DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Wawo

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Wawo »

Na zewnątrz, po drugiej stronie ulicy takie same kamienice 2 piętrowe jak moja. Kabel zamontowany tak jak napisalem, przeciagniety przez cala antene (specjalny otwor) i na koncu przykrecony za pomocą śrubki do antenty. Wtyczka dobra, nie ta od wzmacniacza. A antena od tyłu zasłonieta tylko sciana.

Tak wyglada otoczenie https://maps.google.pl/maps?q=Krakusa+1 ... swaWg4CIAw

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: djlosiu »

Czy ktoś z emitela wypowie się dlaczego w Olkuszu już drugi dzień nie można odebrać muxu3 a do tej pory odbierałem bez problemu.

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Cyfrowyjanusz »

A może znowu przepinają się na tą nową antenę kierunkową (z tłumieniem w kierunku wschodnim) tylko teraz pod MUX3 (zauważyłem że którejś nocy w tym tygodniu analog na chwilę zamilkł) a nie jak kiedyś pod MUX1, 20 maja już blisko a skoro wszystkie MUX mają mieć 100 kw jak tu piszecie to niestety z tłumieniami bo innego wyjścia nie ma, skoro tak to dziwne było uruchamianie doświetlenia z góry Żar zamiast doświetlenia jak ma w tej chwili TVP Info Kraków z Kosztów, ludzie będą musieli kombinować z antenami, aby odebrać MUXy z różnych kierunków. :?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: adac »

@ Wawo:
Spróbuj założyć wzmacniacz LG-1 12dB , zasilacz i potem przeskanuj na nowo.
Potem powtórz przy obróceniu anteny na Skrzyczne

Awatar użytkownika
ibartolo
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 14:06
Odbiornik: tv Panasonic , Opticum HD T80Plus
Instalacja antenowa: Logarytmiczno-Periodyczna Z Zasilaczem 2-12V Blok4Piętrowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: KosztowySkrzyczne MiędzybrodzieLysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: ibartolo »

Od kilku dni też mam brak sygnału na k51 ale na co dzień korzystam z mux3 z Wisły k41 który odbieram bardzo dobrze Odbieram tez mux3 z góry Żar k34 gdzie jest też tvp info Kraków Ciekawe czy to tropo tak trzyma i Pradziad tak sieje czy coś innego z tym k51 ?

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: marcin6660 »

Miesiąc temu uruchomiono Mux-3 z Wreczycy to co nie pozwoliło na włączenie wtedy Mux-3 na 41 z Katowic tylko trzymanie tej pierdziawki na 51. Ale jeszcze tylko 4 dni.

bobok
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2013, o 06:52
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mysłowice -Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: bobok »

Czy wiadomo z jaką mocą będą nadawane MUX-y z nadajnika w Mysłowicach -Kosztowy, i czy w dniu wyłączenia kanałów analogowych kanały DVB-T będą nadawane z mocą docelową czy będzie to nadawane w okresie przejściowym z mocą inną niż docelowa.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Marx »

Zadaj sobie trud przeczytania poprzedniej strony...

aro_1977

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: aro_1977 »

Właśnie chciałem sprawdzić czy mi się House nagrał z TVP 2 HD, włączyłem TV, a tu widzę brak sygnału, podobnie na kilku innych kanałach - jest jakaś awaria, czy coś mnie ominęło od zeszłego tygodnia?

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Cyfrowyjanusz »

aro_1977 pisze:widzę brak sygnału
Podobno według nowych oficjalnych wykazów będzie zmiana anteny z 345 m npt na 328 m npt. dla MUX-3 z obiektu Katowice/Kosztowy, to efekt koordynacji międzynarodowych. A więc pewnie wracamy do tej kierunkowej anteny z tłumieniem na wschód o której niedawno było głośno w tym wątku ale wtedy była ona używana przez jakiś czas dla MUX1, przypomnę że po protestach moc przywrócono ze 100 kw kierunkowo do 25 kw dookólnie dla MUX1.

Skoro według oficjalnych wykazów dla Katowic wszystkie MUX mają mieć moc po 100 kw to będą musiały być zastosowane tłumienia na południowy wschód i protesty już nie pomogą, dlatego też trzeba będzie się kierować na Skrzyczne i górę Żar :|

Pytanie tylko czy to o czym mówicie tutaj to tylko efekt tropo czy raczej przepięcie na nową antenę w Katowicach już stopniowo następuje, nastąpiło czy to dopiero podczas nocnego wyłączania 20 maja nastąpi?

