DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

@nekusia To,że wykrywane są wszystkie MUX-y to dobrze. Antena Davbol,której oboje używamy w wersji pokojowej to antena typu APOK. Pod tą nazwą jest polecana przez wielu na tym forum. Ja również wiele razy ją polecałem w wątku o antenach pokojowych. Aby był dobry odbiór wszystkich MUXów trzeba bardzo precyzyjnie ją ustawić, to znaczy znaleźć taki punkt w mieszkaniu, gdzie odbiór będzie najlepszy. To bywa trudne i zawsze jest loterią. Nie ma reguł. We wnętrzu antena pokojowa jest nieprzewidywalna. Jeżeli nie da rady na tej antenie złapać dobrego odbioru, to można spróbować wystawić ją za okno jako antenę zewnętrzną. U nas w mieście nie ma większych problemów z odbiorem, więc powinno w końcu pomóc ustawienie a czasami kilka centymetrów lub trochę inny kąt już pomaga. Proszę poczytać wątek o antenach pokojowych i o antenie typu Apok. Nie będę tu tego dublował. Powodzenia i dobrego odbioru.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

@nekusia
No cóż, ja też mieszkam w Chrzanowie i na antenie własnej produkcji na dzień dzisiejszy odbieram polskie MUX 1,2,3 i L, czeskie MUX 1,2,3,4 i słowackie MUX 1,2 i VP. A to dzięki lokalizacji - Jordana, 7piętro. Na antenie wewnętrznej polskie trzy MUXy bez problemu. U kolegi TomW na „Południu" jak widać 1,2 i 3 działają. Ale np. na Wojska Polskiego tylko 1 i 2 a o MUX3 można zapomnieć. Pisz na PW to postaram się doradzić.

nekusia

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: nekusia »

@kb997. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chętnie skorzystam z Twojego doradztwa, ale nie mam praktyki w odpisywaniu na PW, to gdybyś miał inny pomysł byłabym Ci wdzięczna. Ja odbieram telewizję przez laptopa z osiedla Północ.

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: MUX 1000 »

Do kolegów TomW i kb997 skoro obaj jesteście z Chrzanowa to jaki problem umówić się z koleżanką nekusia i pomóc kobiecie ? ;)

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: distefano »

Jej mąż jest bokserem wagi ciężkiej.

nekusia

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: nekusia »

@distefano Nie strasz, bo to nie jest prawda.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: mac_33 »

dawno nie sprawdzalem parametrów muxów z kosztów, ale jestem zaskoczony bo mux1 na k55 w tej chwili ma u mnie stabilną jakość 100% tak jak pozostałe dwa. ostatni raz miałem tak przed właczeniem SFN z wisłą. poobserwuję jeszcze - może to warunki pogodowe.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: pikaczu »

po co dają nadajniki w zabrzu, rybniku i bytkowie?

slaskiodbiorca

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: slaskiodbiorca »

Cześć :)
Odbierają u Was dzisiaj wszystkie mux-y z Katowic ? U mnie zero odbioru.Dodam,że wcześniej odbiór mux-ów był znakomity...A dzisiaj praktycznie prawie zero sygnału.Czeskie mux-y z Ostravy też nie odbierają.Czy to jakaś awaria,czy być może problemy z anteną ?...Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

U mnie bez problemów. Wszystkie MUX-y OK.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: belzebiusz »

pikaczu pisze:po co dają nadajniki w zabrzu, rybniku i bytkowie?
Aby polepszyć odbiór wewnątrz budynków w tych miastach?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Mam nadzieję, że w Gliwicach-Sośnicy poprawi to odbiór bo tam kiepsko z odbiorem polskiej telewizji. Czeska za to ładnie odbiera. Kierunek na Katowice zasłonięty przez wierzowce.

Rudzianin

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Rudzianin »

belzebiusz pisze:
pikaczu pisze:po co dają nadajniki w zabrzu, rybniku i bytkowie?
Aby polepszyć odbiór wewnątrz budynków w tych miastach?
A jednocześnie pogorszyć lub nawet uniemożliwić odbiór na antenach zewnętrznych. :evil:

Markus29
Posty: 68
Rejestracja: 17 listopada 2012, o 16:06
Odbiornik: Panasonic
Instalacja antenowa: ATX-107 kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy Kraków/ChorągwicaOpole

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Markus29 »

Oczywiście o doświetleniu z Kosztów MUX3 z TVP Kraków zapomniano:( widział ktoś jak tam w nadajnikach coś grzebali? ponoć stary nadajnik z kanału analogowego 42 dalej wisi na maszcie.

rafla
Posty: 40
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 13:36
Instalacja antenowa: pasywna ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: rafla »

Coś dzisiaj odpalono? Dzisiaj straciłem mux3 (totalna sieczka) na jednym TV, moc sygnału się nie zmieniła ale jakość poleciała. Reszta muxów bez zmian. Ruszyły dzisiaj te doświetlania? SFN?

Hamer

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Hamer »

mnie sila spadła, liczyłem na nadajnik w bytkowie ale wyszło jak zwykle

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

rafla pisze: Dzisiaj straciłem mux3 (totalna sieczka) na jednym TV, moc sygnału się nie zmieniła ale jakość poleciała
U siebie też miałem dziś kłopoty z MUX-3 na dotychczasowym ustawieniu anteny. Pomogło przekręcenie o pewien kąt. Ponieważ używam "pokojówki" to jest banalna "operacja" w moim przypadku. Zmiany jakości były widoczne (sieczka), więc potwierdzam wypowiedzi poprzedników.
Drobne uzupełnienie. Wieczorem straciłem całkowicie MUX-3 (mam nadzieję, że nie na zawsze i to tylko chwilowe). Inne MUX-y w porządku.

edit
Uporałem się już z ustawieniem anteny w optymalnym punkcie pokoju, bo samo przekręcenie jednak na długo nie pomogło. Wszystkie MUXy odbieram już dobrze, jak dawniej, ale jakość MUX-3 faktycznie spadła. Siła bez zmian. Cóż - uroki cyfryzacji na antenie pokojowej. Poza tym odbiór na razie OK, czego też życzę innym. Ciekawe, czy odpalenie Bytkowa tak namieszało, bo nie tylko ja zauważyłem kłopoty z MUX-3.
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2014, o 21:49 przez TomW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

U mnie w Bielszowicach po 100%. Mimo, że do komina EC w Zabrzu mam około 7km w azymucie +/- 0 stopni to moja siatkowa antena patrzy pomiędzy Skrzyczne a Kosztowy i w gratisie widzi Ornontowice. Być może jakaś wiązka sygnału z Zabrza do mnie doleci ale myślę, że nie pogorszy odbioru.

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: monter1981 »

Markus29 pisze:ponoć stary nadajnik z kanału analogowego 42 dalej wisi na maszcie.
Na maszcie to wiszą anteny a nie nadajniki :lol:

karlone

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: karlone »

U mnie od wczoraj brak mux3 czyli całej paczki tvp. Na stronie podają komunikat, że odpalili nowe nadajniki w okolicy. Teraz co? Mam wchodzić na dach i zmieniać położenie anteny? A może mam wzywać fachowca i płacić??? Ciągle coś mieszają, czy oni sobie tam nie zdają sprawy, że takie zmiany dla zwykłych ludzi wywracają wszystko do góry nogami?????? W następnym miesiącu nie płacę abonamentu, bo nie mogę odbierać TVP.

Zablokowany