Testy TVS HD

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Testy TVS HD

Post autor: @GUTEK@ »

Również zauważyłem na Samsungu (seria H) ONID pokazuje 0xffff i TSID 0x0001. Oraz kompletny brak EPG.

Na komputerze - SkyView oraz na OpenELEC (serwer TVHeadend) działa poprawnie - jest EPG i poprawnie pokazuje parametry.

byly
Posty: 3
Rejestracja: 19 marca 2016, o 00:29

Re: Testy TVS HD

Post autor: byly »

W kwesti formalnej (bo "kątent" do d...).

Cosik pochrzanione jest z tablicami DVB.
W SDT i NIT ts_id=21 a w PAT ts_id=1.

Dobranoc.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Testy TVS HD

Post autor: poxipol »

Tak się zastanawiam,czy czasem ta eksperymentalna emisja nie jest pod kątem ograniczenia negatywnego wpływu LTE 800 MHz.
W swojej lokalizacji korzystam z K 59 i sporadycznie jak ktoś w bliskim sąsiedztwie korzysta z internetu,pojawiają się chwilowe zacięcia w odbiorze.
Na K 64 mam silny sygnał LTE.

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Testy TVS HD

Post autor: tranzystor »

Acid pisze:Lepszy jest zasięg i to dość znacznie ale co z tego jak przy obecnych parametrach maksymalny bitrate tego muxa to ok. 6 Mbit Przy modulacji 64QAM mamy do dyspozycji ponad 24 Mbit na dany mux.
No ale tak powinna wyglądać prawdziwa cyfrowa telewizja, bitrate idealne i sygnał idealny, ja nawet spróbowałem odebrać u siebie na tablecie z odbiornikiem USB i małą antenką (dipol otwarty) i też łapie sygnał, widać jak łatwo go odebrać, jak kiedyś analog, niestety nadawcy 3 MUXów poszli w stronę komerchy, napchać powtórkowych kanałów ile wlezie z jakością youtube, a potem nawet głupie napisy końcowe tak klatkują że szkoda słów a nie jakość pod względem technicznym. :D

Bardzo dobrze że TVS pokazał jak powinna wyglądać TV, świetny test jak ten pewien test piracki DAB+ pokazujący że można nadawać świetnie :)

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Testy TVS HD

Post autor: DVB-T/S »

Takie głupoty wypisujesz że aż przykro.
TVS nadaje jeden program - WOW!
Jak by w pozostałych trzech muxach nadawali po 1 programie to co by się zmieniło w stosunku do analogu? Dalej by były 3 programy (może w HD) i tyle.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: Acid »

Bitrate to nie wszystko, osobiście uważam iż jakość obrazu na TVS jest kiepska pixele tańczą na ekranie aż miło, napewno wypada gorzej niż TVP. Co do jakości polskiej NTC uważam że technicznie wcale nie jest źle, porównując choćby jakość obrazu na kanałach SD do Czechów, czasem zaglądając na ich muxy mam wrażenie że dalej nadają w analogu :)

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Testy TVS HD

Post autor: tranzystor »

DVB-T/S pisze:Takie głupoty wypisujesz że aż przykro
Tak? a może prawda boli? było na śląsku 7 częstotliwości, po reformie (cyfryzacji) zostało tylko 3 (a i przyszłość nieznana bo chcą zabrać i to), poupychali kilkanaście programów do tych 3 częstotliwości, czas reklamowy zwiększony drastycznie a jakość audycji coraz słabsza, Kargul miał rację, kanałów 20 ale telewizja jedna, czy tego chciałeś? racja tego chcieli widzowie bo głos większości się liczy, szpanować kilkunastoma darmowymi kanałami ...

Jedynie takie testy ja te TVS nienastawione konkretnie na komercję ale pokazanie jak można nadawać świetnie, pokazują że na jedną częstotliwość powinna być jedna telewizja dobrej jakości i zasięgu takim samym jak zasięg analogu, tymczasem to co zrobiono w Polsce to zbrodnia przeciwko zasięgowi wybierając najgorsze parametry odbioru i wszystko na "wpych" jak w DAB+

A jeśli ktoś widzi artefakty, to niech zapyta się o dosył TVS do tego MUXa czy przypadkiem nie jest pędzony z satki i to nawet w rozdzielczości SD i MPEG2 bo przy bitrate 6 Mb/s i MPEG4 1080p obraz powinien być żyleta jak kiedyś na TVP1 i 2 HD w MUX3 Ale tutaj już mówimy o zasadach savoir vivre w nadawaniu :)

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Testy TVS HD

Post autor: DVB-T/S »

Co ty bredzisz?! Sam sobie zaprzeczasz. Żaden normalny człowiek nie inwestował by w cyfrową TV jak by miało być tylko 3 programy! Są 24 w lepszej jakości niż analogu, bez najmniejszych problemów da się je odbierać z mocami 10x mniejszymi niż w analogu. Same zalety.
Jak bym trochę przekręcił antenę ze Ślęży na Śnieżne Kotły to bym odbierał i z tego nadajnika. Do Ślęży mam 65km a do Śnieżnych Kotłów 2x dalej. Analog też łapało ale był mocno zaśnieżony. Jednak jest poprawa i to znaczna.

