DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

adalbert

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: adalbert »

romanodepalma pisze:Dzisiaj od rana MUX3 nie nadaje TVP INFO Kraków. Czy to stała zmiana ,czy chwilowa?

A dokładniej do około 24.00, i w dalszym ciągu brak programu, przy czym TVP INFO Katowice cały czas jest.

Zresztą wczoraj coś chyba robili, ponieważ miałem sekundowe braki sygnału TVP 1 i 2, co nie zdarzało się od ok. 10.09
Ostatnio zmieniony 25 września 2011, o 09:15 przez adalbert, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: axelmateuss »

Faktycznie nie ma... Z listy identyfikowanych kanałów z MUX-a też zniknął...

dominik920

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dominik920 »

Ale EPG jest nadal nadawany do TVP Kraków,nie rozumiem jaki byłby sens dodawanie programu na tak krótki czas a potem wyłączenie ,jakiś czas temu nawet wysłuchali prośby na forum i telegazeta była dodana do TVP Kraków,może ten chwilowy brak ma związek z wymianą anten i 10 października znów wróci odbiór . Szkoda że nikt z Emitela się nie wypowiada w temacie.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Drekan »

dominik920 pisze:Ale EPG jest nadal nadawany do TVP Kraków,nie rozumiem jaki byłby sens dodawanie programu na tak krótki czas a potem wyłączenie ,jakiś czas temu nawet wysłuchali prośby na forum i telegazeta była dodana do TVP Kraków,może ten chwilowy brak ma związek z wymianą anten i 10 października znów wróci odbiór . Szkoda że nikt z Emitela się nie wypowiada w temacie.
Potwierdzam brak TVP Info Kraków. :evil:

Trochę to dziwne, że wyrzucono jedną stację. :o Zapewne wina leży po stronie TVP, bo reszta kanałów idzie poprawnie.

EPG jest tworzone dla kanału TVP Info, więc brakowało informacji o programach emitowanych w paśmie lokalnym. Szkoda, bo łatwiej i przyjemniej korzysta się z EPG niż z telegazety. Ale nadal EPG z TVP Info przypisane jest dla nieobecnego już kanału TVP Info Kraków. :(


Tak przy okazji podobny problem zgłaszają na Suchej Górze. Czyżby już jakieś przymiarki do przejścia na 1 multipleks? :?:

Może Eska TV czy Polo TV, chciałaby być pilotażowo, już obecne w 1 multipleksie, zanim ruszy komercyjna emisja. Przecież obecne nadawanie ma charakter testowy. ;)
W sumie logiczne posunięcie patrząc na fakt, że ci nadawcy nie mają żadnego doświadczenia z nadawaniem naziemnym.

jedrek1966

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: jedrek1966 »

A może nalezałoby wreszcie skończyć testy wyłączyć analogi i wprowadzić cyfrową telewizję naziemną a nie czekać do 2013 roku co to zmieni dla odbiorców będą oszczędzać i uzbierają sobie przez dwa lata na dekoder ???
Życie jest coraz droższe i za dwa lata nie bedzie kasy na chleb to jaki bedzie wybór wtedy ???
p/s Chciałbym żyć w normalnym kraju jesteśmy zawsze we wszystkim na koncu tabeli pytam się dlaczego tak musi być !!!

Zolmar

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Zolmar »

jedrek1966 pisze:A może nalezałoby wreszcie skończyć testy wyłączyć analogi i wprowadzić cyfrową telewizję naziemną a nie czekać do 2013 roku co to zmieni dla odbiorców będą oszczędzać i uzbierają sobie przez dwa lata na dekoder ???
Życie jest coraz droższe i za dwa lata nie bedzie kasy na chleb to jaki bedzie wybór wtedy ???
p/s Chciałbym żyć w normalnym kraju jesteśmy zawsze we wszystkim na koncu tabeli pytam się dlaczego tak musi być !!!

Popieram wypowiedź obiema rękami :D :D :D :D :D :D :D :D

Czesi później zaczęli szybciej skończyli (czy się mylę?) niż Polska.

Miałem cichą nadzieję, że Euro 2012 zmobilizuje nasze "elity" i cyfryzacja zacznie działać jak powinna w kraju w środku Europy w XXI wieku, najpóźniej na wiosnę przyszłego roku. Z pewną dozą nieśmiałości, uważam, że zakończenie cyfryzacji w 2013 roku jest mocno wątpliwe.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kasia »

Może to raczej jakaś awaria - w podkarpackim wątku ktoś napisał "Z Baranówki też brak TVP INFO LUBLIN.Kanał nie dostępny" - a z Baranówki jest docelowy mux3.

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

Zolmar pisze:Czesi później zaczęli szybciej skończyli (czy się mylę?) niż Polska.
Oficjalna emisja przejściowego MUX A (programy ČT, Nova oraz radia) wystartowała w październiku 2005 roku - http://www.digizone.cz/clanky/digitalni ... -vysilani/ Ostatnie nadajniki MUX 2 czekają do listopada (tego roku) na zwolnienie kanałów przez analog.

