DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Kafar

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Kafar »

heniek pisze:, Emisja została wznowiona na okres 1 miesiąca. Jeśli nie uda się znaleźć środków na jej dalsze finansowanie - przekaz zostanie wyłączony 2 listopada, a wznowienie nastąpi zgodnie z harmonogramem, tj. w lipcu 2011 roku (o ile nie nastąpią opóźnienia). Sprowadza się to do jednego: jeśli nadawcy nie będą zainteresowani kontynuowaniem i finansowaniem przekazu, to zostanie on wyłączony,,.
Jednym słowem to nadawcy nas olewają - zamiast walczyć o jak największą oglądalność, na każdy z możliwych sposobów dosyłu sygnału, to skupiają się głównie na zarabianiu nie przez oglądalność, a przez zdzieranie pieniędzy za pomocą platform satelitarnych.

Tutaj trzeba twardą ręką - jak najszybciej wyłączyć analog i odciąć od sygnału naziemnego. Niech krzyczą, że to niezgodne z konstytucją, niech ludzie wyjdą na ulice(?), zobaczymy czy wtedy też tak się będą ociągać, czy zaczną uwijać się jak w ukropie, bo się grunt pod nogami będzie palił.
Terapie szokowe są najskuteczniejsze.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: gorki »

Kolego KAFAR myli pan pojecia demokracja a chaos bo niech pan sobie wyobrazi co by sie stalo gdyby bylo tak jak pan mowi.Na wszystko musi byc okres przejsciowy i nikt tego nie przeskoczy.Nie zmusi pan nadawcow zeby tak ot wyjeli z kieszeni grube milony na pokrycie kosztow pracy nadajnikow tudziez ich obslugi i konserwacji. pozdrawiam

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

gorki pisze:Na wszystko musi byc okres przejsciowy i nikt tego nie przeskoczy.Nie zmusi pan nadawcow zeby tak ot wyjeli z kieszeni grube milony na pokrycie kosztow pracy nadajnikow tudziez ich obslugi i konserwacji. pozdrawiam
A ja bym to zrobil inaczej..rozpisac nowy konkurs na koncesje ogólnokrajowe. Kilka (moze z 10 lub wiecej) lat temu gdy rozpisywano pierwszy konkurs nadawcy sie bili o to by miec zasieg ogolnokrajowy (Polsat, Tvn, TV4 i tv Wisla). Ci którzy sie nie zglosza i nie uruchomia przekazu cyfrowego wypadna z rynku naziemnego (nie beda miec np mozliwosci przejscia z sygnalu analogowego na cyfrowy za kilka lat). Ciekawe czy wtedy nadawcy komercyjni byliby tacy twardzi.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: gorki »

To jest swietny pomysl skoncza sie uklady i ukladziki by sie utrzymac na rynku zrobia wszystko. :lol:

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

Jarosław Bałuka pisze:
szogun555 pisze:p.Jarosławie -nie czepiając się faktów,a fakty mówią same przez się-na stronie KRRiT jest jasno zaznaczone że Wisła oraz Sucha Góra będą uruchamiane w 1 etapie,czyli rozumiem też ze z zawartością programową składającą się z 7-miu kanałów.Oczywiście w zatwierdzonym standardzie kompresji MPEG-4!!!Ale EMITEL mając nas serdecznie głęboko nawet nie raczył rozszerzyć zawartości programowej z tych nadajników do wymaganej ilości!!!I co z tego że teraz z wielkiej łaski dalej nadajecie stary zestaw kanałów w NIEDOZWOLONYM NA MOCY USTALEŃ standardzie MPEG-2 !!!A dla przykładu Kraków-którego oficjalnie nie ma w 1 etapie ,ma wznowiony przekaz 1 Multipleksu w MPEG-4.Nie wspominając technicznych możliwości zasięgu nadajnika w Wiśle-okazuje się że jednak Kraków jest pod jakimś względem lepszy od pozostałych -prawnie zatwierdzonych ośrodków nadawczych!!! Czyżby sprawą powinny zająć się odpowiednie instytucje prawne???Bo WEDŁUG MNIE I ZAPEWNE WIELU INNYCH OSÓB NA TYM FORUM -to na pewno coś jest nie tak!pozdrawiam
To na pewno Afera Cyfrowa :geek: Bez CBA się nie obejdzie :)
Hm.. proszę wybaczyć sarkazm, ale już nie bardzo wiem jak odpisywać na tego typu teksty... Dlatego też często wolę nic nie odpisywać, o co dla odmiany pretensje ma Vari...
Witam Panie Jarosławie.
Czy byłby do Pana jakiś kontakt formalny (e-mail +telefon) w sprawach oficjalnych.
Pracujemy w tej samej GK.
A dalej to już na "wewnętrzne konto" = dostępny adres w INTRANECIE GK

