DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

to moje z dzis zabawy z antena,moze ktos z kolegow
okolo 16godz. kumpel mi wyskoczyl na dach i przekierowalismy siate na skrzyczne
udalo sie zlapac sygnal i jakosc skacczaca 70%-90% mux3, wiec poszedlem mu powiedziec na dach zeby skrecal, ale po chwili jak zeszlismy z dachu sygnal sie stracil
kolejna proba i lipa 0% ,pomyslalem moze cos robia i zostawilismy na kierunku wisly,moze wskoczy sygnal, tylko teraz mi zacina z kosztowy mux-2 :cry:

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Drekan »

Peter_CA pisze:brzeg: Nie, najbliżej jest nadajnik Hradište pri Partizánskom: TV JOJ, k38, ERP 5kW. Čadca to k55.
Nie wiesz przypadkiem, kiedy zamierzają go wyłączyć? :?: Jeśli wkrótce, to pojawi się szansa, by dźwignąć moc 2 multipleksu do jakiś rozsądnych wartości. 8-)

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kuku1234 »

Nie robia cos przypadkiem przy MUX3, bo podobno mi jakosc pospadala z 30 do 2 ?. I teraz nie wiem co jest grane.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Martinez1989 »

kuku1234 pisze:Nie robia cos przypadkiem przy MUX3, bo podobno mi jakosc pospadala z 30 do 2 ?. I teraz nie wiem co jest grane.
Ludzie przecież pisze wyraźnie, że są prace na obiekcie i dlatego sygnał raz jest, drugi raz go nie ma i trzeba pamiętać, że MUX-3 to tylko TEST więc nie narzekajcie tylko poczekajcie do skończenia prac modernizacyjnych...
http://www.emitel.pl/strona-glowna/wymi ... tualizacja

edit/
Odpowiadając na post pod postem nie cytuj jego treści. Czytaj Zasady Forum. Admin.

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

Drekan: niestety, oficjalny termin to 31.12.2012. Zależy od nadawcy, czy zdecyduje się wyłączyć wcześniej.
Dziwi mnie, że właśnie ten nadajnik (oddalony od Skrzycznego o ponad 120 km - w dodatku zasłonięty przez góry) stoi na przeszkodzie. Wiem, że Skrzyczne sieje daleko, ale to już chyba troszeczkę przesada. Wtedy bardziej bał bym się o doświetlacze STV, które były wyłączone w sierpniu: Dlhá nad Kysucou, Terchová, Rajecké Teplice.
http://www.mapavysilacu.cz/terrainprofi ... 9696113725

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mac_33 »

co wiecej przy montazu nowej anteny na skrzycznem jej charakterystyka powinna to jeszcze bardziej uwzględniać niż stare urządzenie -

co finalnie powinno pozwolić na wzmocnienie sygnału w kierunku północnym, moze nasz informator grzes spytał by o to znajomego :-)

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

Martinez1989 pisze:
kuku1234 pisze:Nie robia cos przypadkiem przy MUX3, bo podobno mi jakosc pospadala z 30 do 2 ?. I teraz nie wiem co jest grane.
Ludzie przecież pisze wyraźnie, że są prace na obiekcie i dlatego sygnał raz jest, drugi raz go nie ma i trzeba pamiętać, że MUX-3 to tylko TEST więc nie narzekajcie tylko poczekajcie do skończenia prac modernizacyjnych...
http://www.emitel.pl/strona-glowna/wymi ... tualizacja

edit/
Odpowiadając na post pod postem nie cytuj jego treści. Czytaj Zasady Forum. Admin.
dzieki ze info
wiec czekam(y) bo jest nadzieja ze sygnal mux-3 sie pojawi na siatce :P

grzesiek82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzesiek82 »

Z ostatniej chwili. Jutro ma nastapić przełaczanie na głowna, nowa antene. Nie musze tlumaczyc chyba co to oznacza :-)

dominik920

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dominik920 »

Wreszcie powróci stabilny odbiór ;)

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

:? niestety nadal 0%

grzesiek82

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzesiek82 »

Dzisiaj jest czwartek, nie piatek

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

Może ktoś by wrzucił fotkę nowej anteny.

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Witam, jak rano oglądałem tv to siła była 82%, jak teraz przyjechałem to jest 65%. Widać że mocno pracują, już czekam na jutro jak będzie.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: blockbuster »

grzesiek82 pisze:Z ostatniej chwili. Jutro ma nastapić przełaczanie na głowna, nowa antene. Nie musze tlumaczyc chyba co to oznacza :-)
Dla mnie akurat jutro będzie chwila prawdy czy analogowa TVP2 na k41 z głównego systemu antenowego wykończy u mnie MUX3 z Błeszna czy nie :lol:

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

blockbuster pisze:
grzesiek82 pisze:Z ostatniej chwili. Jutro ma nastapić przełaczanie na głowna, nowa antene. Nie musze tlumaczyc chyba co to oznacza :-)
Dla mnie akurat jutro będzie chwila prawdy czy analogowa TVP2 na k41 z głównego systemu antenowego wykończy u mnie MUX3 z Błeszna czy nie :lol:
a dla mnie czy odbiore mux-3,jak nie to bede musial nazbierac ze 150$ na nev tri-dig +kabel ponad 20m+LNA177 :o

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

blockbuster pisze: Dla mnie akurat jutro będzie chwila prawdy czy analogowa TVP2 na k41 z głównego systemu antenowego wykończy u mnie MUX3 z Błeszna czy nie :lol:
No właśnie przełączenie nie dotyczy kanału 41 (TVP2) być może właśnie z tego powodu. (W czasie przerwy konserwacyjnej nie ma wymienionego kanału 41 !!).

Dodatkowo także jutro w godz. 12 do 13 brak mux3 k.62 oraz wszystkich programów radiowych.(wg strony serwisowań TP Emitel)

Oj będzie siewnik siał :lol:

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

Skoro na godzinę ma być wyłączone wszystko (łącznie z radiem), wątpię, żeby TVP2 pozostała cały czas "on-air" - raczej ktoś zapomniał jej dorzucić na listę :) Zobaczymy.

EDIT: 11:00 wyłączyli - nawet TVP 2 :)

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

Peter_CA pisze:Skoro na godzinę ma być wyłączone wszystko (łącznie z radiem), wątpię, żeby TVP2 pozostała cały czas "on-air" - raczej ktoś zapomniał jej dorzucić na listę :) Zobaczymy.

EDIT: 11:00 wyłączyli - nawet TVP 2 :)
Potwierdzam wyłączyli, mux3 działa.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Potwierdzam na godz. 12:42 brak analogu Skrzyczne. Mam pytanie na analogowym k.26 nadaje TVP2. Skąd to idzie?

lubczyk
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2010, o 14:42
Odbiornik: Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Dexana
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa/Wręczyca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: lubczyk »

Częstochowa/Wręczyca

Zablokowany