DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: eXte77 »

Za krótki okres przejściowy. Analog powinien zostac do 2015 roku. W 2013 zabraknie tunerów STB i część społeczeństwa pozostanie bez telewizji (szczególnie polska wieś, która jest zacofana i niedoinformowana).

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

eXte77: A nie przypadkiem do 2050 roku? :evil:
Jeżeli sobie ktoś pozostawi przechodzenie na cyfrę na ostatnią chwilę, to zrobi to niezależnie od terminów - problem się tylko przesunie z 2013 na 2015.

P.S: W 2013 roku już większość "niedoinformowanych" będzie miała płatną TV satelitarną - o to zadbają naciągacze od platform.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: eXte77 »

Nie wiem czy taki statystyczny rolnik, jeżdzący pół dnia traktorem po polu w Milówce, a drugie pół dnia spędzający w stodole przy zwierzetach wie cokolwiek na temat DVB-T. To samo dotyczy platform cyfrowych. Taki rolnik statystyczny ma 15 letni telewizor CRT i oglada na nim 4 programy - TVP1, TVP2, TVP Katowice i Polsat. I w maju 2013 roku właczy telewizor i bedzie latał po Żywcu za tunerem. Dowie sie, że właśnie dzisiaj wszystkie zostały juz sprzedane a nastepne dojadą statkiem z Chin za 2 miesiące :) I statystyczny rolnik z Milówki pozostanie bez telewizji. Gdyby przedłużyć ASO do 2015 i przyłaożyć się nieco do informowania społeczeństwa w odpowiedni sposób tak jak zrobili to Czesi czy Niemcy a nie puszczac jakieś durnowate spoty typu "tututu, ramtamtam, kto ja jestem, nie wiem sam". Powinno się również koszt zakupu tunera STB czy telewizora MPEG4 odliczyć od podatku, na podobnych zasadach jak odlicza się remont mieszkania czy internet.

Matteo87

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Matteo87 »

@exte77

przedłużanie terminów na nic się zda, bo będą tacy którzy i tak zostawią sobie kupno tunera na ostatnią chwilę. Jedyna różnica jest taka, że do 2015 roku padnie znacznie więcej starych telewizorów niż do 2013, w związku z czym będzie większe nasycenie rynku telewizorami przystosowanymi do DVB-T.
Rok emisji równoległej, w przypadku Skrzycznego 2 lata(!!) w zupełności wystarczy. Najtańsze tunery spełniające wymagania kosztują około 100 zł, więc jak kogoś nie stać, aby odłożyć po 8 zł przez 12 kolejnych miesięcy to znaczy, że na prąd zużywany przez telewizor też go nie stać.
A sprawa beznadziejnie prowadzonej kampanii informacyjnej to inna sprawa, ale nie należy z tego powodu przesuwać terminu ASO, a jedynie usprawnić kampanię!

malkontent

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: malkontent »

eXte77 pisze:Nie wiem czy taki statystyczny rolnik, jeżdzący pół dnia traktorem po polu w Milówce, a drugie pół dnia spędzający w stodole przy zwierzetach wie cokolwiek na temat DVB-T.
Niestety rolnik z Milówki nie wie nic o DVB-T bo nie jest w jej zasięgu, dopóki mu nie uruchomią przekaźnika Węgierska Górka-Przybędza to do Żywca na zakupy nie ma po co nawet jechać, bo w Milówce ma dobry sklep z zestawem satelitarnym C+ :mrgreen:

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

eXte77 pisze:I w maju 2013 roku właczy telewizor i bedzie latał po Żywcu za tunerem. Dowie sie, że właśnie dzisiaj wszystkie zostały juz sprzedane a nastepne dojadą statkiem z Chin za 2 miesiące :)
Własne doświadczenie mówi mi, że aż taki popyt po tunerach raczej nie będzie. U nas i w Czechach sprzedawcy mają inny problem - zamówili za dużo tunerów i teraz już nikt ich nie chce kupować :D

I po drugie - pewnie na parę miesięcy przed wyłączeniem przyjdzie za nim jakiś tam młody, "dobrze poinformowany" człowiek i powie mu, ze już za niedługo do odbioru telewizji będzie konieczna antena satelitarna i teraz jest wyjątkowa promocja i że może kupić taki zestaw ze sporą zniżką. To jest także doświadczenie :(

