DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Maciey

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Maciey »

zenit pisze:A można wiedzieć jaki to był wzmacniacz?
Bo wiekszość "cudownych" konstrukcji nadają sie tylko do tego by udupić telewizor :D
A w jaki sposób wzmacniacz może "udupić" telewizor?

zenit
Posty: 47
Rejestracja: 11 października 2011, o 19:39
Instalacja antenowa: Ant. LOG 2-69 ustawiona na NE; wzmacniacz APL-103 10-14dB; przewód Televes, 20m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice*Kosztowy*

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: zenit »

Może przesterowac głowice, jeśli dostanie za mocny sygnał :D

Maciey

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Maciey »

Aha. Nie wiedziałem, że "udupić" znaczy przesterować głowicę.

Lukaszmbr

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Lukaszmbr »

Ja na antenie pokojowej ze wzmacniaczem ledwo odbierałem mux2 z tej odległości i to z częstymi zakłuceniami.

danio

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: danio »

Pies sąsiada szczeka = pixeloza na mux3,pies się wyłącza = odbiór w miarę stabilny :shock: Serio nie wiem co ma jedno do drugiego,ale tak się dzieje :P Bydle jest przeogromne i z pewnością nie pochodzi z naszej planety :lol: :lol: :lol:

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: pgrzes »

Pewnie za kość dziennie podjął pracę dla konkurencji... Nakazać zamknąć bydlę 8-) w ekranowanej klatce :lol: :lol: :lol: :lol:.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Ten huragan służy temu DVB dość dobrze. k51 z nieodbieralnego przeobraził się w jakość skaczącą od 2 do 57% a anteną chuśta równo. Czeskich brak lub strzępy sygnału.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Czytając wątek "Używanie sieci energetycznej zakłóca DVB-T" znalazłem przyczynę moich sporadycznych co prawda, wcześniejszych zakłóceń odbioru. Podawane tam przykłady są niemal identyczne z moimi. Jak już wiem co zakłóca (lokalnie), to można teraz zacząć działać i uzyć filtra czy ekranu. Dziś mam również super stabilny odbiór z Kosztów na obu Mux-ach, ale nie wiadomo kiedy np. sąsiad zapuści szlifierkę. Na antenie pokojowej, włączenie czegoś piętro wyżej lub niżej już może wpływać na odbiór.

Maciey

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Maciey »

TVRuda pisze:Ten huragan służy temu DVB dość dobrze. k51 z nieodbieralnego przeobraził się w jakość skaczącą od 2 do 57% a anteną chuśta równo. Czeskich brak lub strzępy sygnału.
To może zamiast wiecznie narzekać jakie to wszystko do bani przydało by się wejść na dach i poszukać miejsca gdzie jest sygnał? A następnie przymocować antenę stabilnie.

Od wczoraj odbieram Kosztowy (odl. 35km) na czymś takim

Obrazek Obrazek

MUX2 (63kW) - odbiór poprawny
Obrazek

MUX3 (2,5kW) - sporadyczne, ok. sekundowe zacięcia obrazu i/lub dźwięku
Obrazek

Tylko że na znalezienie miejsca, gdzie to działa w miarę poprawnie poświęciłem "troszkę" czasu.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: eXte77 »

Bardzo niska siła sygnałów. Przy niekorzystnym tropo możesz miec problem z odbiorem. Może warto pomyśleć nad jakimś wzmacniaczem?

brzeg

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: brzeg »

U mnie straszny spadek siły i jakości sygnału z mux2. Występuje u was także ?

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Nie. U mnie wszystko OK!

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

brzeg pisze:U mnie straszny spadek siły i jakości sygnału z mux2. Występuje u was także ?
Też zauważyłem spadek jakości ale odbiera.

Inna sprawa jest u mojego wujka. On jak wyciągnie zasilacz z prądu to nie odbiera nic ani analogu ani cyfry. U mnie zaś jakość się polepsza. Jeden wielki cyrk.

