DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

_chris_

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: _chris_ »

mcpolish pisze:1. Signal: 87% - 90 % Quality : 3 %
2. Setobox Evolve Electra (MPEG-2) Signal : 69% Quality 40 %
3. Winfast Dongle H USB Stick (MPEG-4) v notebook'u Signal : 80%-90% Quality: skaka mezi 0 a 30 %(...)
Panowie jako, że nie jestem ekspertem proszę powiedzcie czy jakiś wzmacniacz może zwiększyc jakoś sygnału ? (Wzmacniacz do mieszkania jako że nie mam fizycznego dostępu do anteny)
wzmacniacz ZAWSZE zmniejsza jakość odbieranego sygnału, ale też poprawia warunki jego odbioru, jeśli poziom sygnału jest za niski do poprawnej pracy odbiornika. Czyli wzmacniacz stosuje się generalnie wtedy, gdy poziom odbieranego sygnału jest za niski do poprawnej pracy odbiornika.

Wszystkie wskazywane poziomy sygnału masz w miarę wysokie (choć trzeba je zawsze traktować bardzo ostrożnie i orientacyjnie, zwłaszcza w trudnych warunkach odbioru), więc wygląda na to, że wskazywane niskie jakości sygnału spowodowane są bardzo słabym sygnałem odbieranym przez antenę lub tym, że z jakiegoś powodu pracuje ona źle na kanale mux-2 (może jest uszkodzona...). Więc moim zdaniem zastosowanie dodatkowego wzmacniacza nic w tej sytuacji nie powinno dać. Ale spróbować możesz, czasami z cyfrą dzieją się tak dziwne rzeczy, że zawsze jakiś procent szansy na powodzenie jest.

Raczej spróbuj się dowiedzieć w administracji bloku, czy antena przystosowana jest do odbioru k38 (kanału mux-2), a jeśli tak, to czy jest jakaś szansa na jej usprawnienie.

mcpolish

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mcpolish »

Dziękuje za rade.
Sprawdze jeszcze w tym tygodniu z boxem Evolve Scorpio bo ten jest przystosowany do mpeg-4.
Jezeli to nic nie da, wtedy będę rozmawiał z administracją

miku
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2009, o 16:58
Miejscowość: Ostrava
Odbiornik: Sencor SDB 550T,
Instalacja antenowa: STA,Prywatna antena Maximum UHF 14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Skrzyczne,Katowice,Opole,Žilina

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: miku »

Čau mcpolish.Myslím si že bude problem v anteně která bude chtít seřidit.Musíš to zjistit u spravce domu.

susfol

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: susfol »

miku pisze:Čau mcpolish.Myslím si že bude problem v anteně která bude chtít seřidit.Musíš to zjistit u spravce domu.
MILO ŻE NASI KOLEDZY Z CZECH INTERESUJĄ SIĘ MUX-EM ZE SKRZYCZNEGO ALE PROPONOWAŁBYM ABY URUCHOMILI NOWY WĄTEK :)BO PRAWIE NIC ICH NIE ROZUMIA :)
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=200

spyko

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: spyko »

Dobry večer,zná prosím někdo modul Neotion Np4,zkoušel ho s Panasonic TH 42 px80,jede to ,každá zkušenost mi pomůže-děkuji !!!

miku
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2009, o 16:58
Miejscowość: Ostrava
Odbiornik: Sencor SDB 550T,
Instalacja antenowa: STA,Prywatna antena Maximum UHF 14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Skrzyczne,Katowice,Opole,Žilina

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: miku »


pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

od kiedy w skrzycznym, bedzie mozliwosc wybrana napisow na filmach?

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

pikaczu pisze:od kiedy w skrzycznym, bedzie mozliwosc wybrana napisow na filmach?
Wtedy, kiedy będzie taka możliwość w całej Polsce, czyli pewnie nigdy.
Nie sądzę, żeby którykolwiek z kanałów nadawał dwie ścieżki dźwiękowe. W multipleksie ma być 8 kanałów - to już tłok. Każda dodatkowa ścieżka dźwiękowa odbiła by się na jakości obrazu (zmniejszenie przepustowości obrazu albo rozdzielczości). No chyba, że dodatkowa ścieżka (angielska) byłaby nadawana w E-AC3 albo jakimś innym mocnym kodeku - wtedy zajęła by dużo mniej miejsca niż mpeg czy Dolby Digtal. Ja bym dla przykładu taką dodatkową ścieżkę angielską nadawał w AAC, co przełożyło by się na jej małą objętość (ale chyba specyfikacja odbiorników polskich nie uwzględniła tego standardu).

