DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

tom61

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tom61 »

Witam
Powiem krótko, gdzie by łap nasi fachowcy nie wsadzili, to jedno poprawią a drugie spartaczą (łagodnie mówiąc)!
Panie Jarosławie proszę o wyjaśnienie tego cudu!. MUX-3 przed Waszymi modernizacjami miałem 100/100 a teraz mam 50/50 MUX-2 nieco lepszy!
Moje pytanie brzmi czy aby nie potrzebujecie fachowców z KWK BORYNIA,normalnie rece i nogi sie uginają obserwując Wasze działania.
Wstyd mi za naszą cyfrówkę!!!

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mac_33 »

pewnie jeszcze chodza po maszcie i dlatego ten nizej nadawany mux 3 jest nad z nizsza moca - poczekajmy do zmroku

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

Ale jak mówili o cudach z tymi nowymi antenami to rzeczywiście! cud w analogu niesamowity, normalnie analog-kryształ, stereo i txt :shock:

rafus

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: rafus »

skoro to forum w sumie emitela, to czemu tak mało informacji od osób z branży a nawet ze skrzycznego?
Po co to forum skoro nie jest nijak moderowane a info które można tu się doczytać to same domysły i spekulacje.
Pewnie mają nas wszystkich gdzieś i myślą .... a niech sobie piszą a my się pośmiejemy :(

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

Mam nadzieję, że mnie koledzy nie zlinczujecie ale chwalił będę ;)
U mnie na obu muxach ze Skrzycznego poprawa - i żeby było weselej, przede wszystkim na mux3(1), który miał takie dziwne rwanie - nie tyle zwykła pixeloza, co przycinki - i to tylko na niektórych tunerach (testy na czterech odbiornikach)

Co do mux2, też zdecydowanie lepiej. Na razie nie miałem okazji testować zbyt długo, ale na mux2 miałem jednak pikselozę co najmniej co 2-3 minuty (spadek jakości ze 100% do 0% na 2 sekundy i tak w kółko). Teraz po 10 minutach oglądania miałem tylko jedno i to minimalne przycięcie (na najsłabszym z moich tunerów). Zobaczymy jak będzie w godzinach szczytu, bo jestem przy drodze i pewnie ma to też wpływ.

Generalnie - zdecydowanie in plus!

Lokalizacja - Ustroń, 16km do nadajnika, profil terenu raczej pozostawiający wiele do życzenia:
Obrazek

vfolej

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: vfolej »

lokalizacja Szczyrk 8km od nadajnika .
To porostu totalna masakra,było 90% na 60% a teraz normalne zeeero!!!!!
Czy może któż skomentować co jest grane??? mux 3 bez zmian jak narażę

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

yoyo nie będziemy linczowali :P ale cierpliwie czekali

ja obecnie ze skrzycznego mam śliczny analog

Obrazek

Przy tak idealnym analogu muxów nie mam dalej, tylko nośne wykrywam, czasem jakaś pojedyńcza klatka wskoczy raz na jednym raz na drugim mux.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hol2 »

Skrzyczne kanal 62, mux3 co ma sie stac mux1 w grudniu, PADL!!! :| :shock:
Bylo na maksa, praktycznie jakosc i poziom, teraz idzie gorzej niz Czechy. Chociaz anteny sie praktycznie widza. Teraz Skrzyczne nadaje wg mnie z moca 1KW, z anten a bylo ok 10 KW ERP.
Wiec nie wiem po co takie nadawanie dla zamieszania i zeby ludzie regulowali wzmacniacze i anteny. Jak REMONTUJA to PROSZE WYLACZYC nadajnik !!! a nie nadawac jakis smieci.

Pojawil sie mux2 z e Skrzycznego na kanale 38, idzie jak dawniej stan z przed bodaj 2 miesiecy. :shock:

Pozostaje wiec zrezygnowac jak narazie ze Skrzycznego jak skoncza odwieczne i ciagle przez caly rok remonty i eksperymenty, moze do konca pazdziernika jak pisza, moze beda eksperymentowac i smiecic dalej zobaczymy. :geek:

Narazie lepiej odbierac Katowice Kosztowy kan 51 mux3 no u nie idzie po wyregulowaniu zupelnie ladnie, jedynie troche slabiej niz jeszcze wczoraj mux3 ze Skrzycznego. A to tylko 2,5 kW ten mux3 z Kosztowy, ale anteny sie widza.

Mux2 ze Skrzycznego kan 38 jest mi raczej nieprzydatny za bardzo, bo mux2 kan 49 z Kosztowy idzie dobrze i tam ciagle nie eksperymentuja i ciagle nie remontuja jak na Skrzyczne. :)

TAK JAK PISZE JESLI COS REMONTUJA TO POWINNI WYLACZAC NA STALE NA CZAS REMONTWO< BO TAK TO SIE TYLKO ZAMIESZANIE ROBI LUDZISKA I OPERATORZY ZBIORCZYCH INSTALACJI COS REGULUJA A NADAJNIKI SMIECA> Ponadto praca na wiezach z wlaczonymi nadajnikami dziesiatkow czy setek KW mocy zdrowiu raczej nie sluzy nawet przy jakims ubraniu ochronnym czy zaekranowaniu anten :twisted:
Ostatnio zmieniony 28 października 2011, o 19:22 przez hol2, łącznie zmieniany 7 razy.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

Skoro Ustroń odbiera a reszta świata nie to może panelik zachodni zamontowali a reszta na potem, bo to raczej nie o moce by chodziło :roll:

grzesiek82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzesiek82 »