Patrząc na to wszystko z dystansu to TVP słabo bądź wcale nie stara się o cyfrowe sygnały. Albo ich nie ma albo są nadawane z taką mocą, że szkoda słów.

zenit
Posty: 47
Rejestracja: 11 października 2011, o 19:39
Instalacja antenowa: Ant. LOG 2-69 ustawiona na NE; wzmacniacz APL-103 10-14dB; przewód Televes, 20m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice*Kosztowy*

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: zenit »

Maciey pisze:
TVRuda pisze:Ten huragan służy temu DVB dość dobrze. k51 z nieodbieralnego przeobraził się w jakość skaczącą od 2 do 57% a anteną chuśta równo. Czeskich brak lub strzępy sygnału.
To może zamiast wiecznie narzekać jakie to wszystko do bani przydało by się wejść na dach i poszukać miejsca gdzie jest sygnał? A następnie przymocować antenę stabilnie.

Od wczoraj odbieram Kosztowy (odl. 35km) na czymś takim

Obrazek Obrazek

MUX2 (63kW) - odbiór poprawny
Obrazek

MUX3 (2,5kW) - sporadyczne, ok. sekundowe zacięcia obrazu i/lub dźwięku
Obrazek

Tylko że na znalezienie miejsca, gdzie to działa w miarę poprawnie poświęciłem "troszkę" czasu.
Ty sobie Maciey kup jakąś normalną antenę np. logarytmiczną albo którąś Yagi, a nie takie półśrodki.
Jak dobrze ustawisz to będziesz miał 100% na obu MUXach.
p.s. odbierasz na tym twoim sprzęcie Chorągwicę albo Skrzyczne?

odbiornik

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: odbiornik »

zenit pisze:Ty sobie Maciey kup jakąś normalną antenę
A ty przestań już mącić, jak ktoś nie chce kupować ale woli coś zrobić samemu to niech robi skoro efetk będzie podobny ;) Ja na własnoręcznie zrobionym biquadzie odbieram wszystko to samo co na siatkowej katowice, skrzyczne, kraków ostravę, i wcale nie kupowałem anteny za kilkadziesiat czy kilkaset złotych więc to nie zależy od tego na czym odbieramy ale jakie mamy warunki odbioru w miesjcu zamieszkania. ;)

brzeg

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: brzeg »

Siła i jakość teraz poprawiła się, ciekawe jaka była przyczyna ?

zenit
Posty: 47
Rejestracja: 11 października 2011, o 19:39
Instalacja antenowa: Ant. LOG 2-69 ustawiona na NE; wzmacniacz APL-103 10-14dB; przewód Televes, 20m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice*Kosztowy*

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: zenit »

@odbiornik: ja nikogo nie zmuszam do zakupu niczego, po prostu jestem zwolennikiem, choćby minimalnego, ale jednak profesjonalizmu. Taka antena nie ma szans działać poprawnie i dawać satysfakcjonujących efektów. I broń Boże nikogo nie wyśmiewam. Ciekaw jestem tylko co by powiedzieli koledzy z forum elektroda.pl, bo ja już tam za swój "brak profesjonalizmu" zostałem nieraz zj***ny ;)
Warunki odbioru znam i wiem że w małej odległości od nadajnika jaką ma kol. Maciey można wycisnąć znacznie więcej na prostej i niedrogiej antence :)

