TVP 4K

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

TVP 4K

Post autor: udj »

TVP 4K jako nowy temat, podejmuje wszystkie sprawy związane z odbiorem. Piszcie o doświadczeniach, obserwacjach, problemach i potrzebnej pomocy...

gloster
Posty: 37
Rejestracja: 8 września 2011, o 18:21
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Targowa Kielce

Re: TVP 4K

Post autor: gloster »

U mnie model tv 50" UHD TV RU7172 w Kielcach brak tvp 4k poza tym nie odbieram calego testowego muxa nadajnik Świety Krzyż. Nie wiem co jest grane pozostałe 4 muxy po 100%.

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: udj »

SONY KD-49 XH 8505 samoczynnie się restartuje
Po włączeniu sygnału 4K na NTC, mój telewizor SONY KD-49 XH 8505 sam się restartuje co jakiś czas, podczas oglądania 4K...?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP 4K

Post autor: dvbtowiec »

Sony 5XG9505 robi tak samo. Nie jest to bardzo częsty efekt, ale jest.

Porada która być może rozwiąże problem. Dajcie znać.
viewtopic.php?p=244076#p244076

Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: TVP 4K

Post autor: Radol »

Nie widzę różnicy pomiędzy 4K a alternatywną wersją tego samego co leci w TVP Sport HD :shock: ..znaczy róznicę widzę ale na minus :twisted:
Na TVP 4K mam o wiele ciemniejszy obraz niż na TVP Sport HD, pomimo maksymalnego rozjaśnienia a i wyłączenia HDR
Być moze taki urok, ale prawdę mówiąc transmisje na 4K omijam z daleka.

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: udj »

Radol pisze: 15 czerwca 2021, o 18:27 Nie widzę różnicy pomiędzy 4K a alternatywną wersją tego samego co leci w TVP Sport HD :shock: ..znaczy róznicę widzę ale na minus :twisted:
Na TVP 4K mam o wiele ciemniejszy obraz niż na TVP Sport HD, pomimo maksymalnego rozjaśnienia a i wyłączenia HDR
Być moze taki urok, ale prawdę mówiąc transmisje na 4K omijam z daleka.
Jaki masz TV i jak wyłączasz HDR ?, bo ja na Sony XH8505 nie mam takiej możliwości...

kibic62
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2021, o 12:02
Miejscowość: Jerzmanowice
Odbiornik: Samsung UE50RU7102KXXH
Instalacja antenowa: Sencor SDA632 DVB-T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: kibic62 »

Koniec nadawania TVP 4 k katowice

Kacper_FMDX
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2020, o 15:43
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Odbiornik: LGTV UM7450PLA
TechniSat Viola 3
Instalacja antenowa: DVB-T: Telmor ASR Classic
UKF-FM: Dipol 3 RZ/B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora

Re: TVP 4K

Post autor: Kacper_FMDX »

Żadne "koniec nadawania". Po prostu to jest te nasze TVP 4K ;)

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: TVP 4K

Post autor: mathey »

Radol pisze: 15 czerwca 2021, o 18:27 Nie widzę różnicy pomiędzy 4K a alternatywną wersją tego samego co leci w TVP Sport HD :shock: ..znaczy róznicę widzę ale na minus :twisted:
Na TVP 4K mam o wiele ciemniejszy obraz niż na TVP Sport HD, pomimo maksymalnego rozjaśnienia a i wyłączenia HDR
Być moze taki urok, ale prawdę mówiąc transmisje na 4K omijam z daleka.
Ja na swoim TV JVC 58" zdecydowanie widzę różnicę na korzyść 4K. TV ma matrycę 4K, może nie najwyższych lotów ale też nie najgorszą. Oczywiście HDR i tryb ECO podświetlenia wyłączony na czas mistrzostw oraz nieco podbita jasność. Efekt jak dla mnie bardzo dobry, obraz "prawie żyleta". Dlaczego? Gdyż moim zdaniem obraz 4K na TVP nie obrazuje w pełni potencjału tej rozdzielczości, być może bitrate jest zbyt niski - dla przykładu kanały w UHD z satelity (np. do niedawna był jeszcze FTV UHD) biły na głowę jakością te 4K od TVP, tam dopiero była mega szczegółowość, podobnie kontent w 4K z neta. Ale i tak nie jest źle i wszystko fajnie widać, prawie jakby się było na boisku. Druga sprawa, to, że taka jakość jest tylko podczas transmisji z boiska, wszystko inne, studio etc. mam wrażenie, że jest upscale'owane z FullHD do 4K i wygląda raczej średnio. Podobnie jest z reklamami, które w odpowiedniej jakości nadawca ma chyba w ograniczonej ilości, gdyż zawsze po meczu lecą może ze dwie krótkie reklamy i później jest przez kilkanaście minut plansza - dla nas, zwykłych widzów to w sumie lepiej ;) Odnoszę też wrażenie, że miejsce, z którego jest transmisja także robi różnicę, dla przykładu Amsterdam, Sevilla - wygląda super, ale już z Azerbejdżanu czy nawet z UK moim zdaniem minimalnie gorzej. Ogólnie wrażenie pozytywne, może nie do końca to, na co były nadzieje ale jednak duży plus dla TVP za udostępnienie tej transmisji. Zdecydowanie jest bardziej szczegółowy obraz niż na HD. Ale jednak do 4K obowiązkowo TV z taką matrycą no i jeśli ma się wadę wzroku, to musi być korekta, odpowiednia odległość od ekranu też gra rolę. I wtedy można oceniać.

