MUX-8 w woj. śląskim

zerojedynkaX
Posty: 2
Rejestracja: 5 grudnia 2016, o 12:30
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca

Re: MUX-8 Częstochowa

Post autor: zerojedynkaX »

Witam na forum. W Częstochowie doskonale się sprawdza antena UHF/VHF dwupolaryzacyjna H/V. Sam taką stosuję (bez wzmacniacza)-kierunek Wręczyca.

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... og-6-69-hv

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-8 KATOWICE Kosztowy

Post autor: Maciejek »

W III etapie uruchomień czyli najpóźniej do połowy 2017r. zostanie uruchomiony w SFN, wspólnie z nadającymi Katowicami, nadajnik w:

CIESZYN/UL. MICKIEWICZA k.6 pol. H

moc jeszcze dla nas jest nieznana ale zapewne będzie na poziomie kilku -dziesięciu/set watów.

Artur912
Posty: 155
Rejestracja: 23 kwietnia 2016, o 13:19
Odbiornik: Cabletech
Instalacja antenowa: Antena siatkowa na zewnątrz z lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła Jesenik Ostawa Opawa Klimkovice

Re: MUX-8 KATOWICE Kosztowy

Post autor: Artur912 »

Wcale nie ja myśle że sygnał dotrze aż do Raciborza

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: MUX-8 KATOWICE Kosztowy

Post autor: AdamP »

Raczej nie, Racibórz i okolice mają pokrycie sygnałem Mux 8 z nadajnika Góra Św. Anny (k.6, pol. H). Mało prawdopodobne, aby ten sam teren pokrywano sygnałem z dwóch nadajników.

BatONight
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, o 10:53
Miejscowość: Trzebinia

Problem z MUX8

Post autor: BatONight »

Witam,

Zakupiłem niedawno antenę kierunkową TELEVES HD BOSS MiX z VHF DAT 790 którą podłączyłem bezpośrednio do telewizora kablem długości ok 7m, antenę skierowałem na nadajnik Katowice-Kosztowy który stoi w odległości 22km od mojego domu, po wyszukaniu kanałów zauważyłem że odbieram tylko kanały nadawane w paśmie UHF mimo tego że sygnał jest bardzo mocny na kanałach z Katowic, antena odbiera tez kilka innych kanałów z innych nadajników, postanowiłem zakupić zasilacz 12V również marki Televes, jakość i siła sygnału wzrosła do 100% praktycznie na wszystkich odbieranych kanałach UHF dalej jednak nie odbieram żadnego kanału z pasma VHF, co może być tego przyczyną? już nie mam pomysłu. Dodam że nadajnik z Katowic nadaje MUX8 w polaryzacji poziomej więc sama antena jest do tego przystosowana.

zbychgej
Posty: 34
Rejestracja: 1 stycznia 2017, o 09:02
Odbiornik: TV z wbudowany tuner DVB-T;
Instalacja antenowa: Antena UHF HD NEW + VHF 4-elementowa,symetryzatory, zwrotnica;
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice

Re: Problem z MUX8

Post autor: zbychgej »

Tej anteny nie testowałem jeszcze, w Katowice masz poziom VHF, 20 kW, powinieneś odbierać, dobra droga antena, jesteś 22 km. od tego nadajnika, dokładna lokalizacja twoja, miasto, miejscowość?