Aha.... i do tego wyobraźmy sobie napisy na filmie, podczas którego nieustannie prezentowane są reklamy innych programów (zazwyczaj na dole ekranu). Musiałby to być film bez nachalnych "przyozdobień" reklamowych - a z takich "przyozdobień" stacje komercyjne raczej nie zrezygnują.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

susfol pisze:
miku pisze:Čau mcpolish.Myslím si že bude problem v anteně která bude chtít seřidit.Musíš to zjistit u spravce domu.
MILO ŻE NASI KOLEDZY Z CZECH INTERESUJĄ SIĘ MUX-EM ZE SKRZYCZNEGO ALE PROPONOWAŁBYM ABY URUCHOMILI NOWY WĄTEK :)BO PRAWIE NIC ICH NIE ROZUMIA :)
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=200
To że ty ich nie rozumiesz to nie znaczy, że inni też mają z tym trudności. Masz google translator, który może Ci pomóc. Poza tym, jak ja piszę na Czeskich forach po polsku to nikomu nie przyszło na myśl, aby zwrócić mi podobną uwagę. Mnie osobiście bardziej razi, że piszesz dużymi literami..o :)

vari107

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: vari107 »

igorlan pisze:
susfol pisze:
miku pisze:Čau mcpolish.Myslím si že bude problem v anteně která bude chtít seřidit.Musíš to zjistit u spravce domu.
MILO ŻE NASI KOLEDZY Z CZECH INTERESUJĄ SIĘ MUX-EM ZE SKRZYCZNEGO ALE PROPONOWAŁBYM ABY URUCHOMILI NOWY WĄTEK :)BO PRAWIE NIC ICH NIE ROZUMIA :)
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=200
To że ty ich nie rozumiesz to nie znaczy, że inni też mają z tym trudności. Masz google translator, który może Ci pomóc. Poza tym, jak ja piszę na Czeskich forach po polsku to nikomu nie przyszło na myśl, aby zwrócić mi podobną uwagę. Mnie osobiście bardziej razi, że piszesz dużymi literami..o :)
Mnie uczono, że miło jest pisać na zagranicznym forum albo w języku gospodarza albo po angielsku. Miło też jest puszczać mimo uszu bo wszak to nie jakaś zbrodnia ale nie moglem się powstrzymać po akurat Twoim wpisie.
Mnie język czeski czy słowacki nie przeszkadza ale zdziwiłem się Twoim stanowiskiem.
Pamiętam na początku lat 90-tych gdy Francuzi na CB wołali tak: "Attention de la Pologne...".
Mnie by do głowy nie przyszło wołać Francję po... polsku.
vari

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

vari107 pisze:Mnie uczono, że miło jest pisać na zagranicznym forum albo w języku gospodarza albo po angielsku. Miło też jest puszczać mimo uszu bo wszak to nie jakaś zbrodnia ale nie moglem się powstrzymać po akurat Twoim wpisie.
Mnie język czeski czy słowacki nie przeszkadza ale zdziwiłem się Twoim stanowiskiem.
Pamiętam na początku lat 90-tych gdy Francuzi na CB wołali tak: "Attention de la Pologne...".
Mnie by do głowy nie przyszło wołać Francję po... polsku.
vari
No tak, zgodzę się, ale komunikacja mówiona i pisana to jednak diametralnie różne przypadki, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy mamy do dyspozycji narzędzia tłumaczące jak np. google translator. Czasy CB, kiedy nie miałeś możliwości symultanicznego tłumaczenia tekstu wymagały używania języka, który był pospolicie używany na świecie. Osobiście też jestem zwolennikiem pisania po angielsku, choć to właśnie Czesi zaproponowali abym pisał po polsku a nie po angielsku, gdyż jednak nasze języki są co nieco podobne, podczas gdy spora liczba forumowiczów zapewne nie zna angielskiego wystarczająco dobrze. Sądzę, że dla nas też lepiej jak piszą po czesku z tego samego powodu i właśnie dlatego uważam, że nie powinniśmy zwracać im na to uwagi.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2011, o 23:12 przez igorlan, łącznie zmieniany 1 raz.

