniej, tu pojawiać się będą tylko informacje o faktach.

enke31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: enke31 »

jednym słowem podziękujmy sami sobie... nie dowiemy się niczego :(
a jakakolwiek informacja by się przydała i to bardzo...

jaro8539

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: jaro8539 »

Znajac szczescie:
Jarosław Bałuka napisał(a):
Nie pozwolę sobie na żadne dygresje czy informacje o planach, a dotyczące Skrzycznego. Oprócz wielu ludzi pozytywnie zainteresowanych emisją cyfrową są również (niestety) tacy, którzy każdą opublikowaną tu informację obracają przeciwko nam. Dlatego też nie zaspokoję ciekawości i jak wspomniałem wcześniej, tu pojawiać się będą tylko informacje o faktach.
dokonanych

_chris_

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: _chris_ »

Emitel jest stroną w umowach handlowych, tak z TVP, jak i z komercyjnymi, jest więc automatycznie związany tajemnicą handlową obejmującą owe umowy, więc nie ma się co dziwić, że jest powściągliwy, zwłaszcza, że jak wygląda, mieli przykrości...

Zestawienia emitowanych kanałów leżą po stronach nadawców, więc to oni powinni ogłosić co będzie emitowane. Tylko, że jedno rozdanie zostało już rozdane - muxy się strzelają po okresie opóźnienia startu do maksimum, a teraz zaczyna drugie rozdanie - zaczyna się bezwzględna wojna o przetrwanie platform satelitarnych. Nie ma się więc co dziwić, że konkurencja nie chce do końca ujawniać swoich atutów, zwłaszcza, że TVP milczy - moze być niespodzianka.... W końcu ostateczny skład muxów okaże się w godzinie zero :D

Inna sprawa to taka, że sprawy zaczęły się toczyć niesamowicie szybko, dead time'y tuż, tuż, więc wygląda, że wszyscy są w lekkim szoku... a tu jeszcze, jak to w takich przypadkach, tu nie działa, tam było dobrze, a zrobiło się źle... normalna sprawa, jak to przy uruchomieniach takich dużych systemów.

Panie Jarku, trzymam kciuki... ;)

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

Jarosław Bałuka napisał(a):
Nie pozwolę sobie na żadne dygresje czy informacje o planach, a dotyczące Skrzycznego. ...............i jak wspomniałem wcześniej, tu pojawiać się będą tylko informacje o faktach.
A jakie są fakty dotyczace Skrzycznego na 3 dni przed 30-stym września?
-zmieniany jest w tych dniach kanał nadawania?
-zmieniany jest w tych dniach system kodowania na MPEG-4?
-zmieniany jest w tych dniach skład Muxu?
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcin6660 »

Na Skrzycznem wszystko po staremu , żadnych ruchów. :(

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Dodam tylko, że dziś od rana nie nadaje analogowy TVPinfo Żywiec/Grojec. W wykazie na stronie Emitela nie ma zaplanowanych napraw i konserwacji. Może trwaja jakieś przymiarki do zmiany systemu dosyłu do przekaźnika? Przymiarki do wyłączenia mpeg-2 ze Skrzycznego? Czy zamiana na mpeg-4? Lub zupełnie inna opcja dosyłu do przekaźników?

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

marcin6660 pisze:Na Skrzycznem wszystko po staremu , żadnych ruchów. :(
A dzisiaj (jestem poza domem do jutra) :?: :?:

kazik47

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: kazik47 »

A może jednak się pomyliłem.
We wspomnianej decyzji ustalono również terminy (harmonogram) rozpoczęcia rozpowszechniania wyżej wymienionych programów w sposób cyfrowy i zaprzestania ich rozpowszechniania w sposób analogowy na określonych obszarach Polski. Zgodnie z tym harmonogramem rozpoczęcie rozpowszechniania programów telewizyjnych w sposób cyfrowy odbywać się będzie etapowo, tj. w czterech etapach:
1. Etap pierwszy - nie później niż do dnia 30 września 2010 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: Zielona Góra, Żagań, WISŁA ,Rzeszów, Warszawa, Poznań, Leżajsk, Przemyśl, Kalisz, Częstochowa, Opole, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Konin, Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork, Płock, Opoczno, Kłodzko, Zakopane, Rabka, Dęblin, Zamość, Elbląg, Iława.


http://satkurier.pl/news/59441/uke-o-pr ... j-ntc.html

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

w tym watku zamieszcze moja korespondencje z uke i mi /kopie ida do ke/ - bo to co njwazniejsze dotyczy skrzycznego:
Witam,
informacja ukazala sie na stronach uke, pózno troche ale dziekuje - ten
pierwszy etap sieje zamieszanie na forum emitela - choc trzeba przyznac
komunikat jest precyzyjny.
Dla mnie wciaz znak zapytania to emisja ze skrzycznego w ktorego jestem
zasiegu, w dniu 31/12 ruszy II mux na 38k, czy TVP/emitel potraktuje wisle
jak teraz lubuskie i wylaczy kanaly tvp? czy tez bedzie jakas kontynuacja
na kanale 45 lub 62 od 27/10 lub 31/12 mux I lub III- gdybyscie Panstwo
znali odpowiedz na to pytanie to prosze o informacje - ktora podziele sie
oczywiscie na forum emitela.
pozdrawiam

