DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

piotr2802

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: piotr2802 »

komi pisze: Teraz mam pytanie co z emisją testową TVP po 30 września? Czy Emitel może zająć stanowisko w tej sprawie?
Założę się że emisję testową TVP na 38 kanale znowu przedłużą o kilka miesięcy, bo wiedzą już jakie było wcześniej zamieszanie z tymi kanałami jak zniknęły na kilka dni.
Ale niech już najlepiej testują w mpg4 , bo taki system obowiązuje w Polsce. A najlepiej to z pełnym EPG bo wtedy testy mają jakiś sens.
A tak dla przypomnienia to w 2011 roku bedzie 10 rocznica jak DVB-T jest testowane w Polsce :lol:

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

no ja mam LM mix: obraz CT4, dzwiek polsat i browar tychy, na jutro na lecha nie mam opcji- tylko sasiad z sat :-)

piotr'ek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: piotr'ek »

mac_33 pisze:kabl i sat nie posiadam - wiec troche tak :-)
To se kup. Nawet mój 85 letni teściu stojący nad trumną od dokładnie 18 lat ma kablówkę i pierdzieli ten cały DeFałBeTe... nawet nie wie, że coś takiego istnieje, a nie kombinuj jak 20 lat temu, gdy 3 kanały były, a TV sat to badylarze mieli.

mlodzian

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mlodzian »

piotr'ek pisze:
mac_33 pisze:kabl i sat nie posiadam - wiec troche tak :-)
To se kup. Nawet mój 85 letni teściu stojący nad trumną od dokładnie 18 lat ma kablówkę i pierdzieli ten cały DeFałBeTe... nawet nie wie, że coś takiego istnieje, a nie kombinuj jak 20 lat temu, gdy 3 kanały były, a TV sat to badylarze mieli.
I płaci co miesiąc za kanały które powinien mieć w ramach abonamentu RTV (którego w jego wieku zresztą nie musi już płacić).

Pozdrawiam,
Mlodzian

P.S. Nawet jak mnie na to stać, to nie chcę płacić za retransmisję ogólnodostępnych kanałów przez satelitę!

marcco73

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcco73 »

Witam,jako że MUX2 prawdopodobnie najszybciej wystartuje ze Skrzycznego (dla mojej lokalizacji) chciałbym zapytać - z jaką mocą może nadawać? Nadajniki startujące od 30.09 w Wawie,Poznaniu,zielonej Górze i Żaganiu mają moc od 50-100kW.Na ile można liczyć z Wisły?
pozdrawiam,marcco73

enke31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: enke31 »

mlodzian pisze:
I płaci co miesiąc za kanały które powinien mieć w ramach abonamentu RTV (którego w jego wieku zresztą nie musi już płacić).

Pozdrawiam,
Mlodzian

P.S. Nawet jak mnie na to stać, to nie chcę płacić za retransmisję ogólnodostępnych kanałów przez satelitę!


Dokładnie tak!! też uważam że bez sensu płacić za kanały które powinienem mieć za darmo i które mi w zupełności wystarczą do oglądania... w dodatku nie mam zamiaru płacić za kanały których nigdy nie będę oglądał a znalazły by się w ofercie platformy satelitarnej...! 8-)

marcco73 pisze:Witam,jako że MUX2 prawdopodobnie najszybciej wystartuje ze Skrzycznego (dla mojej lokalizacji) chciałbym zapytać - z jaką mocą może nadawać? Nadajniki startujące od 30.09 w Wawie,Poznaniu,zielonej Górze i Żaganiu mają moc od 50-100kW.Na ile można liczyć z Wisły?
pozdrawiam,marcco73

Nie znam się na tyle na tym, ale myślę że powinny nadawać z najniższą mocą 50kW...
a jeżeli będzie nadawało słabiej to już zagranie z strony Emitela...

piotr'ek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: piotr'ek »

mlodzian pisze:I płaci co miesiąc za kanały które powinien mieć w ramach abonamentu RTV
A jakież to kanały ze Skrzycznego są dostępne? Całe TRZY! I o to mi chodziło, że bez sensu jest przeżywać istnienie lub nie tej protezy z której i tak nie ma co oglądać.

