DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Obserwujcie odbiór mux1, bo Kielce szykują się do startu do końca lutego TEŻ na k.62 z mocą 50kW. Oby nic nie doleciało bo....

Maciey

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciey »

Kielce nadają MUX2 na kanale 36 też z mocą 50kW. Dolatuje Ci coś?

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

Żeby to stwierdzić to trzeba ustawić antenę w kierunku Kielc i ciężko znaleźć u nas miejsce gdzie po skierowaniu anteny na Kielce po drodze byłoby Skrzyczne. Patrząc na mapy to jedynie mieszkańcy Wisły mają taką możliwość o ile mieszkają dość wysoko.

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

Ja rozumiem optymizm, ale żeby w rejonie Milówki lub Śląska Cieszyńskiego Kielce łapać to chyba troszkę przesada, co?

Awatar użytkownika
fabio323
Posty: 29
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, o 00:42
Odbiornik: ASUS TV USB My Cinema-U3100;LG TV:Onkyo TX-8150
Instalacja antenowa: Televes DAT HD BOSS 790 + Telmor ASR + CA-RTV 6
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ochodzita;Chorągwica;Św.Krzyż;Lysá hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: fabio323 »

No nie do końca przy tropo chodzi i to całkiem ładnie w Kamesznicy, a tak to nie ma szans ledwo mam ślad sygnału Mux2 z Krakowa .

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

fabio323 pisze:i to całkiem ładnie w Kamesznicy,
Jaki mux ci chodzi w Kamesznicy? Z którego nadajnika?

Awatar użytkownika
fabio323
Posty: 29
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, o 00:42
Odbiornik: ASUS TV USB My Cinema-U3100;LG TV:Onkyo TX-8150
Instalacja antenowa: Televes DAT HD BOSS 790 + Telmor ASR + CA-RTV 6
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ochodzita;Chorągwica;Św.Krzyż;Lysá hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: fabio323 »

Mowa była o Kielcach 36 Mux2,ale tylko przy tropo.Normalnie odbieram z Mux1 odbity od Romanki ale jak jest taka pogoda jak dziś to nie da się oglądać szatkuje cały czas Mux2 zero ,stabilnie chodzi tylko czeskie Mux2 37k i Mux1 54k .

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Naturalnie, że nie chodzi nawet o próbę odbioru z Kielc, lecz wyłącznie o ślady sygnału, które skutecznie wytłumić mogą u niektórych odbierany teraz na granicy zasięgu sygnał ze Skrzycznego na k.62. Poprzednicy nie zrozumieli moich obaw. :lol:

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hol2 »

Czy sygnal z Kielc nie zakłóci Skrzyczne mux1 ?! Juz wkrotce maja wlaczac nowe 18 nadajnikow mux1 zezwolenie juz jest teraz w lutym, a na nim Swiety Krzyz kan 62 mux1. Katowic narazie nie ma ale jest tez Kraków. Katowice chyba beda dopiero na czerwiec lipiec. Ponadto nie maja zamiaru wylaczac zadnego analogu, co z powodu tloku i podwojnego (drogiego) nadawania cyfrowo i analogowo moze powodowac zakłócecia... Czesi juz wylaczyli w poniedz. w tym tygodniu wszystkie analogi panstwowe i prywatne, dlaczego tego sie nie robi w Polsce jak juz ze 70% ludzi ma odbiorniki z DVB-T. Ponadto TVP1 ma byc w HD na mux1, a TVP2 tez HD na mux3 od 1 czerwca, zobaczymy, wymaga to jednak dobrego sygnalu zeby szlo w HD, cos w mux moze tez trzeba bedzie wylaczyc zeby jeden program mogl isc w HD - zobaczy sie jak to bedzie.... Zezwolenia dla 18 stacji:
http://www.polskacyfrowa.org/aktualnosc ... -mux1.html
Wykaz kanalów dla 23 stacji do czerwca
http://www.polskacyfrowa.org/zasieg-ntc/mux1.html
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2012, o 20:28 przez hol2, łącznie zmieniany 1 raz.

goldfinger

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: goldfinger »

hol2 pisze:Ponadto TVP1 ma byc w HD na mux1, a TVP2 tez HD na mux3 od 1 czerwca, zobaczymy, wymaga to jednak dobrego sygnalu zeby szlo w HD, cos w mux moze tez trzeba bedzie wylaczyc zeby jeden program mogl isc w HD - zobaczy sie jak to bedzie....
Przepraszam że sie czepiam, ale co znaczy że wymagany jest dobry sygnał dla transmisji HD?

