DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

A czy ktoś może potwierdzić sygnał mux2 w okolicach zabłocia?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

RTL!!!

mbux

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mbux »

Czy u was jest stabilny odbior Mux1 ze Skrzycznego? U mnie w Gliwicach strasznie tnie (duze skoki jakosci miedzy 50 a 95%), antene mam skierowana na Skrzyczne, czeski mux i Kosztowy odbiera bez problemow.

malkontent

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: malkontent »

mbux pisze:...strasznie tnie...
U mnie 16 km od wisły od czasu załączenia tej petardy o mocy 25 tysięcy watów [25 kw] odbiór MUX1 ze skrzycznego ani drgnął i nie nawet nie ma zamiaru drgnąć choćby ze 100% do 99% 8-)

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

mbux pisze:Czy u was jest stabilny odbior Mux1 ze Skrzycznego? U mnie w Gliwicach strasznie tnie (duze skoki jakosci miedzy 50 a 95%), antene mam skierowana na Skrzyczne, czeski mux i Kosztowy odbiera bez problemow.
U mnie akurat MUX1 podczas strzałów szedł dobrze nie to co reszta.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: DVB-T/S »

Pasy łowickie nadal są.

rysiek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: rysiek »

Dalej nie odbieram MUX2 - antena widzi Skrzyczne i nadajnik (balkon na zachód). Ustawiona stabilnie, choć nie idealnie ukierunkowana w pionie. Ostatnio zamiast w Total Media (sygnał = 2kreski) - odpaliłem przez Splash Lite by sprawdzić dokładniej siłę i jakość sygnału: 55% i 20%. Jeszcze tydzień temu było 100% i 55%..

Co powinienem jeszcze sprawdzić lub zmienić by poprawić odbiór i widzieć MUX2? Warunki mam przecież dobre :(

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

rysiek pisze:edit
Jaki masz wzmacniacz ?

Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

Andrea

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrea »

Witam w nowym roku :)
Muszę przyznać,że nie najlepiej się zaczęło dla mojego DVB-T,ponieważ zniknęły mi od wczoraj czeskie kanały 36, 37, 54 i w ogóle same niskie moce innych np.na 62 jakość sygnału 20% do 30% ogólnie tnie. Co może być przyczyną,ja jestem z Oświęcimia i antenę mam na Skrzyczne od początku i było zawsze ok.

zenit
Posty: 47
Rejestracja: 11 października 2011, o 19:39
Instalacja antenowa: Ant. LOG 2-69 ustawiona na NE; wzmacniacz APL-103 10-14dB; przewód Televes, 20m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice*Kosztowy*

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: zenit »

brzeg pisze:
rysiek pisze:Dalej nie odbieram MUX2 - antena widzi Skrzyczne i nadajnik (balkon na zachód). Ustawiona stabilnie, choć nie idealnie ukierunkowana w pionie. Ostatnio zamiast w Total Media (sygnał = 2kreski) - odpaliłem przez Splash Lite by sprawdzić dokładniej siłę i jakość sygnału: 55% i 20%. Jeszcze tydzień temu było 100% i 55%..

Co powinienem jeszcze sprawdzić lub zmienić by poprawić odbiór i widzieć MUX2? Warunki mam przecież dobre :(
Jaki masz wzmacniacz ?
Niemożliwe, przy takich warunkach żebyś miał taki sygnał. Na 95% wina leży w twoim sprzęcie odbiorczym. Po pierwsze-masz dobra antenę, o niezłym zysku i na dodatek w bliskiej odległości widzisz RTON. Stosowanie wzmacniacza jest absolutnie niewskazane, a już na pewno nie "płytek" z cudownym wzmocnieniem.
Sprawdź dobrze zawartość puszki, zdemontuj wzmacniacz jak jest i zastąp go symetryzatorem. Do puszki mogła dostać się woda, podobnie jak do popękanego przewodu, przyszedł mróz rozsadził i sygnał zniknął....

rysiek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: rysiek »

Nie mam wzmacniacza, tylko symetryzator. Kabel ekranowany ok 4m. Nic nie zmieniałem - poza softwarem (Splash) i od tego dnia są problemy. Mam nadzieję, że to nie kwestia samego symetryzatora..

Mux2 ustawiałem ręcznie na ok 610 Mhz i ruszając anteną - uzyskałem max 55% i 0% - a ponieważ sygnał jest dość słaby, trudno o dobry wynik - nie mniej, przecież widzę z balkonu nieodległy nadajnik.. :/

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: DVB-T/S »

Jak nieodległy to masz góra kilka km.
Mi raz na 150km z tego nadajnika wczytała się lista kanałów ;)

Sprawdź wszystkie połączenia bo cudów nie ma.

rysole56
Posty: 43
Rejestracja: 11 września 2011, o 12:31
Odbiornik: Samsung 37;
LG 22
Instalacja antenowa: Trdigit Dipol +Siatka zmodernizowana + SWA 6000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła- Kosztowy-Chorąwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: rysole56 »

Potwierdzam sugestię mojego kolegi powyżej ,polecam spójrz na mapę, tu link:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html
Ja mam do tej stacji około 90km.
Przy takiej lokalizacji i parametrach sygnału jak z mapy ( o których ja kiedyś marzyłem ), a obecnie bardzo stabilnie odbieram Wisłę bardzo dobrze i stabilnie (nawet ciut lepiej niż mocniejszy mux 2 Katowic (Mysłowice- Kosztowy). Spokojnie sprawdź i ustaw antenę na nadajnik a odbiór powinien być 100/100 procent.

DVB-T Odbiorca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: DVB-T Odbiorca »

rysole56 pisze:odbiór powinien być 100/100 procent.
Ale zauważcie że kolega pisze o MUX2 ze Skrzycznego a z tym róznie bywa, moc śmieszna i trzeba poczekać aż docelowo ten mux2 będzie miał 30kw, w warunkach miejskich szczególnie w Żywcu może być utrapieniem odbiór słąbych sygnałów, jeszcze jak coś stoi nam na przeszkodzie to naprawdę kiepsko. Widać że większych problemów nie ma tylko z MUX1 [25kw] ;)

I co z tewgo że ktoś mieszka nawet 100km dalej być może ma lepsze warunki zamieszkania, mniej zakłóceń itp. a ludzie blizej nie odbierają np. z powodu sporych zakłóćeń nie zawsze to musi być zła instalacja. Wyrokować mozemy o swoje instalacji antenowej jeśłi odbieramy silne sygnały cyfrowqe a te pojawią się po wyąłczeniu analogu w Polsce

rysole56
Posty: 43
Rejestracja: 11 września 2011, o 12:31
Odbiornik: Samsung 37;
LG 22
Instalacja antenowa: Trdigit Dipol +Siatka zmodernizowana + SWA 6000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła- Kosztowy-Chorąwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: rysole56 »

Zgadzam się z przedmówcą ale w części, Kolega z Żywca stwierdza że nadajnik widzi,anteną ma dobrą owszem, ale należy wszystko u siebie spokojnie WSZYSTKO POSPRAWDZAĆ , podkreślam to bowiem sam metodą prób i błędów osiągnąłem u siebie tak dobre efekty, a będę miał lepsze jak muxy 1 ruszą wiosną.Trzeba też spróbować złapać mux 2 z kierunku Katowic,może i tu uda się osiągnąć dobre sygnały na podstawowe kanały TVP analogowo.
Pozdrawiam i życzę sukcesu.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ploomba »

Dokładnie, przy optycznej widoczności nadajnika (antena widzi Skrzyczne i nic nie przysłania nadajnika) odbiór w Żywcu jest bezproblemowy (mux-1 i mux-2).
Może symetryzator jest w antenie uszkodzony (albo coś nie tak z połączeniem, kablem)?

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Drekan »

Ja obstawiam, że pęknięta będzie żyłą środkowa w kablu (gołym okiem nie widać). Inne możliwości, to spięcie oplotu z żyłą środkową w wtyczce antenowej, lub brak styku w połączeniach elementów instalacji antenowej.

Najczęściej źródłem problemów są bardzo prozaiczne powody. ;)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ploomba »

a żeby upewnić się co do poprawności instalacji antenowej to może kolega pożyczyć od kogoś jakiś tuner STB i zobaczyć czy też są problemy z mux-2. Jeśli tak, to wiadomo, że trzeba "grzebać" z anteną. Jeśli nie to może USB-Stick coś nawala.

lukas87

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: lukas87 »

u mnie MUX1 chodzi jak burza Bujaków obok Mikołowa mam dwie siatki bez wzmacniaczy połaczone sumatorem jedna na kosztowy MUX2 MUX3 a a druga na Szczyrk MUX1 ze wzgledu na ESKA TTV i POLO

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Tak owszem, bo kolega jest na wzniesieniu. Cały Bujaków jest na niewielkiej górce więc Skrzyczne Ci gra, że strach.

Zablokowany