DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

@pat. jak to jest, że masz taki słaby poziom sygnału z Czech pomimo, że masz blisko do granicy? Wszystkie kanały jakie odbieram nie są słabsze jak 88% poziomu sygnału nawet Czeskie (te mają 0% jakości ale są lepsze od MUX3 Kosztowy) k36 i 51 się u mnie zagłuszają wzajemnie.

Zauważyłem, że na MUXach z Kosztów są chwilowe zaniki poziomu mocy i sygnału do zera. Nie ma tego na sygnałach ze Skrzycznego i z Czech.

pat

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: pat »

Sadze ,ze to ustawienie anteny ,Czechy odbiera siatka tylem i to tez niedokladnie skierowana na Lysa Hore troche brakuje stopni ,ale 54 z Lysej mam dobry, a 51 cz nie mam problemu nasze Kosztowy go przebijaja.
Nie mam zadnych zanikow sygnalu z Kosztow.

prezestb

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: prezestb »

Właśnie odbieram MUX-3 z nadajnika Wisła-Skrzyczne sygnał 96-100% z Kosztowy nadal barak sygnału MUX-3 !!

TheArt
Posty: 96
Rejestracja: 27 października 2011, o 02:13
Odbiornik: Telewizor z DVB-T
Instalacja antenowa: antena domowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TheArt »

Hej jak sprawdzić siłę i jakość sygnału.

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: michal77 »

eXte77 pisze: Teraz z innej beczki. Z połowe mniejsza moca nadawany jest MUX 2 ze Skrzycznego. Odbieram go w odległości około 40 km od nadajnika. Natomiast do nadajnika w Kosztowach mam jakieś 10 km w linii prostej i MUX 3 nadawany z 2 razy większa mocą jest nie do wykrycia. Czy aż takie znaczenie ma lokalizacja nadajnika oraz ukształtowanie i zurbanizowanie terenu? Przecież uwzględniając nawet te czynniki, nadajnik w Kosztowach znajduje się 4 razy bliżej!
Moc nadajnika to nie wszystko liczy się też:

Lokalizacja
Wisła, Skrzyczne
Wys. n.p.m.
1249 m
Wysokość
87 m

Lokalizacja
Katowice - Kosztowy
Wys. n.p.m.
308 m
Wysokość
345 m

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

Lokalizacja jest bardzo wazna to podstawa! Najlepiej zeby anteny sie widzialy i bylo raczej blisko. Nawet ulozenie anteny zbyt blisko np komina, muru innej anteny itp. moze miec znaczenie, podobnoe dlugosc kabla ma znaczenie. Nawet skracajac i wydluzajac kabel wskazania na bardzo czulych odbiornikach DVB-T moga sie zmieniac.

Profesjonalnie jakosc i poziom sygnalu mozna sprawdzic na danym kanale z anteny za pomoca specjalnego zakupionego miernika, w dBuV. Ale to jest nie tanie i trzeba to umiec jeszcze obslugiwac. Przydaje sie jednak bo mozna szukac z antena miejsca gdzie poziom sygnalu jest najlepszy, raczej dla specjalistów, zawodowców.

Natomiast za pomaca odbiornika telewizyjnego, czesto wogole sie nie da sprawdzic poziomu i jakosci sygnalu, zwlaszcza w tanim telewizorze z DVB-T.

Ale telewizor moze miec tez opcje jak moj TV Samsung trzeba wejsc w menu, dalej diagnostyke, dalej poziom sygnalu i podaje z grubsza poziom błedów i jakosc sygnalu w skali od 0 do 10 w dwoch slupkach.

Sile i jakosc sygnalu mozesz tez z grubsza sprawdzic na oddzielnym odbiorniku DVB-T wchodzac w menu dalej zwykle instalacja, lub wyszukiwanie np reczne i wpisujesz dany kanal pojawia ci sie slupek do jakosci i do poziomu sygnalu w procentach zwykle od 0-100%. Tu za pomoca komunikacji nawet slabej krotkofalowki (czy telefonu) jedna osoba moze zmienaiac polozenie anteny a druga osoba sprawdza odczyty poziomu i jakosci sygnalu w domu.

Jak jest antena przy oknie czy balkonie to jest szansa obserwowac ekran telewizora ze wskaznikami i ruszać antena chocby nawet za pomoca jakiegoś wysiegnika.
Mozna tez za pomaca mini telewizorka na akumulator z DVB-T co ma wskazniki bezposrednio sprawdzać sygnal np. na dachu. Podobnie z laptopem przy antenie i to dosc tanie rozwiazanie bo DVB-T do laptopa za 50-70zl mozna kupic jesli tylko ma dobre wskazniki poziomu i jakosci sygnalu.