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

@ UP
Też tego nie rozumie, przecież polska nadaje w MPEG 4.

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

goldfinger pisze:ale co znaczy że wymagany jest dobry sygnał dla transmisji HD?
To oznacza tylko tyle że firma odpowiadająca za nadawanie sygnału musi się do tego przyłożyć. A zwłaszcza na przekaźniku Skrzyczne w kierunku południowym od niego.

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

Kanał w hd jest wmuxowany w strumień razem z innymi kanałami sd i nie ma to żadnego znaczenia dla poprawności odbioru czy jest on w hd czy sd. Teoretycznie może wystąpić więcej błędów dla takiego kanału w jednostce czasu, bo i przepływność bitów dla niego jest większa, ale nie sądzę żeby to się przekładało na obraz. Jak łapiesz dany mux, to hd wchodzące w jego skład złapiesz tak samo i nie wymaga to jakiejś szczególnej troski.

goldfinger

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: goldfinger »

milówczanin pisze:
goldfinger pisze:ale co znaczy że wymagany jest dobry sygnał dla transmisji HD?
To oznacza tylko tyle że firma odpowiadająca za nadawanie sygnału musi się do tego przyłożyć. A zwłaszcza na przekaźniku Skrzyczne w kierunku południowym od niego.
No własnie post powyżej jest właściwa odpowiedź ;).
A jeśli już ktoś odpowiada za jakość obrazu to nie ludzie na stacji nadawczej, a technicy w studiu telewizyjnym.

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

Mi chodziło o jakoś sygnału wychodzącego z przekaźnika a zwłaszcza przekaźnika Skrzyczne i na południe od niego. Teraz znów pogorszyła się jakoś gdyż kanał 62 idzie z jakością 5-10%.

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

To są żarty!! EMITELU co wy tam robicie,dwa tygodnie wczesniej miałem mux 2 siłe 64% jakość 10,po 2 dniach miałem siłe 20% jakość 100% aż do dzisiaj jak jestem POZBAWIONY MUXA 2 MOŻE MI KTOŚ TO WYTŁUMACZYĆ!!!! oczywiście przez te wszystkie dni nie ruszałem anteny.Powiem wam szczerze że same problemy z tego ntc wszystcy mają problemy,moim zdaniem powinno to wyglądac następująco,większa moc nadajników analogowych i więcej kanałów w analogu.A nie jakieś tam ntc które ciężko złapać.Żeby odebrać analogową TVP1 wystarczy włożyć drut w wejście antenowe telewizora i jakość ok a ntc 0%.

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

To tylko się ciesz że masz dostęp do MUX2 ze Skrzycznego. Mnie ratują Katowice ,chociaż tam też spadła jakość sygnału do 50% a bywały dni że szło na poziomie 100%. Ja muszę korzystać z nadajnika Kosztowy, któremu też ostatni spadła jakość. Ale idzie w miarę stabilnie.

Odnośnie przejścia z analogu na cyfrę.
Amerykanom niecałe 10 lat zajęło wysłanie i powrót człowieka z Księżyca. A w Polsce tyle samo czasu ( z uwzględnieniem całej biurokracji jaka temu towarzyszy) zajmie zmiana telewizji analogowej na NTC. O technologi jaką obie strony miały do dyspozycji to szkoda pisać.

skopek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: skopek »

Mux-1 padł. Wczoraj 0% dzisiaj tylko 20%. Chyba coś się posypało?

połudnowiec

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: połudnowiec »

i jak teraz się czujesz "polsatowicz"
może w końcu zrozumiesz tu innych, a nie takie [...] pisanie TWOJE SŁOWA ->

" Och mam dość Ustaw porządnie antene na skrzyczne lub wymień wzmacniacz innego wyjścia nie ma przykro mi "

na drugi raz zastanów się jak coś napiszesz

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

połudnowiec pisze: Ustaw porządnie antene na skrzyczne
Prawidłowo to powinno być tak. Ustaw prawidłowo anteny na Skrzycznym.

I wtedy wszystko będzie u nas hulać że ho ho.

Zablokowany