DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

To nie jest usługa Emitela i po mojemu tylko niepotrzebny wydatek. To forum nie jest o tym.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Dodam swoje 3 grosiki. Czekałem aż dziś MUX1 odpalą a tu guzik jak zwykle. Jedynie ten płatny MUX polsatowski. TV LG znalazł na nim 37 programów i 0 radiowych i wyświetla napis brak modułu CI. Nie widziałem jak się zachowuje STB... STB znalazł 42 programy i dziwnie opisane. Jakieś pomieszane litery i cyfry.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Chyba Twoje będzie na wierzchu. Pisałeś, że będziemy na końcu a ja nie chciałem wierzyć. Nawet jeśli na końcu, to jednak chyba nie ostatni. Po nas chyba Łódź, bo czeka na formalności. Dużo tych "chyba". :(

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Coś się święci. Byłem dziś w Media Markt i dużo ludzi było przy ladzie z dekoderami. Aż się zdziwiłem ilu producentów oferuje takie skrzyneczki. Głowa boli. Z Kosztowami będzie pewnie tak jak z MUX2 czyli na 2 tygodnie przed ostatecznym terminem, kiedy już cała Polska będzie mieć MUX1 a Ślązacy se poczekają. A potem ludzie się zastanawiają skąd ten stereotyp ślązaków niecierpiących warszawiaków. Samo przez się.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: bogdanzieba »

Warszawiacy też do tej pory nie mają MUX-1 :)

dzienciou

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: dzienciou »

W oczekiwaniu na ten MUX1 policzyłem że zostało 6 nadajników do włączenia nie licząc oczywiście, tych gdzie wniosek jest rozpatrywany, lista znajduje się tu http://www.polskacyfrowa.org/aktualnosc ... -mux1.html
Więc nie ma ........ że sygnału nie włączą do końca tygodnia.

bombel-73
Posty: 31
Rejestracja: 14 września 2011, o 08:33
Odbiornik: Signal HD-507
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: bombel-73 »

No i tak bydymy pisać i pisać kej i kaj to bydzie pryndzyj a kej i kaj niskorzyj. Mają czas do 31.05 i po tymacie. A że ftoś zrobi łaska i puści pryndzyj to niy znaczy, że tak być musi wszyndzie. Dejcie im pokój, bele to bydzie śmigać jak sie noleży, ale jo bych woloł mieć już TVP Kultura i TVP Historia w tym MUXie niż jakieś discociulstwa (to niych se leci te 2,5kW w MUX3):lol:

lemiel
Posty: 98
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Skrzyczne

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: lemiel »

W Warszawie mają od połowy grudnia, a że nie z PKiN to inna bajka.
My czekamy na Kosztowy.
W mojej kablówce (Netia ex. Triple) nie ma wszystkich kanałów dostępnych w NTC. Azartu też nie ma. A widziałem ogłoszenie jednej ze spółdzielni informujące o dostosowaniu Azartu do odbioru zarówno z Kosztów jak i Skrzycznego, co mocno mnie pozytywnie zaskoczyło, ale nie mieszkam na tamtym osiedlu.
Pomimo, że mieszkam dość blisko, to jednak warunki odbioru mam mizerne - dziedziniec i wystawienie anteny gdzieś, gdzie będzie widziała się ze Skrzycznym albo Kosztowami jest nieosiągalne. Jedyna szansa to odbicia sygnału dużej mocy. Bo czeskie MUXy i MUX2 były odbierane na antenie siatkowej stojącej na balustradzie i opartej o ścianę balkonu w czasie jak kilka miesięcy temu robiłem testy, ale było to jeszcze przed uruchomieniem MUX3 więc nie wiem jak wygląda jego odbiór.
Nie mam teraz sprzętu używanego wtedy do testów, a o nowej antenie dopiero myślę i decyzję o zakupie odpowiedniej podejmę dopiero jak przeczytam tu jakieś raporty o odbiorze. Dlatego fajnie by było jakby ten sygnał pojawił się w miarę wcześnie - mimo, że nie mam za dużo czasu, to chciałbym od początku oglądać to HD i pikselozę na TVP INFO...
Dipol ma taką ładną małą antenę dookólną (typu bi quad) w ofercie, ale widziałem taką samą w hipermarkecie 40 złotych taniej tyle, że innej marki, więc też pochodzi z Chin. Ale może zrobię samodzielnie coś podobnego w oparciu o LNA177 do testów, nie musi tak samo ładnie wyglądać.
Z tego postu dużo wynika. Natomiast oczywiście ciekawych dla nas (z punktu widzenia Kosztów i narzekania na czekanie na nie) informacje dlaczego w danej lokalizacji trwa to dłużej lub krócej albo dlaczego taka a nie inna kolejność np. przygotowania lokalizacji została zaplanowana, nie uzyskamy, więc pozostaje czekać.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: bogdanzieba »

lemiel pisze:W Warszawie mają od połowy grudnia, a że nie z PKiN to inna bajka.
My czekamy na Kosztowy.
Kolego są dzielnice w Warszawie do których MUX-1 z Raszyna nie dociera, więc w tym celu "odpalili" nadajnik PKiN.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Z racji, że dziś do roboty na 10:00 to pozwoliłem sobie dłużej oglądać TVP Info przy śniadaniu. Był jakiś spot ale akurat nie słuchałem dokładnie, gdzie były wymienione Katowice, Warszawa, Gdańsk i jeszcze inne miasta w tabelce ale nie zrozumiałem czy chodzi o odpalenie MUX1 czy o zmiany w nadawaniu programów lokalnych bo mi akurat jak na złość zaczęło kratkować. Przy miastach był jakieś daty. Przy Katowicach widziałem 28 maja, przy Warszawie chyba to był 16??? Pieron wie. Jeśli chodzi o to, że to daty włączenia MUX1 to moje przypuszczenia, że Kosztowy będą na końcu II etapu się sprawdziły.