Maciey

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Maciey »

zenit pisze:Ty sobie Maciey kup jakąś normalną antenę np. logarytmiczną albo którąś Yagi, a nie takie półśrodki.
Jak dobrze ustawisz to będziesz miał 100% na obu MUXach.
p.s. odbierasz na tym twoim sprzęcie Chorągwicę albo Skrzyczne?
Jakbyś nie zauważył, mam "normalną" antenę - patrz profil. I na dwóch odbiornikach mam po 100% na obu MUXach.
A tą antenkę zrobiłem w celu obalenia mitu, że zasięg MUX3 kończy się kilka km od nadajnika i aby go odbierać trzeba wydać kupę kasy ;)
Chorągwicy nie odebrałem, ale też nie szukałem zbyt długo sygnału z tego kierunku. Poza tym pokój jest po zachodniej stronie budynku. Jak będę miał chwilę, to jeszcze spróbuję. Może uda się wystawić to coś na dach.
A Skrzyczne go nie złapałem jeszcze na żadnej antenie. Najmocniejsza jaką próbowałem to TriDigit ze wzmacniaczem. Złapałem tylko potwornie zaśnieżone analogi.
zenit pisze:@odbiornik: ja nikogo nie zmuszam do zakupu niczego, po prostu jestem zwolennikiem, choćby minimalnego, ale jednak profesjonalizmu. Taka antena nie ma szans działać poprawnie i dawać satysfakcjonujących efektów. I broń Boże nikogo nie wyśmiewam. Ciekaw jestem tylko co by powiedzieli koledzy z forum elektroda.pl, bo ja już tam za swój "brak profesjonalizmu" zostałem nieraz zj***ny ;)
Jeśli wykonanie anteny na podstawie znanych od dawna schematów, która dodatkowo wg Ciebie nie ma szans działać, a jednak działa to brak profesjonalizmu, to gratuluje podejścia.
Chyba "koledzy" z elektrody już Cie zarazili mitem, że profesjonalne jest tylko to, co wyszło z fabryki i można kupić w sklepie :lol:
eXte77 pisze:Bardzo niska siła sygnałów. Przy niekorzystnym tropo możesz miec problem z odbiorem. Może warto pomyśleć nad jakimś wzmacniaczem?
Siłą owszem, niska. Ale jakość wysoka :D
Nad wzmacniaczem nie ma co myśleć, bo ta antenka służy tylko do testów. Na dachu mam antenę do regularnego odbioru.

edit:
Jeszcze odnośnie tropo zapomniałem dopisać ;)
Nie zauważyłem, aby u mnie miało jakikolwiek wpływ na odbiór z Kosztowych.
Pamiętam, jak około początku listopada było tak silne tropo, że na antenie 16-elementowej z symetryzatorem odbierałem (i co najważniejsze - dało się w miarę normalnie oglądać :shock: ) cztery dodatkowe mutlipleksy: MUX2 z Częstochowy, Kalisza i Konina oraz MUX3 z Cz-wy. Parametry sygnału z Katowic miałem takie, jak zwykle.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Acid »

TVRuda pisze:
brzeg pisze:U mnie straszny spadek siły i jakości sygnału z mux2. Występuje u was także ?
Też zauważyłem spadek jakości ale odbiera.

Inna sprawa jest u mojego wujka. On jak wyciągnie zasilacz z prądu to nie odbiera nic ani analogu ani cyfry. U mnie zaś jakość się polepsza. Jeden wielki cyrk.

Patrząc na to wszystko z dystansu to TVP słabo bądź wcale nie stara się o cyfrowe sygnały. Albo ich nie ma albo są nadawane z taką mocą, że szkoda słów.
To nie jest jeden wielki cyrk tylko masz przesterowany sygnał! Jesli odlaczysz zasilacz to odbior jest realizowany za pomoca samego kabla, sygnal od anteny nie jest przepuszczany. Sprobuj zastapic wzmacniacz symetryzatorem, antene ustaw precyzyjnie na nadajnik i gwarantuje ze skoncza sie u Ciebie te cyrki.

Adam1972

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Adam1972 »

Mam pytanie z innej beczki. Złapałem ostatnio resztki synału ze Skrzycznego. Załadowało mi listę kanałów + brak sygnału. Z tego co czytam znajduje się tam Eska, Polo, TTV i inne. Kiedy ten pakiet pokaże się na Kosztowach ? O ile wogóle się Pokaże

Zablokowany