DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

szkoda, ze nie zmienia kata jutro, podczas konserwacji mux 2 :? :? :?

edit na dzien 31 maja.

dlaczego nie ma mux 3, przeciez konserwowany jest mux 2

vfolej

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: vfolej »

no i po konserwacji jak było tak jest :lol: :lol:

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

no, szkoda.

remek30

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: remek30 »

vfolej pisze:no i po konserwacji jak było tak jest :lol: :lol:
a czego się spodziewać - to tylko nasz kraj jest taki beznadziejny.Czesi nadają po 100KW lub 25KW czasem 10KW a nam się serwuje 1,25KW - śmiechu warte. Szkoda gadać.

vfolej

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: vfolej »

remek30 pisze:
vfolej pisze:no i po konserwacji jak było tak jest :lol: :lol:
a czego się spodziewać - to tylko nasz kraj jest taki beznadziejny.Czesi nadają po 100KW lub 25KW czasem 10KW a nam się serwuje 1,25KW - śmiechu warte. Szkoda gadać.
no czego nawet zmiana fec z 3/4 na 2/3 chyba pomoże

brzeg

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: brzeg »

Normalnie śmiech na sali u mnie DVB-T bez zmian , ale analogi polepszyły się.Ciekawe czy będzie jakieś wytłumaczenie czemu nie podniosą do 5Kw, ja myślę że Skrzyczne zakłóca Indyjski nadajnik :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: blockbuster »

brzeg pisze:Ciekawe czy będzie jakieś wytłumaczenie czemu nie podniosą do 5Kw, ja myślę że Skrzyczne zakłóca Indyjski nadajnik :lol: :lol: :lol:
UKE nie wyda pozwolenia na nadawanie z większą mocą z powodu nadajników słowackich na k38

Cytat z UKE:
"Niestety kolizyjne "z Wisłą" słowackie stacje retransmisyjne w kanale TV nr 38 nadal funkcjonują, więc ze zwiększeniem mocy naszego nadajnika może być kłopot.
Spróbujemy jednakże przekonań Czechów aby zastosowali dla swoich stacji w kanale TV nr 37 tzw. krytyczną maskę widmową (obwiednię sygnału w dziedzinie częstotliwości), co powinno zmniejszyć zakłócenia sąsiedniokanałowe."

A te 3 słowackie nadajniki (nie wiem czy chodzi o jakiś jeden konkretny czy o wszystkie)
Fiľakovo Ul. 1. mája - OD, 197 + 30 m 0,02 kW TV Joj
Nižná Slaná Čertov chrbát - TVp, 500 + 30 m 0,03 kW TV Joj
Uhrovec Hradište - Ploštiny, 275 + 60 m 5,0 kW TV Joj
mają nadawać według planu do grudnia 2012 roku

brzeg

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: brzeg »

blockbuster pisze:
brzeg pisze:Ciekawe czy będzie jakieś wytłumaczenie czemu nie podniosą do 5Kw, ja myślę że Skrzyczne zakłóca Indyjski nadajnik :lol: :lol: :lol:
UKE nie wyda pozwolenia na nadawanie z większą mocą z powodu nadajników słowackich na k38

Cytat z UKE:
"Niestety kolizyjne "z Wisłą" słowackie stacje retransmisyjne w kanale TV nr 38 nadal funkcjonują, więc ze zwiększeniem mocy naszego nadajnika może być kłopot.
Spróbujemy jednakże przekonań Czechów aby zastosowali dla swoich stacji w kanale TV nr 37 tzw. krytyczną maskę widmową (obwiednię sygnału w dziedzinie częstotliwości), co powinno zmniejszyć zakłócenia sąsiedniokanałowe."

A te 3 słowackie nadajniki (nie wiem czy chodzi o jakiś jeden konkretny czy o wszystkie)
Fiľakovo Ul. 1. mája - OD, 197 + 30 m 0,02 kW TV Joj
Nižná Slaná Čertov chrbát - TVp, 500 + 30 m 0,03 kW TV Joj
Uhrovec Hradište - Ploštiny, 275 + 60 m 5,0 kW TV Joj
mają nadawać według planu do grudnia 2012 roku
Blockbuster ja to wiem, ale nadawają o bardzo niskiej sile nadawania a Skrzyczne 1,25Kw. Gdy Skrzyczne podniosło chociaż na 2 czy 3 KW i ograniczyli na minimum nadawanie w kierunku południowym to już by coś dało.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: @GUTEK@ »

Gratulacje dla Emitela!

Po dzisiejszych pracach serwisowych sygnał mux2 spadł u mnie z 60% do 51% i praktycznie już się nie da oglądać. Nawet w tej chwili są zacięcia i sygnał 51%, zawsze o tej porze zawsze miałem odbiór stabilny praktycznie bez zakłóceń.

