DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: lumca_2 »

Przesterowany wzmacznacz antenowy.

Mar
Posty: 22
Rejestracja: 24 grudnia 2010, o 12:36

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Mar »

...Albo też mieszkasz na granicy odbioru. Ja mam podobny problem z TV NOVA i innymi programami z tego MUX-a. Nie wierzę by Czesi robili podobne testy, tymbardziej że oni już całkowicie przeszli na DVB-T. Inny prawdopodobny powód to przesterowanie sygnału -o czym wspomniał przedmówca lub też inne problemy z instalacją antenową. Przestańcie już w końcu "wieszać psy" na Emitelu. Oni działają w naszym interesie. Dlaczego mieliby nam stale robić na złość? Panie Jarku proszę nie przejmować się podobnymi uwagami. Ludzie z natury mają wpisany gen tworzenia teorii spiskowych. Ponadto inaczej zachowują się za klawiaturą, a inaczej podczas rozmowy na żywo. -Przykre.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2012, o 20:31 przez Mar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TomW »

Mnie również czytając forum nie podobają się ataki z byle powodu na Emitel, jako przyczynę wszelkiego zła. Oni są takim dyżurnym "chłopcem do bicia" gdy coś z odbiorem nie tak. Tylko napierw trzeba się zastanowić, czy to aby ich wina. Pozdrawiam.

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

Mar pisze:...Albo też mieszkasz na granicy odbioru.
Odległość Skrzyczne - Milówka tak na okrągło 20km w linii prostej. Ciężko to nazwać granicą odbioru skoro Skrzyczne jest odbierane w bezproblemowo okolicach Buska( przynajmniej tak mają w opisach inni użytkownicy forum). A wymieniony tu nadajnik ma pokryć swoim zasięgiem jeszcze inne miejscowości leżące dalej na południe od Milówki.

TiViToL

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TiViToL »

Post wyedytowany ze względu na wulgarne treści. Admin.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2012, o 21:54 przez TiViToL, łącznie zmieniany 3 razy.

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

TomW pisze:Mnie również czytając forum nie podobają się ataki z byle powodu na Emitel, jako przyczynę wszelkiego zła. Oni są takim dyżurnym "chłopcem do bicia" gdy coś z odbiorem nie tak. Tylko napierw trzeba się zastanowić, czy to aby ich wina. Pozdrawiam.
Jeszcze jedno.

Nie masz wody w domu- interweniujesz u dostawcy wody.
Nie masz prądu? Do kogo idziesz? Do dostawcy prądu!!!
Nie masz internetu? Oczywiście interweniujesz u jego dostawcy.

Odpowiedz mi na pytanie .Do kogo trzeba się udać gdy NIE MASZ NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ tak szumnie reklamowanej ?
Oczekuje propozycji. :D

kroolik

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kroolik »

TiViToL pisze: Jak to do kogo !!! Jest Reklama Smoku Smoku jemu zgłoś, że nie działa -> temu Patafianowi co ma na ręku Smoka.
panie Tivitol, ale jak w reklamie powiedziane jest "to już nie smoka epoka" więc może osoby które się tym zajmują są mało odpowiednie na swoje stanowisko?

Ok panowie, spoko, mieszkańcy Milówki jeszcze coś mają a dalej co ?

Rajcza?
Złatna?
Ujsoły?
Soblówka?

gorsi ludzie?

po szumnym mpg2 na nadajniku Rajcza/g. Hutyrów to tylko Polsatowi wynajmuje się miejsce, w tamtych rejonach nie ma co liczyć na mpg4. Panowie z Emitela widzę rozsądnie działają, nie potrafią do porządku doprowadzić Skrzycznego, więc dalej nie ma się po co pchać.

pozdrawiam

TiViToL

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TiViToL »

TomW pisze:Mnie również czytając forum nie podobają się ataki z byle powodu na Emitel, jako przyczynę wszelkiego zła. Oni są takim dyżurnym "chłopcem do bicia" gdy coś z odbiorem nie tak. Tylko napierw trzeba się zastanowić, czy to aby ich wina. Pozdrawiam.
Tobie może się nie podobać bo może jesteś pracownikiem tej firmy, prawda jest tak, że EMITEL jest za to odpowiedzialny jak się daje mapki z zasięgiem na swojej STRONIE INTERNETOWEJ to się za to ODPOWIADA a nie ŚCIEMNIA.
Dużo winy jest jednak po stronie EMITELA - wiem że może FIRMĘ zaboleć, ale to JEST PRAWDA BOLESNA.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kuku1234 »

milówczanin pisze: Nie masz wody w domu- interweniujesz u dostawcy wody.
Nie masz prądu? Do kogo idziesz? Do dostawcy prądu!!!
Noo, tak, bardzo trafne porownanie...

