Multipleks Regionalny TVT

joker74
Posty: 13
Rejestracja: 23 grudnia 2013, o 15:36
Odbiornik: Hyundai FL40S372 SMART
Instalacja antenowa: Antena Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: joker74 »

Myślę że testy się skończyły bo już kanał nie nazywa się TVT_TEST tylko TVT.

nexter

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: nexter »

Wg informacji od TVT nowe kanały jeszcze w Styczniu mają pojawić sie na multipleksie L2

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: piotrek93 »

Czy ktoś mógłby podać bitrate audio programów w tym multipleksie?

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: monter1981 »

Ewidentnie coś jest nie tak z nadajnikiem w Ornontowicach, bo co kilka minut siła i jakość spadają do zera. Z docelowymi parametrami (ERP 1kW) ma pracować od najbliższego poniedziałku.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: TVRuda »

Dziwię się, że przy odległości 13km takie problemy występują. Może się to poprawi jak wyżej kolega pisał. Skoro przy moim ustawieniu anteny (pomiędzy Wisłę a Katowice) odbieram k37 czeski to Ornontowice powinny śmigać. Cusik muszą dłubać albo problem pojawił się krótko po zamontowaniu nadajników a tamtejszy komin jest wysoki. Sama kopalnia jest wyżej jak mój dom a żadnych przeszkód w terenie nie mam.

joker74
Posty: 13
Rejestracja: 23 grudnia 2013, o 15:36
Odbiornik: Hyundai FL40S372 SMART
Instalacja antenowa: Antena Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: joker74 »

Po prostu nie umieją sobie z tym problemem poradzić.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: hadam »

Problem może leżeć zupełnie gdzie indziej. Ja bym radził odwrócić antenę w stronę Św. Krzyża i sprawdzić czy nie dociera sygnał, bo z tego obiektu jest nadawany MUX-3 z bardzo dużą mocą 150kW także na 47 kanale no i oczywiście Kraków który też nadaje dla świętokrzyskiego na kanale 47. Można to sprawdzić tutaj, zaznaczając odpowiednią pozycję po prawej stronie http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html

ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: ainsztain »

Mieszkam w Żorach. Bez szans na odbiór ze Św. Krzyża. Daleko i spora różnica w azymucie. Używam loga- nie ma listków bocznych w odbiorze. Ani śladu sygnału stamtąd. Poza tym u mnie poziom błędów pre Viterbi nawet 10 do -6, a i tak od czasu do czasu przytnie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: hadam »

Ja mieszkam ponad 60km od Kamieńska i odbieram NTL na siatce z symetryzatorem, bardzo rzadko przycina, moc nadajnika 1kW ale na 36 k. nic nie zakłóca co pewnie ma znaczenie.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: marcin6660 »

W Niegowej z tego co się orientuję to wysokie punkty są koło skrętu na Kotowice , jak cmentarz i za gminą w stronę Złotego Potoku. "Centrum" jak remiza i gmina jest w dołku. Musisz chyba mieszkać gdzieś na górce skoro masz taki odbiór NTL. Przekręciłem antenę mniej - więcej w stronę Ornontowic i TVT ani śladu. Poczekam jak zacznie to działać jak potrzeba to popróbuję jeszcze i może zmienię antenę na kierunkową. W sumie pozostałe kanały oprócz TVT mam z satelity i wielkiej atrakcji (stacji innych niż mam do tej pory) w tym Mux-ie dla siebie nie widzę. Proponuję TVT i NTL uruchomienie Streamu w internecie i będzie po kłopocie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: hadam »

Jest dokładnie odwrotnie, mieszkam na Sobieskiego, praktycznie w najniższym punkcie jadąc w stronę Tomiszowic. Mam problemy z MUX-3 tak z Kosztowych jak i z Wręczycy. Obecnie mam dwie anteny z symetryzatorami połączone sumatorem jedna na Św. Krzyż druga na Kamieńsk i tak odbieram łącznie 27 kanałów bo mam TVP Łódź i Kielce.