Dla przypomnienia przed wymianą żaróweczek w dniu 27.04.2011 miałem 68%.

Tak więc zostałem jakieś 1,5 miesiąca bez DVB-T do czasu uruchomienia nadajnika z Katowic.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: blockbuster »

brzeg pisze:
blockbuster pisze:
brzeg pisze:Ciekawe czy będzie jakieś wytłumaczenie czemu nie podniosą do 5Kw, ja myślę że Skrzyczne zakłóca Indyjski nadajnik :lol: :lol: :lol:
UKE nie wyda pozwolenia na nadawanie z większą mocą z powodu nadajników słowackich na k38

Cytat z UKE:
"Niestety kolizyjne "z Wisłą" słowackie stacje retransmisyjne w kanale TV nr 38 nadal funkcjonują, więc ze zwiększeniem mocy naszego nadajnika może być kłopot.
Spróbujemy jednakże przekonań Czechów aby zastosowali dla swoich stacji w kanale TV nr 37 tzw. krytyczną maskę widmową (obwiednię sygnału w dziedzinie częstotliwości), co powinno zmniejszyć zakłócenia sąsiedniokanałowe."

A te 3 słowackie nadajniki (nie wiem czy chodzi o jakiś jeden konkretny czy o wszystkie)
Fiľakovo Ul. 1. mája - OD, 197 + 30 m 0,02 kW TV Joj
Nižná Slaná Čertov chrbát - TVp, 500 + 30 m 0,03 kW TV Joj
Uhrovec Hradište - Ploštiny, 275 + 60 m 5,0 kW TV Joj
mają nadawać według planu do grudnia 2012 roku
Blockbuster ja to wiem, ale nadawają o bardzo niskiej sile nadawania a Skrzyczne 1,25Kw. Gdy Skrzyczne podniosło chociaż na 2 czy 3 KW i ograniczyli na minimum nadawanie w kierunku południowym to już by coś dało.
Ja także zdaję sobie doskonale z tego sprawę. Też mnie dziwi taka postawa UKE ale co można poradzić jak "urząd nie może" bo jest obwarowany umowami międzypaństwowymi.

Maxx@
Posty: 16
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 00:18
Odbiornik: VU+ Ultimo
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy - Wisła Skrzyczne

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Maxx@ »

Witam
Śmieszne jest to że dzisiaj udało mi się odebrać bokiem anteny ustawionej na Skrzyczne DVB-T z Częstochowy K-39 z taką samą siłą sygnału oraz jakością co K-38 z ze Skrzycznego (Sygnał 80 , Jakość 79).Przecież to ten sam Mux-2 a róznica kolosalna w odbiorze . Sygnał z Częstochowy jest stabilny zero zacięć po prostu ideał !! :o w tym samym czasie Skrzyczne strasznie się CIEŁO . Coś jest jednak nie tak z tym nadajnikiem w Wiśle :(
Pozdrawiam

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcin6660 »

Ja mam 19 elementową antenę ustawioną na Skrzyczne i sygnał jest ale słaby. Tyłem anteny odbieram Wręczycę i jest prawie Full.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

Ja mam 80 km do Skrzycznego, z anteną ustawioną na Lysą Hore i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, aby sygnał MUX2 k38 mi przyciął. Moc i jakość jest zawsze na bardzo wysokim, stabilnym poziomie.

yoyo

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: yoyo »

igorlan pisze:Ja mam 80 km do Skrzycznego, z anteną ustawioną na Lysą Hore i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, aby sygnał MUX2 k38 mi przyciął. Moc i jakość jest zawsze na bardzo wysokim, stabilnym poziomie.
E tam marudzicie. Ja mam 16km do Skrzycznego i ciężko mi mux2 stabilnie odebrać ;)
Jakość 100%, ale spada co 2-3 minuty do 0% ze względu na jakieś zakłócenie na trasie sygnału i nic można z tym zrobić.

goldfinger

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: goldfinger »

igorlan pisze:Ja mam 80 km do Skrzycznego, z anteną ustawioną na Lysą Hore i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, aby sygnał MUX2 k38 mi przyciął. Moc i jakość jest zawsze na bardzo wysokim, stabilnym poziomie.
Z całym szacunkiem, i nie żebym sie czepiał, ale nie każdy ma ochotę, możliwości i predyspozycje aby bawić się w specjalne konstruowanie i przerabianie anten, lub kupowanie nie wiadomo czego i za ile, żeby zobaczyć to, co dotychczas oglądał w niezłej jakości analogu na siatce z targowiska kupionej za 50zł razem z 10m kabla.
Nie o to chodziło przecież chyba przy wprowadzaniu DVB-T, ba, mówiono nawet o tym że odbiór będzie łatwiejszy i... lepszy na tym co ma się na dachu.
Tymczasem okazuje się jednak ze albo mocniejszy nadajnik na sąsiednim (!) kanale przeszkadza, albo odbiór pogarsza się gdyż zaczęły bzykać pszczoły bo idzie wiosna i na drzewach pojawiły się liście. Przecież tego w przypadku odbioru analogowego nie było!

