DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hadam »

Może dla niektórych Kosztowy nie będą potrzebne, ale mnie i wielu innym w mojej okolicy może zakłócić k.41 MUX-3 z Błeszna który nadaje z zawrotną mocą 2 KW, jak Wisła będzie nadawać 50 KW i nie będzie zsynchronizowana z Częstochową w FSN.

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

No teraz ci nie zakłóca? Jeśli tak, to jest szansa, że jednak mux-3 ze skrzycznego ci nie zakłóci.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hadam »

Fakt TVP-2 ze Skrzycznego nie zakłóca (skutecznie), chociaż kiedy jest konserwacja w Wiśle to jest lepiej tzn. nie ma błędów i nie szatkuje wcale, a kiedy Wisłę przełączyli z kanału 62 na 55 to u mnie zaczął odbierać MUX-1 na 62 kanale ze Świętego Krzyża i to tyłem anteny, wcześniej było to nie możliwe.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

krzysztof pisze:Jeszcze chyba trzeba mieć pozwolenie od UKE na nowy kanał, w dodatku inne niż docelowe, bo docelowo będize charakterystyka kierunkowa (poprawcie mnie jeżeli się mylę).
UKE to najmniejszy problem. Skoro moc jest 2,5 kW to jaki problem z charakterystyką ???
Przecież kanał 41 jest docelowy a 51 tymczasowy i kolidujący z czeskim Praded-em !!!

krzysztof
Posty: 31
Rejestracja: 12 października 2012, o 20:22
Odbiornik: Samsung
Instalacja antenowa: Zasilacz PWA-40 (20dB)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: krzysztof »

Na tym forum znalazłem informację o charakterystyce dla k41 (chociaż wydaje się być mało prawdopodobna): http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 41#p143988

Jeżeli to jest prawda, to dookólnie nie można na tym kanale nadać więcej niż 1,25kW. Przy takiej mocy i tak lepiej będziesz odbierał Skrzyczne.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

Na tym systemie nie da się nadawać dookólnie. Ten system antenowy nie ma anten na wschód więc stąd takie wytłumienia. Teoretycznie obszar który nie jest pokryty z Kosztów, będzie miał sygnał ze Skrzycznego. Dookólnie można nadawać z systemu głównego i tak nadawany jest mux2.

krzysztof
Posty: 31
Rejestracja: 12 października 2012, o 20:22
Odbiornik: Samsung
Instalacja antenowa: Zasilacz PWA-40 (20dB)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: krzysztof »

@kb997 - skąd ta informacja że Kosztowy nie mają anteny dookólnej. Tylko przez chwilę MUX 1 nadawał na antenie kierunkowej zawieszonej poniżej anteny szczytowej z mocą 100kW. Obecnie wszystkie MUXy i analogi idą z anteny dookólnej - szczytowej. W przyszłości prawdopodobnie będzie ona wymieniona na kierunkową, ale to dopiero po wyłączeniu analogu w Katowicach.

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

Ciekawe jaka będzie charakterystyka nadawania Skrzycznego k. 41. Czyżby taka sama jak z analogu k. 41? Bo ostatnio coś mówiono o przywiezieniu anteny do mux-3 na Skrzyczne.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

Anteny z których nadawano mux1 z mocą 100kW zostały zamontowane tuż poniżej szczytowej i to te anteny pasują do charakterystyki wytłumień które przytoczyłeś. Nie jest to tania rzecz i nie sądzę by Emitel miał ich nie wykorzystywać do emisji tego co ma być nadawane z taką charakterystyką a że są odrobinę niżej, cóż, nie wydaje mi się aby to miało specjalny wpływ na zasięg.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

No to chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby Mux-3 z Katowic tez przełączyć na 41 kanał. jak nie ze szczytowej to z tej kierunkowej. Mocy na razie nie muszą zwiększać ale niech już zmienią ten nieszczęsny 51 kanał !!! A zmiana kanału to chyba naciśnięcie kilku przycisków na panelu nadajnika. W sumie to wątek o Skrzycznem.