Ale to jest roznie podawane na roznych odbiornikach DVB-T np jeden podaje sile sygna, na np 60% a jakosc sygnalu np 97%. (Przy czym programy sie totalnie zacina przy jakosci ok 50%) W to samo miejsce wlaczony inny odbiornik DVB-T podaje np sile sygnalu 70% i jakosc sygnalu tylko 20% (przy czym programy sie totalnie zacinaja przy jakosci ok.2%)

Niektore drozsze odbiorniki DVB-T maja tez inne opcje bardziej obiektywne mozliwe do porownywania np bitowa stopa błedów na 1 MB. Przykladowo jak mam bitowo stope bledów powyzej 30tys to programy sie zacinaja dla mpg4 i ok 40tys dla mpg2-Czechy bo tam maja w jednym mux tylko 5 programow stad sygnal moze byc gorszej jakosci. Jesli ta bitowa stopa błedow jest od 0-10 tys to odbior jest super i praktycznie nigdy sie nie zacina.Tak do 20tys jest jeszcze dobrze. Powyzej 20tys moze sie czasami zacinac a powyzej 30-40tys siada totalnie. To tyle z moich doswiadczen.

Ze wzgledu na warunki propagacji, czy jakies przeszkody np. grad, smog pylowy, jakosc i sila sygnalu ulega zmiana, czesto nawet w ciagu sekund i minut. Chodzi o to jednak aby ten syganl byl nadal dobry do odbioru czyli stabilny pomimo tych wahan chwilowych czy dobowych itp. Propagacje na dany dzien w danym rejonie mozna sprawdzic na http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2011, o 19:04 przez hol2, łącznie zmieniany 2 razy.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kuku1234 »

hol2 pisze: Ja np 45 km od Kosztowy (kolo Myslowic)
Kosztów w Mysłowicach!.
eXte77 pisze: "WEZWANIE do odpowiedzi !"

Po raz drugi zwracam się z zapytaniem. Informuję, że Państwa obowiązkiem jest udzielenie odpowiedzi.
Po takich tekstach to oni moga miec co najwyzej niezly polew, a nie sie wystraszyc :].
yoopiter pisze: Nie znam się na prawie spółdzielczym, ale ja bym Ci na takie coś nie odpisał... Jak już chcesz zmuszać ludzi to przejdź się i złóż na piśmie swoje postulaty i zachowaj podbitą kopię dla siebie albo wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Ja tez nie wiem jak to sie ma do spoldzielni, ale przede wszystkim to wypadalo by wpisac dane z adresem u gory, a to czy wysle emailem czy listem poleconym czy z kopia pojdzie to jest bez znaczenia.
TheArt pisze:Hej jak sprawdzić siłę i jakość sygnału.
Przewaznie na wskaznikach w odbiorniku.
hol2 pisze:Nawet ulozenie anteny zbyt blisko np komina, muru innej anteny itp. moze miec znaczenie, podobnoe dlugosc kabla ma znaczenie. Nawet skracajac i wydluzajac kabel wskazania na bardzo czulych odbiornikach DVB-T moga sie zmieniac.
Wiecej w tym bajki niz prawdy w praktyce.
hol2 pisze: Profesjonalnie jakosc i poziom sygnalu mozna sprawdzic na danym kanale z anteny za pomoca specjalnego zakupionego miernika, w dBuV. Ale to jest nie tanie i trzeba to umiec jeszcze obslugiwac. Przydaje sie jednak bo mozna szukac z antena miejsca gdzie poziom sygnalu jest najlepszy, raczej dla specjalistów, zawodowców.
Kiedys to bylo trudne. Dzisiaj wystarcza dwie osoby i dwa telefony.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

pat pisze:Sadze ,ze to ustawienie anteny ,Czechy odbiera siatka tylem i to tez niedokladnie skierowana na Lysa Hore troche brakuje stopni ,ale 54 z Lysej mam dobry, a 51 cz nie mam problemu nasze Kosztowy go przebijaja.
Nie mam zadnych zanikow sygnalu z Kosztow.
k54 też z Lysej Hory? Musi być słabszy od k37 też z tego samego nadajnika bo k54 nie odbieram wogóle.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kuku1234 »

Nie musi, obydwa po 25KW. Ja odbieram kawalek przed lotniskiem 54 minimalnie lepiej niz 37.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

Przy okazji odbierania syganlu z Kosztowy kanal 49 i 51 lub ze Skrzycznego kanal 38 i 62 mozna takze odebrac Czechy jak kierunki anten sie zgadzaja, tak jak u mnie.

