DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

krysy
Posty: 31
Rejestracja: 29 grudnia 2010, o 19:04

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: krysy »

To masz jakiś niski model tego Sony. Ja mam KDL-40W4500 i mam wszystko.

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: glasser »

Ja mam takie informacje jak na zrzutach w tym poście http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=97336#p97336

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: twmichal »

No i niestety stało się tak jak się obawiałem - po włączeniu emisji na Św. Krzyżu nie mogę odbierać już MUX-1 ze Skrzycznego.
Na szczęście włączyli Chorągwice, bo TVP musiałbym oglądać z analogu.

sq7dtf
Posty: 17
Rejestracja: 3 czerwca 2011, o 11:23
Nadajnik - obiekt nadawczy: KIELCE- Komin EC ( MUX3 i MUX4)

DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: sq7dtf »

Moje obawy też się potwierdziły. Na KSM w Kielcach MUX 1 bardzo mi klatkuje. MUX 2 czasami.
W kierunku Św. Krzyża mam wieżowce. Jednak wysoki 62 kanał zrobił swoje. Nawet zmiana anteny na ATX 55 nie pomogła. Muszę poczekać aż wyłączą analogową tv i zwiększą moc lub będą doświetlać.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Poland »

Po stronie Małopolski już jest brak MUX-1 ale to chyba wina instalacji antenowej bo w czasach kiedy miałem analog i jeden telewizor to zdarzało mi się przez video odbierać TVP2 z kanału 28 w mizernej jakości.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Mieszkam koło 112 km. od Świętego Krzyża i około 109 km. od Skrzycznego i od kiedy włączyli MUX-1 na kanale 62 to zginęła mi Wisła choć wcześniej też nie był najlepszy odbiór. Obecnie jest tak że MUX-1 ze Świętego Krzyża jest o połowę słabszy niż MUX-2 na kanale 36, choć nadawany z taką samą mocą, pewnie dlatego że wysoki kanał i dodatkowo zakłócany przez Skrzyczne. Jednak dla mnie jest to bez znaczenia bo i tak docelowo odbieram z Wręczycy a tu sygnał mam super i to wszystkie MUX-y. :D

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Bogdan G. »

W okolicach Pińczowa na antenie Dipol A1910 ze wzmacniaczem sygnał mux-1 sygnał słaby : siła 50-60 jakość 0-20 . Mux-2 bez zarzutu . Mux-1 z Chorągwicy o wiele lepszy od kieleckiego .

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Bartt »

Czyli wygląda na to że nadawanie z dwóch górskich nadajników na tym samym kanale nie było dobrym pomysłem bo przecież pokrywają one częściowo ten sam teren :(. Być może problem byłby częściowo rozwiązany gdyby nadajniki nadawały w SFN. Nie wiem czy taka możliwość jest rozważana bo wtedy fec na obu musiałby być zmieniony na 5/6. Ewentualnie jakimś wyjściem byłoby nadawanie ze św. Krzyża mux-2 na k37 (SFN z Przysuchą). Wtedy mux-1 mógłby pójść na k36 :idea:. Wprawdzie k37 był przewidziany pod mux-1 dla Leżajska, no ale Leżajska nie ma - tzn. Emitel nie ma tam nadajnika z prawdziwego zdarzenia ;).

Tedde

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Tedde »

@bartt doleciał do ciebie mux1 ze Świętego Krzyża :?:

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Bartt »

Dam znać jak będe w domu jak to wygląda przy 130km od nadajnika ;).
A u ciebie jest :?:

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: twmichal »

Ale po co bawić się z emisją synchroniczną, jak za 2-3 lata wyłączą analog i MUX-1 będzie na docelowych kanałach.
Przy tak ogromnej odległości korekcja błędów niewiele da, a za miesiąc w miejscach gdzie zasięgi z obu obiektów pokrywają się MUX-1 będzie dostępny z innych lokalizacji (o ile nie rozpoczną wcześniej emisji testowych)
Ja już przekręciłem antenę na Chorągwicę - niestety oznacza to że muszę pożegnać się z odbiorem czeskich MUX-ów. Zresztą i tak to dla mnie żadna strata - zaglądałem tam rzadko bo przy takiej odległości odbiór często był niestabilny.