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

No właśnie że nie kilka kliknięć, bo trzeba zamiast info kraków dać info katowice! No i zsynchronizować sygnał ze skrzycznem i także z częstochową. A to oznacza, że także w częstochowie należałoby zmienić skład mux-3.
Poza tym i tak będziesz w zasięgu mux-3 ze skrzycznego, więc katowicami się nie martw.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

Co za problem. Skoro jest nadajnik w Katowicach to czas przełączyć Info na Katowice , a po drugie co ma Częstochowa do Krakowa , nawet dawne województwa nie graniczyły ze sobą. Bliżej już im do Opola czy Kielc bo z nimi graniczyło dawne woj. Częstochowskie a teraz do Łódzkiego. Trzeba zrobić porządek w końcu a nie trwać w rozwiązaniach tymczasowych. Kanał 41 będzie wolny to trzeba go wykorzystać. A co w Częstochowie Mux-3 ma tak doskonałe pokrycie tymi 2 kW z Błeszna ??? Też Skrzyczne załatwi sprawę ???

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

W Częstochowie mux3 nadawany jest na kanale 41 a więc docelowym tylko jego moc jest znikoma. Problem w tym, że w mux3 wersja TVP Info to dodatkowa i np z Katowic jest info Kraków. Teraz po zmianie kanału na docelowy w Katowicach, uruchomieniu ze Skrzycznego i przemienników oraz w Częstochowie trzeba wszedzie dać Katowicką wersję lokalną TVP Info. Co zaś tyczy się "załatwienia sprawy" w Częstochowie przez Skrzyczne to nie chodzi o zasięg i moc a o SFN i synchronizację tych trzech nadajników tak aby się nie zakłócały. Nie wiem czy w bliższej lub dalszej okolicy Częstochowy jest coś na kanale 41. Jeśli nie to nie ma problemu aby uruchomić mux3 na docelowej mocy a co za tym idzie pewnie z Wręczycy zamiast z Błeszna.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

Najbliżej jest: kanał 41 TVP 1 Przedbórz ul. Radomszczańska 0,030 H D oraz Starachowice i Bydgoszcz/Trzeciewiec. Reszta daleko.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hol2 »

:lol: Dopiero się dzisiaj zorientowałem, ze MUX1 idzie ze Skrzyczne i z Katowic na kanale 55 i z mocą 100kW synchronicznie (wg www.dvbtmap.eu). Już dawno pisałem na tym forum, że tak powinni byli zrobić, ale ofuknięto mnie, ze to za daleko są nadajniki, żeby działać synchronicznie, widać jednak dało się zrobić. Podobnie być powinno z MUX2, MUX3. Rzeczywiście zauważyłem w lutym, że na kanale 62 już nic nie ma, MUX1 zniknął, wiec odbiór całkowicie przestawiłem na Katowice Kosztowy anteny na zachód u mnie, ale te anteny na południowy zachód na Wisłę i Czechy Łysa Hora MUX1 Czeski k.54 i Mux2 Czeski k.37, też odbierały MUX1 polski k. 55 silnie, myślałem że to z Katowic, ale widać to ze Skrzycznego MUX1 k.55 synchronicznie z Katowicami Kosztowy (koło Mysłowic) kanał tez 55 i też 100KW. :D

Idzie jedno i drugie, ale żeby odbierać MUX2 i MUX3 to pozostają mi nadal Katowice Kosztowy k. 49 MUX2 moc 63 kW i k. 51 MUX3 moc ok 10kW. Ze Skrzyczne idzie ten kanał 38 MUX2 ale słabo, może na kanale 41 jak włączą pójdzie lepiej. Tak się zastanawiam że jak na kanale 55 Skrzyczne nadaje z mocą 100KW z anteny zapewne kierunkowej, ale mimo wszystko moc swoje robi wiec przypuszczam, ze Czesi niedaleko od Skrzyczne nie maja problemów z odbiorem MUX1 polskiego ze Skrzyczne teraz ? W odróżnieniu od Polaków co żeby odbierać MUX1 i MUX2 czeski muszą mieć dobre anteny jak ja gdzieś dalej, ale też idzie dobrze. Niestety zasięg MUX1 ze Skrzyczne nie wyświetla mi się na http://www.dvbtmap.eu ale kanały i parametry dla MUX1, MUX2, MUX3, MUX4 oraz MUX TVN HD testowy są tam już podane :oops: .

