DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

ryszard722 pisze:Drogi Panie nie ważna jest nazwa tylko aby w końcu włączyli nam programy na miarę XXI wieku ,aby można było za co zapłacić abonament RTV . Po tej tragedii co zrobili z nami 23 grudnia byłem zmuszony do kupienia dekodera TNK HD i cieszę już tymi programami które obiecuje nam DVB-T najbardziej zależny mi na TVP INFO czego pozbawili nas 23 grudnia .
Drogi kolego ryszard722, tu nie chodzi o nazwę a o zasadę używania poprawnej polszczyzny. Właściwa odmiana jest nieodłącznym elementem poprawności gramatycznej, której zasady są brutalnie łamane zwłaszcza w internecie. W naszym wspólnym interesie powinno leżeć pielęgnowanie języka pisanego i mówionego. Nie wspominam już nawet o interpunkcji, dla co poniektórych jest ona zupełnie obcym zjawiskiem.

Używa kolega bardzo mocnych słów i chyba niezbyt adekwatnych do zdarzenia. Ja bym z pewnością nie nazwał faktu wyłączenia cyfrowego nadawania programów TVP tragedią. Gdybyśmy tylko takie tragedie mieli.....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Maciejek »

ryszard722 pisze: (...) Po tej tragedii co zrobili z nami 23 grudnia (...)
Nie bluźnij !!!! :evil: 23 grudnia włączyli Ci cały pakiet kanałów, o których w naziemnej tel. analogowej mogłeś tylko pomarzyć!
Dżisas, nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam coś takiego!

Hamer

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Hamer »

A ja kolege ryszarda juz dawno dałem do ignorowanych i mam święty spokój. Polecam zdenerwowanym, blokada na kolege i nie czytam i nie denrwuje się 8-)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

goldfinger pisze:Najwidoczniej Podkarpacie ma większą siłę przebicia.
I tyle ;)
Patrząc na postawę Telewizji Publicznej, zapewne chodziło TVP nie o zwykłych widzów, tylko o te biedne kablówki, które straciły dostęp do podstawowych kanałów TVP. Ostatecznie TVP pod pojęciem zapewnienia szerokiego dostępu do swoich kanałów, rozumie głównie zapewnienie dostępu przez platformy satelitarne i sieci kablowe, niż drogą naziemną (przykład TVP Seriale). :x

Gdyby w na Podbeskidziu więcej kablówek korzystało z sygnału ze Skrzycznego, to TVP czułaby się zobowiązana przywrócić emisję swojej paczki w DVB-T. :(
Jurcio pisze:Bielsko jest tak ukształtowane, że pewnych dzielnicach jest bardzo dobry odbiór sygnału ze Skrzycznego a w pewnych go nie ma (zasłania Szyndzielnia, Klimczok a i masyw Magury Wilkowickiej też).
Zresztą podobnie jest z odbiorem sygnału z Kosztowych. Są dzielnice gdzie jest z tym spory problem.
Sam jestem ciekawy czemu Emitel zdecydował się postawić obiekt właśnie na Skrzycznem. :roll:

Myślę, że Klimczok byłby lepszą lokalizacją jeśli chodzi o samo Podbeskidzie. Jest wprawdzie od Skrzycznego o 140 metrów niższy, ale i tak jest najwyższym szczytem leżącym w masywie Szyndzielni. Z tego powodu łatwiej pokrywałby sygnałem rejon pomiędzy Bielskiem, Skoczowem i zbiornikiem Goczałkowickim, niż nadajnik na Skrzycznem. Ponieważ w stosunku do Skrzycznego, górę Klimczok oddziela tylko dolina w której leży Szczyrk, w samym Żywcu odbiór powinien być porównywalny od tego ze Skrzycznego. Myślę, że i w Brennej sygnał z Klimczoka byłby lepiej odbierany. :o

Dla osób odbierający w odległych lokalizacjach, niższa wysokość z której byłby emitowany sygnał byłaby wadą, ale ten obiekt planowany był, by zapewnić lepsze pokrycie dla regonu Podbeskidzia.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Drekan pisze:(..)Myślę, że Klimczok byłby lepszą lokalizacją jeśli chodzi o samo Podbeskidzie. Jest wprawdzie od Skrzycznego o 140 metrów niższy, ale i tak jest najwyższym szczytem leżącym w masywie Szyndzielni. Z tego powodu łatwiej pokrywałby sygnałem rejon pomiędzy Bielskiem, Skoczowem i zbiornikiem Goczałkowickim, niż nadajnik na Skrzycznem. Ponieważ w stosunku do Skrzycznego, górę Klimczok oddziela tylko dolina w której leży Szczyrk, w samym Żywcu odbiór powinien być porównywalny od tego ze Skrzycznego. Myślę, że i w Brennej sygnał z Klimczoka byłby lepiej odbierany. :o (..)
Nie, dla Żywca Szyndzielnia jest tragiczną lokalizacją. Znaczy się Szyndzielnia z jej obecnymi nadajnikami na falach FM to w Żywcu horror. Ze Skrzycznego wszystko leci na przysłowiowym "kawałku drutu" natomiast ze Szyndzielni można pomarzyć o czystym odbiorze RMFu czy Planety. Zapewne dlatego, że nadajniki znajdują się na budynku kolejki. Co innego byłoby gdyby nadajnik umiejscowiony był na szczycie Klimczoka. Właśnie sam szczyt Klimczoka ogranicza wg mnie sygnał (obecnych stacji radiowych tam nadających) w kierunku południowym. Szyndzielnia jest lepszą lokalizacja niż Skrzyczne dla samego Bielska i tylko dla Bielska.