dzienciou

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: dzienciou »

bombel-73 pisze:No i tak bydymy pisać i pisać kej i kaj to bydzie pryndzyj a kej i kaj niskorzyj. Mają czas do 31.05 i po tymacie. A że ftoś zrobi łaska i puści pryndzyj to niy znaczy, że tak być musi wszyndzie. Dejcie im pokój, bele to bydzie śmigać jak sie noleży, ale jo bych woloł mieć już TVP Kultura i TVP Historia w tym MUXie niż jakieś discociulstwa (to niych se leci te 2,5kW w MUX3):lol:
W szkołach uczą śląskiego? Fajnie, szkoda że ja tak nie miałem.

Rudzianin

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Rudzianin »

pikaczu pisze:
DonKing pisze:od wczoraj "odbieram" na 44 kanale 21 programów o nazwie Test TV 1 2 3itd test radio 1 2....
Odbieram to tylko teoretycznie bo jest napisane "sygnał zakodowany" i czarno!
nie z katowic, tylko z wroclawia to masz

moj tv nie odbiera.
http://www.satkurier.pl/news/75253/wyka ... ilnej.html
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, o 12:03 przez Rudzianin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

@lemiel. Nie zrobisz biquada z LNA bo biquad już ma impedancję 75 ohm. Jeżeli chcesz użyć tego wzmacniacza to raczej czeka cię skonstruowanie quadosa. Jeśli chodzi o odbiór na Śląsku to 4sekcyjny będzie niewielki, około metra wysokości. Jak chcesz zrobić biquada to na wzmacniaczu masztowym lub jakimś zakładanym na kabel. A jak u Ciebie odbiór w Zagórzu, wydaje mi sie, że na biquadzie lub czteroquadzie bez wzmacniacza nawet mux3 powinien działać.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

W Zagórzu sprawdzałem kiedyś na swoim biquadzie. Da radę z MUX-2. Czteroquad na pewno da radę MUX-owi 3 i 1.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

W Zagórzu wg dvbtmap mux3 ma dobre pokrycie a Praded jest na granicy odbioru więc powinno być niezle, u mnie zresztą ostatnio Pradziadek też jakby w stanie agonii, ale i antenę d.pą do niego obróciłem i teraz mux3 - 97%s i 100%q. Czekam na mux1 z Kosztów wtedy Wisła pójdzie w rezerwę.

lemiel
Posty: 98
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Skrzyczne

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: lemiel »

W Zagórzu to ja oba maszty (Kosztowy i Skrzyczne) widzę gołym okiem, to byle był odbierający wibrator podpięty do fidera. MUX1 i 2 pójdą na kawałku drutu, MUX3 nie miałem możliwości sprawdzić. Niestety Kraków nie jest tak łatwo osiągalny. Pradziad na 36 jest odbieralny, tak samo analogi były.
O Tychy mi chodziło, jest nawet bliżej, ale mocno między budynkami.
W LNA177 zawsze mogę odlutować/zewrzeć symetryzator i będzie 75om.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

No tak. Teoretycznie możesz wyrzucić symetryzator. Ja jeszcze nie widziałem masztu w Skrzycznem choć jakbym dobrze machnął to kamieniem do Zagórza dorzucę a Skrzyczne też mam odsłonięte. Jeśli chodzi o Tychy to raczej biquad lub quados (albo ich rozwinięcie) powinny w terenie silnie zurbanizowanym najlepiej sobie radzić. Najpierw spróbuj 4,6 lub 8 quada albo quadosa 4 lub 6 sekcyjnego a dopiero potem dodaj wzmacniacz (szkoda wzmacniać szumy, a zwłaszcza Pradziada).

emiter7

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: emiter7 »

Witam w/g mnie cos sie dzieje z mux3 wczesniej przy dobrej propagacji miałem dobry odbiór a teraz od tygodnia cisza czyzby liscie na drzewach?oby tylko te liscie :( Pozdrawiam zycze dobrego odbioru i szybkiego włączenia mux1!

junior
Posty: 43
Rejestracja: 31 października 2011, o 10:44
Odbiornik: Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: junior »

Nie tylko u Ciebie się coś dzieje, bo u mnie też od niedawna tzn. obraz się rozmazuje/zatrzymuje. Nie występuje to cały czas.

Najgorzej to jest rano, wogóle MUX3 nie da się oglądać, a w tym samym czasie MUX2 ani drgnie siła/jakość po 100.

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: #BEAVER# »

U Mnie też od jakiegoś czasu nastąpiło pogorszenie odbioru Mux3.
Wcześniej jakość/siła była na poziomie 100/75 i ani drgnęło, teraz potrafi "skakać" z 90/70 do 80/60 i tak w kółko... :o

Zablokowany