Z Krakowa w domu nie odbieram nic, za góra jestem od granic miasta 15 km (Gmina Zabierzów, koło Krzeszowic).

Natomiast na przenośnym sprzęcie odbiornik cyfrowy Polsatu z Biedronki za 99zl i małym telewizorze LCD z Tesco :lol: w biurze, oraz antenie pokojowej ze wzmacniaczem w Krakowie, odebrałem wszystkie MUX1 k.25, MUX2 k.64, MUX3 k.48 z Krakowa oraz super silny sygnał z Kopca Kościuszki MUX4 k. 46 Cyfrowy Polsat kodowany, ale oni dają na 12 miesięcy oglądanie za darmo bez umowy, te kilka programów TV i kilka radia, jak się kupi ten odbiornik DVB-T z Biedronki (ten odbiornik może odbierać telewizje mobilna mniejszej rozdzielczości. Ma system Irdeto bez kartowa, to znaczy do danego nr urządzenia co się podaje przez telefon włączają uprawnienia). Później po 12 miesiącach można płacić abonament kilkanaście zł na miesiąc lub nie i odbierać tylko programy niekodowane. Tak że działało to pięknie :P w Krakowie nawet na antenie pokojowej, a sam MUX4 nawet antenie wbudowanej wewnętrznej w tym odbiorniku THD1000 (ten odbiornik ma antenę wewnętrzną wbudowaną, oraz dwa niezależne wejścia ANT1 i ANT2 na anteny zewnętrzne np jak dla mnie jedna na Katowice, druga na Skrzyczne i Czechy, lub też można jedna antena na Skrzyczne i Czechy a druga na MUX4 mobilny polaryzacja pionowa k.44, 46, 31 itp). Niestety żeby coś nagrywać to trzeba mieć specjalny dysk zewnętrzny od Polsatu, na zwykłym pen drive takim czy innym się nie da nic nagrać i to jest wada tego odbiornika, chyba żeby zmienić jakieś inne pirackie oprogramowanie? Ten odbiornik podłączony do Internetu daje możliwość oglądania treści z Ipla, oraz automatycznego aktualizowania oprogramowania przez Internet lub USB, może dalej coś tam jeszcze podłączą. W domu mi odbiera MUX1, MUX2, MUX3 z Katowic lub Skrzyczne, oraz MUX1 i MUX2 z Czech, ale mobilnego kanału 44 z rejonu Sląska, czy 46 z Krakowa czy 31 z okolic Bielska nie ma nic! Spróbuje jeszcze antenę na polaryzacji pionowej bo MUX4 idzie w polaryzacji pionowej. A Polsat podaje ze tu w domu mam zasięg, podobnie jak ze niby tu jest LTE i tez nie ma, tak robią chyba dla celów marketingowych ;) .