Linchpin
Posty: 23
Rejestracja: 1 września 2011, o 00:47
Odbiornik: LG 32LH2000
Instalacja antenowa: antena zewnętrzna kierunkowa z symetryzatorem (6 piętro)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy / Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Linchpin »

eXte77 pisze:(...)Powinno się również koszt zakupu tunera STB czy telewizora MPEG4 odliczyć od podatku, na podobnych zasadach jak odlicza się remont mieszkania czy internet.
Remontu mieszkania się nie odpisuje od podatku, internet można odpisać ostatni raz w tym roku. Ale pomysł popieram, powinno tak być. Za tą głupkowatą kampanię informacyjną o DVB-T ktoś powinien beknąć.

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Dobrym pomysłem na doinformowanie każdego obywatela jest teks u dołu ekranu - tak jak to robili Czesi.

benqmm

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: benqmm »

Dobrym pomysłem na poinformowanie że jest DVB-T jest wyłączcenie analogu i basta ,a tak zawsze znajdzie się maruda ,,niepasuje to niepasuje tamto,jeszcze mam czas...itp.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Jutro mija dokładnie rok (23.12 godz.8.00) gdy na Skrzycznem została włączona stała emisja mux2. Pokuszę się, jako odbiorca tych treści, o drobne podsumowanie. Teraz rok po tym wydarzeniu mamy stałą emisję już dwóch muxów z dostępnymi praktycznie 13 kanałami. Rok nie był łatwy ale trzeba to przyznać bardzo łaskawy ponieważ pamiętamy tu wszyscy walkę o kanał 62 i powrót kanałów TVP – po niespełna trzech miesiącach udało się – tymczasowa emisja do czasu startu mux1. W lecie rozwiązała się sytuacja z muxem1 i tu również harmonogram był dla nas bardzo szczodry ponieważ Skrzyczne było ujęte w I etapie. Teraz właściwie jesteśmy o dwa kroki dalej i nie ustajemy w wysiłkach o przywrócenie emisji mux3 tym bardziej, że jesienią udało się UKE skoordynować wolny kanał dla Skrzycznego. Zobaczymy co z tego wyniknie.

I teraz podziękowania i życzenia: dla Emitela dziękuję za profesjonalizm, dobrą wolę współpracy (także z nami – widzami czy raczej beta testerami ;) ) natomiast życzę otwartości (na nas), wytrwałości w uruchamianiu kolejnych stacji i w dalszym ciągu profesjonalizmu cokolwiek to znaczy dla nas. Nadawcom: TVP dziękuję za AC3 i przede wszystkim E-AC3, ośrodkowi Katowice życzę w końcu formatu 16:9, na który czekamy od marca oraz lepszej (regionalnej) zawartości, ogólnopolskiej antenie spełniania próśb swoich wiernych widzów i większego zaangażowania w poszerzanie zasięgu stacjom niszowym (Kultura etc.). Nadawcom komercyjnym grupie TVN i POLSAT dziękuję, za wysokie zaangażowanie w uruchamianie polskiego DVB-T, za kontakt z nami, tu na forum, szybkie reagowanie na zgłoszone usterki nadawcze, wysoką jakość przekazu i życzę …by tak pozostało, bo jest dobrze tym co robicie, jedynie Polsatowi napisów, oryginalnej ścieżki w AC3. Pozostałym nadawcom dziękuję, że w ogóle są w tym DVB-T oraz życzę lepszej jakości technicznej, wprowadzenia AC3 czy nawet E-AC3 formatów 16:9 (TV4) oraz skuszenia się na kontakt z nami tu na forum. A nam wszystkim większej powściągliwości w negatywnej ocenie procesów startu i optymizmu. WESOŁYCH ŚWIĄT !!! :P

Andrea

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrea »

Witam
dołączam się do tego co kolega Maciejek napisał,jestem tu nowy od niedawna i zauważyłem że jest to ciekawe forum tematyczne,już sporo mi dało czytanie tego forum na temat cyfryzacji.