Lysa Hora kolo Frydek Mistek i Ostravy nadaje mux2 Czechy na kanale 37 moc 25kW i mux1 na kanale 54 tez moc 25kW. Jednak to tylko jedna mala wieza wysoko w górach, wiec pomimo ze to jest to samo centrum nadawcze jedna antena jest wyzej (mux2) a druga nizej (mux1) ponadto charakterystyki tych anten nie sa dookólne tylko bardziej kierunkowe - mozna sprawdzic na http://www.dvbtmap.eu Jednak smog pylowy (mowili o tym w CT24 co sie utrzymuje nad Ostrava i okolicami moze pogarszac odbiór.

Wiec jest mozliwosc ze wiazka z mux2 kanal 37 dochodzi lepiej do danego miejsca niz mux1 kanal 54. Ponadto kanal 37 jest lepszy dla propagacji i ugiecia sie fali niz kanal 54. Zalezy to tez od propagacji w danym dniu co mozna sprawdzic na
http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html
U mnie tradycyjnie zawsze mux1 kanal 54 Lysa Hora idzie gorzej niz mux2 kanal 37, ale obydwa ida dobrze i rzadko sie zacinaja. Mux1 kan 54 jakosc sygnalu nawet 80-97% pozim sygnalu 70%, bitowa stopa błedów ok 5-20tys. Mux2 kan 37 jakosc 90-97%, poziom sygnalu 80-90% bitowa stopa bledow 2-15tys zwykle. Anteny sie widza, instalacja antenowa raczej nie tania. Czeskie muxy zacinaja sie totalnie przy ok 40tys/1 MB błedów, polskie przy ok 30tys/1 MB błedów. Polskie muxy maja mpg4 i 8 programow w muxie wiec wymagaja sygnalu lepszej jakosci. Czeski sygnal moze byc gorszej jakosci i idzie dobrze nawet przy bledach 40tys bo to mpg2 mniej skopresowane i tylko 5 programow (SD 720p) w muxie.

TheArt
Posty: 96
Rejestracja: 27 października 2011, o 02:13
Odbiornik: Telewizor z DVB-T
Instalacja antenowa: antena domowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TheArt »

A w Samsungu LE46C530 to gdzie te opcje.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

kuku1234 pisze:Nie musi, obydwa po 25KW. Ja odbieram kawalek przed lotniskiem 54 minimalnie lepiej niz 37.
No to jest ciekawe, że masz k54 lepszy od k37 z kolei ja k37 w poziomie sygnalu mam taki sam jak k36 po 89% i ten k36 odbieram wtedy gdy nie odbieram k51. k37 jest dobry ale zaś nie mam wcale k54.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

Wskaznik sygnalu w telewizorze Samsung:
W moim Samsungu LE46B530 Nalezy nacisnac menu, dalej na koniec przejsc pionowymi strzalkami na znak zapytania (Test Diagnostyczny) nacisnac OK i wybrac strzalkami pionowymi "informacje o sygnale" (bo jest jeszcze test obrazu i dzwieku) i wyswietlaja sie dwa slupki "Poziom błedów" w skali od 1 do 10 i drugi slupek "sila sygnalu" 0-100%.
dla danego odbieranego kanalu cyfrowego.

W Twoim Samsungi LE46C530 mysle ze jest tez ten wskaznik, tylko szukaj diagnostyki po menu, nie jest to tam gdzie wyszukiwanie kanalów, tylko gdzies na koncu Menu. Trzeba dany kanal juz odbierac w muxie i dopiero wtedy wlaczyc ta diagnostyke i zrobic test sygnalu mozna tez obrazu i dzwieku. Pewnie to zalezy od oprogramowania tez, ale powinienes to miec w swoim Samsungu.
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2011, o 20:51 przez hol2, łącznie zmieniany 1 raz.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: _chris_ »

kuku1234 pisze:
hol2 pisze:Nawet ulozenie anteny zbyt blisko np komina, muru innej anteny itp. moze miec znaczenie, podobnoe dlugosc kabla ma znaczenie. Nawet skracajac i wydluzajac kabel wskazania na bardzo czulych odbiornikach DVB-T moga sie zmieniac.
Wiecej w tym bajki niz prawdy w praktyce.
Ale ta bajka ma bardzo pouczający morał: hol2 ma po prostu odbiór DVB-T :D

Więc ja bym ją polecił poczytać, zwłaszcza osobom ze Strefy51 (dla niezaznajomionych - nadajnik Skrzyczne) i okolic...

