DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: eXte77 »

Jakoś wydawało mi się, że mux2 idzie 2,5kW, najwyraźniej byłem w błędzie.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: blockbuster »

ss80 pisze:
Jarosław Bałuka pisze:
twmichal pisze:

Skąd to 634MHz? To k.41, na którym obecnie jest analogowe TVP1.
Częstotliwość MUX3 z TON Częstochowa / Błeszno
:o O rany to znowu jakiegoś bubla dali zupełnie tak samo jak w Katowicach z tym 51 kanałem, nie wiem jak daleko leci analog ze skrzycznego ale tam w Warszawie powinni przewidzieć że tak się nie robi aby w obrębie jednego województwa dawać dwie różne transmije na jednym kanale. :?
Ano analog ze Skrzycznego leci tak mocno i daleko, że u mnie 147km od nadajnika musiałem w celu odbioru MUX3 z Błeszna dołożyć kolejną antenę ustawioną precyzyjnie na Częstochowę bo na ATXie ustawionym na Skrzyczne mam piękną analogową TVP2 ;)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Mam nadzieję, że niebawem pojawi się oficjalny komunikat firmy dotyczący emisji na Skrzycznem. Tymczasem prosimy o dalsze informacje na temat odbioru - na ile poprawiła się siła odbieranego sygnału zarówno w dalszej odległości jak i bliżej - u podnóża góry.

lubczyk
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2010, o 14:42
Odbiornik: Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Dexana
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa/Wręczyca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: lubczyk »

W Lublińcu sygnał z 7-8 % (czyli braku możliwości oglądania) sygnał skoczył do około 70 % (czasem pojawia się szatkowanie obrazu).

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

Ustroń dolny Poniwiec, (wg. http://www.dvbtmap.eu/ na pograniczu żółtego i białego z przewagą białego, więc teoretycznie poza zasięgiem). Mux3 - stabilny odbiór. Odległość w linii prostej 16kM, sygnał dwukrotnie przesłonięty przez góry. Z tym, że u mnie było dobrze już przed zmianą o dziwo. Mux2 z kolei zdecydowanie się poprawił od czasu wymiany anteny nadawczej i działa w 99,8% stabilnie.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: blockbuster »

Jarosław Bałuka pisze:Tymczasem prosimy o dalsze informacje na temat odbioru - na ile poprawiła się siła odbieranego sygnału zarówno w dalszej odległości jak i bliżej - u podnóża góry.
U mnie wygląda to następująco (wskazania jedynego wskaźnika poziomu sygnału jakim dysponuje czyli TV)

-poprzednio (oczywiście przed październikowo-listopadową "akcją" kształtowania wiązek ;)
http://imageshack.us/photo/my-images/339/mux3.jpg/

-obecnie
http://imageshack.us/photo/my-images/72/sdc11207f.jpg/

Odległość od nadajnika 147km

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

I właśnie co to znaczy odpowiedni dobór kanału. Mux2 na k38 ze swoją skromniutką mocą dorównuje zasięgiem potężnej mocy na k62.

Czy jakieś mapki zasięgu tego k62 o mocy ERP 25kW będą dostępne?
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2011, o 21:14 przez Maciejek, łącznie zmieniany 1 raz.

lubczyk
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2010, o 14:42
Odbiornik: Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Dexana
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa/Wręczyca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: lubczyk »

No w chwili obecnej zasięg MUX3 na pewno przewyższa MUX2, widzę to chociaż by po swojej lokalizacji.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

Jarosław Bałuka pisze:prosimy o dalsze informacje na temat odbioru - na ile poprawiła się siła odbieranego sygnału zarówno w dalszej odległości jak i bliżej - u podnóża góry.
Niech się wypowiedzą ci którzy byli do tej pory na żółtych albo białych plamach wg. tej mapki:

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html

albo ludzie z okolic Żywca bo to będzie najbardziej obiektywa ocena [gdybym mógł to bym sprawdził już teraz jedną z żółtych plam głęboko w górach ale nie mam technicznych możliwości przynajmniej przez najbliższy czas :( ].

Teraz bardziej ważne jest to nie jak daleko sięga cyfrowy sygnał ze skrzycznego ale jak dobrze się przebija na terenie górskim i czy ludzie np. ze szczyrku i blisko skrzycznego nie mają przesterowanego sygnału? ;)

Awatar użytkownika
fabio323
Posty: 29
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, o 00:42
Odbiornik: ASUS TV USB My Cinema-U3100;LG TV:Onkyo TX-8150
Instalacja antenowa: Televes DAT HD BOSS 790 + Telmor ASR + CA-RTV 6
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ochodzita;Chorągwica;Św.Krzyż;Lysá hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: fabio323 »

Kamesznica okolice Milówki sygnał mocny z odbicia czasami przycina ale lepiej jak było MUX2 nie osiągalny .

