DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

mariusz 37

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: mariusz 37 »

DjTomy pisze:Co za koleś wypisuje to samo na różnych forach. Brak słów.
a wiesz czemu, twoja reakcja świadczy o tym, że nie masz merytorycznej odpowiedzi, owszem rozniosłem temat po kilku forach po to aby jak najwięcej ludzi się wkomponowało w tą dyskusję ....

Matteo87

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Matteo87 »

mariuszku najpierw poczytaj trochę, dlaczego tak jest i skąd wynikają takie a nie inne moce sygnału i lokalizacje, a potem się wypowiadaj i oświeć nas swoimi pomysłami. To było powtarzane już tyle razy, że nikomu nie chce się Tobie tłumaczyć tego po raz n-ty.

mariusz 37

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: mariusz 37 »

Matteo87 pisze:mariuszku najpierw poczytaj trochę, dlaczego tak jest i skąd wynikają takie a nie inne moce sygnału i lokalizacje, a potem się wypowiadaj i oświeć nas swoimi pomysłami. To było powtarzane już tyle razy, że nikomu nie chce się Tobie tłumaczyć tego po raz n-ty.
ja podsumuję ten temat tym, że lekarz też wpisze w kartę chorego co chce, i wszyscy jesteśmy zadowoleni, że "jest powód choroby lub śmierci"... b :D

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Andrzej.B »

mariusz 37 pisze:według mnie sygnał z Błeszna to... śmiech na sali (2kW), nie rozumiem dlaczego NIE PUSZCZONO TEGO Z WRĘCZYCY ( piękny, nowy nadajnik, bardziej wysunięty na północ gdzie z pokryciem sygnału zyskało by o wiele więcej odbiorców )... myślę , że to jest wielki błąd... u naszych zachodnich sąsiadów takie coś jest nie do pomyślenia, żeby nagłaśniać coś co jest nieosiągalne (30 km od nadajnika... ciemność)...
ps. nie będę tu mówił, że w CZECHACH TEŻ MYŚLĄ LEPIEJ!!! ... i proszę nie mówcie, że antenę mam złą...
Panie Mariuszu ja mieszkam w Radomsko. Do Błeszna mam około 40 km a siła sygnału na poziomie 99-100%. Ja uważam że podstawa to dobra instalacja antenowa (dobra antena i wzmacniacz). moja instlacja antenowa to antena ATX-55 i wzmacniacz AWS-33 firmy AMS zamontowany na strychu, z wyjścia sygnał idzie do rozgałeźnika gdzie rozdziela go na 4 telewizory. Wszysko śmiga jak należy.

czlowiektv

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: czlowiektv »

Panie Mariuszu chce Pan żeby się zmieniło tak aby było po Pana myśłi to niech Pan pisze do Emitela...chociaż wiadomo,że nie mogą nic z tym zrobić z wiadomych powodów(jeżeli czyta Pan forum,to ta kwestia rzeczywiście była tutaj wiele razy podnoszona i wyjaśniana - wystarczy trochę poczytać).W każdym razie jeżeli chce się Pan wyżyć,to niech Pan uderza do Emitela,a nie wypisuje na forach te same rzeczy.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: blockbuster »

Napiszę po raz n-ty. Emitel nie ustala mocy nadajnika. On jest tylko operatorem technicznem i do niego należy nadawanie sygnału na kanale i z mocą na jaką wyda pozwolenie UKE. Jeżeli ktoś ma pretensje co do mocy nadajnika to swoje żale proszę kierować do UKE a konkretnie do Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości bo to oni przydzielają moce i kanały dla poszczególnych nadajników.
Ostatnio zmieniony 22 października 2011, o 20:07 przez blockbuster, łącznie zmieniany 1 raz.

Huk

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Huk »

Czy przerywa wam podczas odbierania coś? U mnie (Ostrowy nad Okszą - jakieś 20 Km w linii prostej od nadajnika na północ) przy sile 40% i jakości 100% (zwanej też SNR czy Ilością błędów - w zależności od producenta sprzętu), dochodzi do takiego dziwnego efektu że oglądam sobie TV przez ileś minut - wszystko wspaniale, aż tu nagle freez tak na 2 sekundy, i spadek mocy sygnału do 0% lub jakości do 0% przy mocy nadal 40%, po tych dwóch sekundach wszystko wraca do normy i znowu mija ileś czasu - raz kilkanaście sekund, innym razem kilka minut - a efekt powtarza się.

Nie wiem czy to wina mojej instalacji antenowej czy też na nadajniku dzieją się jakieś prace dostrajające (jak miało to swego czasu miejsce na Klepaczce) i stąd to wynika.

Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: blockbuster »

@Huk ja również potwierdzam zamrożenie sygnału co pewnien czas. A już się bałem, że to przez mój "eksperymentalny" odbiór MUX3 z anteny ustawionej w innym kierunku :)

EDIT
Dzisiaj (23.11) wygląda na to, że chwilowe spadki poziomu sygnału już nie występują (przynajmniej u mnie nic takiego nie zauważyłem)

Huk

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Huk »

No u m,nie też jest już chyba normalnie - przez 30 minut oglądałem Panoramę i jak wczoraj zerwało się dobre 10 razy, dzisiaj nic a nic - wzrósł mi za to poziom błędów (czytaj jakość zmalała), ale póki co utrzymuje się na tym poziomie co na klepaczce więc chyba powinno być ok.