Awatar użytkownika
marek70
Posty: 47
Rejestracja: 29 stycznia 2011, o 22:51
Odbiornik: Bravia ex401, canva t710
Instalacja antenowa: biquad DIY
Nadajnik - obiekt nadawczy: G. św. Marcina

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: marek70 »

Potwierdzam. Wraz z włączeniem MUX1 ze Św. Krzyża całkowicie padł odbiór z Wisły. Na szczęcie nadaje Chorągwica i nawet nie musiałem przekręcać anteny z kierunku Skrzyczne na Chorągwicę. Choć muszę powiedzieć, że byłem zdziwiony takim obrotem sprawy bo kierunek Św. Krzyż mam całkiem zasłonięty i po drugiej stronie domu i sądziłem, że z tego powodu nic nie zakłóci mi odbioru z Wisły. Jednak nigdy nie wiadomo dokładnie jak te fale "fruwają".

karol2tomek

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: karol2tomek »

Ja mam takie pytanie. Bo nie łapie mi nic mux1 . Mieszkam około 50 km od nadajnika a sygnał skacze od 0 do 10% . Za to mux2 sprawuje się znakomicie moc sięga prawie do 100%.Dodam ,że mieszkam w okolicach Staszowa.Odbiera ktoś stamtąd cokolwiek mux1? Może wie ktoś
dlaczego nic nie odbieram?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: kris_s8 »

Może antena nie daje sobie rady z wysokimi kanałami (powyżej 60)
Ja mam 100Km do nadajnika a 1 i 2 mux odbieram podobnie. Myślę że Ty powinieneś odbierać tak samo.

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Bartt »

Raport odbioru z nadajnika Kielce/św. Krzyż

Antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA177 (około 10m nad ziemią):

Karta PC DVB-T, program ALTDVB:

mux-1 k62 moc 50kW - sygnał (jakość) waha się od 30 do 80%
mux-2 k36 moc 50kW - sygnał (jakość) waha się od 20 (pikseloza) do 80%

Dla porównania analogi - najlepszy TVP1 k38 moc 800kW (lekkie śnieżenie), najgorszy TVP INFO k58 moc 20kW (nic nie widać bo zakłócają się wzajemnie z TVP INFO z Leżajska)

Odległość około 130km od nadajnika, miejscowość 20km na południe od Rzeszowa.

Widać że w przypadku mux-2 k36 problemem jest obecność na tym samym kanale analogowej TVP2 z Zamościa/Tarnawatki (k36 moc 300kW) :( mimo że odległość kątowa to ponad 90 stopni a antena schowana za kominem tak aby to zjawisko było jak najmniejsze :o

pajak28

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pajak28 »

Witam. Ja też podzielę się spostrzeżeniami. Odbieram sygnał ze Świętego Krzyża w Sędziszowie na zwykłej starej antenie siatkowej. Odległość w linii prostej 77,4 km. MUX2 siła 100%, jakość 95%. MUX1 ok. godziny 16 siła 95%, jakość 90%, w tej chwili siła sygnału 100%, jakość 90%. Także jestem zadowolony. Szkoda tylko, że MUX3 nie mam skąd złapać.

Tedde

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Tedde »

@bartt dzisiaj nie miałem czasu sprawdzać,a i burza się pojawiła jak z pracy wróciłem, antenę mam na kominie więc troszeczkę gimnastyki jest żeby się tam dostać. Ale dam znać jak z odbiorem ze św. krzyża u mnie. :)

karol2tomek

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: karol2tomek »

kris_s8 pisze:Może antena nie daje sobie rady z wysokimi kanałami (powyżej 60)
Ja mam 100Km do nadajnika a 1 i 2 mux odbieram podobnie. Myślę że Ty powinieneś odbierać tak samo.
Raczej to nie wina anteny bo ma ona zakres 174 - 862 MHz a MUX1 ma częstotliwość na kanale 62 :802 MHz.Może niema nadajnika zwróconego w moją stronę :(. Mam nadzieję , że po skończeniu testów to się zmieni :(

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: qweir205 »

Ja mieszkam w okolicach staszowa i odbiór z kieleckiego mux1 mam dobry.Siła 82 jakość 90.

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Bogdan G. »

Ma być uruchomione doświetlenie z Tarnobrzega ( na tym samym kanale ) ale będzie to wymagało drugiej anteny . Ja czekam na uruchomienie nadajnika w Tarnowie skąd mam dobry odbiór Mux-2 i powinien być dobry Mux-1 ( jeżeli będzie nadawany z mocą 50 kW bo podobno są z tym problemy ).

Zablokowany