p.s.
a i teraz widzę, że sam szczyt Klimczoka nie byłby dla Bielska dobrym rozwiązaniem.
Popatrz tutaj
http://www.heywhatsthat.com/?view=MGUTQ73R (kliknij Visibility Cloack)
też jest przysłonięty sygnał na część Bielska (lub nawet na całe Bielsko w zależności od przesunięcia nadajnika o kilka metrów). Też musiałby wielki maszt stać na Klimczoku a i tak nie wiem czy by to coś dało. Po prostu sama Szyndzielnia przysłania inne góry.
Dla porównania widoczność ze Skrzycznego http://www.heywhatsthat.com/?view=U2JDEF1N (klik na Visibility Cloack)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

ploomba pisze:Popatrz tutaj
http://www.heywhatsthat.com/?view=MGUTQ73R (kliknij Visibility Cloack)
też jest przysłonięty sygnał na część Bielska (lub nawet na całe Bielsko w zależności od przesunięcia nadajnika o kilka metrów). Też musiałby wielki maszt stać na Klimczoku a i tak nie wiem czy by to coś dało. Po prostu sama Szyndzielnia przysłania inne góry.
Dla porównania widoczność ze Skrzycznego http://www.heywhatsthat.com/?view=U2JDEF1N (klik na Visibility Cloack)
Fajna stronka. 8-)

Szkoda, że nie można zobaczyć jak zmieniałaby się panorama wraz z postawieniem odpowiedniej wysokości wież na tych szczytach. Nawet na wysokim Skrzycznem postawiono wieżę, bo nadawanie z poziomu gruntu nie wchodzi w grę. ;)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Drekan pisze:[Fajna stronka. 8-)

Szkoda, że nie można zobaczyć jak zmieniałaby się panorama wraz z postawieniem odpowiedniej wysokości wież na tych szczytach. Nawet na wysokim Skrzycznem postawiono wieżę, bo nadawanie z poziomu gruntu nie wchodzi w grę. ;)
tak, zapewne gdyby podnieść wysokość nadawania (o maszt nadawczy) np z tegoż Klimczoka to zasięg byłby na pewno lepszy.
Nie mniej jednak strona fajnie obrazuje widoczność optyczną punktów geograficznych. Można takie panoramy tworzyć dla dowolnego punktu.

!!!
p.s
a jednak da się podnieść wysokość punktu na tej stronie. W opcji zakładki "new panorama" jest pole do wpisania wysokości ponad grunt (w stopach)
podniosłem nadajnik na Klimczoku (z poprzedniej mapki) o wysokość masztu na Skrzycznem 87 metrów czyli ok 285 stóp
http://www.heywhatsthat.com/?view=E6VRKMFD
a tak wygląda Skrzyczne podniesione o 87 metrów
http://www.heywhatsthat.com/?view=KI1C7SSF

Skrzyczne pokrywa całą kotlinę żywiecką, wirtualny nadajnik na Klimczoku nie (za to pokrywa prawie całe Bielsko)

wszystko też jeszcze chyba zależy od tego na jakiej wysokości zamontowane są anteny nadawcze

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

ploomba pisze:podniosłem nadajnik na Klimczoku (z poprzedniej mapki) o wysokość masztu na Skrzycznem 87 metrów czyli ok 285 stóp
http://www.heywhatsthat.com/?view=E6VRKMFD
a tak wygląda Skrzyczne podniesione o 87 metrów
http://www.heywhatsthat.com/?view=KI1C7SSF

Skrzyczne pokrywa całą kotlinę żywiecką, wirtualny nadajnik na Klimczoku nie (za to pokrywa prawie całe Bielsko)

wszystko też jeszcze chyba zależy od tego na jakiej wysokości zamontowane są anteny nadawcze
Gdyby nie góra Magura, to Klimczok mimo niższej wysokości byłby atrakcyjniejszą lokalizacją niż Skrzyczne. :o Pozostaje wyburzyć Magurę i przenieść obiekt ze Skrzycznego na Klimczok. :lol:

Swoją drogą widać jak bardzo zmienia się na plus pokrycie z Klimczoka, gdy dodamy maszt taki jak ten na Skrzycznem. :shock:

Tak na poważnie to tereny między Bielskiem a Skoczowem skazane są na nadajnik Kosztowy. Wisła czy Ustroń mogą jeszcze liczyć na odbity sygnał od przeciwległego do nadajnika stoku. Natomiast na północ od S1, góry się kończą i wraz z nimi szanse na poprawny odbiór ze Skrzycznego, na terenach znajdujących się w cieniu masywu Szyndzielni. :(