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: marcin6660 »

Mux -3 na 51 nie ma u mnie a teraz nie ma też Mux-2 ale to może przesterowanie choć wcześniej nie było żadnych problemów z Mux-2 a antena nie tykana.

Hamer

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Hamer »

Ja mam nadzieję, że nie zrobią świństwa i nie odetną zach. Małopolski od nadajnika Kosztowy. Góra Żar jest za górami i lasami, dla odbiorców na lini Trzebinia-Zabierzów szansa na odbiór DVB-T taka jak z Chorągwicy.

Omber27

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Omber27 »

Hamer pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Też mam taką nadzieję mimo iż mam bezproblemowy odbiór telewizji z Wisły to jednak wolałbym Katowice/Kosztowy, gdyż mam wtedy wszystkie mux-y 100/100 a moi znajomi z Chełmka nie mają tego szczęścia. Antena na balkonie i Katowice ładnie łapią, natomiast aby mieć na Wisłę musieliby dać antenę na dach a jak na razie takiej możliwości nie ma a też nie wiadomo czy nie mieliby problemów (antena: dipol 16/21-69 z symetryzatorem, odległość 48,9 km)

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

W Chrzanowie też odbieram wyłącznie z Kosztów i też się boję co będzie. Po co mam sobie utrudniać, jak mam nadajnik w odległości 22 km i bezproblemowy (na razie odbiór). Mam nadzieję, że nie będzie konieczności odbioru z innego nadajnika niż Kosztowy. Byłby to krok w tył dla wielu w zachodniej małopolsce.

aro_1977

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: aro_1977 »

Ale ruszyło już? Działa TVP 2 HD? Bo rano przed 6:00 sprawdzałem i nic nadal brak sygnału.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: belzebiusz »

Cyfrowyjanusz pisze:
aro_1977 pisze:widzę brak sygnału
Podobno według nowych oficjalnych wykazów będzie zmiana anteny z 345 m npt na 328 m npt. dla MUX-3 z obiektu Katowice/Kosztowy, to efekt koordynacji międzynarodowych. A więc pewnie wracamy do tej kierunkowej anteny z tłumieniem na wschód o której niedawno było głośno w tym wątku ale wtedy była ona używana przez jakiś czas dla MUX1, przypomnę że po protestach moc przywrócono ze 100 kw kierunkowo do 25 kw dookólnie dla MUX1.

Skoro według oficjalnych wykazów dla Katowic wszystkie MUX mają mieć moc po 100 kw to będą musiały być zastosowane tłumienia na południowy wschód i protesty już nie pomogą, dlatego też trzeba będzie się kierować na Skrzyczne i górę Żar :|

Pytanie tylko czy to o czym mówicie tutaj to tylko efekt tropo czy raczej przepięcie na nową antenę w Katowicach już stopniowo następuje, nastąpiło czy to dopiero podczas nocnego wyłączania 20 maja nastąpi?
Informacje się potwierdzają, będzie użyty ten nieszczęsny, kierunkowy (3 strony) system antenowy, wykorzystywany przez kilka dni do MUX-1.

Nowy wykaz pozwoleń telewizyjnych UKE
http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=12623

rafla
Posty: 40
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 13:36
Instalacja antenowa: pasywna ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: rafla »

Nie żartujcie nawet, że będzie kierunkowy, to by odcięło całą moją okolicę (Wadowice). :D Niestety Skrzyczne jak i Chorągwica za górami. :(

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: belzebiusz »

Niestety, tak wskazuje wykaz UKE.

Tu możesz zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy szczytowym systemem dookólnym a niżej zawieszonym kierunkowym (1 strona nie ma w ogóle anten :!:):
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=143671#p143671

---

A tu stary post z października 2012 o planowanych mocach ERP MUX-3 na poszczególne azymuty (chyba się sprawdził):
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=143896#p143896

Oczywiście wtedy Emitel zaprzeczał:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=144063#p144063
:P

rafla
Posty: 40
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 13:36
Instalacja antenowa: pasywna ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: rafla »

Pamiętam co było na jesieni, ale miałem nadzieję że zmądrzeli. Niestety tradycyjnie nic się nie dowiemy przed poniedziałkiem więc pozostaje tylko czekać. Przy okazji, tyle się mówiło o kampanii informacyjnej a tu praktycznie zero oficjalnych informacji. Wszystkiego trzeba się domyślać na podstawie szczątkowych informacji z różnych miejsc.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Maciejek »

Spokojnie, wiadome jest, że emisje z tej anteny będą takie jak udało się skoordynować. Chyba nie myślicie że, obecna, zakłócana emisja (51) jest lepsza niż ta, która dopiero będzie uruchomiona.

Zablokowany