Z kolei podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat DVB-T o których tu piszecie a jest sporo zauważyłem krytyki co do różnorodności kanałów,jedni piszą że jakiś kanał jest ciekawy inni że dno,nie ciekawy itd.ja z kolei myślę,że kanały które są umieszczane na platformach naziemnej DVB-T nigdy nie będą takimi atrakcjami jak np. w Canal+ czy "N"gdzie tam trzeba płacić i to rozumie.I dla tego te darmowe są jakie są,ja i tak się cieszę że mam tyle darmowych stacji, gdzie do tej pory nie miałem żadnej saty czy kablówki.I jestem średniego pokolenia wiekiem ale ta ESKATV mi bardzo przypadła do gustu,brakowało kanału z muzyką non stop,chociażby po to by kliknąć na pilocie jak lecą reklamy gdzie indziej.

Pozdrawiam całą ekipę Emitela,dobra robota, tak trzymajcie
.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Wiesz grzechem nie byłoby gdyby prywatne stacje podczas reklam puszczały zegar odliczający koniec reklam. Tak jest na esce. Bez sensu stało się na Polsacie emitowanie reklam 10 minut potem zapowiedzi 5 minut i zaraz jeszcze jeden blok reklamowy 7 minut. Muzyczne kanały są dobre jak wyżej ujęto wypełniają pasma reklamowe.

Andrea

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrea »

Fakt,reklamy są przydługawe,ale takie prawo prywatnych,choć publiczna TV też już przegina.

I jeszcze jedno moje spostrzeżenie co do nowych kanałów,denerwują mnie różnice w sile dźwięków na poszczególnych kanałach,po przełączeniu z jakiegoś programu abo jest ciszej albo odwrotnie.
A na koniec mam pytanie, są tu kibice sportu? bo jestem wręcz zachwycony kanałem czeskim CT4 który jak wiadomo przy okazji ustawionej anteny na Skrzyczne mam możliwość odbierać kanał czeski sportowy,niby taki jak coś nasz TVPSport,ale z tą różnicą ,że u nas by oglądać ten polski kanał sportowy trzeba wykupić jakąś stacje TVi a tu na czechach mam super mecze itp.za free :)

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Dobrze by było, gdyby TVP uruchomił tvp sport. Myślę, że nieraz pisano w tej sprawie nie ?

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Niestety, nie będzie mux3 na k.45. Szkoda :(

Panie Jarku co będzie z k.45 może co do niego macie jakieś plany?

(Gdyby koordynacja była na Katowice to sensowne byłoby przeniesienie emisji z zakłócanego k.51 na k.45 i nadawanie z dwukrotnie większą mocą, z pewnością, wszyscy by zyskali przy takim samym rachunku ekonomicznym TVP...no ale....takie znowu moje gdybania :) to lepsze niż ma ten kanał leżeć odłogiem )

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

Życze wszystkim miłych świąt i pare nowych kanałów pod choinke.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

Skoro nie Mux-3 to może jak w Warszawie Polsat HD i TVN HD.

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

marcin6660 pisze:.
A ja bym wolał mux2 na kanale 45 a DVB-T nie planują nadawać na górze grojec? bo ja mieszkam tyci tyci od niej mam 700m do nadajnika.Narazie z grojca nadają analogowy sygnał:tvp1 na kanale7,tvp2.tvp info na kanale 48.

Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

Peter_CA pisze:
eXte77 pisze:I w maju 2013 roku właczy telewizor i bedzie latał po Żywcu za tunerem. Dowie sie, że właśnie dzisiaj wszystkie zostały juz sprzedane a nastepne dojadą statkiem z Chin za 2 miesiące :)
Własne doświadczenie mówi mi, że aż taki popyt po tunerach raczej nie będzie. U nas i w Czechach sprzedawcy mają inny problem - zamówili za dużo tunerów i teraz już nikt ich nie chce kupować :D

I po drugie - pewnie na parę miesięcy przed wyłączeniem przyjdzie za nim jakiś tam młody, "dobrze poinformowany" człowiek i powie mu, ze już za niedługo do odbioru telewizji będzie konieczna antena satelitarna i teraz jest wyjątkowa promocja i że może kupić taki zestaw ze sporą zniżką. To jest także doświadczenie :(
Czekaj czekaj jaka antena satelitarna,przecież do odbioru DVB-T jest potrzebny telewizor z MPEG-4 lub dekoder,antena siatkowa,kierunkowaitd.Ale żadna antena satelitarna(talerz) nie będzie potrzebny.

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

polsatowicz pisze:.
Kolego polsatowicz przecież peter dobrze napisał, że będą chodzić naciągacze :D


Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

Zablokowany