Testy TVS HD

xiondzu
Posty: 7
Rejestracja: 25 lutego 2020, o 21:38
Miejscowość: Górki Wielkie
Odbiornik: DR.HD1000 Combo/OpenBOX SF110
Instalacja antenowa: Instalacje zbiorcze wg wytycznych MTBiGM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: xiondzu »

Maciejek pisze: 26 lutego 2020, o 08:46 ...Może za dużo masz tych aktywnych urządzeń? Mam info od znajomych korzystających z dużych AIZ i problemów nie stwierdzają wszystko działa stabilnie.
Niestety, ale potwierdzam problemy. Wykonując instalacje zbiorcze na osiedlach nie da się poprawnie wypuścić sygnału do mieszkań bez wzmacniaczy. W instalacjach gdzie jest np 65 mieszkań i w każdym jest minimum 2 przewody antenowe, mam 5 multiswitchy z czego 4szt 32 wyjściowe. Wzmacniacz w takich sytuacjach jest obowiązkowy i na 4 budynkach, w których dorzuciłem kanał 42 do klastra wzmacniacza zaczęły się problemy z odbiorem MUX3, chociaż żaden z mierników (Dr.HD 1000Combo oraz OpenBox SF110) nie wskazywał błędów Post tylko Pre. Pomogła częściowo zmiana ustawień wzmacniacza (Johansson Profino6710) typ filtrów zawsze ustawiałem na "best MER", a zmiana na "optimal" poprawiła w znacznym stopniu sytuację ale też bez szaleństw - pojawia się jeszcze czasem pikseloza na TV

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: TLW/SZA »

Widzę że to forum jeszcze żyje ;)
Szczerze miałem obawy czy te 0,78 kW mocy wystarczy aby dolecieć z sygnałem na pogranicze województw śląskiego i świętokrzyskiego, ale jestem bardzo mile zaskoczony, bo siła sygnału jest na poziomie 76%, a jakość oscyluje pomiędzy 78 a 83%.
Jak widać kanał 42 nie taki zły,a Kosztowy sieją sygnałem dość daleko.

Kacper_FMDX
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2020, o 15:43
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Odbiornik: LGTV UM7450PLA
TechniSat Viola 3
Instalacja antenowa: DVB-T: Telmor ASR Classic
UKF-FM: Dipol 3 RZ/B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora

Re: Testy TVS HD

Post autor: Kacper_FMDX »

Widzę że w innych kierunkach odbiór bardzo dobry, jednak w Tarnowskich Górach odbiór dalej jest jaki jest. Wcześniej na C21 siła 78/jakość 100, teraz C42 siła 60-64 a jakość jak skakała od początku C42 tak skacze nadal od zera do setki a obraz sieka totalna. Podobno czeski MUX przeszkadza. A to mało wolnych kanałów?

mixol
Posty: 11
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 07:36

Re: Testy TVS HD

Post autor: mixol »

Od jakiegoś czasu (ok. 2 tygodni) zaobserwowałem drastyczny spadek sygnału multipleksu Emitela - praktycznie najczęściej brak sygnału. Podobnie było, gdy multipleks nadawał na kanale 21. Po zmianie parametrów transmisji w lutym, o czym pisał @blockbuster (zmiana parametrów emisji FEC z 2/3 na 1/2) odbiór miałem bezproblemowy. Odbiór w Gliwicach na zbiorowej instalacji antenowej. Wszystkie pozostałe odbierane multipleksy (MUX 1-3, 8, TVT, Polsat DVBT2, a także czeskie i słowackie) odbierane są bez zmian, więc to raczej nie jest kwestia anteny/wzmacniacza. Czy ktoś zaobserwował jakieś zmiany w odbiorze tego multipleksu ?

ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: Testy TVS HD

Post autor: ainsztain »

Pamiętaj, że w zbiorowych instalacjach antenowych często każdy multipleks na swój własny wzmacniacz wąskopasmowy na wejściu. Na początek sprawdź ten element. U mnie multipleks TVS HD działa bez zmian.

Awatar użytkownika
magnezz81
Posty: 110
Rejestracja: 20 lipca 2017, o 23:36
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Sony KD-55XE9005 4K
Ferguson Ariva 252 Combo
Instalacja antenowa: Zabrze-Rokitnica 282+18 m npm
Emme Esse 1 VHF, 3 UHF
Johansson Profiler 6600A
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice, Ornontowice, Ostrava, Zilina

Re: Testy TVS HD

Post autor: magnezz81 »

mixol pisze: 28 maja 2020, o 20:19 Od jakiegoś czasu (ok. 2 tygodni) zaobserwowałem drastyczny spadek sygnału multipleksu Emitela - praktycznie najczęściej brak sygnału. Podobnie było, gdy multipleks nadawał na kanale 21. Po zmianie parametrów transmisji w lutym, o czym pisał @blockbuster (zmiana parametrów emisji FEC z 2/3 na 1/2) odbiór miałem bezproblemowy. Odbiór w Gliwicach na zbiorowej instalacji antenowej. Wszystkie pozostałe odbierane multipleksy (MUX 1-3, 8, TVT, Polsat DVBT2, a także czeskie i słowackie) odbierane są bez zmian, więc to raczej nie jest kwestia anteny/wzmacniacza. Czy ktoś zaobserwował jakieś zmiany w odbiorze tego multipleksu ?
Zastanawiam się czy u Ciebie winny nie jest tłumik sygnału ustawiony na E41? W mojej instalacji ze względu na fakt, że antena ustawiona na Kosztowy i tak widziała silniejszy sygnał z EC Zabrze zastosowaliśmy tłumienie na kanał 41. Bez tłumika sygnał na E41 przekraczał 100 dB (mam 8 km do EC Zabrze a komin ładnie widać z dachu). Nie wspominając, że na byle kabelku odbiera E41 z EC Zabrze. Może w Twojej instalacji też zastosowano to samo rozwiązanie? Do komina masz średnio 10km, a różnica w azymucie pomiędzy Kosztowy a EC Zabrze dla Gliwic to tylko 28 stopni.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testy TVS HD