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

kroolik pisze:
Ok panowie, spoko, mieszkańcy Milówki jeszcze coś mają a dalej co ?

Rajcza?
Złatna?
Ujsoły?
Soblówka?

gorsi ludzie?

Jeździ tu autko z namalowanym logo emitela.Może będą wam sygnał dowozić. Tak samo jak wozi się wodę w beczkowozach. :lol:

kroolik

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kroolik »

Najlepsze jazdy mają monterzy, przed wymianą anten na nadajniku Wisła/Skrzyczne siła sygnału 65 - 75 % po wymianie 20 %. Klient, panie ale przecież to działało a monter co odpowie? Działało ale wyparowało. Jak taki monter wygląda w oczach ludzi? Szczerze to gdybym sam był takim monterem to Emitel byłby już do sądu podany za te jaja jakie z ludźmi wyprawia.

Szumne w mediach uruchomienie Katowice/Kosztowy, no Boże, prawie jeden drugiego na rękach nosił, ale z tamtąd lecą 63 KW w mux-2 a ze Skrzycznego 25 KW mux -1 i gdzie tutaj rozum? Na otwartej przestrzeni taka moc a tam gdzie góry nie są sprzymierzeńcami radiowców 25 KW i mamy efekt syngał był, nie było, potem był a w końcu nie ma!

lol sygnał dowozić :) takie rzeczy tylko w ..... POLSCE

TiViToL

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TiViToL »

Mar pisze:...Albo też mieszkasz na granicy odbioru. Ja mam podobny problem z TV NOVA i innymi programami z tego MUX-a. Nie wierzę by Czesi robili podobne testy, tymbardziej że oni już całkowicie przeszli na DVB-T. Inny prawdopodobny powód to przesterowanie sygnału -o czym wspomniał przedmówca lub też inne problemy z instalacją antenową. Przestańcie już w końcu "wieszać psy" na Emitelu. Oni działają w naszym interesie. Dlaczego mieliby nam stale robić na złość? Panie Jarku proszę nie przejmować się podobnymi uwagami. Ludzie z natury mają wpisany gen tworzenia teorii spiskowych. Ponadto inaczej zachowują się za klawiaturą, a inaczej podczas rozmowy na żywo. -Przykre.
nie widzę żadnego problemu porozmawiać na żywo, ja nie mam nic do ukrycia tak jak pracownicy EMITELA.

Jeżeli było by to zrobione jak należy też bym ICH CHWALIŁ, ale teraz NIE MA ZA CO.
Ty jak masz zasięg to się CIESZ.

kroolik

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kroolik »

TiViToL pisze:edit/ Czytaj Zasady forum

Kolego Mar, w naszym interesie już przeszło pół roku to trwa? To nie robota tylko granie na zwłokę, ja jak coś chcę zrobić to idę i robię a nie walę ściemy i nie podaję fałszywych informacji mediom, nie wprowadzam ludzi świadomie w błąd. Wymieniali anteny i tyle trzeba czasu żeby wyjść na maszt i zmienić antene? miesiąc? dwa? ileż do jasnej można to robić? A teraz szumne testy, żenada i nic więcej. Powtórzę bo może Pan nie zrozumiał. Ta postawa jest Żenująca.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

milówczanin pisze:To proszę mi powiedzieć co powoduje takie wahania jakości sygnału? Podczas Teleexpresu był przedział 40-50 a już podczas reklam spadło do 0 następnie wzrost do 50 i tak jeszcze raz 0i znów 50 a w w tym momencie jest 20%?
Nie wiem i nie moją rolą jest wymyślać dlaczego. W odpowiedzi na insynuacje, że Emitel manipuluje sygnałem odpowiedziałem, że nic takiego z naszej strony nie ma miejsca.
Przyczyn proszę szukać w swojej instalacji lub lokalnych zakłóceniach. Po stronie nadawczej emisja trwa bez zmian.
milówczanin pisze: Jeszcze jedno.

Nie masz wody w domu- interweniujesz u dostawcy wody.
Nie masz prądu? Do kogo idziesz? Do dostawcy prądu!!!
Nie masz internetu? Oczywiście interweniujesz u jego dostawcy.

