DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

DjTomy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: DjTomy »

Bydź może pogoda ... wątpię żeby skakali po maszcie w weekend.

dominik920

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dominik920 »

Ponoć jakiś czas temu pracowali w weekend a skoro termin zakończenia jest na jutro to nie wykluczone że nie chcą opóźnień i pracują w weekend:)

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

będą mieli ciężko w tej chwili ok. 2 st. C, śnieg (ok 2,3 cm) i mgła, ale trzymam kciuki :?

grzesiek82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzesiek82 »

Jak ktoś chce zobaczyć co na Skrzycznem się dzieje jeżeli chodzi o pogodę to zapraszam tutaj:

http://e-net24.pl/kamery.php

lub tu:

http://e-net24.pl/kamery3.php

Aktualnie na Skrzycznem temperatura: 2.6 stopnia. Polecam odświerzać co jakiś czas obrazek z aparatu megapixel. Przed chwila bylo pieknie widac zasypane drzewa i chmury na szczycie.

Trzeba zainstalować kodek qtlite i zrestartowac przegladarke. Najlepiej otwierać w explorerze.

Teoretycznie mogę przestawić kamerę nr. 3 żeby patrzyła na maszt Emitela ale nie wiem czy jest sens?

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

grzesiek82 pisze: Teoretycznie mogę przestawić kamerę nr. 3 żeby patrzyła na maszt Emitela ale nie wiem czy jest sens?
No to by było nawet ciekawe, niezależne źródło informacji. W przyszłym tygodniu jak poprawi się pogoda będzie można co nieco podpatrzeć na postęp prac.

zejleman

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: zejleman »

Może Cieszyn nie zalicza się już do Polski? Bo odnoszę wrażenie że ktoś do d... policzył moc i położenie nadajników na terenie województwa śląskiego. Dzisiaj koło godziny 9 rano kanał 38 szedł na 70% kanał 62 na 85% (mówię o jakości sygnału), teraz o 20.00 kanał 62 idzie na około 50% i skacze (zacina), kanał 38 nie idzie w ogóle - jest sygnał ale poniżej 25% czyli czarna dziura. Za cholerę nie wiem czy to wina kiepskiej pogody czy znowu coś kombinują.
Ogólnie to najlepszym rozwiązaniem były by dodatkowe przekaźniki małej mocy.
Mieszkam dokładnie w centrum Cieszyna. Odbiór z Katowic nie wchodzi w grę (ukształtowanie terenu). Cała instalacja nie jest wiekowa ale też nie jest super nowoczesna. Tak jak wspomniałem sygnał z Czech łapię nawet jakby walił grad albo była zupełna śnieżyca.

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

@zejleman - w takiej sytuacji są tysiące, a zapewne dziesiątki tysięcy odbiorców w terenach górzystych.
Sami sobie będziemy przekaźniki stawiać ;)
Ustroń - 16 km od nadajnika, możliwość odbioru marna. Nowa instalacja, dobra antena kierunkowa i tnie. Pozostaje liczyć, że na docelowych mocach będzie dobrze. Ale już taka dzielnica Zawodzie to ani Katowic ani Skrzycznego nie złapie. U mnie też wszystko przysłonięte. Kosztowy zero, Skrzyczne za górami, ale blisko i to trochę ratuje sytuację. A oczywiście o lokalnych przekaźnikach DVB-T mniejszych mocy nikt jeszcze nigdzie się nigdy nie wypowiedział. Np. taka Czantoria - wyłączą analog to co - na Czantorii zostanie analog, czy będzie stał pusty nadajnik, czy w planie jest uruchomienie tam DVB-T (?) w jednej sieci ze Skrzycznem, co byłoby logiczne - nadajniki widzą się. Jeśli tak, to czy wszystkie muxy, czy tylko wybrane? Totalna dezinformacja panuje tak naprawdę.

W tej chwili przez chwilę mux2 i o dziwo leci w miarę stabilnie. U mnie wygląda to tak, że zwykle leci idealnie około 3 minuty, a potem 10 sekund spadku jakości prawie do zera i znowu ok przez 3 minuty. Nie wiem skąd te zakłócenie się bierze, może coś na trasie. I tak odkąd w ogóle mam DVB-T (z pół roku). Wczoraj wieczorem była masakra.

