DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

Na twój temat południowiec nie będe się wypowiadał!!A mux 1 u mnie nadal 100% więc znowu tłumią w waszym terenie.Jak emitel jest tak przygotowany na wyłączenie analogu to bardzo przepraszan :shock:

SPECTRA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SPECTRA »

milówczanin pisze:
połudnowiec pisze: Ustaw porządnie antene na skrzyczne
Prawidłowo to powinno być tak. Ustaw prawidłowo anteny na Skrzycznym.

I wtedy wszystko będzie u nas hulać że ho ho.

EMITEL powinien dostosowac sie doslow pana Jaroslawa Baluki cytuje
"Przyczyn proszę szukać w swojej instalacji lub lokalnych zakłóceniach. Proponuję zwrócić się do profesjonalnego zakładu instalującego anteny, jest duża szansa że pomogą."

Oblodzenie systemu anten spowodowalo jego totalne rozstrojenie. To znaczy, ze doszlo do awarii po stronie nadawczej. Operator odpowiada za stan techniczny nadjnikow (za oblodzony samochod odpowia kierowca)
Nasze anteny sa stale w dobrym stanie, przez to nieustannie dochodzi do spadkow poziomu sygnalu,

mbux

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mbux »

U mnie w Gliwicach też mam problemy z MUX-1 ze Skrzycznego, a czeski sygnał z Lysej Hory, dociera bez przeszkód.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: @GUTEK@ »

U mnie sygnał MUX1 spadał przez cały zeszły tydzień, od dwóch dni mam góra 22% siły, 0% jakości i nic nie odbiera kompletnie.

Co ciekawe MUX2 oraz Czeskie MUXy działają bez zmian.

Nawet przed zwiększeniem mocy na 10kW na 25kW byłem wstanie stabilnie odbierać. Obecnie nie mam kanałów TVP ani z Wisły, ani z Katowic.

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

SPECTRA pisze:

EMITEL powinien dostosowac sie doslow pana Jaroslawa Baluki cytuje
"Przyczyn proszę szukać w swojej instalacji lub lokalnych zakłóceniach. Proponuję zwrócić się do profesjonalnego zakładu instalującego anteny, jest duża szansa że pomogą."

Oblodzenie systemu anten spowodowalo jego totalne rozstrojenie. To znaczy, ze doszlo do awarii po stronie nadawczej. Operator odpowiada za stan techniczny nadjnikow (za oblodzony samochod odpowia kierowca)
Nasze anteny sa stale w dobrym stanie, przez to nieustannie dochodzi do spadkow poziomu sygnalu,
My na południe od Skrzycznego usiłujemy wytłumaczyć to od jakiegoś czasu i nikt nam nie chce wierzyć. Jeżeli mam dobrą antenę w niezmienionej pozycji. Nie pada śnieg i nie ma wiatru a jakość sygnału spadła do przedziału 0-10 % (a bywał okres że była ona na poziomie 50%) to chyba coś jest z nadawaniem . Ewentualnie druga opcja jest taka że sygnał NTC jest bardzo wrażliwy na warunki atmosferyczne.

Bardzo też dzisiaj spadła jakość MUX2 z Katowic do poziomu 10-20% a bywało już 100%.

SPECTRA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SPECTRA »

My w Cieszynie gdzie mamy bzposrednia widocznosc i odleglosc od RTON Skrzyczne jest 30 km.
nawet przy rekonstrukci systemu nie mielismy zadnych problemow z odbiorem wszyskich programow ze Skrzycznego (analog i NTC) a teraz stale problemy.
Nadawanie NTC niczym nie rozni sie od analogu. fale elektromagnetyczne z anten nadawczych sa analogowe, nie ma cyfrowyh. Informacje NTC sa namodulowane na analogowe fale radiowe.

Bartt

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Bartt »

Wytłumaczenie tych spadków jest bardzo proste i nikt nie jest tu winny.Po prostu będąc na granicy dobrego odbioru wystarczy spadek sygnału o kilka dB (zmiana propagacji spowodowana pogodą) i jest ciemność. Niestety wskaźniki sygnału w tunerach/telewizorach mają się nijak do jego rzeczywistej jakości i poziomu. Nawet będąc na granicy odbioru taki tuner może pokazywać 100/100 bo sygnał będzie dla niego na tyle dobry że podciągnie go sobie przez ARW, skoryguje błędy i jest gitara. Niestety wystarczy niewielki spadek i cała ta układanka się rozsypuje.
Poczytajcie sobie o efekcie klifu cyfrowego na stronach dipola: http://www.dipol.com.pl/pomiary_i_wzmac ... bib212.htm
Rzeczywistą wartość sygnału można tylko sprawdzić miernikiem.
Inna sprawa to czego wartość tego sygnału jest tak mała u wielu odbiorców i po co to tłumienie na południe dla mux-1 ze Skrzycznego :?: .

SPECTRA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SPECTRA »

Wszystkie moje spostrzezenia oparte sa o pomiary profesjonalnym miernikiem. Jakies tam informacje graficzne z telewizorow lub tunerow nie sa dla mnie miarodatne. Spadki poziomu sygnalow wahaja sa az o 30 dB/uV. O rezerwie systemu antenowego swiadczy fukcyjnosc wczasie rekonstrukcii nadajnika na skrzycznym.