Odpowiedz mi na pytanie .Do kogo trzeba się udać gdy NIE MASZ NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ tak szumnie reklamowanej ?
Oczekuje propozycji. :D
Proponuję zwrócić się do profesjonalnego zakładu RTV instalującego anteny, jest duża szansa że pomogą.
kroolik pisze:
Kolego Mar, w naszym interesie już przeszło pół roku to trwa? To nie robota tylko granie na zwłokę, ja jak coś chcę zrobić to idę i robię a nie walę ściemy i nie podaję fałszywych informacji mediom, nie wprowadzam ludzi świadomie w błąd. Wymieniali anteny i tyle trzeba czasu żeby wyjść na maszt i zmienić antene? miesiąc? dwa? ileż do jasnej można to robić? A teraz szumne testy, żenada i nic więcej. Powtórzę bo może Pan nie zrozumiał. Ta postawa jest Żenująca.
Nikt nie podaje fałszywych informacji mediom i nie wprowadza ludzi świadomie w błąd. Antena została wymieniona w możliwie najkrótszym czasie, celem dostosowania do przydzielonych emisjom parametrów. Nie ma żadnych testów.

kroolik

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kroolik »

Jarosław Bałuka pisze:Nikt nie podaje fałszywych informacji mediom i nie wprowadza ludzi świadomie w błąd. Antena została wymieniona w możliwie najkrótszym czasie, celem dostosowania do przydzielonych emisjom parametrów. Nie ma żadnych testów.
Panie Jarku, z całym szacunkiem, jeżeli przed wymianą anteny w Rajczy poprawnie odbierałem sygnał z nadajnika Skrzyczne a po wymianie mam szatkowanie a wiem że w tym czasie w mojej instalacji antenowej nic się nie zmieniło, więc nie uwłaczając niczyjej godności co jest grane? Prosze nas, ludzi potraktować poważnie, my też chcemy oglądać. Wszytko zmierza w kierunku zakupu choćby TNK, a chyba nie tędy droga. Wielu moich znajomych już zrezygnowało z bezsensownego czekania na pozytywne załatwienie sprawy przez Emitela. Jeżeli Pan twierdzi że to wina po mojej stronie, to proszę zasugerować co mam wymienić, oczywiście to zrobię, mogę podesłać zdjęcia. Mam złą antene ? Kabel ? zasilacz? za tą instalację wyłożyłem ok 600 zł a podobno miało to działać na kawałku drutu wygiętego w kształt meandra. Pan mówi żeby się udać do profesjonalnego zakładu RTV, a Pan tutaj na forum sam powiedział że posiada Pan antenę koszykową bez wzmacniacza. Dobrze jest mieszkać w zasięgu transmisji. Mówi Pan że informacje są prawdziwe i rzetelne, zatem proszę wytłumaczyć dlaczego w kierunku południowym sygnał jest tak bardzo wytłumiony?
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2012, o 23:15 przez kroolik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Informuję rzetelnie jak jest, jeśli byłyby wprowadzone celowe zmiany w mocy sygnału to informacja pojawiłaby się choćby tu na forum.
Co do odbioru w Rajczy - o którym kanale mówimy? 62 czy 38? W Rajczy byłem wielokrotnie i wiem, że ze względu na usytuowanie i otoczenie górami odbiór tam jest mocno problematyczny.

kroolik

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kroolik »

głównie 38 ale 62 też żadna rewelacja

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Kiedyś w Rajczy w k38 pracował testowo gapfiller - sprawdzę z ciekawości. Wówczas pracował tylko k38 ze Skrzycznego i w Rajczy bez niego było kiepsko z odbiorem.

Awatar użytkownika
fabio323
Posty: 29
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, o 00:42
Odbiornik: ASUS TV USB My Cinema-U3100;LG TV:Onkyo TX-8150
Instalacja antenowa: Televes DAT HD BOSS 790 + Telmor ASR + CA-RTV 6
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ochodzita;Chorągwica;Św.Krzyż;Lysá hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: fabio323 »

U nas jedyne rozwiązanie problemu to przemienniki, albo 100KW ze Skrzycznego ale to nie realne w Kamesznicy też cudów nie ma MUX3 ledwo z odbicia idzie a MUX2 zero .

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

Chyba mróz wpływał dobrze na propagację k. 62 ze Skrzycznego bo właśnie od wczoraj mi już nie odbiera. A ponoć już odwilż nadchodzi. Szkoda, bo fajnie było pooglądać TVP w jakości cyfrowej, ewentualnie czasem coś na Esce, bo co do POLO albo TTV to może lepiej nie będe się wypowiadał bo dostane bana. O ATM sie nie wypowiem bo jego nie ma...

EDIT: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/sl ... omosc.html

ciekawe czy pył ma wpływ na pogorszenie nadawania?

Zablokowany