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

Dla ciebie bajka dla mnie nie, bo rzeczywiscie ustawialem antene przy kominie i byly roznice jak antena byla za blisko komina. Jest to zreszta opisane w ksiazkach do anten ze antena na UHF 21-69 powinna miec minimalna odleglosc od muru i innych przeszkod prznajmniej z boku (od gory i od dolu) nie pamietam juz dokladnie ale zalecali cos ok 0,5-0,7 do 1,25 metra. Jak mialem mniej to sygnal zwlaszcza z Czech byl rzeczywiscie znacznie slabszy, tak ze to nie bajki tylko praktyka i teoria anten tez z ksiazek. Ponadto w niejednorodnym polu elektromagnetycznym sa miejsca gdzie natezenie pola jest wieksze i odbior lepszy i miejsca nawet nieznacznie dalej gdzie natezenie pola jest mniejsze i odbior gorszy lub wogole brak odbioru, zwlaszcza w slabym niejednorodnym polu elektromagnetycznym. Stad antena w jednym miejscu moze odbierac dobrze a nieznacznie dalej metr, kilka metrow, kilkanascie metro bedzie znacznie gorszy odbiór. Dobrze wiec pochodzic z antena i wskaznikami gdzie jest dobry odbior w trudnych warunkach odbioru. A tobie sie fajnie pisze niesprawdzone rzeczy, moze byc i tak jak piszesz ale to byc nie musi ze nie ma znaczenia odleglosc anteny od muru czy komina, jesli juz to raczej w silnym zasiegu nadajnika. Dlugosc kabla tez przy slabych sygnalach i czulych wskaznikach miala znaczenie dla dopasowania nawet jednej antenny (na kablu linia dluga ustalaja sie stralki i wezly). Ale dla silnego sygnalu i slabych wskaznikach np w telewizorach moze to byc niewidoczne. Natomiast przy laczeniu dwoch lub wiecej anten symfazowych mozna je zestroic na sumatorze dla danego kanalu wlasnie dlugoscia kabla skaracaja i wydluzajac jeden, a drugi kabel pozostawiajac bez zmian, obserwujac wakazania poziomu i jakosci sygnalu. Mozna ustawic tak ze sygnal z dwoch anten sie znosi, wiec jest nawet zero jakosci sygnalu i ze jakos wzrosnie o 20-30% w porownaniu z jedna antena. Tak ze dlugosc kabla to tez wazna sprawa. Nie mowiac juz o tym ze im dluzszy kabel tym wieksze tlumienie.

Na nadajniuku Skrzyczne zwlascza mux3(1) kan 62 nie da sie wiele sprawdzac ani ogladac tez bo to emisja eksperymentalna i sa zmniany w nadawaniu moze po 14 grudnia bedzie stabilnie.
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2011, o 22:14 przez hol2, łącznie zmieniany 7 razy.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Bartt »

TheArt pisze:A w Samsungu LE46C530 to gdzie te opcje.
Przytrzymaj przez ponad 10 sekund "Info" na pilocie ;).

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

W Samsungi LE46B530 to nacisniecie info nie podaje wskaznika poziomu i jakosci sygnalu jedynie informacje o programie i rozdzielczosc obrazu 720x576. Moze w Samsungi LE46C530
to tak dziala, podobnie jak np na odbiornikach DVB-T wielu tak jest ze sie naciska info raz czy dwa razy i sa wskazniki. W zaleznosci od oprogramowania.