"Ma... pisze:
> Szanowni Państwo,
> zgodnie z informacja na stronie Emitela rozpoczęły sie prace
zwiazane z rozpoczeciem komercyjnej emisji DVB-T w dniu 30/9/2010,
tymczasem na oficjalnych stronach rzadowych brak jest jakiejkolwiek
informacji na ten temat, do 30/09 pozostało raptem 5 dni, w zwiazku z tym
mam pytanie z jakim wyprzedzeniem macie Państwo zamiar poinformowac
obywateli o tym fakcie, tydzien po? zmieniaja sie kanaly, panuje chaos
jesli chodzi o lokalizacje nadajników, koncza sie pozwolenia na skrzyczne
i sucha gore - gdzie my żyjemy - macie Państwo wogole jakis wplyw na to
jak jestesmy informowani?
> proszę o blyskawiczną aktualizacje Waszych stron które rzekomo maja
wypelniac brak formalnej kampanii informacyjnej. daty typu ??.??.
odpowiadaly rzeczywistosci kilka tygodni temu ale teraz sa dalece nie na
miejscu.
> pozdrawiam

Slavecv

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Slavecv »

Proszę czytać do końca.

Dotychczas do Prezesa UKE wpłynęły wnioski od spółki TP EmiTel Sp. z o.o. o udzielenie pozwoleń radiowych na używanie urządzeń nadawczych w celu rozpowszechniania programów TV w sposób cyfrowy w ramach mux 2 drogą rozsiewczą naziemną ze stacji nadawczych: WARSZAWA/Raszyn kanał TV nr 48, WARSZAWA/PKiN kanał TV nr 48, POZNAŃ/Śrem kanał TV nr 39, ZIELONA GÓRA/Jemiołów. Datą rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będzie 30 września 2010 r. W tym samym dniu kończy się ważność pozwoleń radiowych na dotychczasowe eksperymentalne emisje programów TV w ramach mux 1. Zgodnie z informacją TP EmiTel wspomniane na wstępie wyłączenia emisji lub zmiany oferty programowej związane są z procesem uruchamiania nadawania programów w ramach mux 2. Prezes UKE nie otrzymał jednak dotychczas informacji od nadawców będących dysponentami częstotliwości dedykowanych dla mux 2. kiedy nastąpi uruchomienie emisji na pozostałych obszarach kraju.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

kurde, przyklad wylaczenia mux I w lubuskiem nasuwa mi jeszcze czarny scenariusz dla skrzycznego ktorego nie bralem pod uwagr, tj calkowite wylaczenie z dniem 30/9/2010 emisji mux no name MPEG2- co Wy na to - moze nie, co? :(

piotr'ek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: piotr'ek »

Aż tak bardzo będziesz przez te 3 m-ce tęsknił za tą imitacją DVB-T ze Skrzycznego? I tak masz kablówkę/satelitę więc masz co oglądać.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

na starym tv nie ma roznicy pomiedzy analogiem a cyfra, ale na lcd jest duza roznica na korzysc cyfrowki, kabl i sat nie posiadam - wiec troche tak :-)

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

u mnie po powrocie z pracy - kan 38 zamilkł - duze skoki sygn od 5 do 98 %, czesi na 54 ida ok wiec zamokniecie instalacji odpada, dajcie znac jak u Was.

mkbijou

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mkbijou »

A u mnie działa normalnie (ciągle te same 3 kanały)...

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

tv lepiej sobie radzi i kanaly są ale bardzo tnie, jestem na skraju zasiegu wiec albo cos grzebia przy nizszej mocy albo nad gorka w wisle sa jakies skrajne warunki choc do tej pory w podobna pogode bylo ok.

edit: juz jest ok stabilnie ok 82%, przepraszam za zamieszanie
Ostatnio zmieniony 29 września 2010, o 17:04 przez mac_33, łącznie zmieniany 1 raz.

Slavecv

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Slavecv »

RTCN Wisła/Skrzyczne MUX2 termin uruchomienia do 31.12.2010

mlodzian

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mlodzian »

No fajnie jeszcze wczoraj było info, że w Wiśle rozpoczną do 30.09.2010 :). Zobaczymy jak będzie naprawdę - tzn. czy w ogóle coś zaczną nadawać :).
Pozdrawiam,
Mlodzian

komi

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: komi »

No to świetna wiadomość, że do końca roku będziemy mieć MUX2 ze Skrzycznego- jest to oficjalny harmonogram opublikowany przez operatora technicznego więc miejmy nadzieję, że terminy będą dotrzymane.

Teraz mam pytanie co z emisją testową TVP po 30 września? Czy Emitel może zająć stanowisko w tej sprawie?

Zablokowany