Musisz ją kręcić regulować jeszcze na boki, wszystkie strony, bo VHF inaczej trochę rozchodzi jak UHF i może być całkiem inny trochę kierunek, tego VHF i MUX-8, inaczej jak UHF. Może tak być, że ustawisz ten VHF, a UHF nie będzie odbierał lub na odwrót jak masz, nie będzie na UHF któregoś MUX., będzie zrywało coś i. t .p .
Wtedy pozostanie dokupić drugą antenę na VHF i zwrotnicę, bo możesz tego nie odbierać razem na jednej ze względu na inne rozchodzenie VHF i UHF. Bo może być też za słaby lub za mocny sygnał VHF lub UHF lub na odwrót, wtedy też nie ustawisz na niej . Musisz próbować, kręcić ją może uda. Ustawisz na niej tylko przy podobnych sygnałach VHF i UHF i kierunku jak podobnie dochodzi, moce widzę różnią, kierunki rozchodzenia fal też, choć ten sam nadajnik, więc pewnie nic z tego, 22 km. przy daleko. Druga antena na VHF pozioma i zwrotnica................lub wyregulujesz ją tylko na sam VHF lub sam UHF i będziesz musiał chodzić kręcić............i przykręcać odkręcać zasilacz.
Próbuj najpierw na odkręconym zasilaczu ją regulować na samej wtyczce w tv i szukać jednego, potem drugiego i zobacz, czy to razem da to ustawić. Potem to samo z zasilaczem i zobacz napisz co ci wyjdzie i czy da znaleźć wspólną pozycję ustawienia anteny dla jednego i drugiego z zasilaczem lub bez. Jak nie, musisz tak jak pisałem kręcić na zmianę nią z UHF na VHF i na odwrót lub przykręcać, odkręcać zasilacz na zmianę żeby jedno lub drugie w miarę odbierało i ustawić jak nie da inaczej na jedno lub nowa instalacja na dwóch antenach i druga antena VHF pozioma i zwrotnica................UHF już znalazłeś masz, teraz szukaj VHF, kręć ją i nie martw, że zgubiłeś UHF. Taki jest los anten COMBO, nie zawsze jest dobrze. Znajdziesz VHF, jak znajdziesz jeszcze, zobacz czy odbiera UHF...............potem pośredniej pozycji szukać na jedno i drugie jak da, z zasilaczem lub bez.
Musisz sprawdzać, testować, czy da razem, bo może tak być w zależności od twojej lokalizacji i jak pisałem, że nie ma takiej możliwości wspólnie na jednej antenie, główne kanały już masz to najważniejsze.
Dalej kręcić szukać tego MUX-8 na kanale 6 i sprawdzać sygnał, gdzie jest w jakiej pozycji tej anteny, bo musi być, z zasilaczem lub bez zasilacza, zapamiętać tą pozycję VHF, tak samo jak dla UHF wcześniej zapamiętać pozycję anteny i szukać pośredniej pozycji jak da ustawić potem to razem. I napisać, czy udało to zrobić.
Najpierw napisz czy wynalazło MUX-8 i VHF.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2017, o 20:11 przez zbychgej, łącznie zmieniany 14 razy.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Problem z MUX8

Post autor: poxipol »

BatONight pisze:Witam,

Zakupiłem niedawno antenę kierunkową TELEVES HD BOSS MiX z VHF DAT 790 którą podłączyłem bezpośrednio do telewizora kablem długości ok 7m, antenę skierowałem na nadajnik Katowice-Kosztowy który stoi w odległości 22km od mojego domu, po wyszukaniu kanałów zauważyłem że odbieram tylko kanały nadawane w paśmie UHF mimo tego że sygnał jest bardzo mocny na kanałach z Katowic, antena odbiera tez kilka innych kanałów z innych nadajników, postanowiłem zakupić zasilacz 12V również marki Televes, jakość i siła sygnału wzrosła do 100% praktycznie na wszystkich odbieranych kanałach UHF dalej jednak nie odbieram żadnego kanału z pasma VHF, co może być tego przyczyną? już nie mam pomysłu. Dodam że nadajnik z Katowic nadaje MUX8 w polaryzacji poziomej więc sama antena jest do tego przystosowana.
Jeżeli z automatu nie wyszukuje,to trzeba wejść w opcję ręcznego wyszukiwania.
Kanał 6 184,5 MHz / 7M
W paśmie UHF jest 8M
Powinny też być wskazania poziomu i jakości sygnału.

BatONight
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, o 10:53
Miejscowość: Trzebinia

Re: Problem z MUX8

Post autor: BatONight »

Poxipol próbowałem wyszukiwać ręcznie ale nie odbieram nic na tych kanałach wyskakuje komunikat "brak danych" przez co nie da się też sprawdzić ani jakości ani siły sygnału bo go wcale nie ma, spróbuje zrobić tak jak napisał kolega Zbychgej a co do lokalizacji to sygnał odbieram w Trzebini co prawda to małopolska ale bliżej mi do nadajnika w Katowicach niż w Krakowie

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problem z MUX8

Post autor: K63 »

BatONight pisze:próbowałem wyszukiwać ręcznie ale nie odbieram nic na tych kanałach wyskakuje komunikat "brak danych" przez co nie da się też sprawdzić ani jakości ani siły sygnału
Jeżeli jest sygnał, to jego parametry można sprawdzić przed wyszukiwaniem. Jakie parametry wyświetlają się po wejściu w programowanie ręczne na k. 6? Jaki konkretnie odbiornik posiadasz?