Do nagrywania dobrze się u mnie nadaje odbiornik DVB-T Strong SRT 8110 kiedyś z Tesco za 130zł, ale bardzo dobry sąsiedzi też go maja i chwala, pliki wyciągnięte na pen drive łatwo obrobię na programie Any Aver Converter 5,do plików mp4 HD co działają mi na wszystkim (telewizory, odtwarzacze HD, tablety, smartfony i oczywiście komputery), można też prze konwertować do starszych mpg i wtedy idzie to także na starych odtwarzaczach DVD. Na niektórych urządzeniach (tabletach, odtwarzaczach HD Blue Ray) nawet bez prze konwertowania te pliki nagrane w DVB-T Strong też idą, lub trzeba dopisać na komputerze do pliku rozszerzenie mp4 na siłę i odtwarzacze HD Blue Ray, też je rozpoznają i odtwarzają. Odbiornik ten też odtwarza bez problemów, zdjęcia jako pokazy, jpg, muzykę mp3 i inne formaty, video co nagra i też inne co są nagrane np z kamerki czy komputera np pliki mpg, mp4 HD, a nawet AVCHD z kamerki bez obróbki. Odbiera tez wszystkie MUX1,2,3, polskie i MUX1,2 czeskie, mobilną TV nie próbowałem ale chyba nie odbiera, zresztą cyfrowy polsat i tak jest zakodowany wiec i tak byłoby nic z tego, chyba że tak jak na Tablecie Casius MediaTecha lub na komputerze z DVB-T Mediatecha wyświetla się w Krakowie, że odebrał kilka programów mobilnych i nie da się oglądać bo są zakodowane.

No to czekam na następne zmiany w szczególności jak najszybsze wyłączenie analogów, nadawanie z dużą mocą wszystkich MUX1. MUX2, MUX3 polskich z Skrzyczne, Krakowa i Katowic, oraz więcej tych mobilnych przekaźników MUX4 między Krakowem i Katowicami. Podobnie dla Czech mam nadzieję ze zajda jakieś zmiany na lepsze i np MUX3 będzie można odbierać u mnie też z Lysa Hory. Ale podstawa to zwolnić częstotliwości i wyłączyć analogi. Tutaj sąsiedzi już w 95% maja odbiorniki DVB-T w TV lub przystawki, wiec po co to nadawać? Za dużo pieniędzy maja na nadawanie czy co, marnotrawiąc przy tym megawaty mocy?! 8-) :?: :lol: Pozdrawiam życzę dobrych odbiorów, także ze Słowacji co ma wybitnie małe moce nadawania i polaryzacje pionową :D
Ostatnio zmieniony 10 marca 2013, o 15:09 przez hol2, łącznie zmieniany 1 raz.

Markus29
Posty: 68
Rejestracja: 17 listopada 2012, o 16:06
Odbiornik: Panasonic
Instalacja antenowa: ATX-107 kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy Kraków/ChorągwicaOpole

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Markus29 »

moim zdaniem, w całym województwie powinni w mux3 pozostawić TVP INFO Kraków zarówno Skrzyczne/Kosztowy/Błeszno i zwiększyć moc odpowiednio do 50 kW Skrzyczne, 100 kW Kosztowy i 80 kW Błeszno/Wręczyca aż do czasu uruchomienia całego pakietu TVP.
Podobne rozwiązanie zastosowano na Pomorzu gdzie w Gdańsku z mux3 z mocą 100 kW leci TVP INFO Olsztyn, a stacje doświetlające np. Wejherowo, Gdynia, Szymbark oglądają w mux 3 właśnie TVP INFO Olsztyn a tradycyjnie w MUX1 TVP INFO Gdańsk.
Proste i bezproblemowe rozwiązanie, według mnie fajnie gdyby pozostawiono na stałe po 2 TVP INFO.
Na Węgrzech jest znacznie więcej programów w poszczególnych MUXACH. Przykładowo nad Balatonem popularnym regonie turystycznym w Siófok znajdziemy w MUX "A" 4 programy, ale już w MUX "B" programów już jest 13, a w MUX "C" czyste szaleństwo 15 programów nadawanych cyfrowo. Polskie MUXy wyglądają przy naszych bratankach wyjątkowo skromnie.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: marcin6660 »

W sumie Markus29 masz racje bo zarówno w Mux-1 jak i Mux-3 będzie zdublowane TVP Info Katowice. Ale jak gapfiller-y mają być zasilane sygnałem ze Skrzycznego to w Mux-3 muszą być Katowice , tak więc Mux-1 można by puścić Krakowski. Odpal na kompie TVP Stream i masz dostęp do wszystkich 16 TVP Info.