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: monter1981 »

marcin6660 pisze:Przekręciłem antenę mniej - więcej w stronę Ornontowic i TVT ani śladu. Poczekam jak zacznie to działać jak potrzeba to popróbuję jeszcze i może zmienię antenę na kierunkową.
Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze ułożenie anten na tym kominie. Niby są cztery ściany anten, emisja określana jest jako dookólna, ale wydaje się że lepsze efekty przyniosłoby ułożenie anten nadawczych w bliskiej odległości (tak jak to jest chociażby w RTCN Kosztowy). Oczywiście na kominie nie dało się tego zrobić, chyba że zastosowano by dodatkowy wysięgnik.
Inna rzecz, którą zauważyłem to niestety ze względu na stosunkowo małą moc emisji sygnał lubi gubić się w zabudowaniach. W jednej lokalizacji w Sosnowcu (7 piętro bloku znajdującego się na granicy Szopienic i os. Piastów, antena jak w moim profilu- bez wzmacniaczy) odbiór jest bezproblemowy - jakość 86-96% przy sile sygnału 37-42%. 1,5 km dalej ta sama antena zawieszona wyżej, bo na wys. 10 piętra nie jest w stanie odebrać w ogóle sygnału na K47. Zastosowanie wzmacniacza również jest daremne, bo po prostu nie ma co wzmacniać... Dodam, że odbiór czeskich MUX-ów na K48 (dvbt.eu pokazuje przeszkody terenowe) oraz K45 (jeszcze dalej w por. z Hostalkovicami, dodatkowo 10x mniejsze ERP) bez problemu.
Jeżeli chodzi o kierunek północny, to najdalszy potwierdzony odbiór MUX-L2 to Podwarpie koło Siewierza.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: distefano »

Zawsze gęsta zabudowa była istotną przeszkodą w odbiorze TV naziemnej.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: hadam »

Właśnie że im wyżej tym może być gorzej ze względu na Kielce o czym pisałem powyżej, ja mam podobną sytuację z MUX-3 kierunek Kosztowy a Wręczyca antena nie może bokiem widzieć drugiego kierunku, niżej jest lepiej bo dom zasłania kierunek Kosztowy, tak odbieram na drugim telewizorze ale i tak są zakłócenia tylko o wiele rzadziej.

ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: ainsztain »

Nie wiem czy to możliwe że dziś coś robią, ale aktualnie albo brak odbioru, albo znacznie słabszy sygnał. Jeśli to nie prace konserwacyjne to jakaś niestabilność pracy nadajnika? Ciekawe co u was z odbiorem?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: Domel28 »

Możliwe że to tropo , bo na dziś jest prognozowane http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html i zaczynają dolatywać sygnały k.47 z Chorągwicy i św. Krzyża.

pinokio77
Posty: 1
Rejestracja: 5 stycznia 2014, o 13:33
Odbiornik: telewizor LG
Instalacja antenowa: antena atx 55
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy ornontowice ostrawa

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: pinokio77 »

w Rudzie Śląskiej też brak odbioru .

ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: ainsztain »

To nie tropo. Nie ma zaników tylko brak sygnału. Mam do Św. Krzyża 200 km. Sprawdziłem dla pewności kanały 30 i 37 gdzie też nadaje Św. Krzyż- ani śladu sygnału. Może coś się zepsuło na stałe (więc będą musieli coś zrobić), albo już coś robią (mało prawdopodobne przy święcie chyba).

joker74
Posty: 13
Rejestracja: 23 grudnia 2013, o 15:36
Odbiornik: Hyundai FL40S372 SMART
Instalacja antenowa: Antena Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: joker74 »

Czy nadawca we wniosku ma obowiązek zapewnienia sygnału dla danego terenu, okręgu etc? Jak to jest bo jak nie spełniają warunków nadawczych to można coś z tym zrobić? Gdzie to można sprawdzić?

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: Multipleks Regionalny TVT

Post autor: monter1981 »

Prawdopodobnie są dziś prowadzone prace przy nadajniku, bo zgodnie z zapowiedzią nadawcy dziś w nocy emisja ma pójść z docelową mocą.

@Joker74
Błędny trop. Obszar, który ma być pokryty zasięgiem z tych dwóch nadajników jest niewielki. Dokładne dane pod tym linkiem: http://www.uke.gov.pl/komunikat-po-anal ... skim-12587
Z tego wynika, że fakt iż ten MUX jest u mnie osiągalny to jedynie promocja i o zagwarantowaniu zasięgu w tym miejscu nie może być mowy.

@obywateldvbt
Problemy z innymi sygnałami na K47 powinienem mieć właśnie w miejscu, w którym MUX-L2 odbieram bez problemu. Zagrożenie to emisja na tym kanale prowadzona z Chorągwicy. Bez problemu osiągam pozostałe MUX-y z tej lokalizacji na K23 i K25 w jakości 80-100% (co ciekawe z odbić, bo kierunek na Kraków przesłania mi blok!)
Ostatnio zmieniony 6 stycznia 2014, o 14:31 przez monter1981, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany