DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

heniek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: heniek »

pikaczu pisze:A jakbym powiedział wspaniałą datę uruchomienia MPEG 4 z nadajnika Wisła \Skrzyczne= 1 styczeń 2010r. Ja już szykuję Imprezę z tej okazji?
Odpowiem Tak - Jak podałem datę uruchomienia TVP Sport z nadajnika Wisła\` Skrzyczne to mnie wpierw Wyśmiewano? Jest TVP Sport z nadajnika Wisła \Skrzyczne?
W dniu Świątecznym 2005r uruchomiano Nadajnik w MPEG 2.
Uruchomione przekaźniki w MPEG 4 to tylko dalej Testy.
Poczekajmy cierpliwie - to wszystko idzie w dobrym Kierunku .

romanodepalma

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: romanodepalma »

1 Styczeń 2010? :lol: Jak powiesz 1 Kwiecień to powiem :"ale z Ciebie jajcarz"

heniek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: heniek »

romanodepalma pisze:1 Styczeń 2010? :lol: Jak powiesz 1 Kwiecień to powiem :"ale z Ciebie jajcarz"
Pozytywne Decyzje dla Podkarpacia i Podbeskidzia
Odpowiem Tak kolejny raz - podałem datę uruchomienia TVP Sport z nadajnika Wisła\` Skrzyczne to mnie wpierw Wyśmiewano?
Jest TVP Sport z nadajnika Wisła \Skrzyczne?
W dniu Świątecznym 2005r uruchomiano Nadajnik w MPEG 2.
Uruchomione przekaźniki w MPEG 4 to tylko dalej Testy :lol:
Poczekajmy cierpliwie - to wszystko idzie w dobrym Kierunku. :o

Ambasador

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Ambasador »

heniek pisze:
romanodepalma pisze:1 Styczeń 2010? :lol: Jak powiesz 1 Kwiecień to powiem :"ale z Ciebie jajcarz"
Pozytywne Decyzje dla Podkarpacia i Podbeskidzia
Odpowiem Tak kolejny raz - podałem datę uruchomienia TVP Sport z nadajnika Wisła\` Skrzyczne to mnie wpierw Wyśmiewano?
Jest TVP Sport z nadajnika Wisła \Skrzyczne?
W dniu Świątecznym 2005r uruchomiano Nadajnik w MPEG 2.
Uruchomione przekaźniki w MPEG 4 to tylko dalej Testy :lol:
Poczekajmy cierpliwie - to wszystko idzie w dobrym Kierunku. :o
Witam
To dobra informacja. Musimy uzbroić się w cierpliwość itylko to nam zostało. Ewntualnie tak jak wcześniej pisałem słać maile do UKE, a nie czepiać się FIRMY PRYWATNEJ EMITEL. Trochę cierpliwości Panowie.

varicap

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: varicap »

Ambasador pisze: To dobra informacja. Musimy uzbroić się w cierpliwość itylko to nam zostało. Ewntualnie tak jak wcześniej pisałem słać maile do UKE, a nie czepiać się FIRMY PRYWATNEJ EMITEL. Trochę cierpliwości Panowie.
A czemu do UKE ?
Wszystscy myslą, że UKE nie wie co robić. ON WIE NAJLEPIEJ.
On nie może działać jak by chciał (a przynajniej kak by jego Prezes chciała) bo wiążą mu ręce procedury i prawo oraz działania KRRiT (a raczej "nie działania").
UKE tak samo tu winny jak Emitel.
Emitel nawet bardziej co mnie nieco zdziwiło ale jest dla mnie jasne skoro pisze w komunikacie prasowym, że został operatorem nadawania komercyjnego a w Warszawie prowadzi nadal testy (prosze spojrzeć na post Pana Jarosława - prosi o sygnały dot. odbioru po zmianie spososbu nadawania z PKiN).
Te testy mógl robić wcześniej.
Może zbyt bardzo zachował się wstrzemięźliwie nie wierząc czy wogołe będzie DVB-T (był taki moment, że naprawdę to nam groziło).
Może wstrzymal wszelkie ruchy a powinien jeszcze parę rzeczy sprawdzić.
Teraz niby jest operatorem komercyjnym (przynajmniej w oficjalnym komunikacie) a naprawdę nadal testuje a co gorsza na testowych papierach (lub nawet na :gębę" UKE) idą testowe emisje w całej Polsce (bo wg dokumentów do NIE MA W POLSCE ani jednego komercyjnego nadajnika DVB-T - bo nie wydano na żaden TAKIEGO pozwlenia radiowego).
vari

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Puma »

To co napisał Pan Jarosław czyli o zmianie parametrów, jasno dowodzi że są to testy a nie komercyjne nadawanie, do 2 listopada jest czas na testy.

Tutaj nie ma konkretnego winowajcy, winne jest kulawe prawo które pozwala na wieczne dąsanie się wszystkim stronom. KRRiT miało wyznaczone terminy i...olało prawo, chyba nikt nie może KRRiT ukarać za to bo nikt nie przewidział takiej sytuacji.