PS. Abonamentu i RTV i kablówki teściu już od jakiegoś czasu nie płaci. TV wyrejestrowany, a kablówka (UPC) się na niego wypięła bo nie chciało im się modernizować instalacji w domkach jednorodzinnych toteż dopóki kable nie przegniją ogląda za darmo, a to już z 10 lat tak ogląda.

mlodzian

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mlodzian »

piotr'ek pisze:
mlodzian pisze:I płaci co miesiąc za kanały które powinien mieć w ramach abonamentu RTV
A jakież to kanały ze Skrzycznego są dostępne? Całe TRZY! I o to mi chodziło, że bez sensu jest przeżywać istnienie lub nie tej protezy z której i tak nie ma co oglądać.

PS. Abonamentu i RTV i kablówki teściu już od jakiegoś czasu nie płaci. TV wyrejestrowany, a kablówka (UPC) się na niego wypięła bo nie chciało im się modernizować instalacji w domkach jednorodzinnych toteż dopóki kable nie przegniją ogląda za darmo, a to już z 10 lat tak ogląda.
Niektórzy liczą, że kiedyś będzie normalna oferta DVB-T, co za tym idzie operatorzy TV-SAT będą musieli zmodernizować nieco swoją ofertę (TNK, pakiety "mini").

Poza tym nie każdy jest w zasięgu kablówki, nie każdy też zbiera pudełka pod telewizorem..., zresztą nie każdy posiada i ogląda TV.

Mlodzian

P.S.
Opanujmy się. Zbaczamy strasznie z tematu, BTW na 50kW ze Skrzycznego nie mamy raczej co liczyć, teraz jest bodajże 500W! Ja jestem na granicy zasięgu, czasem łapie..., ale jak nie zwiększą mocy, to bez anteny kierunkowej nic nie wskóram. Za to czeskie DVB-T odbieram bez problemów (nawet Barrandov TV na kanale 57, nadające z jakąś absurdalnie niską mocą)

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

emocje z uruch II mux troche opadly (start ok 12) wiec mozemy troche pogdybac o skrzycznym -powiecie ze to troche zaklinanie rzeczywistosci i słusznie ale ja mam caly czas w glowie info z czeskiego forum DigiZone, ktore nie daje mi spokoju:
Ahoj,jsem zde novej.K tomu oprávnění:Skrzyczne mux 2 K38 bude vysílat do 30.9 2011 s ERP 0.5 kW.Zároveň téhož dne skončí vysílání analog.Polsat K58 a mux2 se na něj přeladí a navýši se výkon ERP.Od 1.9 10 bude spuštěn v testovacím provozu mux1 k62 a bude vysílat do července 2011 s výkonem 40kW ERP.Mux 3 k41 by měl být spuštěn asi o měsc později.


jak oceniacie ten scenariusz, z korekta kanalu dla mux3 na 45?

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

mac_33 pisze:emocje z uruch II mux troche opadly (start ok 12) wiec mozemy troche pogdybac o skrzycznym
Co "widać" ze Skrzycznego na tę porę (jestem na wyjeździe poza Bielskiem i nie moge sam sprawdzić)?

mariuszk

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mariuszk »

Wszystko po staremu

piotr2802

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: piotr2802 »

Najlepiej jakby teraz wyłączyli te 3 kanały TVP ze Skrzycznego i włączyli TVP HD ale już w mpg4. Duzo ludzi ma już telewizory Full HD i fajnie byłoby sobie pooglądać w super jakości i przygotować się na pełny start MUX 2 z Wisły przed 31.12. 2010.

user001

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: user001 »

Proszę o info co dalej z testowym sygnałem NTC z Wisły/Skrzycznego? Dziś rano o 5:15 wszystko szło jak dotychczas. Widzę również aktualizację w mapach obiektów na głównej i poprawiono tam dane (wyrzucono nie nadawany już TVP Sport) więc czy to oznacza, że obiekt uzyskał zgodę na dalsze rozpowszechnianie sygnału po 30.09.2010?