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: udj »

Mecz Portugalia - Niemcy w pierwszej połowie pierwszy restart godz. 18:00, drugi restart godz. 18:10, brak głosu godz. 18:20. Oczywiście tv sony...

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: TVP 4K

Post autor: mathey »

Zaniki dźwięku też się u mnie zdarzają ale tylko chwilowe, maksymalnie 1-2 razy na cały mecz jeśli już. Audio w ogóle jest namieszane, raz główną ścieżką u mnie jest ta z audiodeskrypcją a innym razem z dwoma komentatorami i trzeba czasem się bawić i przestawiać. Zdarzają się też chwilowe zaniki bądź desynchronizacja ćwierci obrazu ale to już bardzo sporadycznie. To już może być problem nawet z dosyłem.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: hadam »

Nie zauważyłem aż takich problemów z dźwiękiem o jakich piszesz. Jedyne co to lekkie przesunięcie dźwięku względem obrazu, widoczne w studiu, na stadionie niezauważalne jeśli jest, ale poza tym wszystkie 6 ścieżek działają prawidłowo nigdy się nie zmieniają i nie mieszają. Problemów z obrazem też nigdy nie miałem, można dyskutować o jakości np. w studiu, ale poza tym wszystko idzie płynnie.
Jeśli mowa o tv JVC to on też jest na androidzie. Może powinieneś zgłosić to do serwisu producenta, puki jest TVP 4K.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: TVP 4K

Post autor: mathey »

Te zmieniające się ścieżki to akurat może być przyczyna, że używam do oglądania TV innej aplikacji niż domyślna (konkretnie LiveChannels od Google) co do której spotkałem już opinie, że są problemy ze ścieżkami audio ja jednak nigdy na żadnym innym kanale aż takich cyrków nie miałem. Na studio zazwyczaj nie patrzę, odpalam po prostu mecz i ta ścieżka jest inna w zależności od meczu - w trakcie jednego meczu gdy skacze po kanałach i wracam to zawsze zostaje ta sama, stąd podejrzenie, że na danym id ścieżki są nadawane naprzemiennie raz audiodeskrypcję a raz dwóch komentatorów. Natomiast te zaniki audio oraz zaniki ćwiartek obrazu to wątpię, aby była wina sprzętu odbiorczego, tym bardziej, że nie tylko u mnie tak się zdarza jak można wyczytać a obraz jak zanika to tylko równy prostokąt wielkości 1/4 ekranu więc to też sugeruje rzecz po stronie nadawcy (a nawet realizatora). Nie mniej jednak te problemy u mnie nie są uciążliwe i są raczej sporadyczne.

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: udj »

Jak zwykle na początku każdej transmisji meczu ( tym razem Holandia-Macedonia ) zawieszenie i restart TV SONY...
Zauważyłem, że to się dzieje jak zaczynają być dostępne wszystkie ścieżki dźwiękowe na poczatku transmisji ?
Potem już wszystko gra, aż do następnej transmisji ?

Szuler78
Posty: 27
Rejestracja: 24 stycznia 2017, o 17:37
Miejscowość: Tarnówka
Odbiornik: Sony-KDL-48W705C, Philips-50PUS6203/12
Instalacja antenowa: ATX-55-4m npt + Hirschmann-K9-4,5m npt,
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła-Rusinowo-40km

Re: TVP 4K

Post autor: Szuler78 »

Czy zauważył ktoś na TVP4K czerwone twarze w studiu i na meczu Holandia - Macedonia Północna?

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: udj »

JaroslawMroczkowski pisze: 22 czerwca 2021, o 00:38
udj pisze:Jak zwykle na początku każdej transmisji meczu ( tym razem Holandia-Macedonia ) zawieszenie i restart TV SONY...
Zauważyłem, że to się dzieje jak zaczynają być dostępne wszystkie ścieżki dźwiękowe na poczatku transmisji ?
Potem już wszystko gra, aż do następnej transmisji ?
Poproszę o model, typ i wersje oprogramowania tego odbiornika.
Proszę bardzo,
SONY KD-49XH8505
OPROGRAMOWANIE : PKG.5042.0633EUA
Ma Pan jakiś pomysł na ten problem ?

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: udj »

Szuler78 pisze: 21 czerwca 2021, o 21:42 Czy zauważył ktoś na TVP4K czerwone twarze w studiu i na meczu Holandia - Macedonia Północna?
Tak, to było dokładnie jak piszesz..., zapytam przy okazji, czy Twój Sony też się restartuje podczas oglądania TVP4K, przeważnie na poczatku transmisji ?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP 4K

Post autor: dvbtowiec »

Chciałbym z ciekawości się Was spytać, czy wczoraj Wasze Sony się restartowały.
Obejrzałem cały mecz z udziałem Polski na TVP 4K i był spokój.
Telewizor zrobił dwukrotny restart gdy zaczynał się kolejny mecz Francja-Portugalia, to była chyba godzina 21:00.
Jak było u Was?

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: pikaczu »

Był, na meczu polski.

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: TVP 4K

Post autor: udj »

Na meczu Polski nie miałem restartu, a Portugalia-Francja nie oglądałem.

Zablokowany