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Kolega na pewno się odezwie do Pana, ale chciałem wszystkim przypomnieć, że:
Po pierwsze na forum działają wiadomości prywatne za pomocą których można się kontaktować z dowolnym użytkownikiem.
Po drugie od kilku lat funkcjonuje adres e-mail: dvb-t (małpa) emitel (kropa) pl dzięki któremu można się z nami skontaktować drogą mailową.

cofik

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: cofik »

Witam,

Czy ktoś odbiera sygnał ze Skrzycznego w Będzinie?

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Skrzyczne (k38 mpeg2) od 13:56 nie nadaje

tak samo brak analogowego sygnalu TVPinfo z góry Grojec w Żywcu..poprawka ..jest taki oto obraz na analogu z Grojca (TVPinfo)

Obrazek

wisi tak od 13:56 (jest 16:33)

w tym temacie kilka postów wczesniej (moze wiecej niz kilka) ktos zarzekal sie, że Grojec nie korzysta z cyfrowego mpeg-2 ze Skrzycznego. To jest dowod na to, że jest inaczej. Grojec korzysta bezposrednio z tego sygnalu lub posrednio (moze inny przekaźnik korzysta z cyfrowego sygnalu i przesyla go na Grojec)

KSnakeW

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: KSnakeW »

Witam, jest to mój pierwszy post, i jest spowodowany chęcią dowiedzenia się o to co dzieje się z sygnałem DVB-T ze Skrzycznego. Mianowicie telewizor wykrywa kanał 38 (610MHz) jako aktywny - siła i jakość kanału jest taka jak zawsze, ale nie ma tam żadnej stacji.

PS
W głębi ducha wierzę, że szykuje się pozytywna niespodzianka...

szogun555

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: szogun555 »

nadajnik w Wiśle działa ,przynajmniej przed chwilką włączyłem ALTA i wszystko hula po staremu.pozdrawiam

mirek323f

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mirek323f »

Widocznie coś się dzieje, bo też miałem komunikat "usługa niedostępna" - teraz jest już ok. :)
Natomiast nie wiem co się stało z czeską cyfrową paczką. Jeszcze w wakacje odbierałem CT1,CT24, CT4 i Barrandov TV. Teraz cisza.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

tak, dziala obecnie (czyli stan na 19:30) ale..tak jak pisalem wczesniej ..po poludniu nie bylo sygnalu na zadnym kanale.

Teraz jest paczka 4 kanałów w mpeg-2 z tym ze na TVPinfo z Katowic nie ma dźwieku, tak samo nie ma dźwięku na analogowym TVPinfo w Żywcu.

