DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

Takie czcze urzędnicze gadanie. 45 kanał w polaryzacji H na pewno nie będzie miał wielkiego wpływu na 44 w polaryzacji V. A poza tym skoro tak się w UKE przejmują sąsiadującymi kanałami to dla czego w Łodzi wydano zezwolenie na nadawanie na sąsiadujących kanałach z mocą różniącą się 250razy. Więc nadawanie mux3 na kanale 45 ze Skrzycznego z mocą 5 kW D w żaden sposób nie zakłóci kanału 44.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

zsk pisze:Niestety, żadnej alternatywy nie stanowi przeniesienie emisji na obiekt Wisła/Skrzyczne, gdyż z uwagi na jego oddalenie oraz specyficzne ukształtowanie terenu nie zapewni on pokrycia na obszarze Katowic, Gliwic, Jaworzna, Mysłowic, Chorzowa, Tychów, etc. Z punktu widzenia procesu wdrażania telewizji cyfrowej niedopuszczalne zaś byłoby całkowite pozbawienie mieszkańców tego gęsto zaludnionego terenu już raz udostępnionego – nawet mimo „dziur” w pokryciu – sygnału MUX-3.
Z tym się zgodzę. Skrzycznego akurat, nigdy nie udało mi sie odebrać z mojej lokalizacji. Reszty nie komentuję. Czas pokaże.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

Czy ktoś wczoraj wieczorem zaobserwował (ok. godz. 20) problemy z k.49 :?: Wszystkie programy na tym kanale miałem z dużą pikselozą i zatrzymywaniem obrazu i dźwięku. Jednocześnie wielokrotnie słabszy k.51 działał normalnie.

exorcist83
Posty: 52
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 21:29
Odbiornik: Philips Led TV 7007
Instalacja antenowa: Yagi 11 elementowa własnej produkcji+symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: exorcist83 »

Dziś zauważyłem, że wymieszała mi się lista kanałów. Czy komuś jeszcze tak się stało?To już nie pierwszy raz kiedy włączam tv a kanały wymieszane jak po "przejściu huraganu"

Zolmar

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Zolmar »

Chyba większości.
TV była uprzejma uprzedzić wczoraj, że zmieni w nocy parametry nadawania TVP 1 HD i TVP 2 HD co będzie skutkować koniecznością ponownego skanowania kanałów.
Ciekawostka. Moja karta telewizyjna utrzymała kanały, "wysypał" się Ferguson T65 mini :lol:
A u Mamy cyfrowa kablówka :-)))

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Ja mogłem już zmienić kraj z powrotem z włoskiego na polski i mój Funai już poprawnie wyszukuje kanały (te brakujące kiedyś też). Mała rzecz a cieszy, że nareszcie to zrobiono.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Do jasnej anielki!!!!!!!! Ile razy jeszcze to się będzie działo. CO chwila jakieś zmiany i zaś trza sztalować na nowo programy, nie to sie brzidzi tako robota. Po kiego to robią?! Nie idzie raz a do porządku? Widać nie a to źle świadczy o nich.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

Zolmar pisze:Chyba większości.
TV była uprzejma uprzedzić wczoraj, że zmieni w nocy parametry nadawania TVP 1 HD i TVP 2 HD co będzie skutkować koniecznością ponownego skanowania kanałów.
U mnie na żadnym dekoderze nic nie "wysypało się", wszystko działa bez ponownego wyszukiwania. Widocznie to kwestia danego urządzenia/odbiornika.

serwus

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: serwus »

A u mnie wczoraj ciekawostka. Zawsze kanał 51 miałem siłę (70 - brak obrazu, 74 - obraz był ale były jakiś czasem pikselozy, 78 - obraz stabilny) a jakość wachała się od 1 do 18, przy czym nawet przy jakości 1 - (u mnie najnizsza wartość) obraz miałem i dało się oglądać.
Ale wczoraj normalnie szok jakość skoczyła mi do 82 - tak wysokiej wartości niegdy nie miałem, nie wiem czy to wina deszczu czy inna !
Czyżby coś poprawiło się z nadajnikiem ?