Ja musze wejsc jak opisalem wyzej w Menu, dalej na koniec znak zapytania (Diagnostyka) i dalej informacja o sygnale i OK sa dwa slupki poziom bledow i sila sygnalu.

ss80

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: ss80 »

_chris_ pisze:ja bym ją polecił poczytać, zwłaszcza osobom ze Strefy51 (dla niezaznajomionych - nadajnik Skrzyczne) i okolic...
Wiesz jak nazywa się to co ty robisz na tym forum?
Trollowanie :!: pisze:Zachowanie antyspołeczne prezentowane na forach internetowych lub grupach dyskusyjnych. Polegające na wywoływaniu "wojny" wśród uczestników dyskusji
Skrzyczne to teren górzysty w połączeniu z małymi mocami nadajnika efektem jest problem u wielu ze złapaniem stabilnego sygnału, niekórzy więc mają ten owy "cud" złapania sygnału z odbicia, akurat tylko w jednym miejscu i tak na styk na centymetr dochodzi do nich sygnał na granicy odbioru. Nie widzę tu nic do śmiechu ani tymbardziej związanego z teoriami spiskowymi o kosmitach. ;)

W katowicach problem identyczny, jeden ma sygnał a drugi go nie ma a czemu? bo jeden się bardziej przysłonił przed "czeskimi zagłuszaczami", drugi mniej, jeden ma lepsze warunki drugi gorsze.

A moraj najwłaściwszy jest taki że dopóki Katowicki kanał 51 będzie nadawał 2.5 kilowata mocy nic się nie zmieni na dobre. :?

Powinno się zrobić pospolite ruszenie :!: i wynegocjować wcześniejsze uruchomienie kanału 55 - MUX1 w Katowicach ze względu na zbyt ogromne problemy z właściwym odbiorem w aglomeracji śląskiej podstawowych kanałów TVP w wersji cyfrowej z mocą jaka jest przewidywana dla [MUX1] tego kanału czyli 25 kw i uruchomienie w końcu normalnej pracy TVP 1 TVP 2 i TVP Katowice. Bo w innym przypadku ludzie będą spadali z dachów wraz z antenami w rękach w poszukiwaniu paczki kanałów TVP :shock:

Kastelik na żywiecczyźnie potrafił wynegocjować wszystko co się dało, pora na jakiegoś śląskiego Kastelika! :)

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Bartt »

hol2 pisze:
Bartt pisze:
TheArt pisze:A w Samsungu LE46C530 to gdzie te opcje.
Przytrzymaj przez ponad 10 sekund "Info" na pilocie ;).
W Samsungi LE46B530 to nacisniecie info nie podaje wskaznika poziomu i jakosci sygnalu jedynie informacje o programie i rozdzielczosc obrazu 720x576. Moze w Samsungi LE46C530
to tak dziala, podobnie jak np na odbiornikach DVB-T wielu tak jest ze sie naciska info raz czy dwa razy i sa wskazniki. W zaleznosci od oprogramowania.

Ja musze wejsc jak opisalem wyzej w Menu, dalej na koniec znak zapytania (Diagnostyka) i dalej informacja o sygnale i OK sa dwa slupki poziom bledow i sila sygnalu.
Na pewno tak działa (zobacz w podpisie jaki mam tv ;) - to praktycznie to samo co C530). Oczywiście pierwszym objawem jest to że wyskoczą informacje o kanale, ale przycisk trzeba trzymać powyżej 10s (pilot skierowany na tv - dioda na tv ma cały czas migać). Do cierpliwych świat należy :D.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

Niby to samo, podobny model telewizora Samsung LE46B530 i LE46C530 a jednak nie dziala to info jak sie nacisnie info nawet 10 seund i wiecej, musze wejsc w menu jak opisywalem i diagnostyka to sa te wskazniki OK. Moze mam inne oprogramowanie telewizora Samsung (wersja 2009/10/07-002004) mozna zmienic przez USB, no ale malo wazne dziala mi to pod diagnostyka dobrze, wiec narazie oprogramowania nie bede zmienial, muxy tez sie praktycznie nie zacinaja podobnie jak na oddzielnych odbiornikach DVB-T. Jest problem jedynie z tym ze ten telewizor z tym oprogramowaniem wybiera z dwoch takich samych muxow zawsze ten silniejszy np. jak ma do wyboru mux2 z Kosztowy i mux2 ze Skrzyczne to wybierze i zapisze tylko mux2 Kosztowy. Podobnie z Mux3. Nie zapisuje dwa razy tych samych muxow. Moi znajomi maja glownie Samsungi. Z tym ze jakby ktos chcial szukac to moze i tak i tak na roznych telewizorach, jest szansa znalesc te wskazniki na dobrych telewizorach z DVB-T. Lepsze wskazniki moim zdaniem sa jednak na oddzielnych odbiornikach DVB-T dobrej marki. Przydac sie to moze przy ustawianiu anteny lub regulacji instalacji antenowej.

Zablokowany