Włodek czeski
Posty: 10
Rejestracja: 8 marca 2013, o 14:20
Odbiornik: (GoSat 8080 Combo)
Instalacja antenowa: 2 panelowe z dyrektorami PL, 1 panelowa CZ, wzm. AB010 Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra, Černá Hora_CZ

Pytania z Czech o szczegóły - Skrzyczna

Post autor: Włodek czeski »

Dzień dobry,
chciałbym zapytać Emitela ws. nadajnika Wisła/Skrzyczne:
1) muks 3 kanał 41: Jest już diagram promieniowania anten? Będzie takim jak na k55 podano w Wykazie Zezwoleń.....UKE, lub tu będą jakieś zmiany? (Bo na k55 to nie źle, na azymutach 240°-150° do Czech lub Słowacji promieniuje 10 kW - taka moc i mimo stłumienie promieniowania do Czech/Słowacji wydaje sygnał w dużo miejscowościach "zdolny do opracowania"
2) Jest już ustałony termin włączenia ostatecznego kanału 58 dla muksu 2? Co tu powoduje spóźnienie startu? Będzie tu diagram identycznsy jak na k55 lub tu wystąpią jakież zmniany?
Z góry dziękuję za podanie danych i pozdrawiam
:D Włodek czeski

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

No musi być właśnie Info Katowice ze Skrzycznego, bo ludzie korzystający wyłącznie z przemienników będą mieli możliwość oglądania tylko jednej wersji Info, czyli Katowice. Natomiast na Mux-1 nikt nie puści info kraków, bo to wymagałoby znowu synchronizacji z Kosztowami, już nie wspominając o tym, że zasięg Mux-1 jest ogólnopolski, a więc musi w nim być nadawana główna wersja Info.

A co do przenosin na k.41, to nikt sie raczej teraz nie będzie bawił w synchronizację Błeszna, bo przecież docelowym obiektem dla Mux-3 będzie Wręczyca. No chyba, że z Błeszna też się zdecydują dokryć sygnał.

Z Błeszna idzie Info Łódź na Mux-3.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: Pytania z Czech o szczegóły - Skrzyczna

Post autor: a.d. »

Włodek czeski pisze:1) muks 3 kanał 41: Jest już diagram promieniowania anten? Będzie takim jak na k55 podano w Wykazie Zezwoleń.....UKE, lub tu będą jakieś zmiany? (Bo na k55 to nie źle, na azymutach 240°-150° do Czech lub Słowacji promieniuje 10 kW - taka moc i mimo stłumienie promieniowania do Czech/Słowacji wydaje sygnał w dużo miejscowościach "zdolny do opracowania"
2) Jest już ustałony termin włączenia ostatecznego kanału 58 dla muksu 2? Co tu powoduje spóźnienie startu? Będzie tu diagram identycznsy jak na k55 lub tu wystąpią jakież zmniany?
  • Moce w KW Mux-1 po wytłumieniu na azymut Czeskiej Republiki(240-290°) są TUTAJ
  • W przypadku Mux-2 na K58 100KW D emisja bedzie prowadzona z tego samego syst. ant.(AS) z ktorego obecnie jest nadawany Mux-1(wytłumienia na poszczeg. stopnie mogą byc dla K58 o 1-2dB wieksze niż to ma miejsce przy emisji na K55).
  • Pierwotnie pozwolenie Mux-3 K41 50KW opiewało na emisje z zastepczego syst. antenowego z innymi wartosciami wytłumien, ale po przeprowadzeniu dalszych koordynacji z sąsiednimi krajami emisja w K41 prawdopodobnie też bedzie prowadzona z głownego systemu antenowego z poziomem wytłumien nieco niższym niż to ma miejsce w przypadku emisji na K55.

Zablokowany