Tak to wlasnie wyglada jakby sygnal z mux3 zostal wytlumiony w kierunku poludniowo-wschodnim
Bo u mnie w okolicach jelesni analog wrocil do poprzedniego stanu, natomiast dvbt nawet nosnej
nie lapie a wczesniej nawet jakos szlo z pixelami. Reasumujac, cos jest nie te tego.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mac_33 »

no nic zdarza się, przykręcili antene odwrotnie - trzeba pytać austryjaków jak im mux3 odbiera ;)

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: secam7 »

Przed modernizacją było dobrze, w trakcie modernizacji było dobrze.
Po modernizacji ... nie wiem jak jest bo siła 0, poziom błędów 2000.
Gratuluję udanej modernizacji! Mniej klientów = mniej reklamacji.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

mac_33 pisze:przykręcili antene odwrotnie
To nic zdarza się :lol:

Chciałbym powiedzieć że znów pojawiła się nowa pozycja w wykazie prac modernizacyjnych na maszcie, nie wiem czy była ona jużw cześniej zaplanowana czy ją niedawno dopisali:

BS2011/0099 DODR_S1D Region Południowy Wisła / Skrzyczne 2011-11-04 01:00 - 06:00

Źródło:
http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx

Widocznie przez dłuugi weekend fajrant :o

vfolej

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: vfolej »

Chciałbym powiedzieć że znów pojawiła się nowa pozycja w wykazie prac modernizacyjnych na maszcie, nie wiem czy była ona jużw cześniej zaplanowana czy ją niedawno dopisali:

to było

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

ss80 pisze:ja obecnie ze skrzycznego mam śliczny analog...
No faktycznie, przy takim analogu to powinieneś mieć 0 błędów, tak na chłopski rozum. A nie masz czasem przesterowanego sygnału? Antenka pasywna czy ze wzmacniaczem?

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Konserwacja 04.11 była od dawna planowana.

Tak A`propos na stronie Stowarzyszenia p. Kastelika jest informacja o pracach modernizacyjnych na obiekcie trwających do 15 listopada, więc może później będzie już stabilnie.
To nie jest tak jak u nas w domach: przykręcamy antenę włączamy TV i oczekujemy poprawnego sygnału. Wierzę, że prace na maszcie i centrum nadawczym są zdeka bardziej skomplikowane i nie polegają w tym wypadku na przekręceniu pstryczka elektryczka ;) Cierpliwości, będziemy narzekać na kanał 62 w momencie jego komercyjnej emisji 14.12 tego roku.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hol2 »

Z tego co Emitel pisze w aktualnosciach o remontach, to po znalezieniu Wisla Skrzyczne, jeden remont odbyl sie dzisiaj i wylacznia.... 28 pazdz piatek do godz 13.00. Efekt mamy sygnal na kan 62 mux3 co ma sie zamienic na mux1 w grudniu, byl na maksa, a teraz jest slabszy niz z dalekich czeskich nadajnikow i sie zacina, chociaz anteny sie widza. Pogratulowac remontu!

Kolejny remot jest zaplanowany na 4 listopada od godz do godz. ale ma dotyczyc wg tego co pisza mux2, kan 38 ze Skrzycznego, co dzisiaj puscili ze Skrzycznego z moca podobna jak z przed dwoch miesiecy. Moze wiec 4 listopada i to wylacza albo popsuja?!

W koncu zeby miec robote to dobrze jedna reka budowac naprawiac, a druga reka burzyć i psuć?! Zawsze sa wiec remonty i bez konca oraz naprawianie, zajecie trzeba miec....

grzesiek82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzesiek82 »

Z moich informacji wynika, że:

- mux 2 się poprawił praktycznie wszędzie, gdyż jest nadawany z nowego systemu antenowego.
- mux 3 u jednych się poprawił, u innych się pogorszył - np. u mnie w okolicach jeleśni. wynika to z tego, że jest nadawny z anteny o innej charakterystyce nadawnia.

Szczerze, to dla mnie to wszystko jest już smieszne - poprostu.


Ja już straciłem cierpliwość. Jedyna alternatywa dla moich klientow sa chyba Katowice bo na obiekt, który widac gołym okiem nie ma co liczyć w dlaszym ciagu ...

U mnie po mux 3 nie ma ani śladu ...

Rozumiem, że to emisja testowa ale szczerze ... lepiej żeby jej nie było

Wspaniały projekt cyfryzacji polski ...

dominik920

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dominik920 »

Panie Jarosławie może nam Pan napiszę co to się podziało podczas tych prac z MUX3?jeszcze po godzinie 13 sprawdzałem i MUX3 działał jak do tej pory ,włączam odbiornik po godzinie 15 odbieram pięknie MUX2 ale przełączam się na programy TVP a tam ledwo co sygnał łapie,wniosek z tego taki że poprawiliście jakoś MUX2 i analogu który faktycznie teraz odbiera bardzo ładnie a jednocześnie pogorszyliście i to znacząco odbiór MUX3 ciekawe z jaką mocą teraz nadaje bo to na pewno nie jest to co było do dnia dzisiejszego.

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: afticn »

Potwierdzam zanik mux3 jak do wczoraj szedł u mnie w jakości 100%,to dziś 0.
Doszłem do informacji ,iż mux 3 nadaje ponownie z innej anteny.
Gratulacje dla Emitel.

Jedyna alternatywa zgłaszać pod numer:

12 385 41 00

Zablokowany