DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

jaro8539

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: jaro8539 »

ja bym nie byl takim optymista jeśli chodzi o 3mux ze Skrzycznego, bo kiedys czytalem ze tvp chciala zmiany w rezerwacji w mux1 z 3 do 4 miejsc, wiec jesliby to przeszlo to tvp kraków by sie zmiescilo na 1 a 3 by odpalili po wylaczeniu analoga; dla tvp bardziej jest to opłacalne niz już dawać nam mux3

mateo88

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mateo88 »

u mnie MUX2 ze skrzycznego od wczoraj brak sygnału(wcześniej ok 60% a jakość 100%%), MUX3 bez zmian
Zagrónik k.Andrychowa

zejleman

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: zejleman »

Znaczna poprawa od dwóch dni MUX-3 na 62 kanale - jakość z 60% na 90%
Na MUX-2 na 38 kanale straszny spadek z 91% jakości na niestabilne 50% - szatkuje obraz :( :(

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Drekan »

jaro8539 pisze:ja bym nie byl takim optymista jeśli chodzi o 3mux ze Skrzycznego, bo kiedys czytalem ze tvp chciala zmiany w rezerwacji w mux1 z 3 do 4 miejsc, wiec jesliby to przeszlo to tvp kraków by sie zmiescilo na 1 a 3 by odpalili po wylaczeniu analoga; dla tvp bardziej jest to opłacalne niz już dawać nam mux3
Tylko po co nadawać dwa warianty TVP Info, skoro 1 multipleks szybko (już w 2 etapie) zyska ogólnokrajowe pokrycie? :?:

Wprawdzie 1 multipleks nie jest planowany jako regionalny (jak 3 multipleks), jednak powinien pozwolić dotrzeć z odpowiednik wariantem TVP Info do większej części mieszkańców danego regionu. Lepszym rozwiązaniem dla TVP jest dołączyć do 1 multipleksu kanał TVP Kultura, który jest jedną z bardziej misyjnych stacji TVP (pozwoli to na zwiększenie dostępności tego kanału). 8-)

Sytuacja 3 multipleksu jest odmienna. Tutaj TVP jest krytykowana za to, że nie potrafi wykorzystać, całej pojemności przydzielonego na wyłączność multipleksu. Jeśli dołączymy do tego fakt, że część nadajników 3 multipleksu, pokrywa swoim sygnałem sąsiednie rejony, jest jasne, że tymczasowe uzupełnienie składu 3 multipleksu o drugi wariant TVP Info, jest logicznym posunięciem. Docelowo w 3 multipleksie będzie nadawany tylko jeden wariant TVP Info, jeśli tylko TVP, będzie miała czym zapełnić ten multipleks. ;)

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Są już jakieś informacje związane z kanałem 45 ?

Marecki82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Marecki82 »

witam jaku was wyglada odbiór ze skrzycznego u mnie okolice Kęt,na 38 kanale sila 45 jakosc 60, a na 62 kanale zupelna ciemnosc zero sygnalu

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Drekan »

brzeg pisze:Są już jakieś informacje związane z kanałem 45 ?
Poza informacją z UKE, że rozważają wykorzystanie tego kanału dla Skrzycznego i informacji o modernizacji systemu antenowego pod emisję 3 multipleksów, nic więcej nie wiadomo. :(

Z drugiej strony, lakoniczny komunikat Emitela o wymianie anten telewizyjnych można interpretować na 3 sposoby:

wariant A: W połowie grudnia ruszą 3 multipleksy ze Skrzycznego.
wariant B: Emitel przystosowuje już obiekt pod docelową emisję po wyłączeniu analogu.
wariant C: Modernizacja pozwoli nadawać 1 multipleks (kanał 62) z głównego sytemu antenowego.

Za wariantem A przemawia stwierdzenie, że "Prace mają na celu przygotowanie obiektu do emisji trzech multipleksów". Wątpliwości wprowadza sformułowanie "z parametrami docelowymi", jednak każda emisja komercyjna poprzedzona była emisją testową. Na kanale 38 nadawano "paczkę TVP" z mocą 0,5kW, zanim ruszył z tego obiektu 2 multipleks z mocą 1,25kW. Tak samo 3 multipleks nadaje testowo na kanale 62, który przewidziany jest dla 1 multipleksu. Więc sformułowanie parametry docelowe, może odnosić się do emisji komercyjnej prowadzonej na tymczasowych częstotliwościach. 8-)

Za wariantem B, przemawia głownie sformułowanie "z parametrami docelowymi". Wątpliwości budzi termin modernizacji obiektu (analog ma być nadawany do połowy 2013r), oraz brak oficjalnego harmonogramu wyłączenia nadawania analogowego w poszczególnych regionach.