Czy 6 lat to wystarczająco długo? :D

Zolmar

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Zolmar »

Peter_CA pisze:
Zolmar pisze:Czesi później zaczęli szybciej skończyli (czy się mylę?) niż Polska.
Oficjalna emisja przejściowego MUX A (programy ČT, Nova oraz radia) wystartowała w październiku 2005 roku - http://www.digizone.cz/clanky/digitalni ... -vysilani/ Ostatnie nadajniki MUX 2 czekają do listopada (tego roku) na zwolnienie kanałów przez analog.

Czy 6 lat to wystarczająco długo? :D
A nasi fachowcy kiedy zaczęli? Znamy teoretyczną datę zakończenia procesu - 2013 rok.

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

We wrześniu 2010 roku (pomijam emisje testowe, tak jak w przypadku Czech).

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: afticn »

Tylko spójrzcie na Czechy,o ile wiem jest tam tylko jedna satelitarna platforma cyfrowa,a u nas policzcie.....i ktoś z tego powodu nie bardzo będzie zadowolony aby szybko uruchomić naziemny cyfrowy przekaz.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: lumca_2 »

TVP Info Krakow juz nadaje ze Skrzycznego na K62!

dalbert

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dalbert »

Mam antenę skierowana na Skrzyczne ,i odbieram także dwa Czeskie muxy z programami CT ,oraz Prima, więc przypuszczam ,że te Czeskie kanały są nadawane z Lysej Hory, mam wobec tego takie pytanie , dlaczego z LH nie nadają trzeciego mux-a,i czy w niedalekiej przyszłości planuje sie z tego nadajnika uruchomienie tego trzeciego mux-a?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

afticn pisze:Tylko spójrzcie na Czechy,o ile wiem jest tam tylko jedna satelitarna platforma cyfrowa,a u nas policzcie.....i ktoś z tego powodu nie bardzo będzie zadowolony aby szybko uruchomić naziemny cyfrowy przekaz.
Te nasze platformy satelitarne chcą zyskać po prostu klientów, bo mają za małe zyski a i tak większość dostają osoby na stanowiskach. Jeszcze wyjdzie na to, że tylko w DVB-T będą podstawowi nadawcy czyli TVP Polsat i TVN. Ta pierwsza i ostatnia nie mają programów dobrej jakości albo nie mają jak zagospodarować czasu antenowego. TVP nadając coś ciekawego emituje program o takiej porze, gdzie większość śpi albo kuruje się w czasie łikendu. I ja mam za coś takiego płacić abonament? Podobnie na TVNie. W łikend zamiast wyemitować coś co by bardziej przyciągło widza to puszczane są powtórki tego co leciało dzień wcześniej. Szkoda prądu na coś takiego a nie wszystkich stać na tależ. Czekać aż telewizor się zepsuje i zakończyć te badziewie. Będzie mniejszy rachunek za prąd a i tak ludzie coraz dłużej pracują i coraz mniej zarabiają więc za 5 lat nie będzie komu oglądać telewizji. Ot taki to kraj ludzi na stanowiskach. Jeśli w Polsce nie masz wysokiego stanowiska nie masz szans na przeżycie (godne).

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

afticn: SkyLink (+ T-Mobile TV), CSLink, UPC Direct (freeSAT), DigiTV.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Taaaaa... tylko jakbyś mieszkał tu, gdzie ja to też by ci się odechciało. Droga przechodząca przez osiedle nie remontowana od lat 70tych. Dziennie stada tirów a do domków doprowadzono tylko wodę bierzącą (zimną) no i prąd. Rok temu zrobiono normalne drogi i odpływy komunalne a osiedle stoi od 1947 roku. Jak jeszcze dochodzi ci problem z odbiorem TV i ze znalezieniem pracy to jak byś się czuł? Czekam aż mnie wezwą na tamten świat. To jest Polska 100 lat za Rosją.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: lumca_2 »

dalbert pisze:Mam antenę skierowana na Skrzyczne ,i odbieram także dwa Czeskie muxy z programami CT ,oraz Prima, więc przypuszczam ,że te Czeskie kanały są nadawane z Lysej Hory, mam wobec tego takie pytanie , dlaczego z LH nie nadają trzeciego mux-a,i czy w niedalekiej przyszłości planuje sie z tego nadajnika uruchomienie tego trzeciego mux-a?
Zatím ne.

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Czy ma ktoś informacje związane z wymianą anten, wiem że planowane jest zakończenie na 10 października. Będą jakieś jeszcze prace na nadajniku ? Wiem że dnia 22.9.2011 nieznacznie polepszył się mux2.

plewan

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: plewan »

Pace na nadajniku trwają nawet w niedzielę
Miałem okazje być pod nadajnikiem 25.09.2011 .. a oto zdjęcia nadajnika oraz "monterów"
1. nadajnik
http://c.wrzuta.pl/wi18955/0cb8f124002c ... e_nadajnik
2. "monterzy" na nadajniku
http://c.wrzuta.pl/wi4755/85d2b4f200098 ... zne_czubek

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Dla porównania zdjęcia z PRZED modernizacji:

Obrazek

i jeszcze ciekawostka o RTONie jeżeli ktoś nigdy tam nie był:

Obrazek

ps. szkoda, że Emitel nie chwali się swoimi obiektami, dla fascynatów byłaby to gratka
(zdjęcia są wykonane przeze mnie w 2007 roku)

Zablokowany