Mx 2690

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Mx 2690

Post autor: dvbtowiec »

@markmd5
Widzę że masz problem z czytaniem i wyciąganiem logicznych wniosków komunikatu prasowego TVP który podałem Ci na tacy odnośnie MUX3 i części kanałów kanałów MUX8, którymi zarządza wyłącznie TVP !!.

Czy zrozumiałeś treść tego komunikatu prasowego? Zauważyłeś jakich MUX'ów dotyczył i jakich kanałów?
Zauważyłeś tam słowa
Telewizja Polska zdecydowała
?

Mam wrażenie że rozmowa z Tobą jest jak grochem o ścianę. Przyszedłeś tu w jednym celu i najwyraźniej nikt i nic Cię nie przekona że białe jest białe, a czarne jest czarne.
Temat osobiście uważam za wyczerpany :)

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Mx 2690

Post autor: Maciejek »

@markmd5. Wiesz co, jesteś totalnym ignorantem. Admin i wszyscy wokół z forum udzielają Ci rad, a ty perfidnie oskarżasz wszystkim o spisek, knucie itp. Spośród kilku milionów widzów jesteś jedyną osobą, która nie radzi sobie z odbiorem. Wolisz narzekać i obrzucać wyzwiskami innych, a problemu nie widzieć u siebie. Wiesz dam Ci radę, skoro Cię to przerasta, a niech chcesz skorzystać z rad doświadczonych kolegów czy profesjonalnej firmy instalacyjnej to kup se jakąś platformę sat. i twoje utyskiwania dobiegną końca. W przeciwnym razie idź do innego ogródka. Ban.

Awatar użytkownika
magnezz81
Posty: 110
Rejestracja: 20 lipca 2017, o 23:36
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Sony KD-55XE9005 4K
Ferguson Ariva 252 Combo
Instalacja antenowa: Zabrze-Rokitnica 282+18 m npm
Emme Esse 1 VHF, 3 UHF
Johansson Profiler 6600A
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice, Ornontowice, Ostrava, Zilina

Re: Mx 2690

Post autor: magnezz81 »

markmd5 pisze: 29 czerwca 2020, o 10:28 Bardzo zły odbiór z mx 2690. Przed zmianami było idealnie. Komu to przeszkadzało. Telefoni ?. Zostawcie TV publiczną w spokoju albo wynocha z Polski.
U mnie - 31 km od RTCN Kosztowy - MUX 8 bez zmian. Ani poziom sygnału jakoś się nie zmienił, ani też wskazania BER. Jakość i siła po 100% na każdym telewizorze i tunerze. Pogoda - czy to słoneczna czy deszczowa czy mocno wietrzna nie ma wpływu u mnie na pogorszenie parametrów.
Instalacja u mnie to antena Emme Esse dedykowana na pasmo VHF (nie pamiętam nazwy ale jedna z lepszych jeśli chodzi o parametry) podłączona pod wzmacniacz Johansson Profiler 6600A razem z 3 innymi antenami UHF, a stąd następnie do multiswitcha. Ustawienie na Johanssonie dla pasma VHF - wzmocnienie +1. Mieszkam w bloku wielorodzinnym z anteną zbiorczą na wysokości ok.15 m npt.
Dodam, że pomimo ustawienia w polaryzacji H w kierunku na Kosztowy to antena i tak bokiem zbiera sygnał z Skrzycznego na kanale 7.

Kolego markmd5 - polecam sprawdzenie sygnału na profesjonalnym mierniku. Wtedy może dojdziesz do wniosków co nie gra.
Natomiast jeżeli instalacja (antena i kable) są w porządku to proś UKE o interwencję. Może masz jakieś lokalne źródło zakłóceń.

nomadeus
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 2018, o 18:34
Miejscowość: Myszków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: Mx 2690

Post autor: nomadeus »

Dobrze rozumiem autora tematu.
Ja już wałkowałem tyle razy, że MUX-8 z Kosztowów to tragedia i coś ewidentnie zostało zwalone. Tropo, sropo....NIE
Godziny wieczorne siła 86%, jakość 100%. Godzina 11:00 przed południem dziś? Siła 30%, jakość 13% spadające do 0 i 0.
I niech nikt z "fachowców" nie pisze tu, że to z instalacją coś nie tak, że antenę zmienić itd. To jest problem po stronie Emitela.
A wszystkie naskakujące na ludzi głosy z forum, mam wrażenie że piszą chyba osoby z tej firmy...

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Mx 2690

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jeśli jesteś tego pewien, zgłoś problem do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Mx 2690

Post autor: Dobrycel »

Tak powinien zrobić. Powinien tez zapłacić za nieuzasadnione wezwanie UKE.

cinek-28
Posty: 16
Rejestracja: 3 lipca 2017, o 22:11
Miejscowość: Wola Radziszowska
Odbiornik: TV Samsung seria 6
Instalacja antenowa: UHF siatka + ATZ5 VHF połączone zwrotnicą Telmor
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Mx 2690

Post autor: cinek-28 »

UKE można śmiało wzywać, bardzo mili i fachowi ludzie tylko co z tego ? Mieszkam kilkanaście kilometrów od nadajnika. Przyjechali pomierzyli i stwierdzili, że brak możliwości odbioru. Po ok. 2 tygodniach dali to na piśmie. Pisałem też do Emitela ale Emitel nie raczył odpisać na moje zapytanie pomimo, że widziałem samochód opisany Emitel jak robił pomiary na mojej ulicy. Pomiary robione były w kierunku Chorągwicy, Kosztowy i Skrzyczne. Może tutaj wypowie się przedstawiciel Emitela co mogę jeszcze zrobić ? Problem z odbiorem MUX 8 dotyczy sporej części mojej miejscowości.

markmd5
Posty: 17
Rejestracja: 27 czerwca 2020, o 17:36
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: Samsung, Philips
Instalacja antenowa: Wieloelementowa antena kierunkowa ze wzmacniaczem na wysokości 15 m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Mx 2690

Post autor: markmd5 »

proponuję wyłączenie nadajnika. To jest dno. Szkoda prądu.

Zablokowany