KrH_Czeladz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: KrH_Czeladz »

ja ostatnio mialem problem z odbiorem mux3 (okolo 80km od nadajnika), dzisiaj odbior na maksa 100% jestem w pelni usatysfakcjonowany takim odbiorem , w pazdzierniku natomiast dodam ze sile odbioru mialem w okolicach 80% a jakosc 50-75% dzisiaj 100% , dodam jeszcze ze od dzis mam problemy z odbiorem mux3 z kosztów , dlatego ciesze sie ze dzis mam tak dobry odbior ze skrzyczne.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Ruda Śląska - Bielszowice okolica wjazdu na autostradę A4. k62 jeszcze rano brak sygnału zero jakości zero mocy. Dziś moc 88% a jakośc od 3 do 8%, nie skacze jakość jak przy MUX2 Kosztowy lecz wydaję się być stabilny. Wskaźnik jakości czerwony ale zacina tylko jak ktoś u mnie w domu włączy jakieś urządzenie, które pobiera sporo prądu przy włączeniu czyli krajalnica do cheba, sterownik do pieca CO. Tylko to zakłuca odbiór jak na razie. Zdarzyły się dwa zacięcia ale nie było kolorowych kwadracików tylko wyglądało to jakby na skorektorowane uszkodzone pola.

tom61

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tom61 »

Witam i pozdrawiam Pana Jarka oraz Firmę Emitel
Nareszcie jest poprawa i oby tak zostało!!
MUX-2 80/80
MUX-3 100/100
Miajscowość JASTRZĘBIE ZDRÓJ

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: an10ka-dx »

Potwierdzam odbiór MUX3 z Wisły przy antenie skierowanej na Chrzelice. Poziom i jakość sygnału MUX3 z Wisły 80%. Antena jest "schowana, zasłonięta" w kierunku Rybnika z powodu k.43(TV POLSAT)który zakłócał mi prawidłowy odbiór MUX3 z Chrzelic.
(moje problemy z k.43 http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=200 7 listopada 2011, o 21:28)
Tylko,że dzisiaj jest fajne tropo i odbieram Trutnov, Černá hora na kanale 60,61. Odległość ok.180km. Jutro popytam jak u znajomych którzy nie odbierają MUX3 z Chrzelic i mają skierowane anteny w kierunku Wisły. Fajnie by było żeby w Kędzierzynie można było odebrać znowu MUX3(1) z Wisły.

Marecki82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Marecki82 »

Wilamowice, Kolo Kęt,na 62 kanale 70%,38 do 21 byl super,i nagle znikl calkowicie sygnal

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Martinez1989 »

Jarosław Bałuka pisze:Emisja prowadzona jest z anteny szczytowej, z mocą 25kW ERP.
Witam Pana.

MUX-3 moc 25kW ERP. A jak będzie z MUX-1, który ruszy do 14 grudnia 2011?? Będzie 25kW czy tak jak jest w charmonogramie 10kW ERP??
Proszę Pana o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

Chyba nie po to dali Power żeby za 2 tygodnie go zmniejszać ?

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

marcin6660 pisze:A jak będzie z MUX-1 ... 10kW ERP??
Chyba nie po to dali Power żeby za 2 tygodnie go zmniejszać ?
Z jednej strony to nadal eksperymenty więc róznie może być a może być i tak że mogli dostać tymczasową zgodę na przetestowanie jak będzie funkcjonował ten mux przy takiej mocy, mocy jakiej skrzyczne nigdy dotychczas nie miało - wyciągnąć wnioski na przyszłość, ewentualnie przedstawić dowód do UKE - czyli nasze opinie o jakośći sygnału i że warto tak niedługo nadawać a z kolei może być i tak że w Warszawie wydano jednak JUŻ jakąś zgodę/korektę na 25 kw dla MUX1 aż do wyłączenia analogu w roku 2013 [boję się co na te 25 kw nasi sąsiedzi, którzy jak pamiętam nie godzili się aż na takie moce] :?

Trzeba poczekać do oficjalnego komunikatu Emitel'a miejmy tylko nadzieję że będą to konkretne wyjaśnienia, czyli szczególnie info do kiedy ta moc będzie utrzymana i czy aż do ASO i czy mają na to oficjalne zezwolenie ;)

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Nardis »

ss80 pisze: [boję się co na te 25 kw nasi sąsiedzi, którzy jak pamiętam nie godzili się aż na takie moce] :?
Czesi nie mogą za bardzo podnosić głosu bo sami nadają z mocami 25kW z Lysej Hory, Pradeda i innych wysokich obiektów na pół Polski.

Poza tym pamiętajcie że to 62 kanał i tłumienie tych fal robi swoje oraz fizycznie istnieje mniejsze napięcie indukowane w antenach o kilka db w porównaniu do niskich kanałów oraz dodatkowo istnieje zakłócający wpływ sieci telefoni komórkowych. Taka moc jest w sam raz dla nadawania ze Skrzycznego - tak uważam.

pozdrawiam,

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: an10ka-dx »

Szybki test z anteną yagi11elementów+LNA177 jako pokojowa i mam odbiór MUX3 z Wisły :D Moc robi swoje ;) Teraz tylko MUX2 podkręcić do 25kW to woj.śląskie i opolskie pokryte DVB-T :)

Zablokowany