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

Bartt pisze:i po co to tłumienie na południe dla mux-1 ze Skrzycznego :?: .
Poniżej jest wyjaśnienie Pana Jarosława napisane kilka postów wcześniej. My musimy zgadzać się na ograniczenia a sąsiedzi jadą po 100kw.
Żadna tajemnica państwowa, większość czytających forum to wie. Plan częstotliwości i koordynację międzynarodową przeprowadza UKE. W wyniku planowania sieci dla każdej lokalizacji skąd ma zaistnieć nadawanie wyznaczane są dopuszczalne parametry emisji, w tym między innymi kształt charakterystyki poziomego promieniowania anteny. Parametry ustala się tak, aby nie zakłócać innych emisji w tym kanale (jak i interferencyjnych kanałach), zarówno w kraju jak i państw ościennych. Ostateczny zestaw parametrów granicznych dla danej emisji UKE określa w wydanym pozwoleniu radiowym dla danej emisji.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrew525 »

Właśnie na TVP1 mówili że w MUX1 ma być miejsce dla jesczę 4 kanałów?

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: twmichal »

Przecież to wiadomo od dawna. Kiedy MUX-3 będzie miał zasięg w całym kraju, a będzie to po wyłączeniu analogu w miejsce kanałów TVP pojawią się nowi nadawcy. W każdym MUX-ie jest miejsce na 8kanałów SD a obecnie jest 7 (3TVP + Eska, Polo, TTV, ATM)

Bartt

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Bartt »

A jest coś nadawane u Czechów lub Słowaków na k62 :?:. Chyba nic :o.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2012, o 20:13 przez Bartt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: blockbuster »

Nic. Na k63 leci (leciał) MUX-4 z Ostravy.

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

U mnie znów zawitał mux 2 z siłą 18% jakością 50%.A powiedzie mi prosze czy jest taka możliwość że kanały hd będą płatne? a jakie mają być kanały płatne coś w stylu tvn style,polsat cafe,club tv, czy może jakieś w stylu tvp hd,hbo hd, i inne w jakości hd.Prosze o proste wytłumaczenie.

Maxx@
Posty: 16
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 00:18
Odbiornik: VU+ Ultimo
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy - Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maxx@ »

W Gliwicach K62 jest słabszy od K38 ( wcześniej miałem 100% sygnału a teraz na granicy odbioru ). To ma być telewizja DVB-T ? Ktoś sobie z Nas jaja robi . Najlepiej zwalić to wszystko na Nasze instalacje antenowe czy na śnieg na antenie nadawczej . Tylko dziwne że na Łysej Górze takich problemów nie ma wszystko jest bez zmian , no tak zapomniałem w czechach mają środek lata :) Brak słów

milówczanin

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: milówczanin »

Ja takiego porównania nie mogę zrobić z prostego powodu że nie odbieram MUX2 ze Skrzycznego. Ciekawe jak teraz będzie się tłumaczył Emitel? Jak wiało i sypał śnieg to szło źle bo im anteny zalodziło , nawet zdjęcia ktoś wrzucił. A jak przyszła odwilż to pewnie im anteny odlodziło i też źle idzie. Załamać się idzie. Szkoda że nie mam możliwości odbioru słowackich lub czeskich MUXów bo miałbym porównanie.

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

U mnie to właśnie podczas kilkunastostopniowych mrozów szedł k. 62, a po ich ustąpieniu zniknął :(
k. 38 (Mux-2) idzie niezmiennie, czasem lekko przycina, ale i tak wolę k. 49 kosztowy, które idą stabilniej.

SPECTRA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SPECTRA »

Ciekawe czy doczekamy sie rozsadnego wyjasnienia zaistnialej sytuacji ze strony EMITELU.
Czy tylko nadal beda na winie zle instalacje naszych anten, snieg, mroz. Blizy sie wiosna,
moze latem bedzie za cieplo, i znow rozsypane obrazy?
EMITEL mialby byc wdzieczny za nasze informacje i wyciagnac jakie wnioski. A tu prawie marzec i stale nic.

Panie Jaroslawie czekamy na wytlumaczenie problemow odbioru NTC z RTON Wisla Skrzyczne.

Pozdrawiam i dziekuje

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Nawet ja potrafię odebrać ten k38. Był też dobry k62 ale jak u innych też się popsuł mimo, że antena jest bardziej na Skrzyczne jak na Kosztowy. Coś się stało z anteną nadawczą, bo nie wierzę, by u mnie i u innych kolegów z forum nagle tego samego dnia zepsuły się instalacje antenowe. A Lysa Hora jest dalej a jak ładnie odbiera. Cóż... Polska.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kuku1234 »

u mnie k. 38 (wlasnie specjalnie sprawdzilem) 7-9%/86-90%, k. 62 ok. 50%/100%, k49 68%/100%,k. 51 53%/100%. Dodatkowo k.39 tylem i z drugiej strony bloku 25-27%/100% - to chyba odbicie ? Ale nie bardzo wiem od czego.

Zablokowany