DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

majooorr

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: majooorr »

w Niepołomicach sygnał 30% jakość 100% antena Trygital 44 wzmacniacz Ln 169
Mux ze Skrzycznego na kanale 38 610 Mhz śmiga aż miło od wczoraj :mrgreen: :mrgreen:

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

jestem w domu od 17 i mam bez zmian sila 100 bledow 0-3 max- czyli jak zawsze ale jestem w dołku co przy tropo moze sprzyjac stabilnemu odbiorowi

lukaszyd

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: lukaszyd »

witam, jestem z bielska, antenę na skrzycznym widać prosto z mojego domu, mimo to od zeszłego tygodnia pojawiły się zakłócenia podczas oglądania mux2 na kanale 38
czy ktoś ma podobnie albo czy coś się zmieniło w sposobie nadawania?
do zeszłego tygodnia nie bylo żadnych problemów z odbiorem...

tasior_

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: tasior_ »

Nie wiem jak w ciągu dnia nie wiem jak było bo byłem w pracy natomiast teraz wrócilo do "standartu" czyli sygnał około 40 błędy około 10 . Żona mówiła że około 20 jeszcze nie było odbioru :?

greggy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: greggy »

U mnie wczoraj i przedwczoraj z jakością sygnału Skrzyczne MUX2 było na granicy i co chwila obraz się mroził, choć fonia rzadko dostawała czkawki. Przyznam, że wcześniej też bywałe takie dni, ale podejrzewałem jakieś lokalne zakłócenia w obrębie mojego domu. Teraz widzę, że niektórzy zaraportowali odbiór austriackiego MUXa. Te austriackie na k.38 są małej mocy:
http://www.dvbtmap.eu/channellist.html? ... terId=1309
http://www.dvbtmap.eu/channellist.html? ... itterId=89
Akurat wczoraj słowackie MUX1 i 2 chodziły bez zakłóceń, a Czech na k.54 też czasem pixelował.
Zatem co się dzieje?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

greggy pisze:U mnie wczoraj i przedwczoraj z jakością sygnału Skrzyczne MUX2 było na granicy i co chwila obraz się mroził, choć fonia rzadko dostawała czkawki. Przyznam, że wcześniej też bywałe takie dni, ale podejrzewałem jakieś lokalne zakłócenia w obrębie mojego domu. Teraz widzę, że niektórzy zaraportowali odbiór austriackiego MUXa. Te austriackie na k.38 są małej mocy:
http://www.dvbtmap.eu/channellist.html? ... terId=1309
http://www.dvbtmap.eu/channellist.html? ... itterId=89
Akurat wczoraj słowackie MUX1 i 2 chodziły bez zakłóceń, a Czech na k.54 też czasem pixelował.
Zatem co się dzieje?
Podwyższone warunki propagacyjne, których efekty trudno przewidzieć. Koledzy z Podbeskidzia i Śląska raportowali o odbiorze austriackich i czeskich muxów z nadajników oddalonych ponad 250 km. Również na czeskich forach użytkownicy pisali o anomaliach propagacyjnych pozwalających na odbiór z ponad kilkuset kilometrów. Aktywnośc słoneczna wzrasta, aby osiągnąć punkt kulminacyjny w 2013 roku, zatem dni z podobnymi anomaliami na pewno będzie przybywać.

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

igorlan pisze: Podwyższone warunki propagacyjne, których efekty trudno przewidzieć. Koledzy z Podbeskidzia i Śląska raportowali o odbiorze austriackich i czeskich muxów z nadajników oddalonych ponad 250 km. Również na czeskich forach użytkownicy pisali o anomaliach propagacyjnych pozwalających na odbiór z ponad kilkuset kilometrów. Aktywnośc słoneczna wzrasta, aby osiągnąć punkt kulminacyjny w 2013 roku, zatem dni z podobnymi anomaliami na pewno będzie przybywać.
Potwierdzam.
Wczoraj przeskanowałem zakresy i pojawiły sie "nietypowe" stacje DVB-T:
na 35 k -Nova, Barrandov, Nova Cinema, Prima, Prima Cool -nie wiem z skąd? (ale na pewno nie z rejonu Ostrawy)
na 31 k Mux1 czeski w wersji dla południowych Moraw (z Brna?)
na 30 k program Public TV (chyba z Pilzna?)

rafic

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: rafic »

Mama telewizor z MPEG 2 czy będe mógł odbierac polskie kanały ??

ryszard722

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ryszard722 »

rafic pisze:Mama telewizor z MPEG 2 czy będe mógł odbierac polskie kanały ??
Witam polskie kanały są nadawane w MPEG 4 obiór jest nie możliwy POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Andrew525 »

rafic pisze:Mama telewizor z MPEG 2 czy będe mógł odbierac polskie kanały ??
Musisz kupić tuner DVB-T MPEG4

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

rafic pisze:Mama telewizor z MPEG 2 czy będe mógł odbierac polskie kanały ??
Wystarczy, że dokupisz moduł Neotion FTA NP4+ MPEG-4, wsuniesz w gniazdo PCMCIA w telewizorze i będziesz się cieszył odbiorem naszego DVB-T. Jedyny mankament jest taki, że moduł degraduje kanały HD do standardowej rozdzielczości, ale, że u nas i tak nie ma kanałów HD to i tak żadna strata.

tasior_

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: tasior_ »

Jurcio pisze:
Potwierdzam.
Wczoraj przeskanowałem zakresy i pojawiły sie "nietypowe" stacje DVB-T:
na 35 k -Nova, Barrandov, Nova Cinema, Prima, Prima Cool -nie wiem z skąd? (ale na pewno nie z rejonu Ostrawy)
na 31 k Mux1 czeski w wersji dla południowych Moraw (z Brna?)
na 30 k program Public TV (chyba z Pilzna?)