BatONight
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, o 10:53
Miejscowość: Trzebinia

Re: Problem z MUX8

Post autor: BatONight »

Nie mogę sprawdzić parametrów ani jakości ani siły bo nie ma sygnału, to nie tak że jest ale słaby nie mam go wcale

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problem z MUX8

Post autor: K63 »

A wyświetla Ci się coś w rodzaju
poxipol pisze:Kanał 6 / 184,5 MHz / 7M
Właśnie to pasmo 7M (MHz) jest istotne, bo inaczej odbiornik nie wstroi Ci się w kanał. W niektórych odbiornikach trzeba to zmienić ręcznie, bo pokazują 8 MHz i odbiornik wyświetla złą częstotliwość kanału (brak sygnału).
Być może masz więc źle ustawione parametry podstawowe odbiornika lub nie jest on przystosowany do odbioru VHF. Dlatego zapytałem
K63 pisze:Jaki konkretnie odbiornik posiadasz?
Mało prawdopodobne by w Trzebini był problem z odbiorem z Kosztowych. I raczej - ze względu na bliską odległość - staraj się nie używać wzmacniacza. Chyba że masz trudne warunki odbioru.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: pikaczu »

Od kilkuniaściu dni, mux 8 był na pozomie 50 procent.

Teraz jest na 80 procent.

BatONight
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, o 10:53
Miejscowość: Trzebinia

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: BatONight »

Nie wiem jaka jest częstotliwość na tym 6 kanale bo nie jest wyświetlana i nie można jej też w żaden sposób zmienić, jeśli chodzi o telewizor to jest to LG 42LH4000 ,oprogramowanie było aktualizowane.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: Acid »

Menu>ustawienia>strojenie ręczne, wybierz kanał 6 poniżej powinnien być pasek z siłą sygnału.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: K63 »

Telewizor ma pasmo VHF.
Menu -> Ustawienia -> Strojenie Ręczne -> DTV -> kanał 6 (VHF CH.)
Jeżeli nie masz takiej możliwości to prawdopodobnie jest źle skonfigurowany telewizor. Jaki Kraj masz ustawiony w Menu-> OPCJE?
W zakładce Menu -> Ustawienia -> Diagnostyka (Inżynierska) możesz sprawdzić stan sygnału na zaprogramowanych kanałach.

BatONight
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, o 10:53
Miejscowość: Trzebinia

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: BatONight »

K63 pisze:edit
Gdy wchodzę na strojenie ręczne i wybieram kanał 6 po chwili wyskakuje komunikat brak sygnału, pasek sygnału jest pusty a obraz za oknem wyszukiwania czarny, wszystkie ustawienia mam polskie, w diagnostyce można sprawdzić stan sygnału na kanałach ale tylko tych które wogule łapie
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, o 11:55 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
elektryczny
Posty: 24
Rejestracja: 20 grudnia 2015, o 01:17
Odbiornik: wiwa HD95
Instalacja antenowa: siatka-SWA 1313
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Wisła/Ornontowice/Ostrava/Opava

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: elektryczny »

Brak MUX-8 od dwóch dni z Kosztów ,też tak macie??

Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwietnia 2012, o 22:35
Odbiornik: Sony TV - KDL-32V5610
Instalacja antenowa: Dwie kierunkowe anteny Yagi (UHF + VHF) - montaż na kominie domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: Master Yoda »

Katowice-Zarzecze MUX-8 bez zastrzeżeń - 100/100.

Awatar użytkownika
elektryczny
Posty: 24
Rejestracja: 20 grudnia 2015, o 01:17
Odbiornik: wiwa HD95
Instalacja antenowa: siatka-SWA 1313
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Wisła/Ornontowice/Ostrava/Opava

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: elektryczny »

Ok. dzięki ,jednak u mnie coś jest nie tak z instalacją antenową.

cpx
Posty: 7
Rejestracja: 25 marca 2014, o 15:38

Re: MUX-8 w woj. śląskim

Post autor: cpx »

Od jakiegoś czasu sygnał MUX8 po prostu zniknął - było ok. 80%, teraz telewizor nic nie wyszukuje. Inne muxy bez zmian. Nadajnik Kosztowy, miejscowość Piekary Śląskie. Efekt kampanii promocyjnej? :)

Zablokowany