miku
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2009, o 16:58
Miejscowość: Ostrava
Odbiornik: Sencor SDB 550T,
Instalacja antenowa: STA,Prywatna antena Maximum UHF 14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Skrzyczne,Katowice,Opole,Žilina

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: miku »

to:igorlan.Děkuji že to Pan kolegum vysvětlil

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Koneser »

Sam fakt, że ktoś pomyślał o zwróceniu uwagi Czechom jest poniżej krytyki i świadczy o braku wyczucia.

Mnie cieszy to, że przyjaciele z Czech interesują się taką samą problematyką jak ja i piszą na naszym forum.

Prowadzone są rozmowy o technice, i dla mnie nie ma znaczenia, że są prowadzone w języku czeskim. Bardzo podobnym do naszego, i który jest zrozumiały dla większości zamieszkujących na terenie nadawania RTON Skrzyczne. Natomiast jak ktoś nie rozumie jakiegoś słówka czeskiego to może skorzystać ze słownika.

goldfinger

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: goldfinger »

Wróćmy do tematu przewodniego ;)

Otrzymałem odpowiedź, drogą elektroniczną od rzecznika TVP, który pisze /mam nadzieję że mogę go tu zacytować/:
Telewizja Polska, zdając sobie sprawę z sytuacji w jakiej znalazła się część mieszkańców Podbeskidzia, odbiorców naszych programów, podejmuje starania, aby rozwiązać ten problem, choćby w sposób doraźny, nim zostanie rozwiązany kompleksowo.

Prowadzimy obecnie rozmowy w sprawie możliwości uruchomienia testowej emisji multipleksu MUX3, z czasowym wykorzystaniem częstotliwości z multipleksu MUX1, na Suchej Górze, Górze Skrzyczne oraz w lubuskim w Jemiołowie i Wichowie. Gdyby udało się wprowadzić w życie ten zamysł, problemy z odbiorem programów TVP na m.in. Podbeskidziu zostałby doraźnie rozwiązane.

Jednakże bez przyjęcia docelowego rozwiązania dla MUX1 (co jest w gestii Rządu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i KRRiT) oraz ostatecznego wyłączenia emisji analogowej, będą to nadal tylko emisje testowe, tj. bez gwarancji ciągłości emisji.

Jeśli uda się wprowadzić w życie to tymczasowe rozwiązanie, ewentualne uruchomienie emisji testowej MUX3 z wymienionych wyżej obiektów może potrwać do trzech miesięcy.

Z poważaniem
Andrzej Siwek
Biuro Rzecznika TVP
Więc jakieś szanse chyba są ;)

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Koneser »

WOW :D

miku
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2009, o 16:58
Miejscowość: Ostrava
Odbiornik: Sencor SDB 550T,
Instalacja antenowa: STA,Prywatna antena Maximum UHF 14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Skrzyczne,Katowice,Opole,Žilina

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: miku »

Je to dobrá zprava pro všechny kteří přijímají signal z vysílače Skrzyczne. :D

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

czyli jest nadzieja, fajnie :-) mysle ze powinienes maila przesłac do satkuriera moze opublikuja stanowisko tvp lub wklej do wpisow pod artykulem dot skrzycznego i suchej gory- tak jak zrobil p. Kastelik

skoro otrzymales go od rzecznika telewizji publicznej to nie jest to wiadomosc poufna - a publikacja bedzie ich dodatkowo motywowac do dzialania.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Andrew525 »

To teraz trzeba wysłać meile do Rządu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i KRRiT.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

Andrew525 pisze:To teraz trzeba wysłać meile do Rządu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i KRRiT.
dokladnie - prosze tylko o zgode kolegi @golfinger na kopiowanie odpowiedzi rzecznika tvp i dzialamy?

mateusso022

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mateusso022 »

A mam pytanie czy jak sie ma tv z mpeg2,to bedzie odbiór możliwy mpge4 jak se kupie ekoder mpge4

Zablokowany