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

To kwestia pogody - przy zachmurzonym niebie jest lepszy odbiór a przy bezchmurnym niebie najsłabszy. Najlepszy odbiór jest zimą przy dużym zachmurzeniu, minusowych temperaturach i pokrywie śnieżnej. Zmieniają się warunki propagacji fal.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Fakt. Też zauważyłem taką zależność. Dobrze, że nie na odwrót, bo przy dobrej pogodzie są inne rozrywki :D Swoją drogą coś słaba ta cyfryzacja, jak jest zależna od takich warunków pogodowych. Większa moc nadawania może by w tym pomogła.

serwus

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: serwus »

tak tylko że wczesniej tak nie było ani zimą ani podczas deszczu (max 25)

exorcist83
Posty: 52
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 21:29
Odbiornik: Philips Led TV 7007
Instalacja antenowa: Yagi 11 elementowa własnej produkcji+symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: exorcist83 »

TomW pisze:Fakt. Też zauważyłem taką zależność. Dobrze, że nie na odwrót, bo przy dobrej pogodzie są inne rozrywki :D Swoją drogą coś słaba ta cyfryzacja, jak jest zależna od takich warunków pogodowych. Większa moc nadawania może by w tym pomogła.
Większa moc mogłaby już u niektórych spowodować przesterowanie. Także bardzo ciężko idealnie dopasować te wszystkie aspekty.

Zolmar

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Zolmar »

AdamP pisze:
Zolmar pisze:Chyba większości.
TV była uprzejma uprzedzić wczoraj, że zmieni w nocy parametry nadawania TVP 1 HD i TVP 2 HD co będzie skutkować koniecznością ponownego skanowania kanałów.
U mnie na żadnym dekoderze nic nie "wysypało się", wszystko działa bez ponownego wyszukiwania. Widocznie to kwestia danego urządzenia/odbiornika.
Nic nie pisałem o ponownym skanowaniu. Kanały ustawiły się w kolejności wzrastającej częstotliwości.
Jak ktoś nie ustawia kolejności kanałów według swego upodobania to pewnie nic nie zauważył :lol:
Z drugiej strony w ostatnich dniach przestawiałem dekodery i telewizory wielu znajomym. Nie każdy ma tylko takie wspaniałe dekodery jak ty :lol: :lol:

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

Zolmar pisze:
TV była uprzejma uprzedzić wczoraj, że zmieni w nocy parametry nadawania TVP 1 HD i TVP 2 HD co będzie skutkować koniecznością ponownego skanowania kanałów.

Nic nie pisałem o ponownym skanowaniu. Kanały ustawiły się w kolejności wzrastającej częstotliwości.
Jednak pisałeś ;)
Zolmar pisze:Jak ktoś nie ustawia kolejności kanałów według swego upodobania to pewnie nic nie zauważył :lol:
Przepraszam, niedokładnie to napisałem :oops: Kanały miałem ułożone w pewien konkretny sposób a pewne poblokowane i nic się nie zmieniło. Dekodery mam od dwóch różnych poducentów i obydwa nic nie poprzestawiały.

Zolmar

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Zolmar »

Manipulujesz cytatami.
Nie myl cytowanej przeze mnie informacji TVP z realnymi moimi działaniami przy ustawieniu moich i cudzych dekoderów.
Nie pisałem o ich ponownym skanowaniu :lol: :lol: :lol:

Maxi Rodriguez

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Maxi Rodriguez »

Witam. Nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, jeżeli nie, proszę o przeniesienie.

Od kilku dni, mam poważne problemy z odbiorem MUX 3. Praktycznie od rana do wieczora, na wszystkich kanałach pisze brak sygnału lub zły sygnał. Czy ktoś wie co jest grane?

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Nie napisałeś skąd odbierasz, na jakiej antenie i jakie masz warunki odbioru.

Maxi Rodriguez

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Maxi Rodriguez »

Odbieram na samoróbce (Od 1 czerwca mniej więcej do połowy, nie mieliśmy najmniejszych problemów z MUX3. Napis brak sygnału, "wisi" od wczoraj od rana. Dziś dosłownie na 3 sekundy pojawił się obraz na TVP Historia, po czym znów pojawił się napis brak sygnału lub zły sygnał). Mieszkam w Katowicach Zawodziu. Na 8 piętrze. Anteny nic nie zasłania.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Pytałem dlatego, że u mnie mam odbiór normalny bo nie mam problemu z Pradziadem. Może być, że przy lepszej propagacji on zakłóca Ci odbiór. Kosztowy nadaja normalnie, bo oglądam w tej chwili.

Zablokowany