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

wyglada na to ze podkarpacie rzutem na tasme sie załapie, nam chyba sie nie uda, :-)

ale nie ma co marudzic mamy mux2, w listopadzie bedzie mux 3,

a moze w miedzyczasie ruszy mux1 a mysle ze wisla bedzie w jego I etapie.


jeszcze tylko pytanie do p. Jarków z Emitela czy jest jeszcze cien szansy na wczesniejsze uruch kan tvp z Wisły?

ryszard722

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ryszard722 »

Witam od kilku dni jest znaczna poprawa jakości obrazu i na kanale 6 TV-Puls pojawił się TEST z informacją . Szkoda że jesteśmy pozbawieni programu regionalnego TVP info ,myślę że może wcześniej będzie ..... POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

Ruszył MUX3 z Suchej Góry....

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Andrew525 »

Dlaczego nam nie chcą udostępnić TVP, po skierowaniu anten na Skrzyczne jakość TVP INFO jest mizerna.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: RAPIOTR »

Andrew525 pisze: Skrzyczne jakość TVP INFO jest mizerna.
Jakość TVP3 INFO nawet z nadajników naziemnych to kpina . Kwadratowa kupa z przesuniętym czasami dźwiękiem w stosunku do obrazu .Tak jest przynajmniej z RTCN Śrem.
A w MUX3 kwadrat na kwadracie.Żenuła maxymalna :lol: . Nie interweniuje wyżej bo nie oglądam tego programu.
Wydaje się jednak ,że chyba ktoś totalnie niepoczytalny ustalał parametry dla TVP3 hehe :lol: . A niech mu ziemia lekką będzie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Krosnoludek »

W komentarzach na Satkurier.pl pisze cyt.:
Kastelik
Ja interweniowałem również w sprawie Podkarpacia MUX 3. Telewizja ruszyła a ja dalej maskotki TVP Rzeszów nie mam ?
Podbeskidzie też ruszy w nieodległym czasie .
http://satkurier.pl/news/62954/uruchomi ... -gory.html

Mam nadzieję, że i u Was niedługo zaświecą kanały TVP

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Andrew525 »

Dzisiaj o 20:10 w TVP INFO ma być jakiś materiał poświęcony DVB-T

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

Na forum Satkurier Pan Kastelik powiedział tak:
Kastelik
Ja interweniowałem również w sprawie Podkarpacia MUX 3. Telewizja ruszyła a ja dalej maskotki TVP Rzeszów nie mam ?
Podbeskidzie też ruszy w nieodległym czasie .
Czyżbyśmy mogli się jednak spodziewać czegoś optymistycznego?

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

igorlan pisze:Na forum Satkurier Pan Kastelik powiedział tak:
Kastelik
Ja interweniowałem również w sprawie Podkarpacia MUX 3. Telewizja ruszyła a ja dalej maskotki TVP Rzeszów nie mam ?
Podbeskidzie też ruszy w nieodległym czasie .
Czyżbyśmy mogli się jednak spodziewać czegoś optymistycznego?
czytam te odpowiedzi na Twoje pytania na SK - ale zdaje sie ze wiedza p. Kastelika nie bardzo sie rozni od naszej - zreszta sposob pisania bardzo dziwny, jak dla mnie

do tego podziwiam łatwosc z jaka przypisuje sobie sukcesy na podkarpaciu...

szkoda ze ze wzgledu na brak info z emitela lub tvp karmimy sie takimi informacjami :-(

wszystko na co ich stac to info z czerwca ze testy beda trwac do czasu zakonczenia rozmów /pozytywnych miałem nadzieje/- i ja w to uwierzyłem - naiwny

a i jeszcze jest Bartosz z mux1 w gdansku :-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: @GUTEK@ »

Andrew525 pisze:Dzisiaj o 20:10 w TVP INFO ma być jakiś materiał poświęcony DVB-T
Jeśli ktoś nie oglądał, nagrany materiał z TVP Info:

http://www.przeklej.pl/plik/tvp_info_20 ... f7d6ane3sp

madbol
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2010, o 23:24

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: madbol »

Witam GUTEK-Dzienki za mzteriał tvp-3,coś mi się wydaje wysłać głodnego tygrysa do warszawy,może by się dogadali.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

Z forum Satkurier:
igorlan:
Mysli Pan, że na prawdę Podbeskidzie ruszy wcześniej niż harmonogram zakłada.

Kastelik:
Ja opieram się na pismach. Czy zawiodłem widzów nie realizując obietnic danych na Forum ?
Dlatego ruszyła Sucha Góra bo był nadajnik zamontowany.Wszystko pod kontrolą
oraz
Kastelik
Na mojej stronie www.smiadp.pl można przeczytać odpowiedzi dotyczące nadajnik na Skrzycznem. Systematycznie będą dołączane z minimalnym opóźnieniem.

Zablokowany