DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

pikaczu pisze:tez mam tv6.
Jak tam pikaczu u ciebie z odbiorem 2 multipleksu ze Skrzycznego, anteną siatkową skierowaną na Kosztowy? :?:
Zwiększenie mocy daje stabilny sygnał? :?:

susfol

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: susfol »

MJot pisze:ok 19.30 silne przycięcia, na pozycji 6 pojawił się sygnał TV Puls opóźniony/przyspieszony w stosunku do pozycji 4, identyfikacja jako PULS 2 bez EPG

proszę o potwierdzenie, czy u innych odbiorców występują przycięcia
Puls 2 działa w 100% jakości Bytom :)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

@ploomba Jak tam wygląda sytuacja z emisją analogowego TVP Info Katowice z Góry Grojec? :?:

MJot

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: MJot »

Źródło przycięć wyeliminowane, cyfrówka nie wybacza żadnych niedoróbek w połączeniach w instalacji antenowej, na starej antenie logarytmicznej wycelowanej w Skrzyczne z odległości 5km w linii prostej jakość na poziomie 95% (widok z Bystrej, jak na dłoni), co potwierdza hipotezę, że logarytmy nie najlepiej nadają się do DVB-T. Odbiornik Media-tech 4158.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Drekan pisze:@ploomba Jak tam wygląda sytuacja z emisją analogowego TVP Info Katowice z Góry Grojec? :?:
Analogowy sygnał TVP Info z Grojca bez zmian. Nie wiem jak wejścia lokalne - popatrzę za godzinę. Z tego co się mi jednak zdaje, to przy szybkim ruchu (dynamiczne sceny) robi się lekka "pixeloza" tak jakby bitrate był słaby - a przecież to analog. Widać , że jest to jakiś dosył cyfrowy i na Grojcu przerabiany na analog. No chyba, że akurat w tym momencie TVP Info ogólnokrajowe miało jakieś cyfrowe materiały słabej jakości. W wyłączonym mux mpeg-2 czegoś takiego nigdy nie zauważyłem. Być może w analogu z Grojca tak było, nie wiem, bo zawsze oglądałem TVP Info w mpeg-2 ze Skrzycznego.

Co do drugiej lokalizacji - Las koło Ślemienia (20km na wschód od Żywca). Sygnał mux-2 mocniejszy niż wyłączonego mpeg-2. Przedtem poziom sygnału wahał się w okolicy 70%, teraz 85-100%. Może to za sprawą pogody - śnieg, roztopy, nie wiem, albo Emitel zwiększył moc ;p
Las - analogowy TVP Info z Grojca - odbiór niemożliwy (jeden wielki szum z przebiciami obrazu) Tak jak pisałem wcześniej - widzowie z beskidzkich miejscowości (wiosek) pozbawieni są teraz regionalnego kanału z Katowic.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2010, o 23:06 przez ploomba, łącznie zmieniany 3 razy.

bratmat

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: bratmat »

Potwierdzam odbiór MUX2 w Cieszynie Banetówka, antena kierunkowa. Tuner N Recorder + Nstick DVB-t jakość bardzo dobra w porównaniu do analogu :-)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

Heh zabawna historia - jak wróciłem do domu ok 18 to zeskanowałem tunerem zewnętrznym czestotliwość i bingo 5 kanałów + 3 testy. Potem podłączyłem TV - Samsung 37LC650 i zeskanował częstotliwość - patrzę a tam PULS2, więc pomyślałem, że pewnie coś źle zeskanował, nie wiedząc jeszcze, że w między czasie załączyli testy :) Dopiero z forum się dowiedziałem przed chwilą, że faktycznie testy się rozpoczęły...

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: zygmunt »

A u mnie zonk :|
telewizor : samsunf le 26 460 B
miejscowosc: wzgórze nad Alwernią .
Odbieram czeski Mux swietnie ( kanał 45 albo 54 :| 4 programy tv i 7 radiowych ) ,
antena siatkowa ze wzmacniaczem. Przy skanowaniu raz sie zatrzymał na kanale 38 ..
pomielił, pomielił i nic nie wskazał. Anteną rusząłem kilkakrotnie.