Post autor: Dobrycel »

Czy zostanie zmieniony kanał nadawania? Czy poprawi sie zasieg?
Jak obstawiacie? JAki kanał od 1 lipca?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Testy TVS HD

Post autor: blockbuster »

@Dobrycel jakiś cynk w tym temacie? ;)
A co do ewentualnej zmiany to za dużo wolnych niekolizyjnych kanałów już nie zostało. Jest chyba k27, może k30 i k33 i nie wiem czy coś jeszcze?

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: pikaczu »

Szkoda, że nie mogą dać więcej kanałów, w tym muxie :(

piotrowicki
Posty: 65
Rejestracja: 26 grudnia 2013, o 20:12
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: TV Sony
Instalacja antenowa: Mikołów Televes DAT75,Optima, czeskie sito z APL 109 w pionie, 2 logarytmiczne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żilina,Trzyniec,Radhost,Ostrawa,Pradziad

Re: Testy TVS HD

Post autor: piotrowicki »

blockbuster pisze: 22 czerwca 2020, o 20:53 @Dobrycel jakiś cynk w tym temacie? ;)
A co do ewentualnej zmiany to za dużo wolnych niekolizyjnych kanałów już nie zostało. Jest chyba k27, może k30 i k33 i nie wiem czy coś jeszcze?
Na kanale 30 jest mocny sygnał z Ziliny :-(

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testy TVS HD

Post autor: Dobrycel »

UKE nie spieszy sie z nowymi informacjami. Jedynie co wiem to TVS zlozylo papiery o przedluzenie nadawania w naziemnej, a z nieoficjalnych informacji nie mam info aby sie mial zmienic kanal. Zobaczymy jutro :D
Jak to z ta stacją bywa moze byc roznie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

Dziwna sprawa, wczoraj pojawiła się aktualizacja wykazu pozwoleń UKE z datą 15.07.2020 i nie ma nic o TVS.
Wczoraj też rozmawiałem z dziennikarzami TVS "Silesia Flash" którzy byli w Myszkowie i oni twierdzą, że mają przedłużone pozwolenie, tylko nie wiedzą do kiedy.
Wygląda na to, że moderator strony UKE nie wyrabia, bo np. o MUX-L3 z Kamieńska też nic nie ma a podobno już nadają z nowego wyższego obiektu.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testy TVS HD

Post autor: Dobrycel »

Tez to zauwazylem. Jakie oni maja programy do generowania tych plików i jaki tam porządek panuje? :D

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: pikaczu »

Jest kanał tv okazje.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

No właśnie włączyłem dziś TV, tak pomiędzy 7.00 a 8.00 i świeciło mi brak sygnału na tym multipleksie. Myślałam że jakieś tropo albo, że całkiem wyłączyli a tu okazuje się, że coś kombinowali i wykombinowali TVO.TV. :lol:

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: Testy TVS HD

Post autor: MUX 1000 »

Kolejny gniot z reklamą.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testy TVS HD

Post autor: Dobrycel »

Wstawili takiego gniota na multiplex ... Szkoda, ze nadajnika z Ornontowic nie przeniosą na Kosztowy :) Było by zdecydowanie lepiej i ciekawiej. Ps Poprawnego wykazu pozwoleń dla telewizji z UKE jak nie było tak nadal nie ma. Ach ta Warszawka :)

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Testy TVS HD

Post autor: blockbuster »

O kurczę. Człowiek wraca po dwóch tygodniach do cywilizacji a tu widzę, że takie atrakcje mnie ominęły. :lol:
A tak na poważnie, to mój TV zapisał kanał TVO.TV dwukrotnie, więc podejrzewam, że po dodaniu kanału mogli (chociaż przez krótką chwilę) prowadzić emisję w DVB-T2. Wnioskuję to po tym że odbiornik tak samo dziwnie zachował się na początku lutego (przy zmianie kanału na k42) gdy po krótkich (godzinnych) testach w DVB-T2, wrócili do emisji w DVB-T i wtedy też zrobił duble.
No ale tym sposobem mam teraz w tym multipleksie osiem kanałów tv i każdy można oglądać :lol:

Kacper_FMDX
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2020, o 15:43
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Odbiornik: LGTV UM7450PLA
TechniSat Viola 3
Instalacja antenowa: DVB-T: Telmor ASR Classic
UKF-FM: Dipol 3 RZ/B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora

Re: Testy TVS HD

Post autor: Kacper_FMDX »

Prawie że wcale nie ma tego MUXa w Tarnowskich Górach jak i w Bytomiu. Za czasów emisji na 21 śmigało z prawie 80% jakością a teraz nie ma nic, lub wieczorem za sprawą warunków się pojawi. Mało jest wolnych kanałów? Trzeba było dawać akurat ten na którym jest zagraniczna TV...

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testy TVS HD

Post autor: Dobrycel »

Pisz do UKE lub inna antena. Swoją drogą, UKE od 15 lipca nie publikuje wykazu pozwoleń telewizyjnych. Z aktualnego wykazu wynika, ze nadają nielegalnie :D Pozwolenie skonczyło sie 30 czerwca. Wg pliku oczywiście.

Zablokowany