DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Zolmar

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Zolmar »

Ile razy można przestawiać kanały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzisiaj znikły całe Katowice (k. 51, 49) w zamian mam pełny dobry Skrzyczny.
Mam dość Emitela! :oops:

Kupuję satelitę!

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: maniek357 »

Katowice znikły bo przerwa konserwacyjna od 7 do 15.

Zolmar

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Zolmar »

Tym niemniej mam już dość przerw konserwacyjnych i innych zmian.
Nie siedzę cały czas na necie aby śledzić z utęsknieniem informacje z Emitela. Powinna być informacja podana na pasku przynajmniej dzień przed.

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: maniek357 »

Konswerwacje są przecież w większości przypadków planowane z dużym wyprzedzeniem. Wystarczy raz na kilka miesięcy zajrzeć w harmonogram i zapamiętać lub zanotować. Np kolejna przerwa w Katowicach w ciągu dnia będzie 11 września Ja tu problemu nie widzę. Zawsze wiosną i pod koniec lata/początek jesieni są duże konserwacje i wyłączają sygnał w ciągu dnia.

Zolmar

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Zolmar »

Maniek ja także nie widzę problemu. :D
Żadne konserwacje o których muszę pamiętać, deszcze, smogi, ukształtowania terenu, przejeżdżające motorynki, wiertarka u sąsiada i inne problemy sygnalizowane tutaj przez innych użytkowników, już mi nie będą przeszkadzać. :D
Na satelicie :lol:

satfan

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: satfan »

Racja ja naszczescie posiadam satelite i niemam problemu z takzwanymi wiertarkami,tramwajami,konserwacjami itp itd :) Ja mam 10 km do Kosztów w lini prostej mam antene pokojowa,(DVB-T 46db) MUX 2 90% sygnału dzis, a MUX 3 zero sygnału,porazka...wiec niestety dziala mi tylko ten MUX 2 na mojej pokojowej antenie, gdyz zewneczna ant niewchodzi w gre.I jak tu mozna byc zadowolonym skoro przy tak niedalekiej odległosci od nadajnika niemoge złapac MUX 3 na pokojowej... :|

-- połączono

Nastepna konserwacja w maju 2012-05-23 od 01:00 do 06:00 http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

@ satfan
Rozumiem twój nick. Fan satelity. Skoro uważasz swoją suuuupeeerrrr antenę 4800 dB za odpowiednią do odbioru z 10 km to do zabijania komarów używaj młota 5kg albo armaty i przelacz się na satelitę. Jest to mój pierwszy taki uszczypliwy post ale widzę, że niektórzy po prostu lubią ponarzekać. Nie jestem z Emitela ale muszę bronić tej firmy. To nie Emitel a UKE, nadawcy i KRRiT kształtują naszą DVB-T i nie od Emitela zależy na jakim kanale co jest nadawane. Więc ustaw swoją czaszę na Eutelsata lub Astrę, zapłać haracz C+, CP, albo N i oglądaj co chcesz. Ja zostaję przy DVB-T.
Edit. Proponowałem Ci darmowe rozwiązanie twojego problemu ale pewnie nawet nie przeczytałeś. Więc napisz do instytucji odpowiedzialnej za to, że mux3 nadawany jest na kanale kolidującym z Czechami i Twoja super antena nie odbiera czegoś co ja odbieram z 25km na kawałku druta. Nie zgłaszaj problemów na forum gdzie inni dzielą się swoim doświadczeniem i chcą pomagać, bo potem im się tego odniechciewa. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Prawdopodobnie w tym dniu co kolega podał zostanie odpalony MUX1 z Katowic. Mówiłem, że nasz nadajnik będzie na samym końcu.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: blockbuster »

satfan pisze:Nastepna konserwacja w maju 2012-05-23 od 01:00 do 06:00 http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx
Ta przerwa konserwacyjna dotyczy wyłącznie stacji radiowych na UKF.

Rudzianin

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Rudzianin »

satfan pisze:Racja ja naszczescie posiadam satelite i niemam problemu z takzwanymi wiertarkami,tramwajami,konserwacjami itp itd :) Ja mam 10 km do Kosztów w lini prostej mam antene pokojowa,(DVB-T 46db) MUX 2 90% sygnału dzis, a MUX 3 zero sygnału,porazka...wiec niestety dziala mi tylko ten MUX 2 na mojej pokojowej antenie, gdyz zewneczna ant niewchodzi w gre.I jak tu mozna byc zadowolonym skoro przy tak niedalekiej odległosci od nadajnika niemoge złapac MUX 3 na pokojowej... :|
MUX3 odbierzesz na pokojowej antenie najwcześniej za rok.Antene satelitarną też masz w "wersji pokojowej" :?: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

@TVRuda
Czekaliśmy tyle, że teraz parę dni w tę czy tamtą stronę nie robi, przynajmniej dla mnie żadnej różnicy. Nie ma o co kruszyć kopii, a i tak pewnie znajda się jacyś niezadowoleni :(

tomekogg

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: tomekogg »

Przerwy konserwacyjne nie mają nic wspólnego z uruchomieniami nowych nadajników!
Było już to omawiane. No przecież zawsze w planach przerwy konserwacyjnej podane są poszczególne kanały. Więc jak można podać kanały, które nie istnieją :D

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

Potwierdzam ze dzisiaj rano i po poludniu 17 kwietnia 2012 Katowice Kosztowy przestaly istniec dla mux2 kanal 49 oraz mux3 kanal 51 :cry: .
Teraz wieczorem juz ida tak jak poprzednio szly dobrze :D .

Myslalem ze beda probowac cos robic z mux1, no ale widac ze nikt nic nie zlapal na kanale bodaj 55, chyba ze tylko przy okazji konserwacji np zamontowali cos jeszcze na maszcie co sie przyprzyda dla nadawania mux1 kan 55 od 31 maja. Bo od 1 czerwcza maja naraz :!: :?: wlaczyc 14 nadajnikow duzej i sredniej mocy i maja pracowac normalnie (nie testowo). Kicha z tego moze wyjsc, bo to za ambitne, chyba ze testy, regulacje beda robic w nocy, a co sie da to na symulatorach :geek: .

satfan

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: satfan »

kb 997 Czytałem to co napisałes i poraz kolejny ci napisze ze ze wzgledow takich a nie innych niemoge zainstalowac ant zew,i takie dyskusje o tym ze wybierz ta antene ze wzmacniaczem lub nie zrób taka i taka instalacje skieruj tam lub tam to jest smieszne.I Chodziło mi tylko oto ze odbiór programów DVB-T powinien byc bez problemowy np tak jak w Niemczech tam nikt sie niezastanawia jaką musi miec instalacje antenowa bo niestety ja w Niemczech odbierałem na pokojowej ant wszystkie dostepne MUXY i niemiałem problemu z niczym.A jesli ruszysz głowa to z satelity masz wiecej Polskich kanałów FTA jak i z HB tak i z Astry np.Tele5,Puls,TVS,TTV,TVR,CSB,Eska tv,ITV,Polo tv,VIVA,4Fun,Rebel,Czwórka,tv biznes,edusat,polonia1,tv6,hot tv,z Astry TVP1,TVP2,TVP info.(jednorazowy koszt za np TNK i Tvn,tvn7,religia tv,4,Polsat,tvp1,tvp2)Bo czym sie podniecasz w DVB tv6,polo tv,ttv,czy puls2?hehe to są zapchaj dziury w MUXie.Ale niebede z toba polemizował ty wiesz przeciesz lepiej:) dzieki za porade .

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

@ satfan
Pisalem Ci nie tylko o zakupie i montażu anteny zewnętrznej, sugerowałem też zrobienie dipola prostego czyli zdjecie izolacji z kabla antenowego na długości ok 20cm. Ekran odwijamy i skręcamy tak żeby był czymś na kształt prostego druta, żyłę środkową odginamy w drugą stronę i już mamy antenę. U Ciebie to powinno w zupełności wystarczyć do odbioru wszystkich muxów z Kosztów tak nadających jak i w przyszłości. To co masz teraz to jak ta armata na komary. Łapie Czeski mux na kanale 51 i zakłóca mux3 z Kosztów. Nie oglądam tv6, polo, eski, bardzo rzadko ttv. Dla mnie istotny jest mux3 bo mam nadzieję na tvp2 hd, i mux1 ze względu na tvp1 hd. Nie będę na nowo inwestował w dvb-sat bo się pozbyłem zestawu biorąc kiedyś usługi lokalnej kablówki a telewizor mam z dvb-t. Tvp1 i 2 sd oraz info mam w pakiecie socjalnym kablówki. Poczytaj moje posty w innych wątkach zwlaszcza w wątku o antenach własnej roboty a przekonasz się, że antena pokojową z tak potężnym wzmacniaczem niczego dobrego nie da, Ja zrobiłem już kilka anten na których testowałem odbiór dvb-t. Teraz mam antenę zrobioną z odpadów drutu instalacyjnego ale nawet gdybym taki drut kupił w sklepie to zapłaciłbym za niego 20 razy mniej niż Ty za swoją antenę. Na tym drucie (o szacunkowym zysku 16 dB) odbieram słowacki mux2 o mocy 18kW z Żyliny czyli ze 130 km, więc powiedz mi jak to sie ma do Twoich 48dB. Dla większej przejrzystości mux3 z Kosztów o mocy 2,5 kW o którym piszesz,że go nie łapiesz ja z odległości ponad 20km odbieram biquadem o zysku około 9dB, a siłę mam ok 80% zaś jakość 98-100%.
Edit: co do bezproblemowego odbioru to nie Emitel decyduje co i ma którym kanale ma być nadawane. Odpowiedź sam sobie od kiedy Niemcy mają dvb-t i kiedy wyłączyli analog. Gdyby Emitelowi a nie UKE zlecić zaplanowanie wdrożenia całego dvb-t to mielibyśmy dziś na terenie RP 90-99% pokrycia wszystkimi muxami i pewnie dalej funkcjonowałby nie zakłócony analog .

edit/

Zolmar

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Zolmar »

Nie chodzi o to co i gdzie , ale jak emituje. Za to także nie odpowiada?

romanodepalma

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: romanodepalma »

Z jakimi mocami i na jakich kanałach emituje odpowiadają urzędy , które wydają pozwolenia.

reverb

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: reverb »

A ja chcialem zapytac dlaczego mam pelny MUX2 a z MUX3 nie odbieram nic ??

Antena typu Jaga, skierowana na Katowice z Czechowic-Dz.
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm
Jakosc sygnalu na MUX2 60-65% i bez problemu odbieram wszystkie 8 kanalow.

Po przelaczeniu sie na zwykla antene pokoja ze wzmacniaczem skierowana na Katowice, takze MUX3 brak ale jakosc sygnalu wzrasta do 90-93%.

W zwiazku z tym prosze o informacje dlaczego MUX3 jest niedostepny ??

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

reverb pisze: Antena typu Jaga, skierowana na Katowice z Czechowic-Dz.
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm
Jakosc sygnalu na MUX2 60-65% i bez problemu odbieram wszystkie 8 kanalow.
Masz ok.30km i dobry profil terenu. Pytanie czy te 60-65% na Mux2 to na pewno jakość sygnału czy siła sygnału. Jeśli faktycznie jakość to Mux3 raczej nie odbierzesz na tej instalacji.
Podaj więcej informacji - czy w antenie jest symetryzator czy dałeś jakiś wzmacniacz, jaki kabel i ile ma lat, jak zamontowana jest antena (balkon, elewacja, dach) i jak jest wysoko na poziomem gruntu. Na pierwszy "rzut oka" wygląda to na za słabą antenę lub jakąś usterkę instalacji (kiepski kabel?) ale na razie to tylko domysły. Na sprawnej instalacji przy tej odległości na Mux2 powinieneś mieć jakość sygnału 95-100%.
Jeśli masz dostęp do jakiegoś wzmacniacza (pożyczyć od kogoś) to na próbę podłącz go i opisz jakie są wtedy objawy/parametry odbioru.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

Wygląda to na jakieś usterki instalacji bo skoro na pokojowej masz mocniejszy sygnał to pewnie będzie to. Chyba jest tam symetryzator. Co do mux3 to pradziad zakłóca i przy kiepskim kablu tym kablem zbierasz zakłócenia. Na tej antenie z symetryzatorem lub jakimś słabym wzmacniaczem powinieneś odebrać oba muxy.

Zablokowany