Czekam na tuner viva ( Jak dowiąza moze kolo 3 króli) i bede jeszcze eksperymentować.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

igorlan pisze:Heh zabawna historia - jak wróciłem do domu ok 18 to zeskanowałem tunerem zewnętrznym czestotliwość i bingo 5 kanałów + 3 testy. Potem podłączyłem TV - Samsung 37LC650 i zeskanował częstotliwość - patrzę a tam PULS2, więc pomyślałem, że pewnie coś źle zeskanował, nie wiedząc jeszcze, że w między czasie załączyli testy :) Dopiero z forum się dowiedziałem przed chwilą, że faktycznie testy się rozpoczęły...
Miałem podobnie 8-) u siebie w domu zeskanowałem k.38 - wykryło 3 testy i od razu je wywaliłem z listy. Pojechałem do rodziny, podłączam STB, skanuje k.38 a tu małe zaskoczenie, zamiast TV6 jest Puls2.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

ploomba pisze:Analogowy sygnał TVP Info z Grojca bez zmian. Nie wiem jak wejścia lokalne - popatrzę za godzinę. Z tego co się mi jednak zdaje, to przy szybkim ruchu (dynamiczne sceny) robi się lekka "pixeloza" tak jakby bitrate był słaby - a przecież to analog. Widać , że jest to jakiś dosył cyfrowy i na Grojcu przerabiany na analog. No chyba, że akurat w tym momencie TVP Info ogólnokrajowe miało jakieś cyfrowe materiały słabej jakości. W wyłączonym mux mpeg-2 czegoś takiego nigdy nie zauważyłem. Być może w analogu z Grojca tak było, nie wiem, bo zawsze oglądałem TVP Info w mpeg-2 ze Skrzycznego.

Co do drugiej lokalizacji - Las koło Ślemienia (20km na wschód od Żywca). Sygnał mux-2 mocniejszy niż wyłączonego mpeg-2. Przedtem poziom sygnału wahał się w okolicy 70%, teraz 85-100%. Może to wina pogody - śnieg, roztopy, nie wiem, albo Emitel zwiększył moc ;p
Las - analogowy TVP Info z Grojca - odbiór niemożliwy (jeden wielki szum z przebiciami obrazu) Tak jak pisałem wcześniej - widzowie z beskidzkich miejscowości (wiosek) pozbawieni są teraz regionalnego kanału z Katowic.
Czyli wygląda na to, że TVP wymusiła na Emitelu zmianę sposobu dosyłu sygnału TVP Info Katowice do lokalnych nadajników. :(

Coś czarno widzę możliwość rychłego powrotu kanałów TVP na Skrzyczne. :x

Jedyna nadzieja, że KRRiT i UKE się szybko dogadają z TVP i 3 multipleks ruszy na częstotliwościach 1 multipleksu. :roll:

Ale i tak jest lepiej niż było. :) Tracąc definitywnie jedną stację zyskaliśmy w zamian 4,5 nowych (0,5 to zwiastuny na kanale TV6 ;)). TVP1 i TVP2 mamy w analogu, jednak tutaj trzeba żonglować z pilotami, więc kanały TVP będę teraz oglądał sporadycznie.

skopek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: skopek »

W Gliwicach na osiedlu Kopernika siła sygnału 72/100 z Wisły na wzmacniaczu SWA-7777/TURBO + dwa druty przykręcone do niego zagięte w literę V. Podłączyłem dzisiaj prowizorkę na szybko. Za parę dni przykręcę antenę kierunkową i zobaczę czy bez wzmacniacza pójdzie coś złapać bo moc jest znacznie większa niż w fazie testów.

amstat

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: amstat »

ploomba pisze:
Drekan pisze:@ploomba Jak tam wygląda sytuacja z emisją analogowego TVP Info Katowice z Góry Grojec? :?:
Analogowy sygnał TVP Info z Grojca bez zmian. Nie wiem jak wejścia lokalne - popatrzę za godzinę. Z tego co się mi jednak zdaje, to przy szybkim ruchu (dynamiczne sceny) robi się lekka "pixeloza" tak jakby bitrate był słaby - a przecież to analog. Widać , że jest to jakiś dosył cyfrowy i na Grojcu przerabiany na analog. No chyba, że akurat w tym momencie TVP Info ogólnokrajowe miało jakieś cyfrowe materiały słabej jakości. W wyłączonym mux mpeg-2 czegoś takiego nigdy nie zauważyłem. Być może w analogu z Grojca tak było, nie wiem, bo zawsze oglądałem TVP Info w mpeg-2 ze Skrzycznego.

Co do drugiej lokalizacji - Las koło Ślemienia (20km na wschód od Żywca). Sygnał mux-2 mocniejszy niż wyłączonego mpeg-2. Przedtem poziom sygnału wahał się w okolicy 70%, teraz 85-100%. Może to wina pogody - śnieg, roztopy, nie wiem, albo Emitel zwiększył moc ;p
Las - analogowy TVP Info z Grojca - odbiór niemożliwy (jeden wielki szum z przebiciami obrazu) Tak jak pisałem wcześniej - widzowie z beskidzkich miejscowości (wiosek) pozbawieni są teraz regionalnego kanału z Katowic.
Spróbuj na kanale 27 z nadajnika z Przybędzy - http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... php?pid=29

grzesiekz9

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: grzesiekz9 »