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: michal77 »

Potwierdzam, wszystko jest po staremu. Może jakaś krótka awaria była?
U mnie jest dźwięk na TVP Info.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

michal77 pisze:U mnie jest dźwięk na TVP Info.
Juz jest, przed kilkunastoma minutami nie bylo.
Moze faktycznie to jakas awaria byla..ja juz liczylem po cichu ze to rozpoczecie procesu przejscia na mpeg4 ;]

romanodepalma

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: romanodepalma »

Planowe opóźnienie DVBT wzrośnie . Zakładając ,że nie wybrano operatora musimy sie liczyć z tym ,że w tym roku raczej Skrzyczne nie wystartuje.Na razie nikt nie zainwestuje w sprzęt,a za jakiś czas warunki na tym obiekcie będą utrudnione.Może na wiosnę Częstochowa wystartuje planowo.Sygnał analogowy odbieram beż problemu , bo Katowice są na samym końcu.

heniek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: heniek »

romanodepalma pisze:Planowe opóźnienie DVBT wzrośnie . Zakładając ,że nie wybrano operatora musimy sie liczyć z tym ,że w tym roku raczej Skrzyczne nie wystartuje.Na razie nikt nie zainwestuje w sprzęt,a za jakiś czas warunki na tym obiekcie będą utrudnione.Może na wiosnę Częstochowa wystartuje planowo.Sygnał analogowy odbieram beż problemu , bo Katowice są na samym końcu.
Była awaria
A jakbym powiedział wspaniałą datę uruchomienia MPEG 4 z nadajnika Wisła \Skrzyczne= 1 styczeń 2010r. Ja już szykuję Imprezę z tej okazji?

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

heniek pisze:A jakbym powiedział wspaniałą datę uruchomienia MPEG 4 z nadajnika Wisła \Skrzyczne= 1 styczeń 2010r. Ja już szykuję Imprezę z tej okazji?
napewno? czy bedzie tez w tychach?

heniek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: heniek »

heniek pisze:napewno? czy bedzie tez w tychach?
Jeżeli ,będzie pełna moc to Tychy odbiorą bez problemu - sygnał dotrze do 5 milionów widzów.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

czyli od 1 styczna 2010?

varicap

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: varicap »

heniek pisze:
romanodepalma pisze:Planowe opóźnienie DVBT wzrośnie . Zakładając ,że nie wybrano operatora musimy sie liczyć z tym ,że w tym roku raczej Skrzyczne nie wystartuje.Na razie nikt nie zainwestuje w sprzęt,a za jakiś czas warunki na tym obiekcie będą utrudnione.Może na wiosnę Częstochowa wystartuje planowo.Sygnał analogowy odbieram beż problemu , bo Katowice są na samym końcu.
Była awaria
A jakbym powiedział wspaniałą datę uruchomienia MPEG 4 z nadajnika Wisła \Skrzyczne= 1 styczeń 2010r. Ja już szykuję Imprezę z tej okazji?
Jak dla nie to możesz podac dowolną datę i nawet być Premierem.
I tak Ci nie uwierzę i dobrze na tym wyjdę (jak zawsze).

"- Powiedzcie mi Dudala jak stoimy z planem.
- No to panie dyrektorze 90 procent....
- Prawdę mi mówcie.
- No to 75...
- Powiedziałem PRAWDĘ !
- Prawdę ? No to któż to może wiedzieć panie dyrektorze..."

Tak działa ten kraj.
Datę to mi możesz podać swojego ślubu (wpadnę złożyć gratulacje na nowej drodze życia).
Ale nie podawaj mi żadnych dat dotyczacych tego Państwa, kimkolwiek byś nie był, bo nie ma na świecie człowieka, nie wyłączając Prezydenta Stanów Zjdnoczonych, który miałby taką władzę aby nad czymkolwiek w naszym kraju zapanować. To jest zywioł i wszelkie daty można sobie wsadzić...
Nasz kraj to jedna wielka improwizacja.
Czasem mistrzowska (1920 rok) czasem klapa (to co widać).
A wypić Twoje zdrowie to owszem - mogę i zaraz.
Zdrowie Wasze (i Emitela) w gradla nasze.
Lud pracujący spożywa luskusowe owoce swojej pracy....ustami swych przestawicieli.
vari

Zablokowany