DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Dziadek13

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Dziadek13 »

Tomciosz pisze:Brak sygnału na k.34 w całym zakresie regulacji ustawienia anteny?
Tak chyba ma to związek z uruchomieniem z Kosztów doświetlenia TV Kraków na tym samym kanale.

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: monter1981 »

To możliwe, bo pojawiają się głosy osób, które korzystały z odbioru MUX-3 z TVP Kraków na K34, a po uruchomieniu emisji z RTCN Katowice Kosztowynie mają sygnału. Tutaj pisał o tym @trefort, a w komentarzach pod artykułem na portalu Satkurier.pl znaleźć można następujące wpisy:
@pli
Ja odbierałem TVP Kraków z góry Żar na kanale 34. Teraz nie odbieram znikąd, mimo że jeszcze mieszkam w woj. śląskim. Życzę powodzenia tym, co mieszkają już za granicą województw. :)
@tomulo
Mieszkam w Łazach miałem tvp Kraków a teraz porażka
@wadim
Ja do wczoraj miałem TVP Kraków, a od dziś brak sygnału po ich modyfikacjach, ok. Siewierza.
Jakkolwiek problemy z odbiorem dotyczą terenów nie będących docelowymi dla przedmiotowego MUX-u.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

Pytanie do panów Jarosławów - nigdzie nie widzę informacji czy Góra Żar nadal nadaje? Czy w związku z uruchomieniem przekazu z Kosztów Żar został wyłączony?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie został wyłączony, nadaje nadal.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Z tego co udało mi się zdiagnozować to u mnie z kablami i anteną jest chyba ok. Obecna instalacja jest z 2010 roku a dziś mux2 k49 jest jeszcze gorszy w odbiorze niż w ubiegłym tygodniu. Moc spadłą do 74% a jakość pływa pomiędzy 30 a 45%. Jak na złość tylko ten k49 robi się coraz gorszy a reszta co odbieram kanały 37, 41, 47 (ten czasem zatnie ale tak jest od kiedy go włączono, jestem na granicy odbioru z Ornontowic) i 55 działają poprawnie. Przed spadkiem jakośći mux2 miał 98% mocy i 100% jakośći.

Nie ma jakiś problemów po stronie nadawcy w kierunku zachodnim? Nie chcę kupować drugiej anteny pod mux2. :?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

@Dziadek13
Po pierwsze - dziwi mnie, że kierujesz antenę na pn-wschód (między Sosnowiec i elektrownię Jaworzno) i w ten sposób chcesz mieć poprawny odbiór czegoś z południowego wschodu.
Po drugie - nie wiem czy pod pojęciem „zero odbioru" kryje się „zero sygnału" czy brak wizji i foni. Podejrzewam u Ciebie przesterowanie na kanale 34, lub takie złożenie się sygnału z Rabki i Kosztów, że dochodzi do wzajemnego zakłócenia tych nadajników. Pozostają próby z innymi antenami lub układem kilku anten.

Dziadek13

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Dziadek13 »

kb997 pisze:@Dziadek13
Po pierwsze - dziwi mnie, że kierujesz antenę na pn-wschód (między Sosnowiec i elektrownię Jaworzno) i w ten sposób chcesz mieć poprawny odbiór czegoś z południowego wschodu.
Bo tylko ten kierunek zapewnia mi poprawny odbiór mux3 do 21.00 potem troche poklatkuje i znowu jest dobry przez 24 godz.
kb997 pisze:@Dziadek13
Po drugie - nie wiem czy pod pojęciem „zero odbioru" kryje się „zero sygnału" czy brak wizji i foni.
Zero sygnału.
kb997 pisze:@Dziadek13
Podejrzewam u Ciebie przesterowanie na kanale 34, lub takie złożenie się sygnału z Rabki i Kosztów, że dochodzi do wzajemnego zakłócenia tych nadajników.
Nie odbieram sygnału z Kosztów nie mam takiej możliwości Kosztowy mam z drugiej strony bloku a sygnał z K34 Był do piątku wieczora a rano już brak sygnału.
kb997 pisze:@Dziadek13
Pozostają próby z innymi antenami lub układem kilku anten.
Testowałem trzy anteny zewntrzne z semetryzatorami i z wzmaczniaczem LNA-177 i jedną pokojową ze wzmaczniaczem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W tej koleiności obecnie mam tą ostatnią i z semetryzatorem kiepski sygnał mux3 często klatkował zmieniłem semetryzator na wzmacniacz LNA-177 i na chwile obecną mam znośny sygnał mux3 a o 21.00 ide się kąpać cosik zjeść i wtedy po woli przestaje klatkować i mogę coś zobaczyć.
Teraz mam takie kanały
mux 3 /K50 706KHz
mux 2 /K36 594KHz
mux 1 ?K43 650KHz
Muszę powiedzieć że nie tylko ja mam ten problem na naszym osiedlu właśnie z tego kierunku bo nie wszyscy mają widok na Kosztowy.
Obrazek
Obrazek

Markus29
Posty: 68
Rejestracja: 17 listopada 2012, o 16:06
Odbiornik: Panasonic
Instalacja antenowa: ATX-107 kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy Kraków/ChorągwicaOpole

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Markus29 »

