DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Awatar użytkownika
lukaszuk1995
Posty: 78
Rejestracja: 2 maja 2013, o 13:13
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: LG 55UN71003LB 4K
Philips 43PFS5301
Instalacja antenowa: Libox LB1600
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: lukaszuk1995 »

poxipol pisze:Śledząc problem z Będzina,można przypuszczać że zaczyna się jazda z LTE 800 MHz,gdzie wydawanych jest coraz więcej zezwoleń.
Co prawda problem rozwiązał symetryzator antenowy,ale co dalej?
Nie tyle symetryzator, co przeniesienie anteny na drugą stronę bloku, która jest odseparowana bardziej od nadajników komórkowych, tutaj też mam lepszą widoczność na nadajnik.
Rozmawiałem z jednym z techników z EmiTela, podpowiedział, że to najpraqdopodobniej przez LTE.
P.S. Symetryzator mam na kanały 21-60 ;)

tomasjazda
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2015, o 13:02
Odbiornik: tv sony
Instalacja antenowa: tri digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: tomasjazda »

misiek2000wp pisze:Ruda Śląska Halemba, ul. Kłodnicka, blisko "Biedronki", odbiór bezproblemowy :)
Ja jestem z brzechwy w nocy troszke lepiej działa , masz wzmacniacz w antenie czy symetryzator ?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

U mnie na Bielszowicach pogorszenie. Zrywa obraz na programach z MUX2 i MUX1. MUX3 odbiera stabilnie ale jakość sygnału poniżej 30%, MUX regionalny ma jak zwykle zmienne parametry ale odbiera stabilnie, zatnie raz na kiedy ale nie wiem co się dzieje z MUX1 i 2... :/ Chyba czas zmienić antenę albo przejść na SAT.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

U mnie odbiór jak dawniej poprawny na MUX1,2 i 3. Regionalnego nie łapię i nigdy go nie miałem, to o nim się nie wypowiadam. Jak piszesz o nagłym pogorszeniu, to oprócz anteny sprawdziłbym, czy w najbliższej okolicy coś nie zakłóca i wpływa niekorzystnie na odbiór.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: pikaczu »

czy w tym roku jest planowania konserwacja lub modernizacja masztu?

tomasjazda
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2015, o 13:02
Odbiornik: tv sony
Instalacja antenowa: tri digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: tomasjazda »

TVRuda pisze:U mnie na Bielszowicach pogorszenie. Zrywa obraz na programach z MUX2 i MUX1. MUX3 odbiera stabilnie ale jakość sygnału poniżej 30%, MUX regionalny ma jak zwykle zmienne parametry ale odbiera stabilnie, zatnie raz na kiedy ale nie wiem co się dzieje z MUX1 i 2... :/ Chyba czas zmienić antenę albo przejść na SAT.
Ja poradziłem sobie wymiana wzmacniacza w antenie na LNA188 do tego kupiłem regulowany zasilacz i jakoś się dało wyregulować jest git polecam sprawdzone mieszkam na parterze.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Znów mam problem. Tym razem z MUX3. W domu są dwa telewizory. Samsung odbiera z siłą 100% ale nie ma wskaźnika jakości. LG natomiast odbiera MUX1 i 2 ale MUX3 jakby ledwo widział. Odbioru brak. Pasek siły pokazuje 100% a jakość 1% i na chwilę znikają jakby nic nie było nadawane i potem znów wskoczą jak opisałem i znikają. Jaka jest różnica między LG a Samsungiem skoro na jednej antenie jeden dobrze odbiera a drugi nic. Sprawdzałem kable i wszystko gra ale anteną zarządza właściciel czyli mój ojciec. Pomijając ten fakt niech mi ktoś podpowie co je grane?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: poxipol »

Zapewne antena siatkowa została zakupiona wraz ze wzm.
Antenę masz zainstalowaną na dachu.
W tej odległości od nadajnika stosowanie w niej przedwzmacniacza,raczej może pogorszyć niż poprawić odbiór.
Nie napisałeś jak masz wykonane połączenie rozgałęziające?,jaki masz rozgałęznik?,z czego realizowane jest jego zasilanie.Rodzaj kabli i ich długości od rozgałęznika.
Różnica między tymi markami odb.raczej nie ma wpływu na odbiór.mogą się jedynie różnić czułością głowic,chyba że jeden z nich ma uszkodzone gniazdo antenowe.
Wg.moich sugestii przy zmieniającej się propagacji,na jednym z odb.może występować przesterowanie sygnału-jak pisałeś siła 100% jakość 1%.
Żeby sobie zapewnić stabilny odbiór na wstępie powinieneś zamienić ten wzm.na symetryzator,podłączając kabel bezpośrednio do odb.a potem to już wszystko będzie zależeć od poziomu sygnału.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Kiedyś opisywałem dokładnie tą instalację. Może to wina upałów. Czy może to też zależeć od tego, że sygnał dochodzi z nadajnika doświetlającego (EC Zabrze) zamiast z głównego (Kosztowy)? Do Komina z EC mam blisko i widzę go z okna jakieś 7km, domniemam, bo nie znam się ale czy odbiornik wybiera sygnał z bliższego nadajnika? Dodam, że ten komin jest ustawiony bokiem względem anteny siatkowej. Ona była jeszcze robiona pod analog 5 lat temu.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