Pozdro.

nero24

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: nero24 »

Jak będzie z odbiorem we Mstowie.Antenę mam skierowaną na Klepaczkę.Przy tym ustawieniu nie łapie Błeszna.Ciekaw jestem czy po przestawieniu anteny będę mógł odbierać z obydwu nadajników.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: blockbuster »

@nero24 wg. mapy dvbtmap.eu wynika, że gdy ustawisz antenę centralnie na Błeszno to Klepaczkę będziesz miał ok 35 stopni w prawo, więc zważywszy na dużą moc Klepaczki może się uda odebrać. Dużo zależy też od anteny (mocno kierunkowa czy mniej).

arturo78

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: arturo78 »

Witam.
Odbiera ktoś z Was może MUX3 z Błeszna na wschód od Częstochowy w okolicach Koniecpola?
MUX2 z Wręczycy śmiga idealnie wszystkie 7 kanałów natomiast Błeszno 0.

jackman

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: jackman »

Huk pisze:No u m,nie też jest już chyba normalnie - przez 30 minut oglądałem Panoramę i jak wczoraj zerwało się dobre 10 razy, dzisiaj nic a nic - wzrósł mi za to poziom błędów (czytaj jakość zmalała), ale póki co utrzymuje się na tym poziomie co na klepaczce więc chyba powinno być ok.

Pozdro.
Faktycznie taki problem występował też u mnie.
W niedziele natomiast było już wszystko płynnie nie zauważyłem takich lub innych problemów

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Andrzej.B »

arturo78 pisze:Witam.
Odbiera ktoś z Was może MUX3 z Błeszna na wschód od Częstochowy w okolicach Koniecpola?
MUX2 z Wręczycy śmiga idealnie wszystkie 7 kanałów natomiast Błeszno 0.
Witam
Oto mapa zasięgo mux3 z błeszna:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... C402F8AA78

Peter_CA

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Peter_CA »


Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Szymon_Zy »

blockbuster pisze:@Huk ja również potwierdzam zamrożenie sygnału co pewnien czas. A już się bałem, że to przez mój "eksperymentalny" odbiór MUX3 z anteny ustawionej w innym kierunku :)

EDIT
Dzisiaj (23.11) wygląda na to, że chwilowe spadki poziomu sygnału już nie występują (przynajmniej u mnie nic takiego nie zauważyłem)
W sobotę 22 rzeczywiście rwało na potęgę - szczególnie wieczorem raz 100%, za chwilę 30%, a potem znów 0%. Myślałem, że to przez za duże wzmocnienie u mnie. A od niedzieli sielanka i leci cały czas 90-100%.

informatyk

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: informatyk »

Mogę od was otrzymać wiadomość, czy Błeszno nadaje stabilnie? Miałem w niedzielę sygnał a dziś już tylko raz na jakiś czas skacze 2% - 10% ...???
Mieszkam k. Wręczycy, więc nie daleko, a antena skierowana na Błeszno - ANTENA SZEROKOPASMOWA TELMOR DIGITMAX HD 25dB.

jackman

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: jackman »

informatyk pisze:Mogę od was otrzymać wiadomość, czy Błeszno nadaje stabilnie? Miałem w niedzielę sygnał a dziś już tylko raz na jakiś czas skacze 2% - 10% ...???
Mieszkam k. Wręczycy, więc nie daleko, a antena skierowana na Błeszno - ANTENA SZEROKOPASMOWA TELMOR DIGITMAX HD 25dB.
Nie zauważyłem problemów z odbiorem sygnału stabilny bez "przycieć" na poziomie jaki już opisywałem wcześniej

nero24

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: nero24 »

Odbieram z jednej anteny z symetryzatorem.Lokalizacja Mstów(Rynek).Błeszno jakość na poziomie 58% Wręczyca 98%.Bez zacięć.Myślałem że będzie trzeba zamontować drugą antenę.Obyło się.Natomiast siła sygnału jest niewielka z Błeszna,dzięki mocnemu sygnałowi z Wręczycy mogłem o 35 stopni spokojnie skierować na Błeszno bez jakichkolwiek zmian w obrazie.Obraz zarówno na 39 i 41 kanale idealny,na analogowym sygnale na Błeszno musiałem mieć wzmacniacz a tu tylko sam symetryzator:).Tuner Ariva T60.Pozdrawiam.

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

Witam.Jestem laikiem jeśli chodzi o takie sprawy,ale chciałbym się dowiedzieć czegoś tutaj.Mieszkam w Poraju.Telawizor lg37lh3000,antena o ile dobrze pamiętam to jest dexta.Mój problem polega na tym,że o ile sygnał z Wręczyzy mam 100 siły sygnału i 100 jakości sygnału to z Błeszna mam siłe 98-100,ale jakość bardzo skacze,raz spada do 0 raz jest 100 i tak pomiędzy tymi wartościami.Obraz się co jakiś czas zacina.Co może mieć wpływ na to i jak można to poprawić?Gdyby to była wina anteny tylko to z pewnie z Wręczycy też by mi skakały te wartości?Tylko znowu logicznie myśląc skoro siłe sygnału mam 100 to może jednak coś nie jest tak z tą anteną??Jeszcze dodam ,ze antena jest blisko anteny do internetu radiowego,a kable z tych anten są związane ze sobą.Pomoże ktoś biednemu żuczkowi?? :cry:

Zablokowany