Byłem dzisiaj w Katowicach chcąc na mojej dość dobrej antenie samochodowej do odbioru dvb-t sprawdzić http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/ShowItem2.php/itemNot ... lski-dvb-t zasięg nowo uruchomionego kilka dni temu MUX3 z TVP Kraków na kanale 34, i ku mojemu zaskoczeniu sygnał był zerowy w centrum Katowic. Postanowiłem podjechać bliżej nadajnika, kierowałem się ulicą Beskidzką w Katowicach, a ponowny test zrobiłem blisko KWK Wesoła, na granicy, a w zasadzie już na wjeździe do Mysłowic i sygnał...był zerowy będąc około 2,5 km od nadajnika...widząc go bardzo dobrze, nie zasłonięty żadnymi drzewami czy domami. Dopiero zbliżając się na około 1 km od nadajnika sygnał wskoczył raz dwa na 100% siły i jakości.
Niestety ale mieszkańcy woj. śląskiego na zachód od nadajnika nie mają szans na odbiór tego multipleksu.
Pytanie zatem do Pana Jarosława. Jak wygląda charakterystyka nadawania MUX3 z TVP Kraków w kierunku na aglomerację katowicką? zwłaszcza chodzi mi o moc dosyłu w kierunku Tychów, Mikołowa a szczególnie w kierunku Orzesza i RYBNIKA? bo w nadawaniu analogowym sygnał do naszych miast (Rybnik, Wodzisław, Żory) docierał zaśnieżony, teraz nie ma sygnału.
Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Tomciosz »

Jarosław Bałuka pisze:Emisja 5kW ERP, antena kierunkowa, 251m npt.
Dwie strony wstecz. :P Skierowana pewnie coś na Olkusz/Wolbrom.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TLW/SZA »

Kierunkowość emisji jest prowadzona na wschód od nadajnika,także nie licz na odbiór tego MUX-u w kierunku zachodnim czy południowym.
I jeszcze takie pytanie a co Ci po regionalnym programie z Krakowa na Śląsku :?:
Przecież jest TVP Katowice,zresztą poza antenami lokalnymi cały dzień leci to samo.

Awatar użytkownika
ibartolo
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 14:06
Odbiornik: tv Panasonic , Opticum HD T80Plus
Instalacja antenowa: Logarytmiczno-Periodyczna Z Zasilaczem 2-12V Blok4Piętrowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: KosztowySkrzyczne MiędzybrodzieLysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: ibartolo »

Dziś w Aktualnościach TVP Katowice mówili o uruchomieniu TVP Kraków z nadajnika Katowice/Kosztowy http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/ ... w/15634582

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Odbieram w Chrzanowie już od kilku dni z bardzo dobrym skutkiem.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TLW/SZA »

Jak u was z odbiorem MUX-3 na Śląsku :?: Piszę z Gliwic.

Bo od niepamiętnego czasu obraz tnie i zrywa,dość systematycznie co 2-3 minuty,normalnie nie idzie obejrzeć meczu,podejrzewam ze to nie wina podwójnej emisji meczów na TVP bo skutkiem przeciążenia streamu byłaby słaba jakość obrazu a nie pikseloza i brak sygnału.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Tomciosz »

U mnie w Sosnowcu wszystko gra. Tylko siła ma skoki 73-74%, normalnie 74% jest ciągle. Jakość 96%

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TLW/SZA »

Nie wiem co było przyczyną ale w drugiej połowie meczu wszystko wróciło do normy,aż do końca stabilny odbiór,być może jakieś lokalne zakłócenia,albo EC Zabrze mieszało.

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: djlosiu »

Mam pytanie dlczego od 2 dni na kanale 34 nie ma sygnału rano po 5:00 przez 2 godziny potem wszystko wraca do normy,a pozostałe muxy 47,49,55 chodzą bez problemów.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Domel28 »

a) zmiany propagacji
b) zakłócenia od innego nadajnika pracującego na tym samym kanale ( najbardziej prawdopodobne właśnie rano). W dzień wszystko wraca do normy i problemy ustępują.

Awatar użytkownika
Neptun
Posty: 7
Rejestracja: 12 października 2011, o 12:45
Miejscowość: Olkusz
Odbiornik: TV Samsung z DVB-T2
Instalacja antenowa: Opticum DVB-T AX 1000 Combo UHF LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy, Ostrava-Hošťálkovice

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Neptun »

djlosiu pisze:Mam pytanie dlczego od 2 dni na kanale 34 nie ma sygnału rano po 5:00 przez 2 godziny potem wszystko wraca do normy,a pozostałe muxy 47,49,55 chodzą bez problemów.
Ja mam tak na kanale 34 i 41 od godziny 24 :o
Mam siatkę ze wzmacniaczem,skierowaną na południe.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

Mając siatkę ze wzmacniaczem skierowaną na południe kanał 34 odbierasz sygnał z Góry Żar, jakieś szczątki sygnału z Rabki i doszło doswietlenie z Kosztów które „wchodzi" albo bokiem albo z odbicia. Podobnie jest z k41, który jest ze Skrzycznego i z Kosztów a pewnie z odbicia masz sygnał z Częstochowy. Wskazane jest użycie anteny kierunkowej o dużym zysku ale bez wzmacniacza i skierowanie jej na azymut ok. 200°.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Tomciosz »

Odbiera wam k. 55? Oraz k.49 stracił dobrą jakość. Instalacja sprawna, bo czeskie multipleksy i Ornontowice bez zmian w parametrach odbioru. Stało się to po burzy. Uprzedzając pytania, k41 bez zmian, ponieważ blisko do Bytkowa.

Zablokowany