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

mariuszk pisze:Wszystko po staremu
Ale dzisiaj rano (przed wyjsciem do pracy) włączam TV, skanuję odbierane kanały cyfrowe i jest nowość -36k z Pradziada bezproblemowo odbieram w Bielsku :D

Co w praktyce oznacza, że mieszkam na terenie scyfryzowanym, bo odbieram 2 czeskie nadajniki (Ostrawę-Hostalkowice i Pradziada) nadające czeski MUX1. W kwietniu 2011 w Ostrawie a w pażdzierniku na Pradziadzie będą uruchomiac MUX2 i MUX3. (Tu taka ciekawostka, w Czechach harmonogramów włączeń nadajników sie dotrzymuje czego nie można powiedziec o Polsce :evil: )

Szkoda tylko, że cyfryzację TV jak na razie robią mi Czesi, bo ten ersatz testowy "mux no name" ze Skrzycznego, "testowany" od 10 lat, trudno nazwać cyfryzacją.
A do tego w każdej chwili mogą go wyłączyć bo na razie nic nie słychać o kontynuowaniu i pogłebianiu testów dalej
Ostatnio zmieniony 1 października 2010, o 11:41 przez Jurcio, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcin6660 »

Dokładnie tak. Nikt konkretnie nic nie powie tylko serwują nam dalej 3 kanały w MPEG2.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

piszcie, piszcie do uke - niech podzwonia do emitela, tvp ja juz napisalem jak bedzienas wiecej to beda musisli cos ustalic.
Panie Piotrze,

po pierwsze to dziekuje /zreszta zrobilem to juz wczesniej mailem do p. Ireny Bylickiej/ za szybka reakcje, poprawcie sobie mapke w harmonogramie bo nie ma tam dat kwietniowych 2011 i zdaje sie jest tam jakis blad w legendzie tzn. jest 2010 a powinno byc 2011 w jednej z linii.

uwazam ze szybkie informacje nawet z niewielkimi bledami sa lepsze niz ich kompletny brak,

wszystko to co Pan napisal skomentuje jednym zdaniem - mam wrazenie ze to Wami reguluja a nie odwrotnie czego efektem jest kolejnosc wdrazania muxow i dalej brak ciaglosci emisji TVP - choc faktycznie zgadzam sie, ze przyczyny tego stanu rzeczy sa poza uke.

w tej chwili brakuje jeszcze info o wisle i suchej gorze zeby nie bylo tak ze jutro nie bedzie sygnalu a od UKE cisza - macie kontakty robocze ustalcie z emitelem jeszcze te dwa scenariusze i opublikujcie na swoich stronach wtedy bedzie komplet.
mam nadzieje ze od dzis wszystko co najgorsze a dotyczy dvbt jest juz poza nami

pozdrawiam


Pan Piotr to rzecznik UKE - adresy znajdziecie na ich stronach w kontaktach. maile czytaja bo mapka juz skorygowana :-) emitel moze udzielic info ale nie musi a uke musi - nie ma kampanii informacyjnej to niech informuja po zapytaniu przez obywatela(i). :-)

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

juz jest info na stronie uke:
Pozwolenia radiowe na eksperymentalnš emisję programów TVP w sposób cyfrowy w rejonie Podkarpacia i Podbeskidzia sš ważne do dnia 31 października 2010 r.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcin6660 »

Dobre. Emisje eksperymentalne w MPEG2. Nie wiem co ten eksperyment ma na celu.

user001

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: user001 »

marcin6660 pisze:Dobre. Emisje eksperymentalne w MPEG2. Nie wiem co ten eksperyment ma na celu.
Może taki tam po prostu maja sprzęt. Zresztą mamm to gdzies i tak sie cieszę, bo zawsze to lepiej niż w analogu.
Czyli reasumując - oglądamy na spokojnie i czekamy na kolejny etap cyfryzacji, który już tym razem powinien nas objąć.

Pozdrawiam

komi

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: komi »

Czy u Was też aktualnie przerywa i "pikseluje" obraz na kanałach TVP nadawanych cyfrowo ze Skrzycznego? Czy to tylko u mnie jakiś problem się pojawił.

Zablokowany