A jeśli chcą zabrać częstotliwości to niech zabierają, mam to w d... TV satelitarna będzie działała do końca świata a 20 zł/ miesiąc za ponad 200 polskich programów (mnóstwo w HD) nie jest katastrofalną kwotą.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: pikaczu »

Wysłałem maile do 4FUN.TV i 4FUN FIT & DANCE, STARS.TV i VOX Music TV, aby umieszcili także w tym muxie.

prezesjm
Posty: 2
Rejestracja: 20 marca 2016, o 21:26
Odbiornik: Panasonic Viera

Re: Testy TVS HD

Post autor: prezesjm »

Posiadam telewizor Panasonic Viera. Podobno kompatybilny z Polską. Telewizor nie wyszukuje kanału choć sygnał , moc i jakość po 100 %. Próbowałem zmieniać kraj instalacji i bez efektu. Czy ktoś z Emitela jest w stanie odpowiedzieć dlaczego odbiór kanału jest niemożliwy ? Jak czytam to wiele osób , nie tylko z Panasonikiem ma problemy z odbiorem. Czy magiczna formułka - nadawanie eksperymentalne należy odczytać - mamy was gdzieś ?

PIOMA
Posty: 2
Rejestracja: 21 marca 2016, o 10:08
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne , RTCN Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: PIOMA »

To samo u mnie -sygnał/jakość bdb a TV Panasonic G30 oraz dwa Samsungi stacji nie zapisują . Tylko TV Philips poradził sobie z wyszukaniem.

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: Testy TVS HD

Post autor: tranzystor »

DVB-T/S pisze: Żaden normalny człowiek nie inwestował by w cyfrową TV jak by miało być tylko 3 programy
No właśnie, dzięki że doszedłeś do setna sam a nie musiałem sam tego mówić :D że ludzi się skusiło w ten sposób, nawet w tym wątku widać że ludzie chcą "discopolowe kanały" a nie dobrej jakości technicznej i merytorycznej TVS :P

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: pikaczu »

Dowiedziałem się, że w tym muxie będzie tylko tvs hd.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

A to było do przewidzenia, bo na logikę to wszystko wskazuje na to, że po okresie testowym na jaki dostali pozwolenie to go wyłączą bo tą częstotliwość muszą oddać.
Przypuszczam, że plany były inne bo z tego co wiem to o pozwolenie wystąpili już w listopadzie poprzedniego roku, ale widać po zmianie decyzji w sprawie pasma 700MHz nie mieli szans na stałą emisję a byli już przygotowani technicznie to napisali drugi wniosek chociaż o nadawanie eksperymentalne.

Jarosław Masłowski
Posty: 127
Rejestracja: 7 października 2015, o 13:45
Miejscowość: Lubań
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON - Jelenia Góra

Re: Testy TVS HD

Post autor: Jarosław Masłowski »

Ja się chcę zapytać. Czy w tym Mux jest nadawany TXT? Jak ja tu czytałem to coś z EPG były problemy i się pytam.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: pikaczu »

Nie ma.

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

Re: Testy TVS HD

Post autor: monter1981 »

ObywatelDVB-T pisze:A to było do przewidzenia, bo na logikę to wszystko wskazuje na to, że po okresie testowym na jaki dostali pozwolenie to go wyłączą bo tą częstotliwość muszą oddać.
Zgodnie z art. 144b ust. 6 ustawy prawo telekomunikacyjne podmiot może ubiegać się o przedłużenie okresu pozwolenia o kolejny rok.
ObywatelDVB-T pisze: Przypuszczam, że plany były inne bo z tego co wiem to o pozwolenie wystąpili już w listopadzie poprzedniego roku, ale widać po zmianie decyzji w sprawie pasma 700MHz nie mieli szans na stałą emisję a byli już przygotowani technicznie to napisali drugi wniosek chociaż o nadawanie eksperymentalne.
Nie było nigdy mowy o stałej emisji z powodów, o których kilka razy pisałem na forum - brak polityki KRRiT w zakresie uruchamiania nowych MUX-ów lokalnych. Bez zgody KRRiT UKE ma związane ręce. Jedyne co można zrobić to wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenia na emisję:
- eksperymentalną (vide: art. 144b PT)
- okazjonalną (vide: 144a PT)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

Oczywiście wiem o tym, że się mogą ubiegać, pytanie czy dostaną kolejne pozwolenie, bo raczej kanał 59 nie wróży długiego nadawania.
Mogą oczywiście zmienić kanał na niższy, ale tu powstaje kolejne pytanie, skoro jest wolny niższy kanał to dlaczego tego nie zrobili od razu, po co aby utrudniać życie telewidzom i nadawcy i jeszcze jedno skoro zanosi się na dłuższe nadawanie to dlaczego będzie tylko jeden kanał przecież to koszty i marnotrawienie częstotliwości.
Inaczej wygląda sprawa np. eksperymentalnego nadawania MUX-L3 NTL w Łodzi bo kanał jest 36 i idą w SFN z sąsiednimi nadajnikami no i nadają to samo co z reszty nadajników, tu mogą przedłużyć.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: TLW/SZA »

Ale niespodzianka mnie ominęła :D
Potwierdzenie odbioru w Gliwicach na pasywnej Turbo T Telmora.
Niestety dekoder Manta DVBT04 pokazuje tylko jakość sygnału:

Obrazek

Nie zaglądałem na forum przez kilka dni,bo gdybym wiedział to sprawdziłbym czy możliwy jest odbiór w Szczekocinach,ale sprawdzę to w okresie Świątecznym.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwietnia 2012, o 22:35
Odbiornik: Sony TV - KDL-32V5610
Instalacja antenowa: Dwie kierunkowe anteny Yagi (UHF + VHF) - montaż na kominie domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: Master Yoda »

Witam. Na moim TV SONY KDL-32V5610 brak obrazu - sygnał 100%, EPG OK :(
Dołączam posiadany TV do listy odbiorników, które nie radzą sobie z odbiorem testowego TVS HD.
Pozostałe MUX-y polskie i czeskie bez uwag.

Zablokowany