DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Częstochowa / Wręczyca

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Dzięki. To do Rudy Śląskiej analog dociera lepiej jak cyfra. Zarówno z południa jak i z północy.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

brzeg pisze:mux3 działa.
MUX3 nie działa, MUX2 chyba też wyłączyli bo w analogu nie widać specyficznego "śniegu", nie mogę tego stwierdzić ponieważ jak pisałem mux2 nigdy nie odebrałem po za jego nośną [alei nośnej też nie ma] na odbiorniku DVB-T z powodu przysłonięcia przez góry [MUX3 odbierałem zawsze 90-100%].

Ale co ciekawego! okazało się że na kanale 38 po wyłączeniu emisji mux2 ukazał mi się TVP1 z Kielc Św. Krzyża zaśnieżony i zastanawiam się teraz czy to nie jest przypadkiem tak że to wcale nie góra mi przysłania słabiutki mux2 ze Skrzycznego ale analog z Kielc szkodzi sygnałowi cyfrowemu? :?

_chris_

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: _chris_ »

ss80 pisze:czy to nie jest przypadkiem tak że to wcale nie góra mi przysłania słabiutki mux2 ze Skrzycznego ale analog z Kielc szkodzi sygnałowi cyfrowemu? :?
a no, zapewne i jedno i drugie...

mateo88

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mateo88 »

mux3 właczony ponownie, u mnie brak jakiejkolwiek poprawy i nie odbieram nadal(jak od 6 września) mux2

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

No to mamy - u mnie analog i MUX 2 wróciły do poziomu sprzed wymiany, MUX 3 tak, jak podczas wymiany (czyli w ogóle :( )

skopek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: skopek »

U mnie lekka poprawa mux2. Siła sygnału bez zmian ale jest wiele mniej błędów i zaników obrazu. Przydało by się więcej mocy :(

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

skopek pisze:U mnie lekka poprawa mux2. Przydało by się więcej mocy :(

Cud nad cudami, u mnie po raz pierwszy w życiu pojawił się MUX2 ze Skrzycznego, no gratuluję!
:)

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

Po 15:00 pojawił się u mnie także MUX 3.
Pytanie do pana Jarosława - czy MUX 3 wciąż nadaje z systemu w połowie masztu, czy już z głównego systemu?

dominik920

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dominik920 »

Pytanie czy MUX3 nadaje kierunkowo czy też z mniejszą mocą ponieważ u mnie dziś po włączeniu znaczące pogorszenie i trzeba było regulować antenę,MUX2 natomiast powrócił do poziomu sprzed wymiany.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

Cud nad cudami :lol: , u mnie do góry nogami, mux3 działa gorzej niz mux2, albo przekombinowali albo schodzą z masztu i to tylko chwilowe. Jak to na stałe, to będziemy płakać :cry:

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

No i przechwaliłem - co kilka minut (czasami i co minutę) na MUX 2 mam spadek sygnału do zera na około sekundę. MUX 3 działa bez problemu.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mac_33 »

u mnie mux2 stabilnie powrocił do poprzedniego stanu, natomiast mux 3 znaczny spadek i jakości i siły - szkoda bo to właśnie na nim bardziej mi zależy w konteście przyszłego mux1.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Peter_CA pisze:Po 15:00 pojawił się u mnie także MUX 3.
Pytanie do pana Jarosława - czy MUX 3 wciąż nadaje z systemu w połowie masztu, czy już z głównego systemu?
MUX3(1) pozostaje na systemie jak dawniej.

dalbert

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dalbert »

U mnie poprawa siły MUX2 z 93% na 98% ,jakośc cały czas 100%, natomiast MUX3 -spadek siły sygnału z 91% na 74%, jakosc cały czas 100%

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

mac_33 pisze:u mnie mux2 stabilnie powrocił do poprzedniego stanu, natomiast mux 3 znaczny spadek i jakości i siły - szkoda bo to właśnie na nim bardziej mi zależy w konteście przyszłego mux1.
Od chwili, co wysłałem ostatni post, działa MUX 2 stabilnie. Może to było jakieś lokalne zakłócenie.
Jarosław Bałuka pisze:MUX3(1) pozostaje na systemie jak dawniej.
Dziękuję.

skopek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: skopek »

Dziwne bo zaraz po przerwie w nadawaniu było ok, a teraz znowu tnie. Miałem nadzieję, że coś się poprawi :cry:

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kasia »

Jarosław Bałuka pisze: MUX3(1) pozostaje na systemie jak dawniej.
A kiedy będzie możliwość przeniesienia na główny system nadawczy tego mux?
Czy raczej to będzie niemożliwe we względu na ewentualnie pojawienie się zakłóceń innego nadajnika (np. z Kielcami)?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: blockbuster »

No i po odpaleniu nowej anteny porobiły się u mnie niezłe jaja :shock:
MUX2 ze Skrzycznego- wzrost sygnału do takich parametrów (a nawet lepszych) jakie były przed włączeniem Wręczycy i MUX2 z Lysej Hory. To nadal jest tylko 1,25 KW :?:
http://imageshack.us/photo/my-images/153/sdc11139v.jpg/

Natomiast MUX3 na k62 wskazania spadły b.mocno (do poziomu jaki był przez kilka dni na początku września gdy rozpoczęto wymianę anteny)
http://imageshack.us/photo/my-images/40/sdc11147x.jpg/

No i padł też mój misterny plan by na jednej antence ustawionej na Skrzyczne odbierać wszystkie polskie MUXy. Zamiast MUX3 z Błeszna mam od dzisiaj na k41 znowu piękny analog ze Skrzycznego. ;)
Będę musiał chyba wykombinować jakąś osobną antenkę do tego MUX.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

skopek pisze:Dziwne bo zaraz po przerwie w nadawaniu było ok, a teraz znowu tnie.:
No dokładnie było wszystko dobrze z mux3 a nawet lepiej bo w dodatku nigdy nie widywany mux2 się u mnie pojawił.

Co więcej powiem że u mnie analog stanowczo się poprawił, kiedyś lekkie szumki teraz mam prawie idealnie jak z Katowic.

Teraz tylko wykrywam nośne na muxach, robią, robią cały czas, musimy przeczekać ;)

Zablokowany