Dokładnie .
Do wczoraj wieczora Public TV chodził rewelacyjnie . Nawet lepiej niż Skrzyczne . TV wyszukał nawet parokrotnie CT1 i 2 . Dzisiaj rano już ich nie było a nasz DVBT strasznie rwał. Teraz juz się uspokoiło .

ryszard722

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ryszard722 »

tasior_ pisze:
Jurcio pisze:
Dokładnie.
Do wczoraj wieczora Public TV chodził rewelacyjnie . Nawet lepiej niż Skrzyczne . TV wyszukał nawet parokrotnie CT1 i 2 . Dzisiaj rano już ich nie było a nasz DVBT strasznie rwał. Teraz juz się uspokoiło .
Witam tak właśnie było propagacja Fal dzisiaj jest już ok .... Jutro jest dzień konserwacji nadajnika Skrzyczne mogą być przerwy w nadawaniu programów DVB-T

spyko

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: spyko »

Igorlan: neotion NP4-pojede v panasonic 42px80/plazma/-děkuji !!!

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

Jurcio pisze:Potwierdzam.
Wczoraj przeskanowałem zakresy i pojawiły sie "nietypowe" stacje DVB-T:
na 35 k -Nova, Barrandov, Nova Cinema, Prima, Prima Cool -nie wiem z skąd? (ale na pewno nie z rejonu Ostrawy)
na 31 k Mux1 czeski w wersji dla południowych Moraw (z Brna?)
na 30 k program Public TV (chyba z Pilzna?)
Gratuluję odbioru z Jihlavy. 8-)
Nadajnik Javořice zlokalizowany około 280km od twojej lokalizacji. :o Odebrałeś wszystkie nadawane z tej lokalizacji multipleksy nadające z mocą 100kW. :shock:

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

spyko pisze:Igorlan: neotion NP4-pojede v panasonic 42px80/plazma/-děkuji !!!
Kolego spyko, obawiam się, że nie będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Na tej stronie http://www.hollex.pl/zdjecia/8031.pdf jest lista sprawdzonych modeli ale niestety twojego Panasonica tam nie ma. Oczywiście brak twojego telewizora na tej liście nie świadczy, że moduł nie będzie w stanie działać poprawnie z Twoją plazmą. Cena takiego modułu to ok. 180 zł i może wartoby jednak kupić w celu przetestowania?
Niektóre firmy dają 10 dni na przetestowanie i w razie niepowodzenia zwracają pieniądze.

Pozdrawiam

DVB-T

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: DVB-T »

igorlan pisze:
spyko pisze:Igorlan: neotion NP4-pojede v panasonic 42px80/plazma/-děkuji !!!
Kolego spyko, obawiam się, że nie będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Na tej stronie http://www.hollex.pl/zdjecia/8031.pdf jest lista sprawdzonych modeli ale niestety twojego Panasonica tam nie ma. Oczywiście brak twojego telewizora na tej liście nie świadczy, że moduł nie będzie w stanie działać poprawnie z Twoją plazmą. Cena takiego modułu to ok. 180 zł i może wartoby jednak kupić w celu przetestowania?
Niektóre firmy dają 10 dni na przetestowanie i w razie niepowodzenia zwracają pieniądze.

Pozdrawiam
małe sprostowanie: nie niektóre firmy ale wszyscy przedsiębiorcy sprzedający przez internet. To ich obowiązek ustawowy. W przeciwnym wypadku łamią polskie prawo

spyko

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: spyko »

Děkuji všem za pomoc,asi to risknu !!!

zgf1

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: zgf1 »

spyko pisze:Děkuji všem za pomoc,asi to risknu !!!
Na przyszlosc polecam uzywac:
http://translate.google.com/#


Kurcze brakuje tych kanalow TVP na Skrzycznym, wiadomo juz cos wiecej?
Czy maja to byc tylko trzy kanaly, czy testowo pelny mux3?
Czasem mozna zobaczyc sprzeczne informacje niestety.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

zgf1 pisze:Na przyszlosc polecam uzywac:
http://translate.google.com/#.
Jeśli ta uwaga była do kolegi spyko, to bardzo była nie na miejscu. Wstyd mi za Ciebie...

Proponuję abyś sam sobie użył tego translatora jeśli masz problemy ze zrozumieniem...

Chyba jest to logiczne, że gdyby coś było wiadomo w sprawie TVP ze Skrzycznego, to już dawno byłoby o tym głośno w tym wątku no chyba, że wietrzysz spisek w tej sprawie :)

Zablokowany