Za wariantem C, przemawia niechęć TVP do utrzymywania testowej paczki TVP z tego obiektu. Wątpliwości może budzić stwierdzenie "przygotowanie obiektu do emisji trzech multipleksów", jednak po modernizacji nadajnik będzie prowadził emisję 3 multipleksu, którą zastąpi 1 multipleks, dlatego można mówić o emisji 3 rożnych multipleksów, jednak nie w tym samym czasie. :evil:

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: blockbuster »

Dla Świętego Krzyża Emitel wydał dzisiaj identycznej treści komunikat, że wymiana ma na celu przystosowanie do nadawania trzech MUXów z docelowymi parametrami. A trzy multipleksy z tego nadajnika to chyba jeszcze odleglejsza przyszłość niż na Skrzycznem. Więc raczej do tego komunikatu nie ma co przywiązywać aż tak dużej wagi. Chociaż może rzeczywiście ta wymiana dla obu nadajników będzie już przygotowaniem ich na nadawanie docelowe.

Maciey

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciey »

Marecki82 pisze:witam jaku was wyglada odbiór ze skrzycznego u mnie okolice Kęt,na 38 kanale sila 45 jakosc 60, a na 62 kanale zupelna ciemnosc zero sygnalu
U moich rodziców odwrotnie - MUX3 śmiga, MUX2 od wczoraj nie dało się oglądać - musiałem na Kosztowy przestroić.

zejleman

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: zejleman »

Ogólnie jak teraz pada to już nic nie działa jak należy ( MUX-3 szatkuje MUX-2 zero sygnału). Mieszkam w centrum Cieszyna i jestem zdany tylko na przekaz ze Skrzycznego, Kosztowy nie wchodzą w grę z racji na ukształtowanie terenu od strony północnej + przeszkody w bliskiej odległości. Coś mi się tak zdaje że przejście w Polsce na cyfrę jest nieporozumieniem, będziemy mieć za mało przekaźników ze śmiesznymi mocami. Jakoś czeskie DVB-T wyrabia i to prawie że na kiju od miotły. Poza nie wiem czemu Emitel dobrał tak kanały dla w/w multipleksów gdzie na 37 nadają Czechy a kanał 62 jest ciut zawyżony technicznie dla starszych instalacji antenowych.

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: secam7 »

U mnie (Katowice obok SCC) MUX-3 ma się świetnie (sygnał 95, błędy 0).
Natomiast Mux-2 to ciekawostka, na kanale 38 zero sygnału, natomiast
na kanale 39 sygnał 91, błędy 2000 <- tak mój samsung podaje.
Efekt taki, że nie da się oglądać, ale 'tapeta' jest.

Maciey

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciey »

Na kanale 39 nadaje Częstochowa. Więc wcale nie taka ciekawostka ;)

keedziorek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: keedziorek »

Kupiłem właśnie dekoder dvb-t i nie łapie mi nic prócz Kosztowów i kilkunastu czeskich kanałów dlatego chciałem spytać, czy u Was MUX-3 z Wisły nadaje normalnie?

a-z

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: a-z »

U mnie normalnie

keedziorek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: keedziorek »

Ok, dzięki - zaraz przeskanuję ten kanał. Jeśli nie znajdę, biorę się za antenę własnej konstrukcji.

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: secam7 »

Maciey pisze:Na kanale 39 nadaje Częstochowa. Więc wcale nie taka ciekawostka ;)
U mnie o tyle ciekawostka, że siatkę mam przymocowaną plecami do betonowego muru na balkonie.
Antena skierowana prosto na południe, a lokalizacja taka że Częstochowa jest dokładnie na północy.
Nawet specjalnie nie ma od czego się "odbić", chyba że duży budynek wystarczy.

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Dzisiaj mi się poprawiła siła sygnału (MUX 3) na komputerze z 96% na 99%, na obu telewizorach i na LV6T MPVR4 ciągle 100%

kbssilesia

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kbssilesia »

z kolei u mnie dalej nie powrócił mux3, nawet przy próbach zmian ustawienia anteny. inne muxy poza 2 na 38 lecą tak jak leciały (kosztowy 80%, lysa hora 80%)

Uranos

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Uranos »

U mię na Jastrzębiu Zdroju Kosztowy 90% Wisła 70%

keedziorek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: keedziorek »

Na jakim sprzęcie?

Zablokowany