Do myślenia daje to, że czego bym z anteną nie zrobił, mogę ją na księżyc skierować, to wszystkie czeskie muxy łapię bez zacięć, mimo że jestem w 100% przesłonięty przez masyw Czantorii od strony południowej i mieszkam w zasadzie na stoku Czantorii. Czy u nas naprawdę nie można tak nadawać, żeby dało się normalnie odbierać?

spyko

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: spyko »

Havířov-38k-65/80,62k-85/90-antena BU119/kopia/zesil.TEROZ,optibox aligátor,bez problémů !!!

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

To jest robione celowo, by platformy satelitarne pozyskały nowych klientów. A na moje osiedle żadna kablówka nie chce pociągnąć sygnału ani z Zabrza ani z Rudy Śl. Mówiąc prościej osiedle jest w Rudzie Śl. ale jest niewielka odległość do zabudowań w Zabrzu i Bielszowicach (osiedle stoi w środku pola, 400m do zabudowań w Zabrzu i 200 w Bielszowicach) i nikt nie chce TV kablowej podłączyć. Może najlepiej będzie się cofnąć do 1950 roku, kiedy o TV nikt nawet nie myślał.

A z innej beczki. Czy nie można by zrobić tak, by z Czeskich nadajników nadawać polskie programy? Jak się z Polski nie da to może z Czech.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrew525 »

Kiedy wróci normalna moc MUX2?

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

Panowie Moderatorzy chyba wyjechali bo nie ma śladu na forum po nich.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: pikaczu »

czy wymiana anten skonczyla sie tam?

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kasia »

grzesiek82 pisze:Szczerze mowiac to jak ostatnio tam bylem to wyglad konstrukcji antenowych I poziom zaawansowania
prac nie wskazywal na rychle ich zakonczenie. Dzisiaj zadzwonie do znajomego z emitela ktory pracuje
na skrzycznem, zapytam go co I jak I napisze na forum.
Podziel się z nami informacjami :lol:
Udało się coś dowiedzieć na temat zaawansowania prac - o ile dni przeciągną się prace itp?

VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: VITEK2442 »

grzesiek82 pisze:Jak ktoś chce zobaczyć co na Skrzycznem się dzieje jeżeli chodzi o pogodę to zapraszam tutaj:

http://e-net24.pl/kamery.php

lub tu:

http://e-net24.pl/kamery3.php

Aktualnie na Skrzycznem temperatura: 2.6 stopnia. Polecam odświerzać co jakiś czas obrazek z aparatu megapixel. Przed chwila bylo pieknie widac zasypane drzewa i chmury na szczycie.

Trzeba zainstalować kodek qtlite i zrestartowac przegladarke. Najlepiej otwierać w explorerze.

Teoretycznie mogę przestawić kamerę nr. 3 żeby patrzyła na maszt Emitela ale nie wiem czy jest sens?
Witam.Moja przegladarka Mozila Firefox 6.0.2,instalowany plugin QTlite,na tej strone widze widoky kamer 1,3,4.K2 not found-niedziala.Przestawienie jednej z kamer na nadajnik bylo by sensowne,myśle,źe K2 jest najbliźej nadajnika albo K3.

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Andrew525 pisze:Kiedy wróci normalna moc MUX2?
A przed modernizacją był silniejszy ?

grzesiek82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzesiek82 »

Moj gosc z emitelacaly dzien nie odbieral telefonu. Co do technicznych rzeczy to maszt wyglada tak samo jak w zeszłym tygodniu, czyli nie widać końca prac

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Czy to tajemnica firmy wymiana anten? Czy można liczyć choćby na podanie charakterystyki promieniowania nowego zestawu oraz podanie kiedy możemy spodziewać się odbioru z w/w anten?

@grzesiek przekręcaj tą 3 kamerkę :)

grzesiek82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzesiek82 »

Chetnie bym ja przestawil ale wybieram sie na skrzyczne okolo Czwartku dopiero

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

ok. poczekamy (od czwartku ma być pogoda), może cyknij fotkę popatrzymy co tam się zmieniło 8-)

grzesiek82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzesiek82 »

No wiec mam informacje. Niezbyt dobre. Wynika z tego, że prace moga potrwac nawet do konca Pazdziernika a to ze wzgledu na opoznienie w dostarczeniu głownej anteny marki Kathrein, która zostanie zamocowana na górze. Osoba ma mnie poinformowac kiedy prace beda sie mialy ku koncowi.

Jeszcze jedno. Znajomy powiedział, że jak zostanie zamontowana docelowa antena to "power będzie niesamowity".

Pozostaje nam tylko czekać.

Zablokowany