Dąbrowa Górnicza, okolice Pogorii 3 : siła sygnału podobnie jak na mapkach - marna, ok. 40 do 50 % , przy kiepskiej pogodzie jak obecnie odbiór na granicy pikselozy ale to raczej rzadki przerywnik, śmiało można mówić o przyzwoitym odbiorze. Może jutro jeszcze spróbuję wyleźć na dach by anteną pokręcić.
Wesołych jeszcze raz - Grzesiek.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

@amstat,
spróbuję po Świętach czy łapie w Lasie ten kanał 27.
Co do TVP Info z Grojca to lokalne wstawki są z Katowic - czyli Grojec nie korzysta ze Skrzycznego - może jest zrobiona jakaś radiolinia, bo wątpię żeby na Grojcu brano bezpośrednio sygnał z Katowice/Kosztowy.
Zmiana w analogu TVP Info z Grojca musiała być robiona jakoś w tym roku, bo wcześniej kilkukrotnie widziałem stop-klatkę z menu OSD jakiegoś tunera STB na tym przekaźniku.

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marks74 »

Potwierdzam odbiór mux 2. Jawiszowice 20 km w linii prostej. Siła i jakość 100% i 90%. EPG bez zarzutu. TVN i POlsat w 16/9. Ale wisdomości i fakty chyba w 4/3 bo loga są prawie na środku Telewizora. 8-)

Ravcio
Posty: 29
Rejestracja: 17 grudnia 2010, o 22:52
Miejscowość: Trzebinia
Odbiornik: AX 4KBOX HD51
Instalacja antenowa: ASP-8W (PL)
Dipol 44/21-69 Tri Digit (CZ)
Dipol 19/21-69 (SK)
Wzm. WWK ALPHA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice, Ornontowice, Ostrava

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Ravcio »

DVB-T pisze:pewny ze 704? Raczej 720. Ale kłócił się nie będę, bo nie mam dostępu do muxa
Pewny, przynajmniej tak identyfikuje tuner. 704x576 25fps
Taką rozdzielczość stosuje też Cyfra+ (10,892GHz/H np. TVP1).

drmk

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: drmk »

Sosnowiec, bezpośrednia widoczność Skrzycznego, antena Tri Digit bez wzmacniacza, TV Samsung pokazuje jakość 84/100. Odbiór bezproblemowy.

DVB-T

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: DVB-T »

Ravcio pisze:
DVB-T pisze:pewny ze 704? Raczej 720. Ale kłócił się nie będę, bo nie mam dostępu do muxa
Pewny, przynajmniej tak identyfikuje tuner. 704x576 25fps
Taką rozdzielczość stosuje też Cyfra+ (10,892GHz/H np. TVP1).
demolek pisze:Na Pogodnie MUX-2 chodzi sygnał=80 jakość=99
oto niezbite dowody:

Obrazek


ale w MUX-3 brak w tej chwili TVP1 i TVP2 z innych obserwacji tego MUX-3 u mnie to:
ogólnie siła sygnału spadła do 65
ale wzrosła jakość do 92

:( :

Obrazek


może ktoś potwierdzić czy oba kanały tvp 1i 2 działają :?:
PYTANIE JUż NIEAKTUALNE wyjaśnienia kilka postów dalej.
więc albo w Szczecinie mają inaczej, albo któryś z tunerów pokazuje źle.

akomor1
Posty: 23
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 14:50
Odbiornik: AEG DAB 4124
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: akomor1 »

marks74 pisze:Potwierdzam odbiór mux 2. Jawiszowice 20 km w linii prostej. Siła i jakość 100% i 90%. EPG bez zarzutu. TVN i POlsat w 16/9. Ale wisdomości i fakty chyba w 4/3 bo loga są prawie na środku Telewizora. 8-)
Wiadomości są w 4:3, ale Fakty są już w 16:9, jedynie zastosowany został tryb safe area z ochroną na 4:3, czyli logo jest przesunięte tak, że po obcięciu boków (dopasowując obraz do telewizorów 4:3) logo jest dalej widoczne. Wynika to z tego, że Fakty w analogu i w SD na satelicie są puszczone w 4:3, podczas gdy np. w TVN HD i TVN HD +1 są nadawane w formacie 16:9. Pozostałe audycje są puszczone w letterboksie, dlatego logo jest wtedy tam, gdzie powinno być ;)

gieco

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: gieco »

W Cieszynie ma os. Podgórze odbiór skrzycznego ZEROWY. CT odbiór idealny - CT1, CT2, CT24 CT4 i Barrandov TV plus kilka kanałów radiowych to wszystko.

W czym tkwi problem. Skrzyczne widzę prawie przez okno. Mam antene wewnętrzną

SONUS-TV ze wzmacniaczem i nic....

Prosze o pomoc co mam zrobić. Niestety spółdzielnia mieszkaniowa narazie nie zamierza ulepszać anteny zbiorczej...

Zablokowany