UKE działa najlepiej z tej całej hałastry. Mówiło się o likwidacji KRRiT i nic z tego nie wyszło a jest wręcz odwrotnie bo skład rady się powiększył.

Ambasador

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Ambasador »

Rzeczywiście trudno tu znaleść winnego. Pozostaje nam tylko czekać. Czytałem teraz broszurę wydaną przez firmę EMITEL, a wniej Wisła jest podana w II etapie bez gwaizdek :( . Najpóżniej będziemy mieli I MUX 31.03.2009 - oby data użytkownika Heniek się sprawdziła.

Kafar

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Kafar »

Czy Sucha Góra też jest w 2 etapie bez gwiazdek?? Do końca marca jakoś można jeszcze poczekać jak już tyle czekamy, a może testy się wcześniej zaczną. Z tego co tu czytaliśmy to Emitel aż tak dużo czasu na prace techniczne nie potrzebuje, w porównaniu z urzędasami. Ktoś tu pisał 1 kwietnia 2010, 31 marca co prawie 1 kwietnia więc mogą niezłe jaja na Prima Aprilis wyjść :D

romanodepalma

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: romanodepalma »

1 Kwiecień 2010 wyszedł ode mnie w formie żartu.Łatwiej usprawiedliwić tą datę. Ale jeżeli wyjdą konkretne decyzję w sprawie operatora,to koniec Marca jest datą uruchomienia wielu nadajników w polsce. Moim zdaniem dla EMITELA to jest realne , pod warunkiem jak najszybszego załatwienia spraw papierkowych.

heniek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: heniek »

romanodepalma pisze:1 Kwiecień 2010 wyszedł ode mnie w formie żartu.Łatwiej usprawiedliwić tą datę. Ale jeżeli wyjdą konkretne decyzję w sprawie operatora,to koniec Marca jest datą uruchomienia wielu nadajników w Polsce. Moim zdaniem dla EMITELA to jest realne , pod warunkiem jak najszybszego załatwienia spraw papierkowych.
Odpowiadam - Tylko warunkiem jest jak najszybsze załatwienie spraw papierkowych.

tryhp3
Posty: 17
Rejestracja: 4 października 2009, o 15:48

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: tryhp3 »

Ambasador pisze:a nie czepiać się FIRMY PRYWATNEJ EMITEL.
to mnie powaliłeś, Emitel to tylko fragment TPSA, jego pełna nazwa to TP Emitel.
a jak działa TPSA to wszyscy wiemy

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: JarekM »

...co nie zmienia faktu, że jest to firma prywatna.

a co wnosi dyskusja o strukturze własnościowej do omawianego w tym wątku problemu tego nie wie nikt. czas wrócić do tematu !

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

Na stronie UKE małe zmiany, pojawiły się numery kanałów docelowych dla poszczególnych lokalizacji
http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: qwerty »

Tylko, że kanały były podane znacznie wcześniej na (chodź parę częstotliwości się zmieni):
http://rds.schirmer.info/dvbtpl.php4
Na stronie UKE jest tylko jeden kanał dla Białegostoku (K46). Na podanej przeze mnie są dwa kanały(K46 i K49). Czyżby druga częstotliwość była dla innego multipleksu?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Puma »

To co jest na stronie UKE dotyczy pierwszego multipleksu.

Kafar

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Kafar »

qwerty pisze: Na stronie UKE jest tylko jeden kanał dla Białegostoku (K46). Na podanej przeze mnie są dwa kanały(K46 i K49). Czyżby druga częstotliwość była dla innego multipleksu?
Kanał XX (YY) . kanał XX zostanie zamieniony na kanał YY po wyłączeniu telewizji analogowej.
Na dole mapki. Może jeszcze nie wiedzą na jakim kanale poleci, albo po wyłączeniu analogu nie zmieni się kanał. Przy niektórych nadajnikach wogóle nic nie ma.
Zauważyliście dalej gwiazdki przy Wiślie i Suchej Górze związane z I etapem :|
Leżajsk i Przemyśl będą miały 2 miesiące simulcastu.
Ciekawe co mówią statystyki o rozmieszczeniu platform cyfrowych w stosunku do III etapu(kolor niebieski na mapce UKE)- czy właśnie tam nie było ich najwięcej w momencie planowania cyfryzacji, czyli północno-wschodnia i południowo-wschodnia część kraju.

Robc
Posty: 22
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 14:31

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Robc »

Kafar pisze:
qwerty pisze: Leżajsk i Przemyśl będą miały 2 miesiące simulcastu.
Mi wygląda na to, że będą miały dwa miesiące bez simulcastingu i docelowo nadawać będą na kanale 43.
Ciekawi mnie tylko jak będzie to rozwiązane - Tatarska Góra to obiekt Emitela a Leżajsk INFO-TV-FM

Mopeq

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Mopeq »

Czy odbiera ktoś sygnał ze Skrzycznego w Czechowicach Dziedzicach ?

bucik80

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: bucik80 »

Tak dvb-t działa w Czechowicach-Dziedzicach "jeszcze"

Mopeq

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Mopeq »

A ja nic nie odbieram. A dlaczego napisałeś : "Jeszcze" ?

Zablokowany