Jak pisze kol. poxipol - wygląda to na przesterowanie. Najłatwiej sprawdzisz to wstawiając tłumik przed LG. Jeśli zmniejszysz siłę sygnału do powiedzmy 95% a jakości dalej nie będzie to masz coś z odbiornikiem, ale "obstawiam" przesterowanie. LG może mieć czulszą głowicę. Zresztą możesz też zamienić miejscami LG z Samsungiem. Wyeliminujesz w ten sposób potencjalną usterkę instalacji (uszkodzony rozgałęźnik lub kabel rozgałęźnik - TV).

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Upały zelżały problem ten sam. Wcześniej tego problemu nie było. MUX3 był jedyny, który odbierał najlepiej. Niestety praca i dziewczyna sprawia, że nie ma czasu na kopanie przy tym. Zresztą TVP nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Zapewne będzie tak jak koledzy wyżej pisali. Stało się tak z dnia na dzień.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Mam pytanie do osób śledzących tropo. Czy to nie czasem jego sprawka. Od popołudnia obserwuję u siebie pogorszenie odbioru. W pewnym momencie nie mogłem odebrać żadnego MUX-a. Poziom błędów był 2000 - do końca skali a sygnał i jakość jak zawsze 85-96. Teraz wszystko już jest OK. Nic nie ruszałem przy antenie i odbiorniku bo z reguły prawie zawsze mam bardzo dobry odbiór, a tu taka niespodzianka. Czy to tylko ja tak odczułem? Ciekawi mnie to, bo znowu wszystko jest dobrze bez mojej ingerencji - błędy 0, jakość 96 :)

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Domel28 »

Mogło to być tropo, albo coś w okolicy zakłócało.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TLW/SZA »

Prędzej jakieś zakłócenia,bo z Kosztowych mam odbiór elegancki na wszystkich Multipleksach.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Dzięki za odpowiedzi. Zasugerowałem się tropo, bo po południu i wieczorem komu by się chciało coś robić (czytaj zakłócać) w niedzielę. Zresztą niczego takiego nie zauważyłem w pobliżu. Teraz to i tak nie ma znaczenia bo odbiór mam jak poprzednio bardzo dobry. Anomalia trwała u mnie raptem kilka godzin a przez około godzinę zniknęły wszystkie MUX-y - max. poziom błędów. Jeśli faktycznie, tylko ja to odczułem, to świadczyło by to o lokalnych zakłóceniach u mnie. Napisałem o tym z ciekawości czy ktoś też to wtedy odczuł, bo raczej nie mam takich kłopotów a wszystko hula aż miło. :D

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Domel28 »

W czasie tropo takie coś jest możliwe. U siebie obserwuje coś podobnego przy odbiorze słowackich kanałów, gdzie w pewnej chwili sygnał potrafi zniknąć by po pewnym czasie powrócić do normalnego poziomu.

anten
Posty: 3
Rejestracja: 7 września 2015, o 20:14
Odbiornik: Dekoder NC+ , TV z dvb-t
Instalacja antenowa: antena Opticum AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 7,3km SE

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: anten »

Witam i pozdrawiam :lol:
Mam małe pytanko : czy coś się zmieniło w nadawaniu w Kosztowach od czwartku 03.09.2015.?
Bo do tego czasu wszystko było dobrze. A teraz spadek sygnału i jakości , pojawiające się pixele na tv , oraz jak patrzę na błędy ( 2000 max) to falują proporcjonalnie do spadku siły i jakości.
Kręciłem antenką , 1 piętro pusto przed oknami i za jakieś 40m drzewa , antenka przykręcona do balustrady, w lewo w prawo i nic nie chce się ustabilizować ciągłe falowanie sygnału . :evil:
Do tej pory było super :D siła między mux'ami 83-97 % , a jakość 100%.
i nie wiem o co kaman. czy ?????????????????
Dzięki za odpowiedź
Andrzej

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: pikaczu »

nic się nie zmieniło

anten
Posty: 3
Rejestracja: 7 września 2015, o 20:14
Odbiornik: Dekoder NC+ , TV z dvb-t
Instalacja antenowa: antena Opticum AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 7,3km SE

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: anten »

Elo
Dzięki za odpowiedź
To muszę szukać winy po stronie instalacji ;(
A mam pytanko jak bym antene skierował do góry o kilka stopni to co się będzie działo ?
czy antena musi być poziomo ?
Andrzej

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: pikaczu »

tego nie wiem, ale chyba będzie odbierać.

Zablokowany