A co sie tyczy jakiś tam zakłóceń słowackich nadajników o mocach porównywalnych z nadajnikami lokalnych sieci wi-fi o których mowa była wcześniej, to ja się pytam dlaczego UKE nie zainteresuje się tym, że np. w rejonie Wodzisławia Śl., i generalnie całego południa i strefy przygranicznej nie da się poprawnie odebrać większości polskich stacji radiowych FM, bo wszedzie albo "czesky rozhlas" w krystalicznie czystej jakości, albo jeszcze inne stacje południowych sąsiadów nadających na samej granicy z mocami kilkudzisieciu kW z dobrych lokalizacji, natomiast nasi z mocą pojedynczych kW, lub nawet ułamkami tych mocy chowają się gdzies w krzakach "bo nie mogą więcej" gdyż mieliby "kolizję", przez co aby odebrać czeskie stacje wystarczy 10cm momentki, natomiast żeby mieć "naszych" tzreba pogodzić się z zaszumionym odbiorem, albo słuchaniem programu "lecącego w tle".
Jakoś czesi koliduja ze wszystkimi i sie nikt nie przejmuje...
Tak było z TVN z Katowic na k.34 i swego czasu z TVP3 Katowice nadającym w pasmie VHF na k.05, gdzie skutecznie poprawny odbiór uniemożliwiała TV Nova...

Szkoda gadać...

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

goldfinger pisze: Z całym szacunkiem, i nie żebym sie czepiał, ale nie każdy ma ochotę, możliwości i predyspozycje aby bawić się w specjalne konstruowanie i przerabianie anten, lub kupowanie nie wiadomo czego i za ile, żeby zobaczyć to, co dotychczas oglądał w niezłej jakości analogu na siatce z targowiska kupionej za 50zł razem z 10m kabla.
..
I właśnie to mam na myśli, Na Skrzyczne mam oddzielnego TriDigit'a z LNA-177 i sygnał na obu muxach mam równie silny i niezawodny. Bynajmniej nie miałem na mysli mojego ATXa tylko zwykłą, fabryczną antenę.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

m
goldfinger pisze:Nie o to chodziło przecież chyba przy wprowadzaniu DVB-T, ba, mówiono nawet o tym że odbiór będzie łatwiejszy i... lepszy na tym co ma się na dachu.
Tymczasem okazuje się jednak ze albo mocniejszy nadajnik na sąsiednim (!) kanale przeszkadza, albo odbiór pogarsza się gdyż zaczęły bzykać pszczoły bo idzie wiosna i na drzewach pojawiły się liście. Przecież tego w przypadku odbioru analogowego nie było!
mysle ze jak za 1,5 m-ca wł kosztowy i opole to zmienisz zdanie- bedziesz miał b silny sygnał z min dwóch lokalizacji i się nim znudzisz...

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: blockbuster »

igorlan pisze:
goldfinger pisze: Z całym szacunkiem, i nie żebym sie czepiał, ale nie każdy ma ochotę, możliwości i predyspozycje aby bawić się w specjalne konstruowanie i przerabianie anten, lub kupowanie nie wiadomo czego i za ile, żeby zobaczyć to, co dotychczas oglądał w niezłej jakości analogu na siatce z targowiska kupionej za 50zł razem z 10m kabla.
..
I właśnie to mam na myśli, Na Skrzyczne mam oddzielnego TriDigit'a z LNA-177 i sygnał na obu muxach mam równie silny i niezawodny. Bynajmniej nie miałem na mysli mojego ATXa tylko zwykłą, fabryczną antenę.
No ale w kierunku Krakowa sygnał z LH jest nieźle tłumiony i może w tym tkwi różnica na plus w odbiorze Skrzycznego 8-)

_chris_

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: _chris_ »

blockbuster pisze:No ale w kierunku Krakowa sygnał z LH jest nieźle tłumiony i może w tym tkwi różnica na plus w odbiorze Skrzycznego 8-)
też bym tak powiedział.

kbssilesia

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: kbssilesia »

u mnie z odbiorem ze Skrzycznego nie ma najmniejszych problemów. Mux 2 odbieram z siłą 80% i jakością 100% a Mux3 z siłą 80% i jakością 90-100% ;)

Zablokowany